Pasākumu kalendārs
<< Aprīlis 2017 >>
POTCPSSv.
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
A  A  A
Lapas karte


Vai Tev Cēsīs ir mazdārziņš?
 Skatīt atbildes
Izglītība » ProjektiIzglītības iniciatīvu centra (IIC) projekts

Sociālās integrācijas mehānismi
bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām

Projekta mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu speciālām vajadzībām integrāciju vietējā sabiedrībā, uzlabot viņu izglītības kvalitāti un mazināt viņu atstumtību, veicinot viņu tiesību un interešu aizstāvību reģionālajā, nacionālā un starptautiskajā līmenī.

Projekta mērķa grupa ir bērni un jaunieši ar funkcionāliem traucējumiem (ar speciālām vajadzībām šo bērnu un jauniešu ģimenes un pedagogi.

Īstenošanas vietas: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Jūrmalas pilsētas pašvaldība, Cēsu novada pašvaldība un Preiļu novada pašvaldība.

Galvenās aktivitātes: daudzveidīgi iekļaujoši atbalsta pasākumi mērķa grupas bērniem un jauniešiem sociālo un kognitīvo prasmju apguvei; inovatīvu sociālo pakalpojumu izstrāde un ieviešana; informatīvās vides pieejamības uzlabošana; mediatoru apmācība un darbība, sociālo partneru (pedagogu, vecāku, sociālo darbinieku un citu speciālistu) izglītošana, izmantojot norvēģu metodiku Grunnlaget; sabiedrības izpratnes un aktīvas līdzdalības veicinošas aktivitātes mērķa grupas tiesību aizstāvībā; sadarbības ar Norvēģijas partneri stiprināšana rīcībspējas stiprināšanai ilgtermiņa darbībai.

Plānotie galvenie rezultāti: mērķa grupai tiks nodrošināts gan integrācijas sociālais efekts, ko dod integrācija vienaudžu vidē un iekļaušanās dažādās dzīves jomās, gan kognitīvās attīstības efekts, gan ievērojami uzlaboti viņu mācību rezultāti; izstrādāti apmācību kursi un izglītoti speciālisti; aktivizētas un izglītotas vietējās kopienas mērķa grupas tiesību aizstāvībā/nodrošināšanā pašvaldību un valsts līmenī; izveidoti jaunu pakalpojumi, kā  mediatoru darbība; uzlabota informatīvās vides pieejamība un izveidots e-info punkts; u.c.

Projekta īstenošanas laiks: 2013.gada oktobris – 2015.gada maijs

Vairāk informācijas varat iegūt, sazinoties ar IIC projektu vadītāju Kristīni Liepiņu, tālr.: 65235635, e-pasts: kristine@iic.lv

Projektu finansiāli atbalsta: Islande, Lihtenšteina un Norvēģija
Projektu līdzfinansē: Cēsu novada pašvaldība, Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Jūrmalas pilsētas pašvaldība un Preiļu novada pašvaldība.


Printēt