Pasākumu kalendārs
<< Augusts 2017 >>
POTCPSSv.
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
A  A  A
Lapas karte


Vai apmeklē bezmaksas sporta nodarbības "Sporto Cēsīs"?
 Skatīt atbildes
Kultūra » Kultūras organizācijas

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

„Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” ir Cēsu novada pašvaldības izveidota budžeta finansēta pašvaldības iestāde, kuras darbības mērķis ir rūpēties par kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu un to izmantošanu sabiedrības izglītošanai, tādējādi veicinot kultūras un tūrisma nozares attīstību Cēsu novadā. Zem pašvaldības aģentūras ir apvienoti arī Cēsu Kultūras centrs, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs un Cēsu Tūrisma Attīstības un informācijas centrs. Aģentūras paspārnē darbojas 13 amatiermākslas kolektīvi (teātris, kori, tautas un moderno deju kolektīvi, folkloras kopa), kuros darbojas gan bērni, gan jaunieši, gan vidējās un vecākās paaudzes cilvēki. Noteikti pieminams ir arī Andra Veismaņa vadītais Vidzemes kamerorķestri, kura profesionālais sniegums ir augstu novērtēts gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Aģentūras pārziņā ir Cēsu viduslaiku pils, Cēsu Vēstures un Mākslas muzejs, Cēsu Izstāžu nams, Apmeklētāju centrs un tajā esošais Tūrisma informācijas centrs, Pils parks un Maija parks.

Adrese: Baznīcas laukums 1, Cēsis
Tel. 64121772.
E-pasts: cesis@cesis.lv
Mājas lapa: http://www.muzejs.cesis.lv/lv/par-mums/


Cēsu bērnu un jauniešu centrs “Spārni”

Centra darbība uzsākta 1954.gadā. Šobrīd CBJC telpās aptuveni 1,5 tk Cēsu novada bērnu apgūst jaunas prasmes ap 40 dažādos pulciņos. Mākslas darbnīca, vokālā, deju, teātra un dizaina studijas, ģitārspēle un zīda apgleznošana ir tikai dažas no iespējām, ko piedāvā profesionāli pedagogi, attīstot bērnu radošās prasmes un iemaņas.

Adrese: Bērzaines iela 4, Cēsis
Tel. 64121898.
E-pasts: cbjc@apollo.lv.
Mājas lapa:www.cbjc.lv


Seno rotu kalve

Eksperimentālās arheoloģijas darbnīca Seno rotu kalve ir Tautas daiļamatu meistara, rotkaļa Daumanta Kalniņa izveidota un uzturēta vēsturiskajā un gleznainajā Cēsu viduslaiku pilī. Cēsu muzejā eksperimentālā arheoloģija, pirmo reizi šīs nozares vēsturē, padarīja seno rotu par zinātniskās izpētes un eksperimentu objektu.

Seno rotu kalvē var iepazīties ar seno latviešu rotkaļu darbiem, apskatīt seno rotu atdarinājumus un no meistara stāstījuma uzzināt par seno bronzas un sudraba rotu nozīmi un valkāšanas tradīcijām. Kalvē iespējams iegādāties interesantus, ar Cēsu novada vēsturi saistītus suvenīrus vai rotaslietas.

Adrese: Pils iela 9, Cēsis.
Tel. 29158436.
E-pasts: kalninsdaumants@yahoo.com
Mājas lapa: www.cesis.lv/kalve


Aušanas darbnīca „Vēverīšas”

Audējas meistares Dagnijas Kupčas vadībā iepazīstina apmeklētājus ar audējas amatu, aušanas vēsturi un tradīcijām. Darbnīcā iespējams vērot dzijas kāršanas, vērpšanas, šķetināšanas un aušanas demonstrējumus, kā arī senajā amatā iemēģināt savu roku. Darbnīcā darbojas arī neliels suvenīru veikaliņš.

Adrese: Rīgas iela 19, Cēsis
Sīkāka informācija : Dagnija Kupče, tel. 26054322
E - pasts: dagnija_kupche@tvnet.lv
Mājas lapa: www.veverisas.lv

Tēlnieku Jansonu dzimtas mājas

Tēlnieku Jansonu dzimtas mājas „Siļķes” - tajās speciāli tēlniecībai un akmenstēlniecībai izbūvētas divas darbnīcas. Šeit strādā tēlnieks Matiass Jansons. Tā ir vieta, kur skulptūras radījuši tēlnieki prof. Kārlis Jansons, Andrejs Jansons, Maija Baltiņa un  daudzu gadu garumā atradās Latvijas Mākslas akadēmijas vasaras mācību bāze. Iespējams skatīt ne tikai darba procesu un atelje, bet arī brīvdabas skulptūru dārzu.

Adrese: Dzirnavu iela 33 – „Siļķes”, Cēsis
Tel. 29124876
Mājas lapa: www.artsilkes.lvKultūras biedrības un nevalstiskās organizācijas


Printēt