A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » "AFS Latvija” aicina vidusskolēnus pieteikties stipendijai mācībām

"AFS Latvija” aicina vidusskolēnus pieteikties stipendijai mācībām

Bezpeļņas organizācija ""AFS Latvija” Starpkultūru programmas” aicina ikvienu vidusskolēnu, kurš nākamo mācību gadu vēlas pavadīt ārvalstīs, pieteikties stipendijai mācībām Taizemē, Dominikānas Republikā un Panamā 2017./2018. mācību gadā. Pieteikties stipendijai iespējams aizpildot pieteikuma anketu „AFS Latvija” mājas lapā www.afs.lv.

Stipendija sniedz iespēju doties apmaiņas gadā uz citu valsti, mācīties vietējā valsts skolā un dzīvot viesģimenē. Kā uzsver "AFS Latvija” programmu koordinatore Inese Diebele, stipendija ir paredzēta motivētiem un mērķtiecīgiem jauniešiem, lai piepildītu sapni par mācībām ārzemēs. „Kā rāda pieredze, mācības ārzemēs vidusskolēniem veido plašāku redzesloku uz pasaulē notiekošo. Apmaiņas gada laikā jaunieši iemācās dzīvot patstāvīgi, kļūst tolerantāki pret dažādām kultūrām, apgūst jaunu valodu, iegūst starpkultūru pieredzi un labus draugus no visas pasaules,” tā I.Diebele.

Stipendijai uz Taizemi var pieteikties vēl līdz 16.martam, uz Dominikānas Republiku līdz 1.aprīlim, savukārt uz Panamu stipendijai var pieteikties līdz pat 14.jūlijam.

Daļējās stipendijas apjoms ir 1000 eiro. Stipendija sedz daļu no šādiem izdevumiem: dzīvošanu rūpīgi izmeklētā viesģimenē, sagatavošanās materiālus dalībai programmā, sagatavošanos pirms aizbraukšanas, orientācijas nometnes viesvalstī, AFS darbinieku un brīvprātīgo atbalstu viesvalstī, sekundāro medicīnas apdrošināšanu, starptautiskos ceļa izdevumus, ceļa izdevumus no mājas līdz skolai un atpakaļ, ceļa izdevumus, lai apmeklētu obligātos AFS pasākumus viesvalstī un mācību grāmatas obligātajiem mācību priekšmetiem skolā.

Programmai pieteikties var ikviens vidusskolēns vecumā no 15 līdz 17 gadiem. Lai pieteiktos, kandidātiem jāaizpilda pieteikuma anketa www.afs.lv mājas lapā. Pēc tam jāaizpilda apmaiņas dalībnieka pieteikuma forma, kas tiek izsūtīta katram dalībniekam pēc pieteikuma anketas aizpildīšanas mājas lapā.

Jāuzsver, ka joprojām ir atvērta pieteikšanās arī citām „AFS Latvija” mācību apmaiņas programmām, piemēram tādās valstīs kā Beļģija, Francija, Brazīlija, Ungārija, Itālija, Krievija, Šveice un ASV. Vairākās valstīs pieejamas kā gada, tā semestra un trimestra programmas. Plašāka informācija par programmām pieejama „AFS Latvija” mājas lapā.

„AFS Latvija” ir bezpeļņas brīvprātīgo organizācija, kas nodrošina starpkultūru mācīšanās iespējas vidusskolēniem vairāk nekā 50 valstīs. Tā pārstāv starptautisko asociāciju „AFS Intercultural Programs”. Organizācija darbību Latvijā uzsāka 1990.gadā. 26 gadu laikā ar organizācijas palīdzību mācību apmaiņas programmās uz ārvalstīm devušies vairāk nekā 670 vidusskolēnu, savukārt Latvijā no citām valstīm uzņemti ap 890 jauniešu. AFS vispasaules tīklā ir vairāk nekā 60 partnervalstu.

Papildu informācija:
„AFS Latvija” Starpkultūru programmas
Tālrunis: 26486456
E-pasts: zane.ievina@afs.org
www.afs.lv

Publicēšanas datums: 2017. gada 2. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt