A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Cēsu jaunieši realizē veselības projektu Igaunijā

Cēsu jaunieši realizē veselības projektu Igaunijā

Cēsu jauniešu biedrībai "“Youth for City – City for Youth” ir apstiprināts Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūras ERASMUS+ programmas projekts Nr. 2018-1-LV02-KA105-001999 “Health for the belt”.

Projekta galvenās aktivitātes norisināsies 2018.gada augusta sākumā Igaunijā, kur satiksies 12 jaunieši un 2 līderi no katras valsts.

Gleznainajā vietā ezera krastā stārķu pilsētā Kuremā dalībnieki plašāk iepazīsies ar veselīgu dzīvesveidu un attīstīs prasmes, kā to ievērot ikdienā, veltot dienu gan fiziskajai, gan emocionālajai veselībai, kā arī sabalansēta uztura ievērošanai. Projektā tiek izmantotas neformālās izglītības metodes, spēles, kur jaunieši paši, praktiski darbojoties, šīs tēmas apgūs un mācīsies viens no otra. Piemēram, fiziskās veselības dienā ir paredzēts pārgājiens apkārt Kuremā ezeram, bet emocionālās veselības dienā jaunieši ne tikai mācīsies būt klusumā ar sevi, bet arī atturēsies no mobilo ierīču izmantošanas.  Nozīmīgs uzsvars projektā ir arī kultūras iepazīšanai un apmaiņai.
Iegūtās zināšanas un prasmes jaunieši projekta izskaņā tālāk nodos tuvējā bērnu nama iemītniekiem, rīkojot tajā veselīgā dzīvesveida pasākumu.

Abas projektā iesaistītās organizācijas jau ir tikušās jūlija sākumā Igaunijā, lai iepazītu projekta norises vietu un precizētu aktivitāšu detaļas.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra ir apstiprinājusi vēl trīs biedrības “Youth for City – City for Youth” projektus, tādējādi tuvākā gada laikā Cēsu jauniešiem būs iespēja doties projektos arī uz Itāliju, Spāniju un Gruziju.

Sagatavoja projekta dalībnieks Agris Ratniks.

Publicēšanas datums: 2018. gada 31. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt