A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » AKCMV audzēknei Melissai Takabenkovai panākumi pianistu konkursā Itālijā.

AKCMV audzēknei Melissai Takabenkovai panākumi pianistu konkursā Itālijā.

No 4. līdz 6.maijam Orbetello pilsētā Toskānas reģionā Itālijā jau 3.reizi notika Starptautiskais jauno pianistu konkurss, kurā piedalījās dalībnieki no 27 valstīm, tai skaitā, Latvijas, Ķīnas, Japānas, Austrālijas, Zviedrijas u.c. valstīm. Konkurss norisinājās četrās vecuma grupās: A grupā līdz 10 gadiem, B grupā no 11 līdz 13 gadiem, C grupā no 14 līdz 16 gadiem un D grupā no 17 līdz 20 gadiem. 

Konkursā piedalījās Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas 5. klavieru klases audzēkne Melissa Takanbekova un 1.kursa audzēkne Alise Karlīna Gārša. Melissa B grupā ieguva 2.vietu un tikai 1 punkts audzēknei pietrūka līdz 1.vietas iegūšanai.

Iespaidos par konkursu dalās skolotāja Ilze Mazkalne: “Konkurss norisinājās ļoti skaistā vietā – nelielā koncertzālē Orbetello pilsētā. Bērniem bija iespēja spēlēt ļoti labu uzņēmuma “Yamaha” koncertflīģeli, jo konkursa galvenais sponsors bija “Yamaha” uzņēmums. Konkursam bija ļoti augsts līmenis, par to liecināja sarežģītie skaņdarbi, kas bija iekļauti ļoti daudzu konkursa dalībnieku repertuārā, kā, piemēram, B grupā galvenās balvas ieguvēja no Krievijas atskaņoja F.Lista 2. Balādi. Kopumā tā bija lieliska konkursu pieredze audzēknēm un iespēja dzirdēt daudzveidīgo klavieru “zelta repertuāru” lieliskos izpildījumos.”

Paldies skolotājai Ilzei Mazkalnei par Melissas sagatavošanu panākumiem!

Publicēšanas datums: 2019. gada 13. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt