A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Aprīlī AKCMV audzēkņi un pedagogi praktizējās Īrijā un Dānijā

Aprīlī AKCMV audzēkņi un pedagogi praktizējās Īrijā un Dānijā

Laikā no 10.aprīļa līdz 25.aprīlim pieci Vokālās mūzikas nodaļas audzēknes skolotāju Daces Balodes un Anželas Iļjinas vadībā skolas īstenotā Erasmus+ projekta “Audzēkņi un skolotāji – profesionāļi bez robežām” ietvaros praktizējās Limerikas mūzikas skolā Limerikā, Īrijā.

Par gūtajiem iespaidiem Īrijā stāsta 4.kursa audzēkne Alise Dzērve:
“Lai arī ceļš uz Īriju bija garš, ar divu lidmašīnu lidojumu, Šenonas lidostā mūs sagaidīja Limerikas mūzikas skolas direktors. Pirmie iespaidi bija ļoti emocionāli un patīkami, jo visi cilvēki tur ir atvērti un draudzīgi, jūtama cita mentalitāte, daba, vide un dzīves kvalitātes attīstības līmenis. Skaistais pavasaris ar viņiem ierastajām narcišu pļavām, mums tik iemīļotās pienenes jau aprīļa sākumā plaukst Īrijā.

Sākumā mēs devāmies uz skolu, kur iepazinām skolas darbiniekus, telpas. Iepazīstinājām skolas vokālos pedagogus ar savu balss skanējumu un devāmies uz kora “Ancor” mēģinājumu Limerikas mūzikas skolas telpās. Ar kori “Ancor” uzstājāmies kāzās.

Skolā mūs uzņēma ļoti viesmīlīgi un vienmēr rūpējās gan par mūsu mācību darbu, gan vēdera prieku un arī ne tikai izklaidi, bet muzikālo baudu. Pirmais koncerts, ko mēs apmeklējām, bija Limerikas Mūzikas Universitātē, kurā uzstājās īru grupa ar savām kompozīcijām. Mūzika bija ļoti moderna, apgarota un vēstīja par īru teikām.

Katru dienu mēs devāmies uz skolu, lai mācītos Haidna Mesu, kuru izpildījām ar orķestri, Limerikas Anglikāņu baznīcas kori un kori “Ancor” Limerikas Sv. Marijas baznīcā. Tajā piedalījās arī Īrijā pazīstami operdziedātāji: soprāns Elizabeth Atherton, pie kuras mums notika meistarklases, alts Sarah-Ellen Murphy, tenors Wolodymyr Smishkewych un Rory Musgrave (bass). Katru dienu mums notika dziedāšanas stundas pie Limerikas mūzikas skolas vokālās pedagoģes Emmas, pie kuras mēs mācījāmies izpildīt īru populārākās dziesmas.

Mūsu uzturēšanās laikā bijām pieņemšanā pie Limerikas pilsētas mēra un kā pateicību par viesmīlīgo uzņemšanu nodziedājām latviešu tautasdziesmu “Pie Dieviņa gari galdi.”

No prakses brīvajā laikā izmantojām hoteļa piedāvātās iespējas - trenažieru zāli, jo veselīgs treniņš nepieciešams jebkuram cilvēkam, peldes baseinā, saunas un tvaika pirtis un burbuļvannu. Devāmies pastaigās pa Limerikas parkiem un īru dabas takām gar okeāna piekrasti.

Kā pateicību tiem cilvēkiem, ar ko mēs sadarbojamies, dāvinājām skolas suvenīrus un bijām priecīgi sagādāt prieku, nesot skolas un Cēsu vārdu pasaulē.”


Savukārt laikā no 19.aprīļa līdz 4.maijam praksē uz Skanderborgas Kultūras skolu Dānijā devās pārstāvji no deju nodaļas, pūšaminstrumentu, stīgu, taustiņinstrumentu un populārās un džeza mūzikas nodaļas pedagogu Iritas Mergas un Jāņa Jansona vadībā. Prakses uzraudzības vizītē līdz 23.aprīlim Dānijā viesojās arī skolas direktors Vigo Račevskis.Dānijā jaunieši apmeklēja individuālas meistarklases pie Skanderborgas Kultūras skolas pedagogiem, sniedza vairākus koncertus Skanderborgā un Orhūsā, viesojās Dānijas Karaliskajā mūzikas akadēmijā, kur uzzināja par turpmākajām izglītības iespējām. Deju nodaļas audzēkņiem bija unikāla iespēja apmeklēt meistarklasi pie Dānijā populāra horeogrāfa  un dejotāja Jon Stage. Savukārt pedagogi piedalījās mācību stundās, iepazinās ar Dānijas apmācību metodēm un darba organizāciju skolā.

Lai iepazītu dāņu kultūru, projekta grupa apmeklēja lekciju par dāņu tradīcijām un kultūru,  operu, dažāda veida mūzikas stilu koncertus, viesojās Skanderborgas koncertzālē un baudīja Dānijas skaisto dabu.

Prakse Skanderborgas Kultūras skolā noslēdzās ar krāšņu koncertu, kurā piedalījās arī dāņu skolas audzēkņi, muzicējot un vienojoties kopīgos deju priekšnesumos ar mūsu skolas audzēkņiem.

21.maijā Erasmus+ projekta dalībnieki dalījās savos piedzīvojumu stāstos projekta rezultātu prezentācijas pasākumā “Erasmus+ stāsti: Īrija un Dānija”. Pasākuma noslēgumā visi projekta dalībnieki saņēma Europass Mobilitātes dokumentu, kas ir kā apliecinājums praksei ārzemēs.Paldies mūsu skolas draugiem – Skanderborgas Kultūras skolai un Limerikas mūzikas skolai– par audzēkņu un pedagogu viesmīlīgo uzņemšanu un prakses programmas īstenošanu!

Elīna Eglīte
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas
Projektu vadītāja

Publicēšanas datums: 2018. gada 23. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt