A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Cēsīs jauniešus aicina piedalīties Karjeras nedēļā

Cēsīs jauniešus aicina piedalīties Karjeras nedēļā

Jauniešiem Vidzemē pietrūkst zināšanu par pašizvērtējuma veikšanu, secināts Valsts izglītības attīstības aģentūras veiktajā aptaujā. Lai aicinātu jauniešus apzināties, ka karjeras izvēle jāsāk ar savu interešu, personības, prasmju un zināšanu izpēti, no 13. līdz 17. oktobrim 15 Latvijas pilsētās un novados, tostarp Cēsīs, VIAA organizē Karjeras nedēļu.

Aptaujā 14 līdz 19 gadus veciem jauniešiem bija jānosauc faktori, kuri, viņuprāt, ir būtiski karjeras izvēlē; jāatklāj, vai viņi ir vērsušies pēc palīdzības pie karjeras konsultanta; kā arī, vai jaunieši ir veikuši pašizvērtējumu, plānojot savu karjeru. Lai arī lielākā daļa jauniešu norāda, ka, izvēloties profesiju, vissvarīgākais ir izvērtēt sevi un tikai tad izvēlēties karjeras virzienu, tikai 35% jauniešu norāda, ka ir izvērtējuši savas intereses, spējas un rakstura īpašības. Turklāt tikai 10% jauniešu Vidzemē ir tikušies ar karjeras konsultantu, lai gan aptuveni puse jeb 49% atzīst, ka vērstos pie speciālista, ja šādas konsultācijas būtu pieejamas.

„Esmu ievērojusi, ka Cēsu novada jaunieši ir aktīvi un interesējas par karjeras izglītību, taču bieži vien jauniešiem pietrūkst zināšanu par pašizvērtējuma nozīmi karjeras izvēlē. Tā rezultātā novērojams motivācijas trūkums karjeru turpināt, kā arī neplānoti tiek mainītas vidējās un augstākās izglītības iestādes,” skaidro Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļas izglītības metodiķe, Karjeras nedēļas Cēsīs koordinatore Dzintra Kozaka.

Karjeras nedēļas organizatori Cēsīs aicina apmeklēt karjeras konsultācijas, piedalīties diskusijās, semināros un darbnīcās. Būs iespēja uzzināt vairāk par to, ko iespējams iemācīties Cēsu izglītības iestādēs, kā arī iesaistīties konkursos un citās aktivitātēs. Pasākumi tiek organizēti, lai jaunieši labāk saprastu, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties studiju virzienu, un kādas iespējas tas var pavērt darba tirgū.

Detalizēta pasākumu programma 15 Latvijas pilsētās un novados pieejama vietnēs: www.viaa.gov.lv/karjerasnedela un www.draugiem.lv/viaa, kā arī www.facebook.com/KarjerasNedela.

Karjeras nedēļu no 13. līdz 17. oktobrim organizē VIAA, izmantojot arī Eiropas Komisijas Euroguidance programmas atbalstu. VIAA šo iniciatīvu īsteno sadarbībā ar 15 Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm. Karjeras nedēļas laikā jauniešiem būs iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, uzzināt savus talantus un pilnveidojamās puses, izprast savu nākotnes profesiju un dzīvesveidu, piedalīties dažādās interaktīvos pasākumos un laimēt balvas. Tāpat karjeras veidošanas personības tipa noskaidrošanai ir iespējams izspēlēt digitālu spēli „Kāds tipiņš Tu esi?” portālā Draugiem.lv.

Par aptauju: VIAA 2014. gada augustā portālā Draugiem.lv veica aptauju „Jauniešu izpratne par pašizvērtējumu karjeras veidošanā”, aptaujājot 1030 jauniešus vecumā no 14 līdz 19 gadiem, tai skaitā 93 jauniešus Vidzemē.

Informāciju sagatavoja:
Justs Dimants, Karjeras nedēļas 2014 komunikācijas konsultantsPublicēšanas datums: 2014. gada 13. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt