A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Cēsīs komandu sacensību informātikā un matemātikā fināls

Cēsīs komandu sacensību informātikā un matemātikā fināls

Cēsu Valsts ģimnāzijā 5.maijā norisinājās komandu sacensību informātikā un matemātikā “KSIM Cēsis 2017” fināls.

Pēc pusfināla rezultātiem piedalīties sacensībās tika uzaicinātas divas Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas komandas, divas republikā pazīstamo datorkursu Progmeistars komandas, divas komandas no Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas un pa vienai komandai no Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja, Cēsu Valsts ģimnāzijas, Rīgas 13. vidusskolas, Ventspils Valsts ģimnāzijas, Rīgas 40. vidusskolas, Siguldas Valsts ģimnāzijas un Valmieras Valsts ģimnāzijas.

Sacensību atklāšanā klātesošos uzrunāja Cēsu Valsts ģimnāzijas direktore Gunta Bērziņa. Direktore atzina, ka tieši zālē esošie jaunieši varētu būt tie stūrakmeņi, uz kuriem balstīsies Latvijas nākotne informācijas tehnoloģiju  jomā. Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, sveicot klātesošos, apbrīnoja skolēnu vēlmi brīvdienu pavadīt rēķinot informātikas un matemātikas uzdevumus, nevis izklaidējoties, novēlēja veiksmi sacensībās un cerību satikties Cēsīs arī nākamajā gadā. Ar muzikālu sveicienu skatītājus iepriecināja 12.b klases skolnieces Līna Krafte un Lote Evija Lukjanska.

Atklāšanā komandu sacensību informātikā un matemātikā  žūrijas komisijas vadītājs, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta (LU MII) pētnieks Mārtiņš Opmanis minēja faktu, ka šogad pusfināla sacensībās (tās notika dalībskolās) piedalījās rekordliels komandu skaits - 100 komandas, kā arī apsveica ar Baltijas informātikas olimpiādē izcīnītām medaļām klātesošos komandu  sacensību informātikā un matemātikā dalībniekus Ingu Jāni Pretkalniņu (zelts), Aleksandru Zajakinu (sudrabs) un Robertu Leonardu Svarinski (bronza).

Tradicionāli, lai iegūtu sacensību uzdevumus, komandām bija jāveic Mārtiņa Opmaņa „kvalifikācijas” uzdevums – šogad komandu kapteiņiem bija jāpasaka, kāda  skaņa latviešu alfabētā ir pirms žūrijas vadītāja nosauktās skaņas. Ja skaņu nosauca nepareizi, bija jāpārvietojas uz rindas beigām, līdz visas komandas tika pie fināla uzdevumiem.

Gan pusfināla, gan fināla sacensībās katrai komandai bija jārisina žūrijas sagatavotie (daži bija Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotāju Agritas Bartušēvicas, Diānas Silņas un Ilmāra Siliņa uzdevumi) desmit vidusskolas pakāpes olimpiādes līmeņa uzdevumi matemātikā un informātikā (programmēšanā), kā arī jāprot veikt liela apjoma datu daudzveidīga apstrāde, pildot Vides risinājuma institūta uzdevumu par kokiem - to augstumu un aizņemto platību. Žūrijas darbā piedalījās arī Latvijas Universitātes  MII pētnieks Rihards Opmanis, kā arī Cēsu Valsts ģimnāzijas absolvents, bijušais KSIM dalībnieks Pēteris Pakalns. Pēteris Pakalns kopā ar Andreju Kuzņecovu un Alekseju Zajakinu Latvijas Universitātes komandas sastāvā 2017. gada 20.-25. maijā Repidsitijā, Dienviddakotā, ASV piedalīsies prestižajās pasaules studentu komandu programmēšanas sacensību finālā, kurā piedalīsies tikai 100 pasaules visspēcīgākās komandas.

Sacensību laikā komandu vadītāji apmeklēja Cēsu Zinātkāres centru “ZINOO”, iepazīstoties ar tur pieejamajiem eksponātiem un dažus no tiem pārbaudot praksē.

Sacensību noslēgumā notika dalībnieku apbalvošana. Cēsu novads bija sarūpējis medaļas 1.- 3.vietu ieguvējiem un galveno balvu uzvarētājiem.

1.vietu, medaļas un galveno balvu ieguva Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas komanda Tfoe Oveft (Ingus Jānis Pretkalniņš, Reinis Cirpons, Elīza Gaile), 2.vietu - Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas komanda Kvas (Maksims Pogumirskis, Ēriks Vilunas, Gustavs Mežciems),  3.vietu - komanda „Progmeistars SVD” (Aleksandrs Zajakins, Vladimirs Ščigoļevs, Daniels Keziks).

Atzinības raksti tika pasniegti 4.vietas ieguvējiem Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja komandai (Staņislavs Jefimovs, Vladimirs Andrejevs, Artjoms Ņikuļins), 5.vieta - Cēsu Valsts ģimnāzijas komanda (Renāts Jurševskis, Anita Ilze Gulbe, Sandra Siliņa), 6.vieta - Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas komandai (Kirils Timofejevs, Boriss Bērmans, Maksims Trišins). Visi pasākuma dalībnieki tika pie piemiņas veltēm – koka jo-jo ar “KSIM Cēsis 2017” logo.
Ievērojot ilggadējo pasākuma tradīciju, arī šoreiz pasākuma noslēgumā uzvarētāju komanda grieza torti, ar kuru tika cienāti visi pasākuma dalibnieki.

Paldies par pasākuma organizēšanu Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotājiem llmāram Siliņam, Agritai Bartušēvicai, Lailai Ruķei un 12.b klases skolniecēm Madarai Siliņai un Santai Bartušēvicai!
Uz tikšanos “KSIM Cēsis 2018”!

Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada informātikas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja
Diāna Siliņa


Publicēšanas datums: 2017. gada 17. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt