A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Cēsīs notiks nodarbības par ceļu satiksmes drošību skolēniem

Cēsīs notiks nodarbības par ceļu satiksmes drošību skolēniem

Cēsīm diennaktī cauri izbrauc 616 kravas automašīnas, liecina AS “Latvijas Valsts ceļi” dati. Ņemot vērā intensīvo kravas automašīnu satiksmi, 25.janvārī plkst.11.30 Cēsu pilsētas vidusskolā, L.Paegles ielā 1, tiks organizētas nodarbības skolēniem par drošību uz ceļa.

Cēsis ir viena no daudzajām Latvijas pilsētām, kurās mācību iestādes atrodas lielo maģistrālo ceļu tiešā tuvumā un ko autopārvadātāji izmanto tranzītam. Skolēniem ik dienu nākas šķērsot šos augstas intensitātes satiksmes lielceļus. 
Lai bērni justos droši uz ielas un ceļa, zinātu, kā pareizi tos šķērsot, tostarp, ieraugot kravas vai citu liela izmēra automašīnu, un lai samazinātu satiksmes negadījumos bojā gājušo bērnu skaitu Latvijā līdz nullei, 2016.gada septembrī tika aizsākta vēl nebijusi satiksmes drošības kampaņa “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” Kampaņas ietvaros Latvijas skolās notiek lekcijas par satiksmes drošību bērniem un praktiskas nodarbības, kurās bērni tiek iepazīstināti ar kravas automašīnas izmēriem, tās manevrētspēju satiksmē un tiem ir iespēja iejusties smagās automašīnas šofera lomā.

Pēdējos piecos gados Latvijā uz ceļiem ik gadu iet bojā vidēji 7 bērni, bet pērn – 11 bērni, liecina Centrālās statistika pārvaldes dati.

Astoņu mēnešu laikā, no 2016.gada oktobra līdz šī gada maijam, “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” automašīna apmeklēs gandrīz 30 Latvijas skolas, īpašu uzmanību pievēršot reģionālām pilsētām, kurās mācību iestādes atrodas lielceļu tuvumā, ko autopārvadātāji izmanto tranzītam.


Publicēšanas datums: 2017. gada 20. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt