A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Cēsniece iekļūst konkursa „Ceļojums uz operu” finālā

Cēsniece iekļūst konkursa „Ceļojums uz operu” finālā

Cēsu 1.pamatskolas 9.b klases skolniece Beāte Agneta Rause iekļuvusi starp 30 labākajiem skolēniem no visas Latvijas, kas piedalīsies Latvijas Nacionālās operas konkursa „Ceļojums uz operu” finālā!

LNO aicināja 9.-12.klašu skolēnus piedalīties konkursā „Ceļojums uz operu”, lai veicinātu Latvijas skolēnu interesi un vairotu zināšanas par LNO, operas mākslu un komponistu Džakomo Pučīni, kura daiļradei šogad veltīts Rīgas operas festivāls 2015 „Viva Puccini!”. Konkursa pirmajā kārtā dalībniekiem bija jāpierāda savas zināšanas, atbildot uz āķīgiem jautājumiem par komponista Džakomo Pučīni daiļradi. Savukārt radošajā uzdevumā jaunieši tika aicināti izteikt savu redzējumu par digitālā laikmeta iespējām LNO darbā.

Finālisti svētdien, 19.aprīlī, viesojās LNO, lai ekskursijā iepazītu Baltā nama vēsturi un šodienu, piedalītos sarunā par digitālajiem risinājumiem operā, kā arī noskatītos Džakomo Pučīni operas „Madama Butterfly” izrādi. Līdz 11.maijam konkursa finālistiem jāiesniedz eseja par redzēto izrādi. Šos darbus vērtēs LNO izvēlēta žūrija Latvijā pazīstamu operas žanra speciālistu, muzikologu un mūzikas žurnālistu sastāvā. Labākās esejas tiks publicētas LNO mājas lapā, savukārt konkursa uzvarētāji tiks apbalvoti Rīgas Operas festivālam veltītajā preses konferencē jūnija sākumā.

Novēlam Beātei veiksmi un panākumus konkursa finālā!

Publicēšanas datums: 2015. gada 23. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt