A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Cēsnieki gatavojas erudīcijas konkursam “Eksperiments”

Cēsnieki gatavojas erudīcijas konkursam “Eksperiments”

Latvenergo pamatskolēnu fizikas erudīcijas konkursam “Eksperiments” reģistrējušās 211 komandas. No Cēsīm konkursā piedalās 8. un 9.klašu skolēni no Cēsu 1.pamatskolas  (Cēsu Citronu Centrālā Pārvalde), Cēsu 2.pamatskolas (Gravitācija), Cēsu Pilsētas vidusskolas (Optimisti), Cēsu Valsts ģimnāzijas (Krokodili) un Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas (Jautro Spraudīšu Fabrika).

Turpmāko mēnešu laikā jaunieši ar savu skolotāju-konsultantu atbalstu aktīvi apgūs fiziku, lai prastu iegūt atbildes skaitliskiem uzdevumiem un iemācītos patsāvīgi veikt praktiskus fizikas eksperimentus. Konkursa noslēgumā uzvarētāji saņems galveno balvu – ceļojumu uz Itāliju.

“Dalība konkursā gan skolotājiem, gan skolēniem ir izaicinājums, lai iegūtu labus rezultātus, ir padziļināti jāapgūst fizika. Fizikā svarīgākais ir spēcīgi pamati, ja tie ir iegūti, jauniešiem ir teju neierobežotas iespējas nākotnes profesijas izvēlē. “Eksperiments” mērķis ir radīt interesi par fiziku jau pašā sākumā – uzreiz, kā 8. klasē stundu sarakstā parādās jaunais mācību priekšmets. Tiklīdz interese ir radusies un pamatzināšanas iegūtas, skolēni paši vēlas dabaszinātnes mācīties arī vidusskolā,” stāsta AS “Latvenergo” galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Erudīcijas konkurss notiek klātienes un neklāties kārtās – vispirms visi dalībnieki risina uzdevumus un veic praktiskus eksperimentus konkursa portālā www.eksperiments.lv. Savukārt vēlāk katra reģiona piecas spēcīgākās komandas jau tiksies pusfināla kārtās Rīgā, bet katra reģiona spēcīgākā komanda fināla spēlē televīzijas kanālā LNT. Konkurss notiek no februāra līdz maijam. Šī ir jau 21.sezona, kad Latvenergo koncerns rīko erudīcijas konkursu “Eksperiments”. Iepriekš tas bija pazīstams ar nosaukumiem “Vatiņš”, “Voltiņš”, “Kam gaišāka galva?” un “Gaišākā galva”.

Sekot līdzi komandām un to rezultātiem var portālā: eksperiments.lv/komandu-tops


Informāciju sagatavoja:
Inga Cīrule
Konkursa ”Eksperiments” koordinatore


Publicēšanas datums: 2016. gada 11. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt