A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Cēsu jaunieši īsteno projeku Itālijā

Cēsu jaunieši īsteno projeku Itālijā

Ar šī gada sākumu jaunieši no Cēsīm kopā ar biedrību „Youth for City – City for Youth” realizēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras „Erasmus+” jauniešu apmaiņas projektu Itālijā Romā „Find Your Inner da Vinci”. Projekts tika realizēts sadarbībā ar itāļu organizāciju „Associazione Giovanile di Promozione Sociale Nous”. Projekta mērķis starptautiskā jauniešu grupā ar neformālās izglītības metodēm veicināt interesi par cittautu kultūru, iepazīstot to caur dažādām mākslas izpausmes metodēm, attīstīt jauniešu iniciatīvu, organizēšanas prasmes un jauniešu radošumu, veidojot pasākumu vietējiem iedzīvotājiem projekta noslēgumā tika sasniegts.

Jaunieši no Cēsīm ceļā uz Romu devās 10.martā. Uz Itāliju brauca 10 jaunieši un 2 līderi no Latvijas un tos Romā sagaidīja arī 10 itāļu jaunieši un 2 līderi. Romā dalībnieki veica daudzas un dažādas aktivitātes, kuras ļāva jauniešiem būt radošākiem un iepazīt vienam otra kultūru, zīmējot, fotografējot un darbojoties tematiskajās darba grupās. Projektā izmantotās neformālās izglītības metodes, palīdzēja jauniešiem pilnveidot savu pesonību un iegūt jaunas un vērtīgas iemaņas. Piemeram, komandas veidošanas un saliedēšanas aktivitātes mācīja jauniešiem izteikt savu un uzklausīt arī citu viedokli kā arī sadarboties kādas problēmas risināšanā, un radošo prezentāciju (piem. par kādu no Renesanses laika svarīgākajām jomām -māklsa, stils, arhitektūra, tēlniecība ) veidošana un prezentēšana, lika jauniešiem izpausties radoši. Jaunieši divas dienas projekta laikā devās iepazīt Romas vecpilsētas ievērojamākos kultūras pieminekļus. Apskates laikā jauniešiem bija jāpilda dažādas aktivitātes jauktās grupās, kuru laikā bija jāizkāpj no savas komforta zonās un jāuzrunā arī apkārtējie cilvēki, lai izpildītu šos uzdevumus kā arī ar iepriekš iepazītajām zīmēšanas un fotografēšanas tehnikām, bija jāpastāsta kāds stāsts, ko vērojot lielo tūristu daudzumu un vietējo dzīvi, ievēroja katrs dalībnieks.

Projekta noslēgumā tika rīkots pasākums vietējiem iedzīvotājiem visām vecuma grupām, jo sagatavotās aktivitātes bija ieinteresējošas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Jaunieši projektā ieguva skaistas atmiņas, unikālu pieredzi un daudz jaunu un vērtīgu zināšanu, kuras būs spējīgi pielietot arī savā ikdienā un pilsētas vides uzlabošanā.

Jaunieši atgriežoties mājās rīkoja kultūras vakarus, ar kuru palīdzību ikvienam interesantam bija iespēja uzzināt par viņu iegūto pieredzi projektā. Stāstu vakarā dalībnieki dalījās kā ar jautrākajiem un interesantākajiem stastiem tā arī ar vērtīgajām mācībām un atziņām, ko ieguva šajā apmaiņā Itālijā.


 Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisija nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Projekta nr. 2018-2-LV02-KA105-002200

Publicēšanas datums: 2019. gada 25. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt