A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Cēsu jaunieši Rumānijā

Cēsu jaunieši Rumānijā

Katru gadu simtiem Latvijas jauniešu tiek dota iespēja ar “Erasmus” apmaiņas programmām un projektiem gūt pieredzi arī ārpus Latvijas robežām. Šogad, sadarbojoties biedrībai “Youth for City - City for Youth” un “Alternative Tourism Association”, 12 jaunie cēsnieki un 2 projekta līderi devās apmaiņas projektā uz Aradu Rumānijā, lai kopīgi gūtu pieredzi par kultūras mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu.

Mums, cēsniekiem, kultūras mantojums ir visapkārt - Cēsīs ir daudz kultūras pieminekļu, kurus ikdienā apmeklē neskaitāms skaits tūristu. Lai panāktu līdzīgu situāciju Aradā, jaunieši izlēma piesaistīt tūristus ar patiesi interesantu metodi - izvietojot “Geocaching” spēles slēpņus pie apskates objektiem.

“Geocaching” jeb “slēpņošana” ir spēle, kurā, izmantojot GPS, aktīvisti slēpj un meklē dažādus apslēptus konteinerus (slēpņus). Latvijā šī kustība ir guvusi plašu atsaucību, piemēram, 2012.gadā tika izvietota slēpņu taka gar visu Latvijas robežu. Lai pilnvērtīgi sagatavotos projektam, jaunieši vispirms izzināja tos objektus, pie kuriem Cēsīs nav izvietoti slēpņi, un tajos paslēpa sevis izveidotus slēpņus, tādejādi praktizējoties un nodrošinot to, ka visi projekta dalībnieki ir informēti par to, kā šīs process notiek.

Jūlija beigās norisinājās pati apmaiņa, kad Aradā satikās gan Latvijas, gan Rumānijas jaunieši. Vispirms dalībnieki izzināja dažādus interesantus kultūras pieminekļus, kurus būtu vērts popularizēt, kā arī apmeklēja citu Rumānijas slēpņotāju izvietotos slēpņus. Apmaiņas noslēgumā tika organizēts arī kopīgs pasākums, kurā vietējie iedzīvotāji varēja doties meklēt paslēptos konteinerus.

“Erasmus” projektos vienmēr svarīgi ir ne tikai tiekties uz izvirzīto mērķi, bet vienlaikus iepazīt citas valsts kultūru un tradīcijas. Starp kultūras pieminekļu izpēti un slēpņu izvietošanu norisinājās arī abu valstu kultūras vakari ar dejām, dziesmām un erudīcijas spēlēm. Protams, arī raksturīgākajiem ēdieniem. Latvijas jauniešos izbrīnu raisīja tradicionālā kuņģa zupa, taču rumāņiem - kvass, kuru latvieši bija atveduši.

Galu galā apmaiņa ir vērsusi jauniešu uzmanību kultūras mantojuma aizsardzības jomai un alternatīvām tūrisma veicināšanas iespējām.

Ar savu pieredzi, dažādiem stāstiem un gūtajām atziņām projekta laikā jaunieši dalīsies 30.10.,  Cēsu novada jauniešu mājā, kur laipni aicināti visi interesenti, kas vēlas uzzināt ko vairāk par projektu un tā norisi.

“Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisija nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu."

Projekta Nr. 2019-1-LV02-KA105-002543

Informāciju sagatavoja Agris Ratniks

Publicēšanas datums: 2019. gada 30. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt