A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkņi atgriezušies ar lieliskiem iespaidiem no Austrijas

Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkņi atgriezušies ar lieliskiem iespaidiem no Austrijas

Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi no 19.jūlija līdz 26.jūlijam viesojās Austrijas pilsētā Andorfā, kur notika starptautiskais pop un jazz mūzikas festivāls.

Pirmo reizi festivālā pārstāvēja Cēsu mūzikas vidusskolas jaunieši - Pauls Ēriks Skujiņš (čells) un Andris Vanags (čells), Zane Pakalne (vijole) un Audris Balodis (vijole), Mārtiņš Celms (trompete) un Elza Liepiņa (flauta). Audzēkņiem līdzi devās pedagogi Ilze Petrovska, kurai šoreiz bija jānomaina čella spēle uz basģitāru, un Agnis Krūzītis (alts).
Kā atzina skolotāja Ilze Petrovska „Piecu dienu laikā apguvām diezgan sarežģītu filmu mūzikas repertuāru. Nedēļas nogalē bija trīs koncerti. Papildus jaunieši apguva dažādu ansambļu spēles - improvizācijas pamatus, džeza, filmu mūziku un pasaules tautu mūziku.”

Festivālam šogad apritēja 20 gadi. To organizēja vietējā apgabala mūzikas entuziasti  Deniz Fait, kura pati ir apguvusi džeza vijoļspēli, viņas tēvs  Verner Fait (Obojists) un altists Matthiass Schlager. Šī orķestra diriģents un mākslinieciskais vadītājs jau 14 gadus ir Igaunijas nacionālā orķestra trombonists un baroka ansambļa Hortus Music dalībnieks Peeter Margus

„Nedēļas laikā audzēkņi guva kopā muzicēšanas pieredzi, spēlējot repertuāru, kuru mācību procesā parasti neizmanto,” vēstīja I.Petrovska, piebilstot, „varēja arī vērot citu valstu jauno mūziķu spēlēt prasmi un, protams, ieguvām jaunus draugus no Austrijas, Vācijas, Igaunijas, Spānijas un Itālijas.”

Audzēkņi un skolotāji ir pateicīgi Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas vadībai un Cēsu novada pašvaldībai par atbalstu un iespēju apmeklēt šo festivālu.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Lāce
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas
Izglītības metodiķe un kultūras pasākumu organizatore
e-pasts: muzikasvidusskola@gmail.com
www.akcmv.gov.lv

Publicēšanas datums: 2015. gada 29. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt