A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Cēsu skolēni Latvijas vēstures konkursa uzvarētāji

Cēsu skolēni Latvijas vēstures konkursa uzvarētāji

2013. gada 26. aprīlī Latvijas okupācijas muzeja telpās notika konkursa “Lietas - likteņa liecinieces” noslēgums, kurā tika apbalvoti Latvijas vēstures konkursa uzvarētāji. Cēsu Valsts ģimnāzijas skolniece Madara Siliņa ieguva 2. vietu un naudas balvu, bet Daniels Dragūns un Lote Evija Lukjanska no Cēsu 1. pamatskolas saņēma Atzinības.

Latvijas vēstures konkursa iniciatori ir Monreālas Latviešu sabiedriskais centrs. Konkursa mērķis bija padziļināt jaunatnes interesi par Latvijas vēsturi un ieinteresēt savas ģimenes un apkārtnes vēstures pētīšanā. Konkursā varēja piedalīties 6. – 8. klašu skolēni individuāli, grupās un arī veselām klasēm. Neparastākā bija paredzētā darba forma – savāktos attēlus, intervijas un pārējo informāciju bija jāapkopo multimediju prezentācijā. Darbi tika vērtēti pēc pieciem kritērijiem, no kuriem vissvarīgākie bija pētījuma oriģinalitāte un patstāvīga vēstures avotu vākšana.

Konkursam tika iesūtīti 90 nolikumam atbilstoši darbi no visiem Latvijas novadiem. Skolēni bija atraduši visdažādākās lietas – rotas (saktas, gredzenus, krustiņus), apģērbu, darbarīkus, traukus, pat patafonu, galdu, lādes, kumodes un visdažādākos dokumentus: fotogrāfijas, liecības, apliecības, piezīmju grāmatiņas un pat būvplānu. Tās visas bija kļuvušas par sarežģītu likteņu lieciniekiem. Skolēni bija izmantojuši ģimenes arhīvus, veikuši intervijas, apmeklējuši muzejus un arhīvus, lai atrastu stāstam trūkstošos dokumentus vai vēsturiskās liecības.

Katra konkursa dalībnieka prezentācija ir aizkustinošs stāsts par ģimenēm un cilvēkiem, kuri bijuši spiesti doties svešumā un kuri arī tālumā visgrūtākajos laikos ir spējuši saglabāt atmiņas par dzimteni un cerību atgriezties. Prezentācijas veido virtuālo muzeju, kurā ir izdevies saglabāt kaut mazliet no mūsu tautas zūdošās vēstures.


Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļas
metodiķe Biruta Dambīte
(pēc 09.05.2013., “Izglītība un Kultūra”, Vita Diķe, Vītola fonda valdes priekšsēdētāja)

Publicēšanas datums: 2013. gada 14. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt