A  A  A
Lapas karte


Kādas aktivitātes šajā ziemā izbaudi visvairāk?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskola īsteno Erasmus+ projektu

Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskola īsteno Erasmus+ projektu

Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolā aizvadītais mācību gads sakās ar apstiprinātu finansējumu jaunajam Erasmus+ programmas 1.pamatdarbības mobilitātes projektamNr.2017-1-LV01-KA102-035391 “Eiropas mobilitāte- iespēja profesionālai pilnveidei ceļā uz izcilību“.

Projekta laikā 15 audzēkņiem, vienam administrācijas pārstāvim un diviem profesionālās izglītības skolotājiem bija iespēja gūt pieredzi un uzlabot profesionālās zināšanas Somijā, Igaunijā un Lietuvā.

2017.gada rudenī četri elektrotehniķu specialitātes puiši Erasmus+ apmaiņas programmas gaitā izgāja praksi Tamperes profesionālajā koledžā Tredu, Somijā. Skolas administrāciju pārstāvēja direktors. Audzēkņi divu nedēļu laikā iepazinās ar mācību procesu Tredu profesionālajā koledžā, pastrādāja gan skolas darbnīcās, gan arī darbojās reālā objektā – Tredu koledžas audzēkņu celtajā mājā ievilka elektroinstalācijas, tā uzzinot, kā šis process notiek Somijā. Direktors guva vērtīgu pieredzi, iepazīstoties ar profesionālās izglītības nostādnēm Somijā, mācību procesu Tamperes koledžā, smēlās idejas mūsu skolas attīstībai kā arī stiprināja sadarbību starp abām skolām.

2018.februārī četri mēbeļu galdnieki devās mobilitātē uz Igauniju, Pērnavas profesionālās izglītības centru. Arī profesionālās izglītības skolotājs vienu nedēļu apguva Pērnavas skolas pieredzi gan ar teorētisko priekšmetu mācību metodēm, gan praktiskajās mācībās. Igauņu kolēģi parūpējās par interesantām ekskursijām uz uzņēmumiem, jaunieši iepazinās ar Pērnavas skolu, pastrādāja igauņu uzņēmumā, tā gūstot starptautisku darba pieredzi, nedaudz iepazina igauņu tradīcijas un kultūru.

Savukārt četri namdaru specialitātes audzēkņi februārī devās uz Kauņas tehnisko profesionālo centrā Lietuvā. Uz vienu nedēļu jauniešiem līdzi devās profesionālo priekšmetu skolotāja-projektu vadītāja. Audzēkņi pastrādāja ar Kauņas skolas iekārtām, iepazinās ar moderniem logu un durvju ražošanas uzņēmumiem, kā arī viņiem bija iespēja būt praksē vienā no ražošanas uzņēmumiem. Prakses laiks sakrita ar Lietuvas simtgades svinībām, un mūsējiem bija iespēja piedalīties un redzēt, kā svin lietuvieši, tā tuvāk iepazīstot lietuviešu vēsturi un tradīcijas.

2018.gada maijā uz Saski izglītības un treniņu centru Ikaalinenas koledžā Somijā devās trīs mēbeļu galdnieki. Šīs skolas specialitāte ir dizains un amatniecība. Mūsu puiši guva ieskatu gan mūzikas instrumentu izgatavošanā, gan restaurācijā, gan arī iemēģināja roku intarsiju izgatavošanā.

No ārzemju praksēm visi dalībnieki atgriezušies iespaidiem bagāti, jo guvuši pieredzi gan specialitātē, gan uzlabojuši angļu valodas prasmes. Visi dalībnieki ir saņēmuši Europases kā apliecinājumu starptautiskai pieredzei, kas noderēs labāka darba atrašanai un karjeras veidošanai nākotnē.

Erasmus+ apmaiņas programmas ietvaros uzņēmām arī audzēkņus un pedagogus no sadarbības partneru skolām Eiropā. Novembrī un decembrī mūsu skolā ieradās četri Kauņas profesionālā tehniskā centra audzēkņi. Viņi praksi praksē darbojās gan praktiskajās apmācībās mūsu skolā, gan arī guva pieredzi uzņēmumā.

Arī četri jaunieši no Pērnavas profesionālā centra Igaunijā mēnesi ilgā apmaiņas programmā darbojās mūsu skolā, gan arī uzņēmumā Cēsīs. Kopā ar audzēkņiem vizītē ieradās arī Kauņas skolas pedagogi un administrācijas pārstāvji.
2017./2018.gada Erasmus+ projekts noslēdzās 2018.gada 30.jūnijā

Informāciju sagatavoja Ināra Alksne
CTDV Projektu vadītāja


Publicēšanas datums: 2018. gada 5. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt