A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Cēsu Valsts ģimnāzijas olimpiāžu dalībnieki – otrie labākie Latvijā

Cēsu Valsts ģimnāzijas olimpiāžu dalībnieki – otrie labākie Latvijā

Cēsu Valsts ģimnāzija (CVĢ) ierindojusies otrajā vietā prestižajā Ata Kronvalda fonda veidotajā “Zvaigžņu reitingā”, kurā tiek vērtētas skolas pēc tā, kā tās spēj sagatavot starptautiskā līmenī konkurētspējīgus skolēnus.

Reitingā tiek ņemti vērā skolēnu sasniegumi dažāda veida starptautiskajās olimpiādēs laika periodā no 2017.gada 1.jūnija līdz 2018.gada 1.jūnijam.

CVĢ piekāpusies tikai tradicionāli spēcīgajai Rīgas Valsts 1.ģimnāzijai. Bet šogad reitingā debitē arī Jelgavas Spīdolas ģimnāzija, Puškina licejs, Ventspils 1. ģimnāzija, Jēkabpils 3. vidusskola, Āgenskalna Valsts ģimnāzija un RTU Inženierzinātņu vidusskola.

Kā vēsta fonds, zināšanu stabilitāti apliecina tas, ka pagājušā gada “Zvaigžņu reitinga” līderi šīs vasaras periodā veiksmīgi startējuši dažādās starptautiskajās olimpiādēs, gūstot jaunus, augstus panākumus, kas veidos nākamo – 2019.gada “Zvaigžņu reitingu”.

CVĢ skolēniem būs iespēja sevi pierādīt arī rudenī. Piemēram, 11.klases skolnieks Renāts Jurševskis no 1.septembra līdz 8.septembrim piedalīsies 30.starptautiskajā informātikas olimpiādē (IOI 2018) Japānā, Tsukubā. Bet 11.klases skolniece Diāna Paula Upmale pārstāvēs Latviju 1.starptautiskajā ekonomikas olimpiādē Maskavā no 14.septembra līdz 22.septembrim.

Līdzīgi kā Lielās Pūces reitingā, Zvaigžņu reitinga mērķis ir palielināt pedagogu un izglītības darbinieku ieinteresētību darbā ar talantīgiem skolēniem, kuriem ir vēlme patstāvīgi apgūt zināšanas, kā arī informēt sabiedrību par skolām, kas spēj sagatavot skolēnus ar augsta līmeņa zināšanām.


Publicēšanas datums: 2018. gada 16. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt