A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Cēsu bērnu vecāki mācās

Cēsu bērnu vecāki mācās

Šajā mācību gadā Cēsu novadā čakli mācās ne vien bērni un pedagogi, bet arī bērnu vecāki. Cēsu pilsētas 3., 4., 5., pirmsskolas izglītības iestādē pagājušā gada nogalē 52 bērnu vecāki  piedalījās „Bērnu emocionālās audzināšanas programmā”. Programmu vadītājas ir Cēsu novada skolotājas  Dace Stepaņenko, Diāna Briede, Inese Ķīse, Anžella Pāže, Eva Suharževska, Daira Gailīte un Velga Zāmuele, kuras apguvušas programmas vadīšanai nepieciešamās prasmes un sertifikātu centrā „Dardedze”. Programmas ietvaros katrs vecāks piedalījās 10 nodarbībās- dialogos par šādām tēmām: 
• Bērna attīstība un temperaments,
• Kā veicināt ķermeņa kontroli un pozitīvu pašvērtējumu,
• Kā veicināt drošu piesaisti un paļaušanos uz atbalstu no vecākiem,
• Kā veicināt bērnos spēlēšanos un fantāziju,
• Kā veicināt valodas un komunikācijas spējas,
• Kā veidot pamatu pozitīvam pašvērtējumam,
• Disciplinēšanas metodes, kas veicina pašregulāciju, attīsta sirdsapziņu un morālo uzvedību,
• Kā veicināt emociju pašregulāciju,
• Kā veicināt koncentrēšanos, plānošanu un problēmu risināšanu-,
• Kā veicināt iejūtīgumu un gādīgumu.

Programmu apguvuši arī 12 pirmsskolas izglītības iestādes „Pīlādzītis” vecāki. No janvāra nodarbības notiek Cēsu 1. pirmsskolas izglītības iestādē un Cēsu 2.pamatskolas pirmsskolas grupā.  Vecāki savu nodarbībās gūtās zināšanas atzīst par vērtīgām un lietderīgām. Martā plānoti pasākumi vecākiem Līvu un Rāmuļu skolu pirmsskolas grupu bērnu un skolēnu vecākiem.

Nodarbības vecākiem notiek projekta „Meklējot labāko Eiropas praksi jauniešiem noziedzības novēršanai” ietvaros.  Projekts ilgst no 2013.gada marta līdz 2015. gada 6.janvārim. Kopējās izmaksas ir EUR 63 270.93, no šiem līdzekļiem 80 %  finansē Eiropas Savienība. Cēsu novada pašvaldības līdzfinansējums – EUR 15 817.73. Informējam, ka kopā ar Cēsu novada pašvaldību  projektu realizē 8 partneri -  Starptautiskā Juvenālās justīcijas observatoriju, Beļģijā, Starptautisko bērnu attīstības iniciatīvu (Nīderlande), Edinburgas Universitāte (Skotija), Bērnu atbalsta centrs (Lietuva ), Igaunijas Tieslietu ministriju, Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, Madonas novada pašvaldību un Saldus novada pašvaldību.

Informāciju sagatavoja
Dzintra Kozaka
Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļas metodiķe

Publicēšanas datums: 2014. gada 19. februāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt