A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » CVĢ skolēni piedalās Erasmus+ projektā "My school, my life"

CVĢ skolēni piedalās Erasmus+ projektā "My school, my life"

Šī mācību gada noslēdzošā Erasmus+ projekta "My school, my life" vizīte notika Spānijā, Katalonijā, Batea pilsētā. Projektā piedalījās arī Austrijas, Vācijas un Spānijas skolēnu grupas.

Kā pastāstīja pilsētas mērs: ”Batea ir maza pilsēta, bet ļoti īpaša un nozīmīga Katalonijas saimnieciskajā dzīvē”. Tā arī ir, visapkārt vīnogu lauki vai olīvu birzis.

Projekta ietvaros dalībnieki apskatīja nozīmīgo un seno Vidusjūras ostu – Taragonu, tās iespaidīgais un monumentālais arheoloģiskais ansamblis ir iekļauts arī UNESCO mantojuma sarakstā.

Kā vienu no daudziem, interesantiem un saliedējošiem projekta pasākumiem jāpiemin sporta aktivitātes. Gan ~12km garais pārgājiens pa senu dzelzceļa maršruta posmu, kurš vijas starp kalnu grēdām un aizām, gan apgabala sporta diena, kurā piedalījās vairāk nekā 300 skolēnu. Sporta dienas dalībnieki tika sadalīti grupās vai komandās, kuras visas dienas garumā izspēlēja spāņu tradicionālās spēles.

Projekta galvenais uzdevums bija iepazīstināt projekta dalībniekus ar savas valsts kultūru, dabu, tradīcijām un izglītības iespējām, kā arī - sadarbojoties visu projekta dalībvalstu skolēniem, izplānot un izveidot Batea skolas atpūtas stūrīti. Kā atzina mūsu grupas dalībnieces Liene, Dina un Anete, tad šis uzdevums esot bijis ļoti interesants.

Projekta noslēgumā visi dalībnieki apmeklēja Katalonijas lielāko un vienu no skaistākajām pilsētām – Barselonu. Iespaidīgais Antonio Gaudi arhitektoniskais domu lidojums pilsētas arhitektūrā, Kolumbam un tā atklājumiem veltītais piemineklis, ostas plašums, pilsētas parki vai atvērtie un laipnie katalāņi, būs, iespējams, iemesls, lai atgrieztos šeit atkal.

Publicēšanas datums: 2019. gada 19. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt