A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija - starptautiska Erasmus + projekta aktivitātēs

Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija - starptautiska Erasmus + projekta aktivitātēs

2017.gada septembrī Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija kopā ar izglītības iestādēm no Grieķijas, Spānijas, Itālijas, Polijas, Islandes un Somijas uzsāka darbību Erasmus+ KA2 (stratēģiskās partnerības projekts) projekta “Flying with the wings of Mythology througt time and space” (Lidojums ar mitoloģijas spārniem laikā un telpā) īstenošanā.

Š.g. oktobrī Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts delegācija - Laima Pērkone, Dace Eglīte, Hugo Grūbe (1.B), Mārtiņš Ausmanis (2.B) - kopā ar projektā iesaistīto citu skolu delegācijām pulcējās aizraujošā darba sesijā Grieķijā - Balkānu valstī, kurā dzīvo viena no senākajām Eiropas tautām, kam ir jau vairākus tūkstošus gadu ilga vēsture, kas aizsākas Senajā Grieķijā. Pamatoti Grieķija tiek uzskatīta par Rietumu kultūras šūpuli, jo tajā radusies demokrātija, Rietumu filozofija, Olimpiskās spēles, Rietumu literatūra, historiogrāfija, politoloģija, medicīna, veikti nozīmīgi zinātniskie un matemātiskie atklājumi, kā arī radusies drāma. Grieķu vēsturi, kultūru balsta un bagātina mitoloģija. Un Grieķijas puse darba sesijā saviem sadarbības partneriem bija ieplānojusi bagātu, iedvesmojošu, garīgām un fiziskām aktivitātēm piesātinātu programmu. Tas tiešām bija lidojums ar mitoloģijas spārniem laikā un telpā!

Projekta dalībnieki iepazinās ar Senās Grieķijas simbolu - Akropoli, guva izzinošu pārskatu par  arheoloģiju un pārliecinājās par grieķu milzīgo pietāti, cieņu un lepnumu par savu vēsturi un vērienīgajiem centieniem to saglabāt un ar to dalīties. Neaizmirstams ir Grieķu senā lepnuma un orākula mājvietas apmeklējums Delfos, kā arī Meteoras, kas atrodas Grieķijas centrālajā daļā un it kā “karājas debesīs” iepazīšana. Te klinšu "torņu" virsotnēs atrodas vairāki seni klosteri, kas ainavu padara fantastisku. Meteora ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. 

Projekta darba sesijas pamatvieta bija Volosa, kas unikāli apvieno sevī ne ar ko nesalīdzināmu dabas skaistumu un dinamiskas pilsētas attīstības iezīmes. 

Darba sesijas programma kā skolēniem, tā pedagogiem piedāvāja ne tikai izcilāko Grieķijas vēstures un kultūras objektu apskati, bet arī iesaistīja sadarbību un komunikāciju veicinošās aktivitātes, kā, piemēram, Polijas delegācija vadīja nodarbību “Mitoloģiskā matemātika”, Islandes pedagogi un skolēni kolēģus iesaistīja Islandes mākslas stundā, bet visi projekta dalībnieki mājinieku vadībā mācījās grieķu deju pamatsoļus. Tāpat katrai projekta dalībskolai ir savs individuāls uzdevums, kuru tā veic visā projekta darbības laikā.

Skolēniem kā vērtīga pieredze ar neaizmirstamu komunikāciju atmiņā paliks dzīvošana grieķu skolēnu ģimenēs. Kā atzīst skolēni, viņi izbaudīja absolūtu viesmīlību, patiesu sirsnību un rūpes, kā arī ieguva jaunus draugus.

Projekts turpinās, un turpinās arī  ceļošana ar mitoloģijas spārniem, lai iepazītu dažādu tautu mītisko pasauli. Š.g. decembra pirmajā nedēļā Grieķijas, Spānijas, Itālijas, Polijas, Islandes un Somijas delegācijas viesosies Latvijā - Cēsīs - un būs Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas viesi. Mēs, latvieši, esam ar bagātu un stipru kultūrvēsturisko mantojumu. Daļu no tā ar lielu cieņu un lepnumu rādīsim un par to stāstīsim pasaulei.


Publicēšanas datums: 2018. gada 21. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt