A  A  A
Lapas karte


Vai piedalīsies Eiropas Parlamenta vēlēšanās?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Erasmus+ projekti Cēsu Valsts ģimnāzijā

Erasmus+ projekti Cēsu Valsts ģimnāzijā

Šajā mācību gadā Cēsu Valsts ģimnāzija ir uzsākusi īstenot četrus Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Stratēģisko skolu sadarbības partnerību projektus (K2).

Oktobra beigās projekta “My school, my life” (Mana skola, mana dzīve) skolotājas Elza Strazdiņa un Ina Gaiķe piedalījās projekta darba plānošanā Freiburgā. Šī projekta galvenie mērķi ir skolas apkārtnes labiekārtošana, sadarbības prasmju veicināšana un mācīties pielietot teorētiskās zināšanas praksē.

Šajā projektā darbojas 10. klases skolēni, kuri ir izstrādājuši skolas apkārtnes labiekārtošanas plānu atpūtas vietas izveidei skolas teritorijā. Izmantojot informācijas un komunikācijas tehnoloģijas un dodoties uz partnervalsītm, CVĢ skolēni palīdzēs īstenot katras partnervalsts izvēlēto projektu.
 
No 4. - 10. novembrim sešas CVĢ skolnieces - Paula Miķelsone, Linda Zārdiņa, Līga Lāce - Sējāne, Elīze Ropša, Betija Anna Skrastiņa, Estere Anna Aploka un skolotājas Ineta Ābola, Ilze Kricka uzsāka Erasmus+ projekta "Gender Differences: Understanding each other on different levels" (Dzimumu atšķirības: saprast vienam otru dažādos līmeņos) īstenošanu. Projekta dalībnieku pirmā tikšanās vieta bija Vācijas pilsētā Fīrzenā (Viersen) Erasmus fon Rotterdam ģimnāzijā.

Projekta dalībieki apmeklēja mācību stundas, prezentēja projekta darbā paveikto, viesojās Diseldorfā, piedalījās slēpņošanā (geocaching) un devās uz Bonnu. Neaizmirstams piedzīvojums visiem bija Tomasa Saračeno (Tomas Saraceno) interaktīvās instalācijas „In Orbit”. Skolēni un skolotāji tikās ar Vācijas Kristīgo demokrātu partijas (CDU) deputātu, kurš pārstāv Ziemeļreinas- Vestfālenes federālo zemi.

Šīs projekta galvenie mērķi ir veicināt sociālo iekļaušanu, vienlīdzību un dzimumu līdzsvaru.
 
No 25. līdz 30. novembrim CVĢ skolotāji Elza Strazdiņa un Ilmārs Siliņš piedalījās Erasmus+ projekta “Stand up, speak out!” (Piecelies, runā!) darba plānošanā un skolotāju apmācībā Castro Urdiales, Spānijā.
Skolotāji piedalījās intensīvās skolotāju apmācībās un radošās darbnīcas par tēmām: Kooperatīvās mācīšanās stratēģijas (Cooperative Learning Strategies), projektos balstītā mācīšanās (Project-based learning, PBL) un geimifikācija (gamification), kurās bija iespējams iepazīties ar dažādiem mācīšanās modeļiem un tehnikām. Ar šiem modeļiem skolotāji iepazīstina savus kolēģus, mēģinot tos īstenot un izmēģināt praksē. 28. novembrī projektā iesaistīto dalībvalstu skolu pārstāvji viesojās Castro Urdiales pilsētas domē, kur tie tikās ar pilsētas mēru. CVĢ skolotāji iepazīstināja projekta dalībniekus ar eTwinning un Twinspace.

Projekta galvenais mērķis ir digitālā žurnāla izstāde, efektīvi izmantojot IKT. Skolēni izstrādās savus projektus internacionālā līmenī, tādējādi veicinot sociālās uzņēmējdarbības prasmes.
 
No 25. novembra līdz 1. decembrim Cēsu Valsts ģimnāzijas grupa - 7.b klases skolēni Dārta Purmale, Ralfs Reinsons, Emija Vītola, Madara Vildere, skolotājas Karīna Rutmane un Inga Ivanova Erasmus+ projekta "Innovation = Motivation (aESL)" (Inovācija ir motivācija) ietvaros devās pirmajā braucienā uz Anglijas pilsētu Kingslinu (King’s Lnn). 

Projekta dalībnieki piedalījās Karalisko gaisa spēku (Royal Air Force) organizētajās saliedēšanas aktivitātēs un viesojās pie pilsētas mēra Nick Daubney. Neizpalika arī tradicionālā britu tējas pēcpusdiena, kuru bija sagatavojuši Springvudas skolas skolēni, ievērojot tējas dzeršanas etiķeti. Skolēni piedalījās debatēs, kurās viņiem bija jāprezentē savs viedoklis par tēmu: “Vai politiķiem būtu jāsaņem savas valsts vidējā darba alga?”, kā arī apguva jaunas datorprasmes un piedalījās “dārgumu medībās” (treasure hunt) skolas teritorijā, kamēr skolotāji tikās ar skolas vadību.
Projekta “Inovation = Motivation (aESL)” mērķi ir motivēt skolēnus mācīties un samazināt skolēnu mācību pārtraukšanas riskus, un sekmēt izpratni par Eiropas kultūras mantojumu.
 
Piedaloties mobilitātēs skolēniem ir iespēja dzīvot viesģimenēs, iepazīstot vietējo kultūru un tradīcijas. Skolēni un skolotāji apguva jaunas prasmes, papildināja svešvalodu zināšanas, ieguva jaunus draugus un neaizmirstamus iespaidus.

Erasmus+ projektu ietvaros divu gadu laikā būs iespējams īstenot gandrīz 100 skolēnu un 30 skolotāju mobilitātes.
Paldies skolēnu ģimenēm par atbalstu un atsaucību projektu īstenošanā!
Erasmus+ projektu vadītāja Cēsu Valsts ģimnāzijā Ieva Lapsiņa


Publicēšanas datums: 2018. gada 6. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt