A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Izglīto par vecāku un bērnu savstarpējo komunikāciju

Izglīto par vecāku un bērnu savstarpējo komunikāciju

Otrdien, 27.oktobrī, Cēsu pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestādē notika projekta “Bērnu antisociālās uzvedības mazināšana: agrīnās prevencijas modeļi” noslēguma pasākums, kurā projekta Cēsu partneris, biedrība “Mazās Pēdas”,  prezentēja sasniegtos rezultātus.

Galvenais projekta uzsvars bija vērsts uz vecāku un bērnu sadarbību, ģimenes vides uzlabošanu, kas palīdzētu novērst iespējamas problēmas pusaudžu posmā. Projekta laikā no 2014.gada Cēsu pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestādē un Pastariņa sākumskolā, notika 44 nodarbības, gan izglītojošas sarunas ar bērnu vecākiem, gan kopīgas praktiskās nodarbības bērniem un vecākiem. Līdzīgas nodarbības notika arī Kuldīgā, Saldū, kā arī partnerpilsētā Sofijā, Bulgārijā. Projekta pētniecisko daļu veica Sabiedriskais politikas centrs Providus.

Kā stāsta Projekta pārstāve un Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļas metodiķe Dzintra Kozaka, bieži vien strādāt ar nopietnām pusaudžu sociālās dzīves problēmām nozīmē cīnīties ar sekām, kas radušās agrā bērnībā, socializējoties ģimenē. Ģimenei vienmēr jābūt drošai vietai, kur var runāt, kopā darboties, uzticēties, jo tad bērnu nevarēs apdraudēt ne slikta sociālā vide, ne cilvēki.

Kā lielu vērtību iesaistītie vecāki atzina iepazīšanos un pieredzes gūšanu no citiem vecākiem, viņu komunikācijas ar bērniem. Providus projekta laikā veiktā pētījuma rezultāti rādīja, ka vecākiem visvairāk nepieciešamas zināšanas par bērnu sadarbības spēju uzlabošanu starp vienaudžiem un pieaugušajiem, kā atpazīt problēmas ģimenē un kā tās risināt bez strīdiem un dusmām.Providus vadošā pētniece Ilona Kronberga atzina, ka projekts nav tikai lokāls ieguldījums vietējā skolā vai pilsētā, bet gan visā sabiedrībā.  I.Kronberga uzsvēra, ka iekļaušana un piesaiste ir galvenie faktori, kas jāņem vērā, lai bērns izaugtu par vērtīgu sabiedrības locekli.

Projektu finansiāli atbalstīja Islande, Lihtenšteina un Norvēģija NVO projektu programmā. NVO projektu programma tiek finansēta ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.

Publicēšanas datums: 2015. gada 28. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt