A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Karjeras nedēļa ir sākusies!

Karjeras nedēļa ir sākusies!

Cēsu novadā Karjeras nedēļas atklāšanā piedalījās vairāk kā 60  novada skolu skolotāju un 8-12.klašu skolēnu.

Jāņa Gabrāna vadītājā paneļdiskusijā „ Met kā gribi, krīt uz kājām” piedalījās Sociālā dienesta Ģimeņu nodaļas vadītāja Ivita Puķīte, tūrisma firmas „ Balt-go” īpašniece Līga Pommere, uzņēmēji Gints Šķenders un Artis Rasmanis, kuri stāstīja par savas bērnības sapņu profesiju, par to, kur un ko viņi mācījušies, par to, kā tas ir, būt darba devējam, ko darba devējs sagaida no darba ņēmēja.

Koučs Ligita Embrekte un psiholoģe Inga Jurševska informēja skolēnus, kur gūt atbalstu karjeras izvēlē. Uzņēmējs Arkādijs Suškins stāstīja klātesošajiem par darba tirgus nepieciešamībām Cēsīs. Visi klātesošie  piedalījās momentpārbaudē, kurā bija jāatbild uz jautājumiem gan par dažādām profesijām, gan par Cēsu uzņēmumiem. Lielu interesi izraisīja jautājumi par Cēsu uzņēmējiem. Liels bija pārsteigums, par to, ka pašlaik pārtikas un tirdzniecības nozarē strādājošais Uldis Kvants RTU ir mācījies matālapstrādes tehnoloģijas, ka NBS Instruktoru skolas kapteinim Guntaram Norbutam ir arī pirmsskolas skolotāja izglītība. Bija jāzina, kuras profesijas amata simbols ir āmurs, kā sauc aparātu asinsspiediena mērīšanai, kuras profesijas pāŗstāvjiem pirmajiem bija savas dziesmas, kas pēc pamatprofesijas bija rakstnieki Miervaldis Birze, Arčibalds Kronis, kāda profesija ir basketbolistam Maiklam Džordanam u.t.t. Viszinošākais un galvenās balvas –lietussarga- saņēmējs izrādījās Cēsu pilsētas pamatskolas direktors Māris Šķēle. Balvas (somiņas, datorslotinas) saņēma vēl 14 dalībnieki, kuriem bija pareizas 12 -10 atbildes uz 17 jautājumiem. Pārējie par aktivitāti saņēma baltu zīmulīti.

Kamēr zālē notika atklāšanas pasākums, vairāk kā 80 sesto un septīto klašu skolēnu piedalījās Cēsu Bērnu un jauniešu centra un Cēsu Mākslas skolas pedagogu  vadītājās nodarbībās „No hobija līdz profesijai”, kur bērni vēroja un paši arī darināja dažādas lietas, uzzināja, kā pedagogi kļuvuši par pulciņu vadītājiem un amata meistariem. Atklāšanas pasākuma dalībniekiem bija iespēja redzēt auduma apdrukas nodarbības rezultātus. 

Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada pašvaldības
Izglītības nodaļas metodiķe
Dzintra Kozaka

Publicēšanas datums: 2013. gada 7. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt