A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Kļūdīšanās kā metode jaunatnes darbā

Kļūdīšanās kā metode jaunatnes darbā

Nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara! Cēsu Bērnu un jauniešu centram, izturot Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūras organizēto konkursu, bija iespēja piedalīties ERASMUS+ jaunatnes darbinieku apmācībās “My favorite mistake” Portugālē, kuru galvenais mērķis bija dot pieredzi, kā jaunatnes darbinieks var palīdzēt jaunietim risināt kļūdas pozitīvā un konstruktīvā veidā, kā kļūdīšanos kā metodi izmantot jaunatnes darbā.

Apmācību galvenie uzdevumi:
•       sniegt atgriezenisko saiti par pieļautajām kļūdām, par kļūdu lomu mācīšanās procesā un to, kā mēs uztveram kļūdas mūsu kultūrā;
•       izzināt jaunas tehnikas un metodoloģijas, kā mācīties no kļūdām pozitīvā un konstruktīvā veidā;
•       izzināt, kā mēs varam palīdzēt jauniešiem tik galā ar kļūdām, mācoties gan formālos, gan neformālos apstākļos;
•       izzināt, kā jaunas pieejas, mācoties no kļūdām, ir saistītas ar citām aktivitātēm programmā "Erasmus+".

Jauniešu mājas jaunieši regulāri organizē dažādus pasākumus un kļūdīties sanāk salīdzinoši bieži, jo nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara. Apmācības deva vērtīgu ieskatu, kā palīdzēt jauniešiem paskatīties uz kļūdām un kļūdīšanos un kā to izmantot kā mācīšanās stratēģiju, kā palīdzēt jauniešiem tikt galā ar vilšanos. Jaunieši arī tikās Jauniešu mājā, kur apmācību dalībnieki dalījās gūtajās zināšanās un deva iespēju analizēt savas biežāk pieļautās kļūdas un sasaistīt to kopā ar mācīšanos.

Apmācības deva arī vērtīgu ieskatu citās ERASMUS+  programmās, kā idejas un mācīšanos ietvert projektos. Jaunatnes darbinieki dalījās ar metodēm un pieredzi, kā katrs strādā, kā arī apmācības deva iespēju iegūt jaunus kontaktus un sadarbības partnerus citiem projektiem.

Informāciju sagatavoja:
Iveta Jermolājeva
Pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste


Publicēšanas datums: 2017. gada 4. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt