A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Baltijas ceļa atceres pasākums 11.septembrī Cēsu 1. un Cēsu 2.pamatskolās

Baltijas ceļa atceres pasākums 11.septembrī Cēsu 1. un Cēsu 2.pamatskolās

Šogad aprit 25 gadi, kopš Baltijas valstu ļaudis 1989.gada 23.augustā vienojās unikālā un miermīlīgā masu demonstrācijā, kuras laikā vairāk nekā miljons cilvēku sadevās rokās, lai veidotu 600 km garu cilvēku ķēdi caur trijām Baltijas valstīm, vienojot Igauniju, Latviju un Lietuvu centienos pēc brīvības.

Organizējot skolēnu līdzdalību šī notikuma atceres norisēs, mēs, 1. un 2.pamatskolas kolektīvi nolēmām 11.septembrī veidot savu ceļu, kurš būs 1km garš un pulcēs kopā ap 400 Cēsu 1.pamatskolas  skolēnu, skolotāju un darbinieku un 410 Cēsu 2.pamatskolas skolēnu, skolotāju, darbinieku un pirmskolas vecuma bērnu. Šis ceļš stiepsies no Cēsu 1.pamatskolas līdz Cēsu 2.pamatskolai pa Gaujas ielas ietvi.Rokās sadosimies plkst.11.00. Šajā brīdī sūtīsim simbolisku sveicienu no rokas rokā viena skola otrai, kuru pašā mūsu ceļa vidū saņems skolu direktori – Anna Būre un Ojārs Bicāns. Mums palīdzēs arī Cēsu pašvaldības policijas darbinieki.

Cēsu 1.pamatskolā visu nedēļu vēstures, sociālo zinību un audzināšanas  stundās tika runāts  par šiem vēstures notikumiem. Skolā ir izveidota neliela ekspozīcija, kas attēlo Baltijas ceļa notikumus. Tieši 11.septembrī skolas radio direktores vietniece audzināšanas darbā Ilze Breide uzrunās visu skolas saimi, lai atgādinātu notikumus no senatnes līdz „Baltijas ceļam”. Pēc tam klausīsimies un dziedāsim līdzi Baltijas ceļa dziesmu „Atmostas Baltija”.

Cēsu 2.pamatskolā 10.septembrī klases audzinātāju stundās un vēstures stundās skolēni tika iepazīstināti ar Baltijas ceļa notikumiem, bet 11.septembrī skolas foajē skanēs mūzika un skolēni vares noskatīties prezentaciju. Ar īsu uzrunu uzstāsies vēstures skolotāja.

Materiālu sagatavoja
Cēsu 1.pamatskolas
Direktores vietniece audzināšanas darbā

Publicēšanas datums: 2014. gada 10. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt