A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Skolēni bērnudārza audzēkņus iepazīstina ar lasīšanas prieku

Skolēni bērnudārza audzēkņus iepazīstina ar lasīšanas prieku

Jau otro mācību gadu Pastariņa sākumskolā tiek organizēta lasīšanas desmit-minūte „Mēs lasām visi un visur”. Tas ir, katru otrdienu no plkst.9.40 līdz plkst.9.50 visi skolēni un skolotāji lasa grāmatas. Tādējādi vienaudži viens otram var parādīt, kāda žanra literatūra viņus interesē, var veidot domubiedru grupas, paneļdiskusijas un „prāta vētras” domu graudus.

Šajā mācību gadā 3.un 4.klases skolēni, skolotāju Ivetas Daigas un Inetas Samuliones mudināti, pārvēršas par pasaku burvjiem un dodas uz Cēsu pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestādi, lai palasītu pasakas saviem mazajiem draugiem - 2.un 3.grupiņas audzēkņiem.

Ikkatrs skolēns vēlas kaut uz mirkli kļūt kādam par skolotāju. Tādēļ par to, lai taptu par pasaku burvi notiek īpašs sagatavošanās rituāls – apzinātas un izteiksmīgas lasīšanas sertifikāta – burvju nūjiņas iegūšanas pasākums. Tas ir pamudinājis skolēnus lasīt vairāk. Par to liecina arī tas, ka šo klašu skolēni ir visaktīvākie „Bērnu žūrijas” dalībnieki. Kā atzīst paši skolēni, ne tikai viņu lasīšanas tehnika ir pilnveidojusies un lasīt - tas nemaz nav vecmodīgi, bet viņi ir iepazinuši, kas ir brīvprātīgais darbs.

„Lasīšana ir dāvana. Lasiet un gaidiet brīnumu...” Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas skolotāji arī mudina savus skolēnus noticēt un sagaidīt to brīnumu, ko sniedz jebkura grāmata.

Informāciju sagatavoja:
Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas
skolotāja Iveta Daiga

Publicēšanas datums: 2014. gada 11. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt