A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » No Vidzemes konkursam "Latvijas Maksimālisti" saņemti vairāk nekā 50 pieteikumi

No Vidzemes konkursam "Latvijas Maksimālisti" saņemti vairāk nekā 50 pieteikumi

Noslēgusies pieteikšanās stipendiju konkursam “Latvijas Maksimālisti” - kopš 2014. gada oktobra līdz pat februāra vidum no Vidzemes reģiona saņemti 52 video pieteikumi. Par kopējo stipendiju fondu – 30 000 eiro – cīnās trīs simti desmit  5.-12. klašu un 1.-3.kursa profesionālo vidusskolu skolēni no visiem Latvijas reģioniem un Rīgas.

Vidzemes reģionā visvairāk pieteikumi saņemti no Cēsīm, Valmieras un Madonas, savukārt pārstāvētākā kategorija Vidzemes reģionā ir sports un veselība, kam seko mūzika, kā arī māksla.

Alise Siliņa no Cēsu novada, kura ir viena no konkursa janvāra “Mēneša labākajām”, savu pieteikumu iesūtīja mūzikas kategorijā. “Redzēju reklāmu un nolēmu pieteikties konkursam, jo vēlos iegādāties digitālās klavieres, lai pabeigtu mūzikas skolu. Man ļoti palīdzēja mamma, kaut arī tehniski tas bija sarežģīti, domāju, ka video sanācis labs. Manuprāt, projekts “Latvijas Maksimālisti” ir būtisks Latvijas bērniem, jo ļauj piepildīt savus mērķus un pilnveidot talantu,” stāsta Alise.

Organizatori atgādina, ka žūrija iesniegtos pieteikumus vērtēs līdz 15.maijam un savus favorītus ir iespējams atbalstīt arī balsojot par saviem favorītiem internetā – www.maksimalisti.lv

„Pieteikumu vērtēšana ir ļoti komplicēta, jo ir saņemti ļoti kvalitatīvi un iedvesmojoši skolēnu konkursa pieteikumi. Žūrijai darbs nav viegls, jo Latvijā patiešām ir ļoti talantīgi un spēcīgi jaunieši, kas iedvesmo arī mūs – konkursa žūriju. Pieteikumus vērtējam ar lielu atbildības sajūtu, jo zinām, ka daudziem skolēniem Maxima stipendijas saņemšana var būt nozīmīgs pagrieziena punkts,” konkursa norisi komentē žūrijas pārstāvis Pauls Irbins.

„Esam ļoti gandarīti, ka ar konkursu „Latvijas Maksimālisti” esam aizrāvuši visu Latviju. Esam lepni par aktīvajiem, atraktīvajiem un talantīgajiem jauniešiem mūsu valstī. Šī patiešām ir lieliska iespēja 50 labākajiem Latvijas skolēniem saņemt nozīmīgas “Maxima Latvija” stipendijas savu talantu un prasmju attīstībai,” gandarījumu par konkursa rezultātiem pauž Jānis Beseris, „Maxima Latvija” Komunikācijas vadītājs.

Kopējais „Maxima Latvija” stipendiju fonds ir 30 000 eiro. Kopumā tiks piešķirtas 50 stipendijas. Pirmās vietas ieguvēji katrā kategorijā saņems 1500 eiro stipendiju, otrās vietas ieguvēji - 1000 eiro stipendiju un trešās vietas ieguvēji - 500 eiro stipendiju, savukārt 35 skolēni (septiņi katrā kategorijā) saņems 400 eiro stipendiju. Savukārt konkursa speckategorijas uzvarētāji – desmit 5. līdz 6.klašu skolēni – saņems planšetdatorus, kas noderēs zinību apgūšanai skolā un ārpus tās.

Pieteikumus pēc stingriem kritērijiem izvērtē profesionāla žūrija, kas ir Latvijā atpazīstamas un augstus sasniegumus guvušas personības - Pauls Irbins, bērnu zinātnes centru izveidotājs, Raimonds Elbakjans, ielu kultūras un sporta kustības „Ghetto Games” izveidotājs, Aļona Bauska, modes zīmola „QooQoo” radītāja un īpašniece, grupas „Musiqq” līderi Emīls Balceris un Marats Ogļezņevs, Martins Dukurs, pasaulē godalgots Latvijas skeletonists, apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Konkursa mājaslapā www.maksimalisti.lv ir iespēja sekot līdzi visiem jaunumiem un uzzināt sīkāk par nolikumu, vērtēšanas kritērijiem un kategorijām, turklāt sadaļā “Mēneša labākie” ir apskatāmi pašreizējie konkursa līderi. Papildu informāciju par stipendiju konkursu var iegūt, rakstot uz e-pastu latvijasmaksimalisti@maksimalisti.lv  vai zvanot uz tālruņa numuru 67844490.

Papildinformācija medijiem:
Liene Kindzule
Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
SIA „Alpha Baltic”
T: 29355941
E-pasts: liene.kindzule@alphabaltic.lv

Publicēšanas datums: 2015. gada 31. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt