A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Panākumi literārajā konkursā un debašu turnīrā

Panākumi literārajā konkursā un debašu turnīrā

Uz prestižo Rūdolfa Blaumaņa literārās prēmijas 10.konkursa noslēguma pasākumu bija uzaicinātas trīs Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas skolnieces: Adele Gunte, Evija Dāve un Arta Alksnīte. Visas konkursa dalībnieces guvušas panākumus konkursā: Artai Alksnītei 2.vieta un literārā prēmija R.Blaumaņa konkursā par tematu "Kas saistās ar R.Blaumani manā novadā". Artai izteikta arī UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas pateicība par savas pilsētas popularizēšanu un kultūras mantojuma kopšanu. Evijai Dāvei Atzinība par pārdomu un atziņu bagātību darbā; Adelei Gruntei Atzinība par vispusīgu tēmas interpretāciju.

Skolnieces konsultēja latviešu valodas un literatūras skolotājas Laima Pērkone un Dace Eglīte. Paldies skolnieču vecākiem par atbalstu un sadarbību!

Nacionālajā debašu turnīrā Jelgavā jaunieši debatēja par tēmu "Valsts un sabiedrības atbalsts vietējiem ražotājiem veicinās/neveicinās Latvijas ekonomisko un sociālo izaugsmi". Turnīrā piedalījās aptuveni 200 dalībnieku no visiem Latvijas reģioniem. Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāziju pārstāvēja 3 komandas. Lieliskus rezultātus sasniedza Elīna Valdmane, Arlita Laine Dombrovska un Matiass Abzalons, izcīnot 2.vietu valstī. Ievērības cienīgu sniegumu apliecināja arī pārējie ģimnāzijas debatētāji - pa 2 uzvarām un 1 zaudējumam Laines Lupkinas, Lauras Zālītes un Ramonas Gobas komandai, kā arī Kristas Gabrānes, Katrīnas Veitneres un Dzintara Grāvelsiņa komandai.
Laura Zālīte ieguva labākā individuālā runātāja balvu.

Patiess cieņas apliecinājums jauniešu cīņas sparam, fiziskai un emocionālai izturībai un atbildībai.
Skolēnus debatēt māca vēstures un politikas skolotāja Ingūna Irbīte. Paldies skolēnu vecākiem par atbalstu un sapratni!

Publicēšanas datums: 2014. gada 8. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt