A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Pedagogu pieredzes apmaiņas brauciens uz Latgali

Pedagogu pieredzes apmaiņas brauciens uz Latgali

Lai iepazītos ar citu novadu izglītības iestāžu pedagoģisko pieredzi, š.g. 17.un 18.oktobrī Cēsu novada mājturības un tehnoloģiju, vizuālās mākslas un kulturoloģijas skolotāji devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Latgali.

Skolotāji iepazinās ar Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas un Bērnu mākslas skolas darbu.  Saistošs bija Balvu muzeja apmeklējums, kura laikā varējām iepazīties ar pirms pāris dienām atvērto jaunāko ekspozīciju, kā arī Latgales vēsturi iepazinām, izmantojot digitālās tehnoloģijas.

Piektdienas pēcpusdienā klausījāmies aizrautīgu gidu stāstījumus "Zeimuļī" un "Gorā".

Sestdien iepazinām jaunatvērto Daugavpils Universitātes Dabaszinātņu korpusu, augstskolas astronomisko observatoriju, mākslas vidusskolu "Saules skola" un  cietoksni, kurā pašlaik nozīmīgākais sakārtotais objekts ir Rotko centrs.

Latgalē redzētais izraisīja pozitīvas emocijas un pārdomas, kā arī izdarījām secinājumus:
1.Latgalieši prot piesaistīt naudu (dažādi projekti, Eiropas fondi utt.) un radīt paliekošas un ļoti vajadzīgas vērtības, piemēram, piedāvāt šobrīd labākās Eiropā Daugavpils Universitātes fantastiskās Akvakultūras, Vides un dzīvības zinību laboratorijas u.c.

2.Mācību iestādēs (Balvu profesionālā un vispārizglītojošā vidusskolā, Bērnu mākslas skolā, Daugavpils universitātes Dabaszinātņu centrā, "Saules skola"), strādā profesionāļi, savu darbu mīloši cilvēki.

3.Bērniem un jauniešiem radītas iespējas radoši izpausties, apgūt visdažādākās prasmes, piemēram, "Zeimuļī" radošumu attīsta 90 programmas.

4.Sabiedrības dzīves līmenis ir pieticīgs. Nekur neredzējām individuālās apbūves pārprastu greznību, taču uz "Gora" koncertiem un citām mākslas aktivitātēm biļetes ir iespējams nopirkt  visiem (vidēji biļetes maksā 7.00-10.00 EUR, dārgākās - 20.00 EUR, uz kino seansiem - 3.50 EUR).

Lūk, tā dzīvo un savu novadu kopj latgalieši! Ko darīt mums? Neskaust, bet lepoties un pašiem daudz strādāt.

Informāciju sagatavoja:
Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotāja
Viktorija Sīviņa

Publicēšanas datums: 2014. gada 22. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt