A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Projekta aktivitātes bērnu un jauniešu ar speciālām vajadzībām integrācijai

Projekta aktivitātes bērnu un jauniešu ar speciālām vajadzībām integrācijai

Cēsu novada pašvaldība iesaistījusies Izglītības iniciatīvu centra projektā „Sociālās integrācijas mehānismi bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām” ar mērķi veicināt bērnu un jauniešu ar speciālām vajadzībām integrāciju vietējā sabiedrībā, uzlabot viņu izglītības kvalitāti un mazināt viņu atstumtību, veicinot viņu tiesību un interešu aizstāvību.

Projekta ietvaros  2014.gada 1.pusgadā notikuši izglītojošie semināri, kuros piedalījušies  skolotāji, sociālie pedagogi, logopēdi, medmāsas, kā arī  bērnu vecāki un citi ģimenes locekļi. 

Pedagogi apmeklējuši trīs dienu semināru par Grunnlaget metodikas organizēšanu, kas pielietojama jēdzienu mācīšanai bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām. Semināru vadīja Resursu centra Pedverket eksperte Gunvor Sonnesyn (Norvēģija). Resursu centrs Pedverket ir viena no vadošajām organizācijām Norvēģijā darbā ar bērniem un  jauniešiem ar speciālām vajadzībām.

Projekta ietvaros notikušas  mediatoru un atbalsta grupas apmācības. Izglītojošo semināru rezultātā projekta dalībniekiem padziļinājusies izpratne par  bērnu un jauniešu ar speciālām vajadzībām iekļaušanu vietējā sabiedrībā.

2014./2015.mācību gadā turpināsies izglītojošie pasākumi un  tiks organizēti iekļaujošie pasākumi bērnu un jauniešu ar speciālām vajadzībām integrācijai. 

Projekta ietvaros mērķgrupai plānota ekskursija  un teātra apmeklējums. Spēļu pēcpusdienā pirmsskolas vecuma bērni speciālistu vadībā  varēs spēlēt attīstošās spēles, kā arī vecāki tiks iepazīstināti ar attīstošajām spēļu nozīmi bērna attīstībā. Radošajā darbnīcā tiks gatavotas rotas lietas. Projekta noslēguma pasākumā, kas notiks 2015.gada maijā,  tiks aicināti projekta dalībnieki un interesenti piedalīties radošajās darbnīcās un projekta izvērtēšanā.

Aicinu interesentus  sekot informācijai mājas lapā un aktīvi piedalīties projekta pasākumos!

Informāciju sagatavoja: 
Cēsu novada pašvaldības
Izglītības nodaļas metodiķe
Biruta DambīteProjektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.
Projekta asociētie partneri un līdzfinansētāji: Cēsu novada pašvaldība, Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Jūrmalas pilsētas pašvaldība un Preiļu novada pašvaldība


Publicēšanas datums: 2014. gada 28. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt