A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » RTU Cēsu filiālē notiks vieslekcija "Climate change and Technologies"

RTU Cēsu filiālē notiks vieslekcija "Climate change and Technologies"

Trešdien, 26.septembrī, plkst.15.30 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu filiālē ar vieslekciju «Climate changes and Technologies» uzstāsies Péter Vigh, Ungārijas Nacionālās attīstības ministrijas projekta LIFE Klimata politikas biroja pārstāvis un programmas «Pinoeers into practice» dalībnieks.

Lekcijā viņš sniegs ieskatu par civilizācijas ietekmētājām vides izmaiņām un kā ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību iespējams šīs izmaiņas novērst un samazināt.

«Viedtālruņi, elektriskās automašīnas, kriptovalūta – tās ir tehnoloģijas, kas pieejamas tik plašam patērētāju lokam kā nekad iepriekš visā cilvēces pastāvēšanas laikā. Tie, kuriem ir pieeja tehnoloģijām, ir ļoti pārliecināti par sevi un uzskata, ka ar tehnoloģiju uzlabojumu mēs varam sasniegt visu. Taču cilvēku izraisītās klimata pārmaiņas ir viens no lielākajiem draudiem, ar ko saskaramies mūsdienas. Lekcija būs veltīta jautājumam, vai ar tehnoloģijām vien būs pietiekami, lai mēs izglābtu paši sevi,» saka Péter Vigh.

Vieslekcija notiks programmas «Pioneers into Practice» ietvaros, kas ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» atbalstīta izglītības un mobilitātes programma profesionāļiem. Tajā apvienojas industrijas pārstāvji, mazie uzņēmumi, augstākās izglītības iestādes, zinātnes institūti, valstiskās un nevalstiskās institūcijas. Programmu Latvijā īsteno RTU, kas ir EIT biedrs.

Lekcija notiks angļu valodā.
Lekcijas laikā tiks fotografēts, uzņemtos attēlus RTU Cēsu filiāle var izmantot publicitātei.


Papildu informācija:
Jānis Naglis,
RTU Cēsu filiāles direktora vietnieks
Tālr. 64119003 E-pasts: cesis@rtu.lv

Informāciju sagatavoja:
Sandra Salmiņa,
RTU Cēsu filiāles
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr. 29464622
E-pasts: Sandra.Salmina@rtu.lv

Publicēšanas datums: 2018. gada 21. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt