A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Sadarbības projekts Cēsis – Mysen

Sadarbības projekts Cēsis – Mysen

Cēsu Mākslas skolas 30V programmas skolēnu grupa no 14. - 19. oktobrim viesojās Norvēģijā, kur atjaunoja sadarbības līgumu (2013./2014. - 2014./2015.) starp Cēsu Mākslas skolu un Mysen profesionālo skolu kultūras un izglītības apmaiņas programmā.

2013./2014. mācību gadā skolēni apkopoja materiālus un gatavoja prezentācijas par daudzveidīgām tēmām, kā viņi redz šo zemi, tradīcijas, dabu, ekonomiku, socioloģiju -  atšķirīgo un līdzīgo Latvijā un Norvēģijā.

Cēsu skolēni iepazīstināja savus vienaudžus Norvēģijā ar  Cēsu Mākslas skolas modeli, demonstrēja filmu par Cēsīm un prezentēja apkopotos materiālus par Norvēģiju. Projekta laikā skolēni tika iepazīstināti Norvēģijas profesionālo izglītības sistēmu, kura veiksmīgi darbojās valstī jau 30 gadus. Interesanti bija uzzināt, ka skolā tiek piedāvātas  52 dažādas apmācības programmas un mūsu skolēniem patika un bija interesanti apskatīt piedāvātās mākslas novirziena darbnīcas.
Izbraukumu ekskursiju mērķis bija iepazīt Norvēģijas dabu, kultūru un mākslu. Skolēni vēroja un fotografēja dabu, fiksēja to kamerās un iegūtos motīvus izmantoja savos radošajos darbos, studējot un interpretējot, Norvēģu mākslinieka Eduarda Munka stilu. Skolēni iepazina mākslinieku, apskatot mākslas darbu oriģinālus, E. Munka muzejā. Skolēni strādāja grupās, gleznojot Norvēģijas ainavu E. Munka interpretācijā.

Izbraukumā uz Oslo vislielāko iespaidu atstāja Operas māja, palika atmiņā senie gravējumu zīmējumi akmeņos, Norvēģijas dienvidu daba. Sadarbība turpinās. Nākamā tikšanās reize būs Cēsu Mākslas skolā pavasarī, kad tiks noslēgts 2 gadu sadarbības projekts.

Projektā piedalījās 8 skolēni, skolotāji Emma un Eero Rass

Publicēšanas datums: 2014. gada 27. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt