A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Vides pētnieki aicina: iepazīsti vidi sev apkārt!

Vides pētnieki aicina: iepazīsti vidi sev apkārt!

Vai zināji, ka objektu attālās izpētes tehnoloģija iedvesmojusies no čuskas un bites īpašajām maņām? Savukārt bebram zobi diennaktī izaug 0,8 cm - vari iedomāties kas notiktu, ja bebrs gulētu ziemas miegu? Vai esi kādreiz mēģinājis apzīmēt sevi ar asinzāles sulu?

Šovasar kopumā sešdesmit Cēsu novada bērniem ir iespēja kļūt par Vides pētniekiem, piedaloties biedrības „Brīnummāja” organizētajā nometnē „Vides pētnieks”. Nometni līdzfinansē Latvijas vides aizsardzības fonds aktivitātē „Vides izglītības nometņu organizēšana skolas vecuma bērniem”. Jau pirmie 30 vides pētnieki ir saņēmuši savu pētnieka apliecību, tādēļ dalāmies pieredzē par iedvesmojošām vietām Cēsīs un Cēsu apkārtnē.

Netālu no Cēsīm ir burvīga saimniecība „Brīvnieki”, kur pastaigu takās var trennēt pētnieka vērību, meklējot kokā grebtas pūces un iepazīt dažādus augus, kā arī pētīt senvārdus. Svētavotā ikviens pētnieks var pārliecināties par ūdens nozīmi cilvēka organismā un gūt enerģiju skaistajā dabas parkā. Cīrulīšu dabas takā tu vari mērīt gan vertikālās alas dziļumu, gan atveldzēties strautā un, ja vēlies īpaši jautru pastaigu, vari izmantot mūsu foto orientēšanās kartītes, kuras atradīsi mūsu mājas lapā www.brinummaja.lv

Lai kļūtu par Vides pētnieku, ir daudz jāiepazīst un jāmācās, tādēļ bez mūsu draugu atbalsta mēs to nevarētu paveikt. Īstus brīnumus par jaunākajām inovatīvajām tehnoloģijām vides izpētē mums izrādīja Vides risinājuma institūta pētnieki. Savukārt ko dara laboratorijā, lai saražotu limonādi, pētījām Cēsu alū un medus gardumu tapšanu mums laipni izrādīja Vinnis ražotnē. Vai zināji, ka stikla atkritumi zemē nekad nesadalās, tādēļ tos ir būtiski šķirot, lai varētu pārstrādāt un izmantot atkārtoti? Ar Solo veikala atbalstu mēs pētījām videi draudzīgu iepakojumu un atkritumu šķirošanas nozīmi. Mūsu zināšanas atzinīgi novērtēja arī Cūkmens, sapotējot mūs pret mēslošanu mežā un jautri noslēdzot mūsu kopīgo vasaras piedzīvojumu.

Un tie nav mūsu vienīgie draugi – ikdienas gaitās un radošajās darbnīcās mūs atbalstīja Watermelon, 100 nami, Betas nams un Žagarkalna kempings, savukārt par pētnieku godam nopelnītām balvām lielu paldies sakām  Latvijas valsts mežiem, Valdo un Solo veikalam.

Vides pētnieku komandas vārdā,-
Liena Milherte
Biedrības „Brīnummāja”
Valdes priekšsēdētāja

Publicēšanas datums: 2015. gada 2. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt