A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji Simtgades svinības Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra

Cēsu Centrālās bibliotēkas pasākumu un izstāžu piedāvājums 2018. gada decembrī
2018. gada 3. decembris  
Senioru deju kolektīvs “Dzirnas” piedalās Latviešu kultūras festivālā Brazīlijā
2018. gada 28. novembris  
Laikā no 14.novembra līdz 18.novembrim Brazīlijā Novaodesas pilsētā notika Dienvidamerikas un Karību jūras salu latviešu (DAKLA) kopienu pārstāvju konference un 1.latviešu kultūras festivāls Brazīlijā. Latviju pasākumos pārstāvēja Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja reģionālo un nevalstisko projektu vadītāja Jolanta Borīte, Ārlietu ministrijas diasporas vēstnieks Atis Sjanīts un Cēsu novada senioru deju kolektīvs “Dzirnas”. Programmas ietvaros notika Kongress un festivāls ar atklāšanas pasākumu, īpašu Latvijai veltītu lieluzvedumu ”Ar Latviju sirdī” un svētku dievkalpojums. Mūsu dejotāji Brazīlijā izdejojuši 6 koncertus Novodesas skolās un senioru klubā, un piedalījušies lieluzvedumā „Ar Latviju sirdī", izdejojot tajā septiņas dejas.
Izstāde "Pirmais gads" Cēsu muzejā
2018. gada 20. novembris  
Cēsu Vēstures un mākslas muzejā atklāta Latvijas valsts simtgadei veltīta izstāde “Pirmais gads”. Izstādes autors ir Cēsu muzeja vēsturnieks Dr.hist. Tālis Pumpuriņš, bet scenogrāfijas autori – mākslinieks Ritums Ivanovs, Mārtiņš Blanks, Krists Zankovskis, kuri speciāli šai izstādei veidojuši scenogrāfiju un dizainu sadarbojoties ar dizaina aģentūru “Tribe”.
Izstāde “Cēsnieki Brīvības cīņās”
2018. gada 8. novembris  
Vaives Tautas namā līdz š.g. 27.decembrim apskatāma Cēsu Vēstures un mākslas muzeja ceļojošā izstāde “Cēsnieki Brīvības cīņās”.
Akcijas cena galda spēlei “Latvijai 100”
2018. gada 17. oktobris  
Tuvojoties Latvijas dzimšanas dienai, iespēja iegādāties galda spēli “Latvijai 100” par īpašo akcijas cenu - 20,00 EUR (iepriekšējā cena 28,50 EUR).
Atklāta arheoloģijai veltīta izstāde “Kad Senatne sev Darbā jēgu rod..”
2018. gada 27. septembris  
Cēsu Izstāžu namā 21.septembrī, piedaloties vīru kopai “Vilki” atklāja arheoloģijai veltītu izstādi “Kad Senatne sev Darbā jēgu rod..”. Izstāde ir viena no Cēsu muzeja īpašajiem veltījumiem Latvijas valsts simtgadē un nozīmīgs ieguldījums arheoloģijas zinātnes popularizēšanā Latvijā.
Latvijas simtgades notikumu norise Cēsīs 2017.g.-2019.g
2017. gada 2. marts  
Cēsis ir bijušas būtisku vēstures pagriezienu, kas veicināja Latvijas valsts tapšanu un atdzimšanu, notikumu vieta. Godinot Latvijas simtgadi, atcerēsimies šos notikumus – Cēsu kauju uzvaru, pretošanos okupācijas varai, folkloras festivālu „Baltika”, Latvijas karoga pacelšanu Cēsu pils tornī un citus veiktos soļus neatkarīgas valsts izveidē.
Skatīt arhīvu

Printēt