A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra

Arhīvs

Izstādes Rīgas ielā 7
2019. gada 16. septembris  
Kultūras biedrība "Harmonija" aicina apmeklēt izstādes Rīgas ielā 7.
Lailas Balodes akvareļu izstādes “Godātais ūdens” un tekstilmākslas izstādes "Kurss" atklāšana
2019. gada 10. septembris  
Ceturtdien,19.septembrī, Cēsu izstāžu namā tiks atvērtas jaunas izstādes - Lailas Balodes akvareļu izstāde “Godātais ūdens” un tekstilmākslas izstāde "Kurss".
Jaunu dalībnieku uzņemšana Cēsu Kultūras centra kolektīvos
2019. gada 4. septembris  
Cēsu amatiermākslas kolektīvi aicina pievienoties jaunus dalībniekus!
Pasākumi un izstādes Cēsu Centrālajā bibliotēkā septembrī
2019. gada 4. septembris  
Dzejas konkurss
2019. gada 3. septembris  
Aicinām ikvienu interesentu sacerēt spārnotas rīmes vai dzejas rindas, izmantojot grāmatu muguriņas!
Konkurss literātiem
2019. gada 23. augusts  
Kultūras biedrība “Harmonija” un laikraksts “Druva” izsludina īsprozas darbu konkursu par varonības tēmu. Tas ir veltījums Cēsu kauju simtgadei, kas aktualizē vērtības un mudina domāt par varonību cauri laikiem, par varonību mūsdienās. Konkursa mērķis ir veicināt mūsdienu varonības atspoguļojumu literatūrā, rosināt domāt par to, kas ir varonība 21.gadsimtā, ar ko piepildīts šī jēdziena saturs. Protams, konkursa darbos var būt risināta varonības tēma arī citos gadu simtos un desmitos.
Ekspozīcija “Bibliotēkas vēsture laikposmā no 1969.līdz 1994.gadam”
2019. gada 6. augusts  
Šogad, 2019.gadā aprit 100 gadi kopš Cēsu bibliotēkas dibināšanas. Šim zīmīgajam notikumam veltīts izstāžu cikls “Cēsu bibliotēkai 100”, kas atspoguļo bibliotēkas vēsturi Cēsu pilsētas un Latvijas vēstures kontekstā.
Noslēdzies 2019.gada otrais Cēsu novada kultūras projektu konkurss
2019. gada 5. augusts  
Noslēdzies 2019.gada otrais Cēsu novada kultūras projektu konkurss, kurā tika saņemti 12 projektu pieteikumi, no kuriem atbalstīti tika 11 projekti, piešķirot 6690,37 EUR lielu finansējumu no Cēsu novada pašvaldības budžeta.
Cēsu Centrālās bibliotēkas izstāžu piedāvājums augustā
2019. gada 2. augusts  
TDK "Randiņš" iegūst 1.vietu deju festivālā Armēnijā
2019. gada 31. jūlijs  
Tautas deju kolektīvs “Randiņš” iegūst 1.vietu starptautiskā deju festivāla “Happy Planet” konkursā Armēnijā. Festivāls norisinājās no 14. – 20.jūlijam Armēnijas pilsētā Caghadzorā (Tsaghadzor), konkursā piedalījās 20 deju kolektīvi no 7 valstīm. Tautas deju kolektīvs “Randiņš” mākslinieciskās vadītājas Sandras Bārtnieces vadībā ieguva 1.vietu, festivāla žūriju pārsteidzot gan ar augsto dejas tehnikas līmeni, gan māksliniecisko sniegumu.
Vaives pagasta svētkos varēs izmēģināt spējas veikt militārās vadības uzdevumus
2019. gada 31. jūlijs  
Sestdien, 3.augustā, no plkst.15.00 līdz plkst.18.00 Cēsu novada Vaives pagasta svētku apmeklētāji varēs apskatīt zemessargu ekipējumu un izmēģināt savas spējas, veicot dažādus ar militārās vadības prasmēm saistītus uzdevumus. Zemessardzes 27.kājnieku bataljona karavīri un zemessargi Vaives pagasta svētku apmeklētājiem pastāstīs arī par dienesta iespējām Zemessardzē un profesionālajā dienestā, kā arī pacienās ar lauka virtuvē gatavotu putru.
Birutas Delles un Elīnas Titānes izstādes Cēsu Izstāžu namā
2019. gada 23. jūlijs  
Piektdien, 2.augustā, Cēsu Izstāžu namā tiek atvērta latviešu mākslas klasiķes gleznotājas Birutas Delles izstāde "Daba skatās uz mums" un keramiķes Elīnas Titānes izstāde "Atspulgi". Izstādes apskatāmas līdz 15.09.
Apmeklētājiem atvērta Izstāžu nama piebūve
2019. gada 18. jūlijs  
Cēsu Izstāžu nama piebūvē, Pils laukumā 3, atklāts Cēsu Vēstures un mākslas muzeja atvērtais mākslas krājums – pastāvīgā Cēsu pilsētas un novada māslinieku darbu ekspozīcija.
Līvas Graudiņas gleznu izstāde "Klātbūtne”
2019. gada 15. jūlijs  
No 20.jūlija līdz 11.augustam Cēsīs, Zinātnes un mākslas centrā "Brūzis", būs apskatāma Līvas Graudiņas gleznu izstāde "Klātbūtne”.
Izstāde "Gleznotāja mazās piezīmes"
2019. gada 3. jūlijs  
Līdz 26.jūlijam Cēsu Centrālajā bibliotēkā skatāma gleznotāja Reiņa Liepas izstāde "Gleznotāja mazās piezīmes".
Cēsu Centrālās bibliotēkas izstāžu piedāvājums 2019. gada jūlijā
2019. gada 2. jūlijs  
Aicina piedalīties fotokonkursā un iepazīt Vaives pagastu
2019. gada 2. jūlijs  
Vaives pagasta Rīdzenes bibliotēka sadarbībā ar Vaives Tautas namu aicina piedalīties fotokonkursā “Teic, kur zeme skaistākā…”. Konkursa mērķis ir ļaut vērot un iemūžināt Vaives pagasta dabas un ainavu skaistumu fotogrāfijās, kuras vēlāk varēs aplūkot izstādē Vaives Tautas namā un tad, tās tiks glabātas un būs pieejamas Vaives pagasta Rīdzenes bibliotēkas Novadpētniecības krātuvē.
Bērnu mākslas darbu izstāde ”Kaķukrogā”
2019. gada 1. jūlijs  
Līdz 1.augustam Vaives Tautas namā apskatāma Rāmuļu pamatskolas skolēnu mākslas darbu izstāde. Darbi tapuši sadarbībā ar skolotāju Andru Kalniņu.
Aicinām pieteikties Vaives seniorus vasaras ekskursijai
2019. gada 1. jūlijs  
Ceturtdien, 8.augustā, tiek organizēta izbraukuma ekskursija Vaives pagasta pensionāriem uz Vecpiebalgas pusi.
Otrais kultūras projektu līdzfinansējuma konkurss Cēsu novadā
2019. gada 26. jūnijs  
Pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” izsludinājusi 2019.gada otro kultūras projektu līdzfinansējuma konkursu Cēsu novadā.
Rīgas ielā 7 skatāmas trīs izstādes
2019. gada 27. jūnijs  
Namā Rīgas ielā 7 skatāmas trīs dažādas izstādes.
Jaunas izstādes Cēsu Izstāžu namā
2019. gada 10. jūnijs  
Ceturtdien, 20.jūnijā, plkst.18.00 Cēsu Izstāžu namā atvērtas divas izstādes: "Tikšanās Cēsīs. B11" un Latvijas rotu mākslas biedrības izstāde "A Priori".
Izstāde par Cēsu kauju simtgadi
2019. gada 28. maijs  
Pieminot Cēsu kauju norisi 1919. gadā, novadpētniecības lasītavā interesentiem no 3. jūnija līdz 30. jūlijam būs iespēja skatīt tematisku izstādi – krājumā esošo materiālu apkopojumu un grāmatas, kas saistītas ar šo ievērojamo vēstures notikumu.
Mākslas izstāde "PROM no acīm, PROM no prāta"
2019. gada 28. maijs  
No šī gada 1. jūnija Vides risinājumu institūta Zinātnes un mākslas centrā “Brūzis” norisināsies starptautiska izstāde “PROM no acīm, PROM no prāta”, kas aicinās pievērst uzmanību mūsdienu pārmērīgajai patēriņa kultūrai un paskatīties uz atkritumiem no cita skatu punkta – kā uz materiālu un resursu nākotnes attīstībai.
Cēsu pils uzmirdz ar unikālu multimediju izstādi par tās vēsturi
2019. gada 27. maijs  
Šī gada 3.jūnijā Cēsu pilī durvis vērs unikāla Latvijai izstāde ”Multimediāls Cēsu pils stāsts”, kas ļaus apmeklētājiem pils rietumu torņa trešā stāva telpā piedzīvot aizraujošu multimediālu Cēsu pils vēstures stāstu, izdzīvojot nozīmīgākos pils vēstures notikumus un sajūtot seno laiku atmosfēru.”
Cēsu pilsētas Mākslas skolas audzēkņu diplomdarbu izstāde "Fragments"
2019. gada 17. maijs  
Ceturtdien, 23.maijā, Cēsu Izstāžu namā tiks atvērta Cēsu pilsētas Mākslas skolas audzēkņu diplomdarbu izstāde "Fragments".
Rasmus Ivanovs. Digitāls un analogs
2019. gada 10. maijs  
Cēsu Jaunās pils semināru zālē skatāma Rasmusa Ivanova izstāde "Digitāls un analogs".
Ivi Derviši un Daces Zimeles gleznu izstāde
2019. gada 10. maijs  
NVO namā Rīgas ielā 7 skatāmas kultūras biedrības “Harmonija” rīkotās albāniešu mākslinieces Ivi Derviši un cēsnieces Daces Zimeles gleznu izstādes. Tikšanās ar Daci Zimeli notiks 24.maijā plkst.16.00.
Cēsu bibliotēkai 100
2019. gada 9. maijs  
Šogad aprit 100 gadi kopš Cēsu bibliotēkas dibināšanas. Šim zīmīgajam notikumam veltīts izstāžu cikls “Cēsu bibliotēkai 100”, kas atspoguļo bibliotēkas vēsturi Cēsu pilsētas un Latvijas vēstures kontekstā.
Tapusi dokumentālā filma par Cēsu kaujām
2019. gada 3. maijs  
Svinot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienu un gatavojoties Cēsu kauju simtgades svinībām, 4.maijā plkst.12.00 koncertzāles “Cēsis” kino zālē notiks dokumentāli izglītojošās filmas skolēniem “Cēsu kaujas. Pagrieziena punkts Latvijas vēsturē” pirmizrāde, kas tapusi Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.
Izstāde “Latvijas dižkoki – Ozoliņš, Bērziņš, Liepiņš un Ošs”
2019. gada 7. maijs  
Vaives Tautas namā aplūkojama ceļojošā izstāde, kas veltīta četriem Latvijas karikatūristiem - Edgaram Ozoliņam, Gunāram Bērziņam, Ērikam Ošam un Agrim Liepiņam.
Cēsu Centrālās bibliotēkas pasākumu un izstāžu piedāvājums 2019. gada maijā
2019. gada 7. maijs  
Vidzemes tautiskā josta Vaivē
2019. gada 30. aprīlis  
Vaivē tiks noaustas 12-16 jostas, turpinot iesākto Latvijas Nacionālā kultūras centra aicinājumu “Katram savu tautastērpu!”.
Skatāma mākslas studijas "Stallis" izstāde
2019. gada 17. aprīlis  
Cēsu Izstāžu namā skatāma mākslas studijas "Stallis" izstāde. Šī ir jubilejas izstāde, jo studija darbojas jau 10 gadus. To vada gleznotāja akvareliste Laila Balode, tādēļ uzsvars glezniecības tehnikas apgūšanā ir akvarelim.
Tekstilmākslas asociācijas izstāde “Spēles ar materiālu”
2019. gada 2. aprīlis  
Cēsu Izstāžu namā skatāma Tekstilmākslas asociācijas izstāde “Spēles ar materiālu”.
Noslēdzas kultūras biedrības "Harmonija" 20.īsprozas konkurss
2019. gada 10. aprīlis  
Piektdien, 12.aprīlī, Rīgas ielā 7 plkst.16.00 notiks kultūras biedrības “Harmonija” un laikraksta “Druva” rīkotā īsprozas konkursa noslēgums. Šogad konkurss svin 20 gadu jubileju.
Dzintras Zvejnieces gleznu izstāde
2019. gada 3. aprīlis  
Rīgas ielā 7 apskatāma Dzintras Zvejnieces gleznu izstāde.
Cēsu Centrālās bibliotēkas pasākumu un izstāžu piedāvājums 2019.gada aprīlī
2019. gada 1. aprīlis  
Cēsu muzejs pārstāvēts lasījumos Pēterburgā
2019. gada 5. aprīlis  
Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vēsturnieks Tālis Pumpuriņš š. g. 4. un 5. aprīlī piedalīsies Krievijas valsts muzeja Ermitāžas Tūrisma un speciālo programmu nodaļas organizētajā 17. Apaļā galda konferencē "Muzejs un kultūras tūrisms", kurā piedalās Krievijas un ārvalstu muzeju un tūrisma firmu pārstāvji. Konferences dalībnieki apspriedīs dažādus muzeju un tūrisma sfēras problēmjautājumus. T. Pumpuriņš, kurš Ermitāžas rīkotajā konferencē piedalīsies jau devīto reizi, šogad uzaicināts nolasīt ziņojumu "Izstāde "Pirmais gads. Latvija un cēsnieki 1918.-1919" Cēsu Vēstures un mākslas muzejā".
Izskanējis konkurss “Cēsu Cālis - 2019”
2019. gada 2. aprīlis  
Koncertzāles “Cēsis” Kamerzāle 30.martā pārvērtās Skaņu mežā, kurā Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola (AKCMV) aicināja Cēsu apriņķa mazos vokālistus, viņu skolotājus un ģimenes uz sirsnīgiem dziedāšanas svētkiem – Mazo vokālistu konkursu “Cēsu Cālis – 2019.”
Pūtēju orķestris “Cēsis” iegūst II vietu X Latvijas pūtēju orķestru konkursā
2019. gada 1. aprīlis  
Siguldas novada kultūras centrā “Siguldas devons” un Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” koncertzālē 2019.gada 30. un 31.martā norisinājās viens no gada nozīmīgākajiem notikumiem pūtēju orķestriem - X Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā piedalījās arī Cēsu kultūras centra Pūtēju orķestris “Cēsis” diriģentu Jāņa Puriņa un Evijas Dāves vadībā.
Ielūkojies ekspozīcijā “Sirdsapziņas ugunskurs”
2019. gada 25. marts  
Cēsīs kopš 2018. gada 23. augusta skatāma unikāla vēstures ekspozīcija “Sirdsapziņas ugunskurs”, kas vēsta par cēsnieku un kādreizējā Cēsu apriņķa iedzīvotāju nacionālo pretošanos Latvijas okupācijai no 1940. līdz 1950.gadu vidum.
Mākslas Telpa MALA piedalās starptautiskā festivālā “Analogue Livonia”
2019. gada 22. marts  
Tartu, 22.-23.martā “Analogue Livonia” programma ir veltīta analogās mūzikas veidošanas un atskaņošans kultūrai un tehnoloģijām. Festivālā satiekas neatkarīgo mūzikas izdevniecību pārstāvji un kultūrvietu programmu veidotāji no Igaunijas, Latvijas un Krievijas.
Tukuma muzeja ceļojošā izstāde “Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss”
2019. gada 21. marts  
No 25.marta Cēsu Vēstures uz mākslas muzejā būs apskatāma Tukuma muzeja ceļojošā izstāde “Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss”. Izstādes atklāšana 25.martā plkst.14.00.
Latvijas Nacionālā arhīva grāmatas “Cīņa par brīvību” prezentācija
2019. gada 15. marts  
Otrdien, 19.martā,Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, turpinot Latvijas Nacionālā arhīva simtgades svinības un atceroties Latvijas valsts cīņu par brīvību notika Latvijas Nacionālā arhīva grāmatas “Cīņa par brīvību: Latvijas Neatkarības karš (1918–1920) Latvijas Valsts vēstures arhīva dokumentos” 1. daļas “1918. gada 18. novembris–1919. gada 16. aprīlis” prezentācija.
Leona Stara gleznu izstāde "Krāsu dimensijas"
2019. gada 18. marts  
NVO namā Rīgas ielā 7 līdz 1.aprīlim skatāma Leona Stara gleznu izstāde "Krāsu dimensijas".
Gadskārtas latviskajā tradīcijā - Saules godināšana
2019. gada 11. marts  
Katru gadu ļaudis nemainīgi svin dažādus svētkus - no Lieldienām līdz Ziemassvētkiem, tostarp arī Svētā Valentīna dienu, Pūpolu svētdienu, Jāņus, Helovīnus un daudzus citus svētkus. Pati svētku svinēšana ir brīnišķīga un katram tik nepieciešama. Tomēr allaž aktuāls kļūst jautājums - vai mēs zinām kādus svētkus katru reizi mēs svinam, kāda ir šo svētku jēga un vēsturiskā izcelsme. Tātad, svinot vienus vai citus svētkus, mēs apzināti esam veikuši izvēli, saprotam katras darbības jēgu, simbolisko nozīmi, piederību noteiktai tradīcijai? Nu jau kuro gadu, sastopot daudz un dažādu ļaužu, skaudrāk iezīmējas tieši dažādo tradīciju un svētku sajukums. Kā vienā zupas katlā ir savārījušās kopā dažādu tradīciju izpausmes - latviskā, kristīgā, ķeltu, amerikāniskā Holivudas un citas tradīcijas. Un mēs tik svinam nost tā nepamanīdami, ka ne viss ir savstarpēji savienojams un ne vienmēr der tik zināmā stratēģija ''Labs labu nemaitā'' vai ''dubults neplīst''. Tādēļ 'šeit gluži vietā būtu aicinājums katram atsevišķi un kopā ģimenēs izvērtēt, kuras tradīcijas vērtības ir saskaņā ar katra vērtībām, pasaules uzskatu, ticību, pārliecību. Kam atsaucas sirds.
Izstāžu atklāšana Cēsu Izstāžu namā
2019. gada 27. februāris  
Piektdien, 8.martā, Cēsu Izstāžu namā atklātas jaunas izstādes: Jelgavas mākslinieku biedrības izstāde "Ciemos no Jelgavas" un Jura Butkina gleznu izstāde "Ainavas". Izstādes apskatāmas līdz 7.aprīlim.
Noslēgusies skolēnu skatuves runas konkursa 1.kārta
2019. gada 7. marts  
Trešdien, 6.martā, Cēsu Bērnu un jauniešu centrā pulcējās bērni un jaunieši, lai piedalītos ikgadējā Skolēnu skatuves runas konkursā. Dalībnieki startēja no Priekuļu, Jaunpiebalgas, Raunas un Cēsu novadu izglītības iestādēm.
Fotogrāfa Andra Vētras darbu izstāde “Kaķukrogā”
2019. gada 5. marts  
No 5.marta līdz 25.aprīlim Vaives Tautas namā apskatāma fotogrāfa Andra Vētras ceļojošā darbu izstāde “Kaleidoskops 2”, kas tapusi svinot nozīmīgo savas dzīves jubileju.
Cēsīs notiks otrais festivāls “Pētera Vaska mūzikas aprīlis”
2019. gada 22. februāris  
Koncertzālē “Cēsis” notiks jau otrais festivāls “Pētera Vaska mūzikas aprīlis”.
Fotogrāfa Andra Vētras jubilejas izstāde “Dzīves kaleidoskops”
2019. gada 28. februāris  
No 6.marta līdz 31.martam Cēsu Vēstures un mākslas muzejā apskatāma fotogrāfa Andra Vētras jubilejas izstāde “Dzīves kaleidoskops”.
Andra Vētras izstāde "Dzīves kaleidoskops"
2019. gada 18. februāris  
Namā Rīgas ielā 7 līdz 28.februārim skatāma fotogrāfa Andra Vētras izstāde "Dzīves kaleidoskops". Tālrunis sīkākām uzziņām: 26430907 vai 26726443.
Noslēdzies RaPaPro programmas projekts “Programmas “Pozitīvisma vēstneši” izveide AKCMV”
2019. gada 11. februāris  
Pērnā gada nogalē skola uzsāka īstenot Kultūras ministrijas iniciētās RaPaPro programmas projektu “Programmas “Pozitīvisma vēstneši” izveide AKCMV”. Šis ir jau ceturtais projekts, ko skola ir īstenojusi programmas ietvaros. Atšķirībā no pārējiem projektiem šoreiz galvenie tā dalībnieki bija AKCMV pedagogi. Galvenā projekta ideja bija pilnveidot skolas emocionālo vidi un izveidot mehānismu, kas veicinātu pedagogu pozitīvās atgriezeniskās saites veidošanu starp mācību procesa nodrošināšanā iesaistītajām pusēm.
Izstāžu cikls par bibliotēkas simtgadi. "Pirmie 25 (1919-1944)"
2019. gada 6. februāris  
Šogad aprit 100 gadi kopš Cēsu bibliotēkas dibināšanas. Šim zīmīgajam notikumam veltīts izstāžu cikls, kas atspoguļo bibliotēkas vēsturi Cēsu pilsētas un Latvijas vēstures kontekstā.
Izstādes Cēsu Izstāžu namā
2019. gada 29. janvāris  
Februāra sākumā Cēsu Izstāžu namā atklātas divas izstādes: Aleksandra Luhaera izstāde “Noskaņu variācijas” un Daces Dēliņas-Lipskas izstāde “Saucējas”. Izstādes aplūkojamas līdz 3.martam.
Cēsu Centrālās bibliotēkas pasākumu un izstāžu piedāvājums 2019. gada februārī
2019. gada 31. janvāris  
Cēsu kultūras projektu finansēšanas konkurss 2019
2019. gada 14. janvāris  
Pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” ir izsludinājusi 2019.gada kultūras projektu konkursu Cēsu novadā.
Cēsnieki iekļuvuši straptrautiskā bērnu mākslas konkursa 2.kārtā
2019. gada 31. janvāris  
Šī gada janvāra beigās noslēgusies 47.Starptautiskā bērnu māksla konkursa "Lidice 2019" 1.kārta (Latvijas mērogā), kurā izvērtēti 943 darbi no 54 Latvijas novadiem un pilsētām.
Erudītākie tautasdziesmu zinātāji satiekas Cēsīs
2019. gada 29. janvāris  
Cēsu Bērnu un jauniešu centrā 25.janvārī notika Vidzemes novada Latviešu tautasdziesmu dziedāšanas sacensības skolu jaunatnei „Lakstīgala 2019”, kurā piedalījās zinošākās un erudītākās komandas no septiņiem Vidzemes novadiem - Apes, Alūksnes, Pārgaujas, Ķeguma, Lielvārdes, Jaunpiebalgas un Ogres.
Aicinājums pieteikt dalībniekus Mazo vokālistu konkursam “Cēsu Cālis – 2019”
2019. gada 28. janvāris  
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas atbalsta biedrība sadarbībā ar Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolu un Cēsu novada pašvaldību trešo gadu organizēs mazo vokālistu konkursu “Cēsu Cālis”. Šogad konkurss norisināsies 2019. gada 30.martā plkst.12.00 Koncertzāles "Cēsis" Kamerzālē.
Noslēgusies latviešu tautasdziesmu dziedāšanas sacensības 1.kārta
2019. gada 24. janvāris  
Cēsu Bērnu un jauniešu centrā (CBJC) 17.janvārī tika organizēta ikgadējā Latviešu tautasdziesmu dziedāšanas sacensība skolu jaunatnei “Lakstīgala 2019”, kurā piedalījās Jaunpiebalgas un Pārgaujas novadu dziedātāji.
Atbalsti Cēsis “Kilograms kultūras” ziemas balsojumā
2019. gada 9. janvāris  
Cēsis nominēta kā viena no 2018.gada kultūrvietām Latvijas Sabiedrisko mediju (LSM) gada balvai kultūrā “Kilograms kultūras”.
Koncertzāle “Cēsis” saņem divas nominācijas “Lielajai mūzikas balvai”
2019. gada 11. janvāris  
Piektdien, 11.janvārī, nosaukti Lielās mūzikas balva nominanti. Šogad divas nominācijas saņēmusi koncertzāle “Cēsis”.
Senioru deju kolektīvs “Dzirnas” uzņem jaunus dalībniekus
2019. gada 10. janvāris  
Atraktīvais, ceļotkārais Cēsu Kultūras centra senioru deju kolektīvs “Dzirnas”, uzsākot jaunu gadu, uzņem jaunus dalībniekus!
Sandras Šķilas akvareļu darbu izstāde “Kā es redzu Cēsis”
2019. gada 8. janvāris  
No 7.janvāra līdz 2.februārim Cēsu Centrālajā bibliotēkā ir iespēja apskatīt Sandras Šķilas akvareļu darbu izstādi “Kā es redzu Cēsis”, ko varētu dēvēt arī kā “Meklējot mājas”.
Cēsu Centrālās bibliotēkas pasākumu un izstāžu piedāvājums 2019. gada janvārī
2019. gada 2. janvāris  
Bērnu mākslas darbu izstāde “Ziemā”
2019. gada 2. janvāris  
No 2.janvāra līdz 22.februārim Vaives Tautas namā skatāma Līvu sākumskolas 1.-6.klašu vizuālās mākslas pulciņa bērnu mākslas darbu izstāde “Ziemā”, kas tapusi sadarbībā ar pulciņa vadītāju Ingu Voitkeviču.
Izstādes Cēsu Izstāžu namā
2018. gada 19. decembris  
Cēsu Izstāžu namā no 20.decembra līdz 27.janvārim būs skatāmas divas izstādes: Līvijas Endzelīnas izstāde "Noslēpumainā", kā arī Jāņa Roņa un Piebalgas porcelāna fabrikas izstāde.
Rituma Ivanova izstāde
2018. gada 18. decembris  
Latviešu mākslinieks Ritums Ivanovs ir dzimis Cēsīs un, lai arī profesionālo izglītību ieguvis, mācoties un studējot gan Rīgā (Jaņa Rozentāla Mākslas vidusskolā, Latvijas Mākslas Akadēmijā), gan ārzemēs (Humbolta Universitātē, Kalifornijā, ASV), tomēr ikdienas gaitas joprojām saista arī ar Cēsīm, it sevišķi vasarās.
Cēsu Centrālās bibliotēkas pasākumu un izstāžu piedāvājums 2018. gada decembrī
2018. gada 3. decembris  
Senioru deju kolektīvs “Dzirnas” piedalās Latviešu kultūras festivālā Brazīlijā
2018. gada 28. novembris  
Laikā no 14.novembra līdz 18.novembrim Brazīlijā Novaodesas pilsētā notika Dienvidamerikas un Karību jūras salu latviešu (DAKLA) kopienu pārstāvju konference un 1.latviešu kultūras festivāls Brazīlijā. Latviju pasākumos pārstāvēja Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja reģionālo un nevalstisko projektu vadītāja Jolanta Borīte, Ārlietu ministrijas diasporas vēstnieks Atis Sjanīts un Cēsu novada senioru deju kolektīvs “Dzirnas”. Programmas ietvaros notika Kongress un festivāls ar atklāšanas pasākumu, īpašu Latvijai veltītu lieluzvedumu ”Ar Latviju sirdī” un svētku dievkalpojums. Mūsu dejotāji Brazīlijā izdejojuši 6 koncertus Novodesas skolās un senioru klubā, un piedalījušies lieluzvedumā „Ar Latviju sirdī", izdejojot tajā septiņas dejas.
Cēsu Kultūras centra senioru deju kolektīvs "Dzirnas" svinēs simtgadi Brazīlijā
2018. gada 14. novembris  
Cēsu Kultūras centra senioru deju kolektīvs "Dzirnas" ar kolektīva vadītāju Sandru Bārtnieci devies uz Brazīliju, lai piedalītos 1.Latviešu Kultūras festivālā Novodesā. Festivāls veltīts Latvijas valsts simtgadei un tiek rīkots sadarbībā ar LR Kultūras ministriju un PBLA.
Rokdarbu izstāde "Pašu rokām ar mīlestību un no sirds"
2018. gada 8. novembris  
Latvijas Neredzīgo biedrības Cēsu teritoriālās organizācijas telpās Kr.Valdemāra ielā 11 būs skatāma rokdarbu izstāde "Pašu rokām ar mīlestību un no sirds".
Izstāde “Cēsnieki Brīvības cīņās”
2018. gada 8. novembris  
Vaives Tautas namā līdz š.g. 27.decembrim apskatāma Cēsu Vēstures un mākslas muzeja ceļojošā izstāde “Cēsnieki Brīvības cīņās”.
Pasākumi un izstādes Cēsu Centrālajā bibliotēkā novembrī
2018. gada 5. novembris  
Akcija "Cimdotā Latvija"
2018. gada 24. oktobris  
Iestājoties rudenim un tuvojoties laikam, kad tā vien gribēsies paslēpt rokas siltos cimdos, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs un cimdu meistari aicina ikvienu iesaistīties akcijā "Cimdotā Latvija” un valsts 100.dzimšanas dienai sarūpēt sev pašiem un dāvināt citiem vienu no senākajām Latvijas cilvēku vizītkartēm – rakstainus cimdus, lai 18.novembrī varētu koši un silti svinēt Latvijas svētkus.
Gata Šļūkas izstāde “Karikatūra par LV”
2018. gada 30. oktobris  
No 29.oktobra līdz 30.novembrim Cēsu Centrālajā bibliotēkā, Raunas ielā 1, skatāma novadnieka, Latvijā populārā karikatūrista Gata Šļūkas izstāde “Karikatūra par LV”.
Akcijas cena galda spēlei “Latvijai 100”
2018. gada 17. oktobris  
Tuvojoties Latvijas dzimšanas dienai, iespēja iegādāties galda spēli “Latvijai 100” par īpašo akcijas cenu - 20,00 EUR (iepriekšējā cena 28,50 EUR).
Cēsu rudens restorānu nedēļa
2018. gada 16. oktobris  
Nedēļas garumā no 29.oktobra līdz 4.novembrim, jau otro reizi šogad, notiks Cēsu Restorānu nedēļa. Cēsniekiem un pilsētas viesiem būs lieliska iespēja baudīt izsmalcinātus ēdienus par īpaši draudzīgām cenām. Gardēžus aicinās seši Cēsu pilsētas restorāni.
Pateicība Cēsu Kultūras centra amatiermākslas kolektīviem
2018. gada 15. oktobris  
Otrdien, 9.oktobrī, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs pateicās Cēsu Kultūras centra amatiermākslas kolektīvu vadītājiem par aizvadīto gadu, kā arī Cēsu vārda nešanu un lieliskiem panākumiem XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos.
Pasākumi un izstādes Cēsu Centrālajā bibliotēkā oktobrī
2018. gada 1. oktobris  
Atklāta arheoloģijai veltīta izstāde “Kad Senatne sev Darbā jēgu rod..”
2018. gada 27. septembris  
Cēsu Izstāžu namā 21.septembrī, piedaloties vīru kopai “Vilki” atklāja arheoloģijai veltītu izstādi “Kad Senatne sev Darbā jēgu rod..”. Izstāde ir viena no Cēsu muzeja īpašajiem veltījumiem Latvijas valsts simtgadē un nozīmīgs ieguldījums arheoloģijas zinātnes popularizēšanā Latvijā.
Cēsīs runās par to, kas notiek smadzenēs, klausoties mūziku
2018. gada 19. septembris  
Zinātkāres centra ZINOO gaidāmajā pasākumu programmā “Mūzika un skaņa”, kas notiks no 27. līdz 30.septembrim Cēsīs gaidāma diskusija par to, kas notiek smadzenēs, kad klausāmies mūziku. Ikviens apmeklētājs varēs iepazīties ar vairākiem pētījumiem, kas saistīti ar mūziku un kopā ar Latvijā zināmiem māksliniekiem darboties radošajās darbnīcās, pašiem iepazīstot dažādus skaņražus un mūzikas radīšanas veidus.
Izskanējis koncerts “Vidzemes Talanti Latvijas simtgadei”
2018. gada 11. septembris  
Līdz ar jaunā mācību gada sākumu 2.septembrī norisinājās krāšņs un emocijām bagāts koncerts “Vidzemes Talanti Latvijas simtgadei”. Šogad uz Koncertzāles “Cēsis” Lielās zāles skatuves uzstājās 24 jaunie talanti no Alūksnes, Cēsīm, Dzērbenes, Jaunpiebalgas, Limbažiem, Madonas, Salacgrīvas, Smiltenes, Staiceles un Valmieras. Tradicionāli Vidzemes reģiona mūzikas skolu audzēkņi koncertā muzicēja kopā ar Vidzemes kamerorķestri diriģenta Andra Veismaņa vadībā. Koncerts norisinājās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.
Tautas deju kolektīvs "Randiņš" meklē koncertmeistaru
2018. gada 7. septembris  
Cēsu Kultūras centra tautas deju kolektīvs "Randiņš" savā 20.jubilejas sezonā steidzami meklē koncertmeistaru
Fotoizstāde “Paspēt saredzēt”
2018. gada 6. septembris  
Vaives Tautas namā no 4.septembra līdz 31.oktobrim apskatāma fotogrāfes Anitas Ulmanes darbu izstāde “Paspēt saredzēt”. Fotogrāfijās iemūžināti mirkļi ar iespaidiem, kas gūti plenēros un ceļojumu laikā.
Izstāde "Akvarelis Cēsīs"
2018. gada 6. septembris  
No 17.septembra līdz 27.oktobrim Cēsu Centrālajā bibliotēkā būs skatāma biedrības "Art Cēsis" izstāde "Akvarelis Cēsīs".
Ērģeļmūzikas festivāls Rokišķos
2018. gada 3. septembris  
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas skolotājas Ilze Petrovska (čells) un Lelde Krastiņa (ērģeles) 26.augustā viesojās Cēsu sadraudzības pilsētā Rokišķos, kur piedalījās XIX Starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā un sniedza koncertu Sv.Mateja baznīcā.
Pasākumi un izstādes Cēsu Centrālajā bibliotēkā
2018. gada 3. septembris  
Jaunu dalībnieku uzņemšana Cēsu Kultūras centra kolektīvos
2018. gada 30. augusts  
Cēsu amatiermākslas kolektīvi aicina pievienoties jaunus dalībniekus!
Ieslodzīto ikdiena izstādē “Pāri mūriem” Cēsu pilsētvidē
2018. gada 22. augusts  
Nākamnedēļ Cēsīs tiks atklāta franču mākslinieka Žeremija Junga (Jeremie Jung) fotogrāfiju izstāde “Pāri mūriem”, kuru autors veidojis sadarbībā ar desmit ieslodzītajiem Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem. Izstāde būs skatāma no 31.augusta līdz 30.septembrim laukumā pie Pils un Lielās Skolas ielu krustojuma. Izstādes atklāšana 30.augustā plkst.18.30.
Cēsīs atklās simtgades ekspozīciju “SIRDSAPZIŅAS UGUNSKURS”
2018. gada 13. augusts  
Godinot Latvijas valsts simtgadi, Cēsīs – kādreizējā čekas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, ir izveidota pastāvīga vēstures ekspozīcija “Sirdsapziņas ugunskurs”, kas vēsta par kādreizējā Cēsu apriņķa iedzīvotāju pretošanos okupāciju varām no 1940. līdz 1957. gadam.
Daba fotogrāfijās “Urdā”
2018. gada 9. augusts  
No 10. līdz 31.augustam Dabas un tehnoloģiju parkā “Urda” tās apmeklētājiem iespēja skatīt fotogrāfa Ingemāra Vektera personālizstādi “Mirklis Latvijas”. Padsmit fotogrāfijas atklāj dabu četros gadalaikos.
Pasaules pirmizrāde – Aleksandra Vasiļjeva skatuves tērpu vēsturei veltīta izstāde
2018. gada 18. jūnijs  
Cēsu Vēstures un mākslas muzejā no 20.jūnija līdz 30.septembrim būs apskatāma unikāla, speciāli Cēsu muzejam veidota izstāde “Skatuve un tērps” no pasaulslavenā modes mākslinieka un modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva vēsturisko tērpu kolekcijas. Izstāde ir veltīta skatuves kostīmu un tērpu vēsturei un skar visus teātra mākslas veidus – dramatisko teātri, operu, baletu un mūziklu. Izstādē apskatāmie tērpi skatītājiem stāsta par teātra kostīma stilistisko un estētisko izaugsmi 19. un 20. gs.
Izstāžu namā skatāma Jāņa Seiksta keramikas izstāde
2018. gada 16. jūlijs  
No 20.jūlija Izstāžu namā aplūkojama Jāņa Seiksta keramikas izstāde.
Izstāžu namā skatāma Dzintras Vilks izstādi "Gadalaiki’’
2018. gada 16. jūlijs  
No 20.jūlija Izstāžu namā skatāma Dzintra Vilks tekstilmākslas izstāde “Gadalaiki”.
Modīga atpūta ar draugiem
2018. gada 18. jūlijs  
Mēs visi zinām, cik daudz var otram dot ar patiesi draudzīgu smaidu! Būsim priecīgi un iepriecināsim savējos un pilsētas viesus svētkos!
Cēsu muzejs saņem unikālu dāvinājumu
2018. gada 11. jūlijs  
Cēsu Vēstures un mākslas muzejs saņēmis unikālu dāvinājumu – pirmo reizi savas pastāvēšanas vēsturē muzejs saņēmis fotogrāfijas, kurās redzams Jaunās Pils vēsturiskais interjers, kā arī līdz šim vēl neredzētas fotogrāfijas ar skatu uz Jaunās Pils Dienvidu fasādi un Viduslaiku pili 19.gs. 90.gados.
Cēsis izsludina konkursu “Latvijas karoga motīvu dizaina suvenīri”
2018. gada 27. jūnijs  
Godinot Latvijas valsts simtgadi, un, lai veicinātu Cēsu kā Latvijas karoga dzimtenes atpazīstamību, Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs izsludina konkursu “Latvijas karoga motīvu dizaina suvenīri”.
Laikmetīgās mākslas biennāles "Eiropas jaunrade" ceļojošā izstāde
2018. gada 20. jūnijs  
No 29.jūnija līdz 29.jūlijam Zinātnes, mākslas un gastronomijas centrā “Brūzis” būs skatāma Laikmetīgās mākslas biennāles "Eiropas jaunrade" ceļojošā izstāde.
Bērnu mākslas darbu izstāde „Kaķukrogā”
2018. gada 3. jūlijs  
Vaives pagasta “Kaķukrogā” no 3.jūlija līdz 31.augustam aplūkojama Rāmuļu pamatskolas skolēnu mākslas darbu izstāde.
Igaunijas stikla mākslinieka Ivo Lill izstāde
2018. gada 8. jūnijs  
Sestdien, 16.jūnijā, Izstāžu namā notika Igaunijas stikla mākslinieka Ivo Lill izstādes atklāšana.
Poļu jauno fotogrāfu izstāde “Identitātes problēmas”
2018. gada 7. jūnijs  
Trešdien, 13.jūnijā, plkst.17.00 Izstāžu namā tiks atklāta poļu jauno fotogrāfu izstāde “Identitātes problēmas”, ko organizē Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2018 sadarbībā ar Pašvaldības aģentūru “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”. Izstāde būs apskatām līdz 15. jūlijam.
Aicina jauniešu pieteikties radošajām teātra darbnīcām
2018. gada 7. jūnijs  
Aicinām uz mākslinieču Keitas Makintošas (Jaunzēlande) un Arankšas Martinesas (Spānija) radošo darbnīcu jauniešiem, kas iepazīstinās ar to, kā rodas idejas jauniem mākslas darbiem un kā tās var pielietot savā dzīvē gan šodien, gan nākotnē. Īpaša uzmanība darbnīcā tiks pievērsta cilvēka attiecībām ar lietām un priekšmetiem un sadarbībai ar materiālo pasauli.
Aicina pieteikties brīvprātīgos Keitas Makintošas izrāžu nodrošināšanai Cēsīs
2018. gada 7. jūnijs  
Latvijas Jaunā teātra institūts no 27. – 30. jūnijam Cēsīs piedāvā jaunzēlandiešu mākslinieces Keitas Makintošas izrāžu sēriju un meklē brīvprātīgos ar interesi par laikmetīgo mākslu un teātri ar vēlmi iesaistīties izrāžu veidošanā.
Atkārtots konkurss romu integrācijas projektiem Vidzemē
2018. gada 7. jūnijs  
Valmieras novada fonds sadarbībā ar Kultūras ministriju atkārtoti izsludina projektu konkursu romu tautības integrācijas un kultūras projektiem Vidzemē. Pieteikumi jāiesniedz līdz 26.jūnijam, projektus varēs īstenot no jūlija līdz decembrim.
AKCMV pūtēju orķestra panākumi Dziesmu svētku finālskatē
2018. gada 7. jūnijs  
Jūnija pirmajā nedēļas nogalē Rīgā Lielajā Ģildē norisinājās Dziesmu svētku finālskate, kurā Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola starp 13 kolektīviem izcīnīja pirmo vietu.
Cēsīs apskatāma “Stāstu sega Latvijai” - ārzemēs dzīvojošo latviešu veltījums Latvijas valsts simtgadei
2018. gada 28. maijs  
Kopš 26.maija 7,5 m x 3 m lielā “Stāstu sega” aplūkojama Cēsīs, Pasaules latviešu mākslas centra izstāžu zālē, Lielajā Skolas iela 6.
Jāņa Dukāta izstāde "Akvareļi"
2018. gada 22. maijs  
Cēsu Centrālās bibliotēkas 1. stāvā līdz 29. jūnijam ir skatāma mākslinieka Jāņa Dukāta izstāde “Akvareļi”.
Cēsu Izstāžu namā atklāta Cēsu pilsētas Mākslas skolas audzēkņu diplomdarbu izstāde
2018. gada 21. maijs  
Cēsu Izstāžu namā līdz 10.jūnijam skatāma Cēsu pilsētas Mākslas skolas audzēkņu diplomdarbu izstāde.
Populāru cilvēku karikatūru izstāde
2018. gada 10. maijs  
No 10.maija līdz 30.jūnijam Vaives Tautas namā apskatāma studijas “Karikatūristi.lv” ceļojošā izstāde “Populāru personu karikatūras”.
Cēsu Pils koris atgriežas no Kauņas ar Grand Prix
2018. gada 7. maijs  
Svētku brīvdienās Kauņā jau astoto reizi notika starptautiskais koru konkurss “Kaunas Cantat”, kurā piedalījās sešpadsmit kori no septiņām valstīm, tai skaitā Cēsu Pils koris, uzvarēja "Kaunas cantat" konkursā un ieguva Grand Prix.
Noslēdzies „Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2018” projektu konkurss
2018. gada 2. maijs  
Ir noslēdzies Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātais un administrētais „Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2018” projektu konkurss, kurā tika saņemti pavisam 119 projektu pieteikumi par kopējo pieprasītā finansējuma summu 478 561,77 eiro.
Jauniešu vakari Āraišu arheoloģiskajā parkā
2018. gada 2. maijs  
Šī gada maijā Āraišu arheloģiskajā parkā notiks Cēsu Pilsētas vidusskolas jauniešu rīkots pasākumu cikls „Ugunskura stāstos dzirksteļo atklāsmes”.
Vaives Amatu mājā jūnijā tiks darinātas jostas
2018. gada 2. maijs  
Ja Tev ir interese uzzināt, kā noaust tautisko jostu, un vēlies to darīt praktiski, iegriezies Vaives Amatu mājā, kur jūnija pirmdienu un ceturtdienu vakaros notiks aušanas nodarbības!
Aizvadīts mazo vokālistu konkurss “Cēsu Cālis - 2018”
2018. gada 28. aprīlis  
Vidzemes koncertzāles “Cēsis” Kamerzālē 21.aprīlī norisinājās mazo vokālistu konkurss “Cēsu Cālis - 2018”, ko organizēja Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola (AKCMV) sadarbībā ar skolas atbalsta biedrību. Konkursā piedalījās 25 dalībnieki no Cēsīm un apkārtējiem novadiem.
Noslēdzies Vidzemes reģiona Mūzikas un mākslas skolu akordeonistu – solistu konkurss “Cēsis – 2018”
2018. gada 26. aprīlis  
Uz Vidzemes reģiona Mūzikas un mākslas skolu akordeonistu – solistu konkursu “Cēsis – 2018” 25.aprīlī bija sabraukuši vairāk nekā 20 jaunie mūziķi no Cēsīm, Krimuldas, Limbažiem, Madlienas, Madonas, Siguldas, Strenčiem, Valmieras un Lielvārdes.
Jāņa Rozentāla Mākslas vidusskolas pedagogu darbu izstāde "Zīmējums"
2018. gada 16. aprīlis  
Cēsu Izstāžu namā atklāta vizuālās mākslas izstāde "Zīmējums", kurā eksponēti dažādi mākslas veidi: glezniecība, grafika, tēlniecība, foto, multimediju māksla. Izstāde skatāma līdz 16.maijam.
Visi Cēsu Kultūras un Tūrisma centra amatiermākslas kolektīvi dosies uz Dziesmu un deju svētkiem
2018. gada 18. aprīlis  
Pavasaris Cēsu novada amatiermākslas kolektīviem iesācies ļoti satraucoši, jo norisinājās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju repertuāra pārbaudes skates. Cēsu novada amatiermākslas kolektīvi parādīja augstus rezultātus un jūlija sākumā dosies uz Rīgu, lai piedalītos XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos (turpmāk – Svētki).
No 23.aprīļa būs skatāmi 118 Dziesmu un deju svētku vēstnešu īsstāsti
2018. gada 16. aprīlis  
118 Dziesmu un deju svētku vēstnešu īsstāsti no Latvijas novadiem būs skatāmi katru darba dienu no 23. aprīļa līdz 24. jūnijam “RīgaTV 24” ēterā, mājaslapā dziesmusvetki.lv, Dziesmu un deju svētku sociālajos tīklos, kā arī tie būs iekļauti Dziesmu un deju svētku katalogā.
Notikusi Koru konkursa 1.atlases kārta
2018. gada 6. aprīlis  
Cēsu Bērnu un jauniešu centrā 29.martā pulcējās vairāki simti bērnu un jauniešu, lai piedalītos Apvienoto novadu Vispārējās izglītības iestāžu un interešu izglītības iestāžu koru konkursā. Kolektīvi tika pārstāvēti no Cēsu, Priekuļu, Jaunpiebalgas un Raunas novadiem.
Pasākumi un izstādes Cēsu Centrālajā bibliotēkā 2018.gada aprīlī
2018. gada 5. aprīlis  
Trīs projektu konkursi Vidzemes organizācijām
2018. gada 3. aprīlis  
Valmieras novada fonds sadarbībā ar Kultūras ministriju izsludinājis 2018.gada projektu konkursus Vidzemes reģiona nevalstiskajām organizācijām trīs jomās: iniciatīvas Latvijas simtgadei, starpkultūru dialoga veicināšanai un mazākumtautību aktivitātēm. Katrā jomā pieejami 8000 eiro. Pieteikumi jāiesniedz līdz 15.aprīlim, projektus varēs īstenot no maija līdz decembrim.
Zīmēšanas pulciņa dalībnieku darbu izstāde “Kaķukrogā”
2018. gada 3. aprīlis  
Līdz 9.maijam Vaives Tautas namā apskatāma Zīmēšanas pulciņa no Cēsīm mākslas darbu izstāde.
Cēsu teātrim I pakāpes diploms
2018. gada 19. marts  
Latvijas amatierteātru apritē veiksmīgi atgriezies Cēsu teātris (režisore Edīte Siļķēna). Ar Ādolfa Alunāna komisko opereti "Mucenieks un muceniece" 16.martā teātris Jēkabpilī piedalījās Ādolfa Alunāna darbu iestudējumu skatē XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku amatierteātru programmai.
Pūtēju orķestra "CĒSIS" sasniegumi Dziesmu svētku atlases skatē
2018. gada 14. marts  
Divu dienu garumā 10.martā un 11.martā Ogres novada Kultūras centrā norisinājās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku atlases skate Pūtēju orķestriem, kurā piedalījās 63 orķestri no visiem Latvijas novadiem, kopā vairāk nekā 2000 mūziķi.
Noskaidroti labākie skatuves runas meistari
2018. gada 12. marts  
Cēsu Bērnu un jauniešu centrā 7.martā tikās 44 dalībnieki dažādās vecumu grupās, lai, kā ik gadu, mērotos spēkiem skatuves runas prasmēs. Ikviens no skolēniem konkursa 1.kārtā bija sagatavojis individuālu priekšnesumu – vienu prozas un vienu dzejas darbu.
Pūtēju orķestris "Cēsis" koncertē un gatavojas svētkiem
2018. gada 6. marts  
Līgatnes kultūras namā 4.martā notika pūtēju orķestru koncerts "Ieskandinām svētkus!”, kurā piedalījās četri Vidzemes reģiona orķestri - pūtēju orķestris "Cēsis" (diriģenti Jānis Puriņš un Tālivaldis Narvils), Limbažu pūtēju orķestris "Lemisele" (diriģenti Māra Zandersone un Uldis Ezermalis), Siguldas pūtēju orķestris (diriģents Gints Kalniņš) un Līgatnes pūtēju orķestris (diriģents Anatolijs Terentjevs). Tā bija mūziķu atkal satikšanās, kas kļuvusi par tradīciju jau trešo gadu pēc kārtas, priecējot līgatniešus un pūtēju mūzikas cienītājus pavasara pirmajā mēnesī - martā ar skanīgiem, muzikāliem priekšnesumiem.
Vilnis Heinrihsons "Viņa atnākšanas spožums" un Anda Poikāne "Litānija"
2018. gada 5. marts  
Cēsu Izstāžu namā 10.martā plkst.15.00 tiks atvērtas divas izstādes: Vilnis Heinrihsons “Viņa atnākšanas spožums” un Anda Poikāne "Litānija". Izstādes skatāmas līdz 10.aprīlim.
Ērika Zvirbuļa fotogrāfiju izstāde “Ziemas pasaka”
2018. gada 5. marts  
No 5.marta līdz 30.aprīlim Cēsu Cēsu Pieaugušo izglītības centra 2.stāvā skatāma Ērika Zvirbuļa fotogrāfiju izstāde “Ziemas pasaka”.
Vidzemes plānošanas reģions izsludina kultūras projektu konkursu “Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītajā Vidzemes kultūras programmā 2018”
2018. gada 2. marts  
Vidzemes plānošanas reģions no 2018. gada 1.marta līdz 29.martam izsludina kultūras projektu konkursu „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2018”. Vidzemes kultūras programma ir iespēja reģiona kultūras organizatoriem saņemt atbalstu savām idejām un iniciatīvām, lai radītu un pilnveidotu kultūras notikumu piedāvājumu Vidzemē.
Pasākumi un izstādes Cēsu Centrālajā bibliotēkā martā
2018. gada 1. marts  
Skanīgākie kolektīvi pošas uz Limbažiem
2018. gada 28. februāris  
Cēsu Bērnu un jauniešu centrā 27.februārī pulcējās vokālie ansambļi no Cēsu, Jaunpiebalgas un Līgatnes novadiem, lai piedalītos vokālās mūzikas konkursa "Balsis 2018” 1.kārtā. Dažiem tā jau kļuvusi kā tradīcija - sevi apliecinot jau vairakkārt, bet citiem tā bija pirmā lielā skatuviskā pieredze šāda mēroga pasākumā.
Mūsdienu deju dejotāji gūst pieredzi sacenšoties konkursā
2018. gada 26. februāris  
Cēsu Bērnu un jauniešu centrā 22.februārī notika Cēsu un tuvākās apkārtnes novadu Mūsdienu deju radošā konkursa 1.kārta, kurā piedalījās 200 dejotāji no Pārgaujas, Smiltenes, Amatas un Cēsu novadiem.
Cēsu bērnu mākslas darbi ceļos uz Čehiju
2018. gada 9. februāris  
Talantīgie Cēsu bērni jau vairākkārt, piedaloties Starptautiskajos mākslas konkursos, uzrāda augstvērtīgus rezultātus un saņem apbalvojumus. Arī šajā gadā dalība 46.Starptautiskajā bērnu mākslas izstādē - konkursā „Lidice 2018” vainagojas ar labiem rezultātiem.
Izstāde “Lauku muzikanti Vidzemē 20.gs. pirmajā pusē”
2018. gada 5. februāris  
Aizvadītā gadsimta sākumā Vidzemes pusē lauku zaļumbaļļu un lustīgu muzikantu nav trūcis, jo teju katrā ciematā bija sava lauku kapela vai pat orķestris.
Aicinājums pieteikt dalībniekus Mazo vokālistu konkursam “Cēsu Cālis – 2018”
2018. gada 5. februāris  
Jau vairāk nekā 25 gadus dažādās Latvijas pilsētās notiek mazo vokālistu konkurss “Cālis”. Tradicionāli pasākumam ir vairākas kārtas pirmsskolas izglītības iestādē, pilsētas/novada kārta un republikas mēroga konkursa kārta.
Noslēgušies Cēsu Izstāžu nama energoefektivitātes uzlabošanas darbi
2017. gada 29. septembris  
Valsts nozīmes arhitektūras piemineklī - Cēsu Izstāžu namā ir pabeigti remontdarbi, kas ēkā norisinājās no šī gada februāra, lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti, taupot enerģiju un samazinot oglekļa dioksīda emisiju daudzumu.
Tuvojas filmas "Paradīze 89" pirmizrāde
2018. gada 1. februāris  
Jau drīz uz kino ekrāniem nonāks piedzīvojumu filma visu laiku bērniem “Paradīze 89”, kura tika uzņemta Cēsīs.
Ivandas Spulles-Meieres un Sanitas Mickus mākslas izstāde “Cita meditācija” Izstāžu namā
2018. gada 29. janvāris  
Izstāžu namā būs iespēja skatīt divu mākslinieču Ivandas Spulles-Meieres un Sanitas Mickus kopizstādi “Cita meditācija”.
Cēsīs notikusi tautas dziesmu dziedāšanas secensības
2018. gada 22. janvāris  
Ceturtdien, 18.janvārī, Cēsu Bērnu un jauniešu centrā tikās Cēsu vēsturiskā rajona novadu skolu komandas, kuras startēja Latviešu tautas dziesmu dziedāšanas sacensībā skolu jaunatnei ”Lakstīgala 2018”.
Piesakies jauno talantu konkursam "Dziesmu karuselis"
2018. gada 18. janvāris  
Ja esat vecumā no 3 - 20 gadiem un vēlaties pierādīt savu popgrupu vai duetu TV jauno talantu konkursā “Dziesmu karuselis”, tad šī ir Jūsu iespēja.
Pagarināts šībrīža izstāžu apskates laiks Izstāžu namā
2017. gada 12. decembris  
Izstāde "Mantojums. Art Cēsis" un Arta Nīmaņa izstāde "Saule un mēness" Cēsu Izstāžu namā skatāmas līdz 28.janvārim.
Izsludināts 2018.gada Cēsu novada kultūras projektu konkurss
2018. gada 3. janvāris  
Pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” ir izsludinājusi 2018.gada kultūras projektu līdzfinansējuma konkursu Cēsu novadā. Prioritāri tiks atbalstītas projektu idejas, kas saistītas ar Latvijas valsts simtgades programmas īstenošanu Cēsu novadā.
Ulda Stepāna izstāde "Mana svētnīca"
2018. gada 8. janvāris  
No 8.janvāra līdz 10.februārim CATA Kultūras namā skatāma Ulda Stepāna gleznu izstāde "Mana svētnīca".
Cēsu muzejā pulcējas Latvijas muzejpedagogi
2018. gada 8. janvāris  
Cēsu muzejā 5.janvārī pulcējās 34 muzejpedagogi no 25 Latvijas muzejiem profesionālās pilnveides un pieredzes apmaiņas seminārā “Nedarbnīca Nr.4”, lai diskutētu par aktuālo nozarē un mācītos no citu kolēģu pieredzes.
Meklē dalībniekus dokumentālajai filmai
2018. gada 5. janvāris  
Dokumentālās filma ''Uzlūdz dāmas!'' stāsta par senioru sociālo dzīvi, jaunu attiecību un mīlestības meklējumiem, tādējādi cenšoties lauzt barjeras un stereotipus par to, ka dzīve pēc 60 apstājas, ka iemīlēšanās, jauna mīlestība senioriem nepiedienas un nav vajadzīga.
Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs aizvadījis veiksmīgu gadu
2017. gada 27. decembris  
Cēsu novada pašvaldības aģentūrai “Kultūras un Tūrisma centrs” aizvadītais gads bijis panākumiem bagāts. Tūristu skaits Cēsīs 2017.gadā audzis – Cēsu pils kompleksu apmeklējuši 113 tūkstoši viesu, kas ir par desmit tūkstošiem vairāk nekā pērn.
Noslēdzies projekts “Maizes cepšanas tradīciju pārmantošana Cēsu apriņķī”
2017. gada 20. decembris  
Biedrība “Kultūra aTver” sadarbībā ar Vaives, Līgatnes un Drabešu amatu mājām aicināja izzināt maizes cepšanas tradīcijas Cēsu apkaimē, pētot un apkopojot rudzu maizes cepšanas tehnoloģijas un receptes, uzklausot pieredzes stāstus un iepazīstot maizes tapšanas procesu pie meistariem Cēsu apkaimē.
Ziemassvētku eglīte bērniem Cēsīs
2017. gada 18. decembris  
Cēsu novada bērni aicināti 28. decembrī plkst.18.00 Cēsu Jaunajā pilī piedalīties svētku eglītes pasākumā. Pasākumā bērni aicināti iepazīt spēļu labirintu kopā ar Ziemassvētku vecīša palīgiem galda spēļu izstādē „Kauliņi ir mesti...”, kā arī satikt Ziemassvētku vecīti un saņemt dāvaniņu.
"Franco Franco” publicē pirmo dziesmu latviešu valodā
2017. gada 13. decembris  
Cēsu muzejā atklāta izstāde "Kauliņi ir mesti..."
2017. gada 11. decembris  
Cēsu Vēstures un mākslas muzejā no 8.decembra skatāma neparasta un apjomīga galda spēļu izstāde, kurā apskatāmas 232 spēles.
Izstāde "Ieraudzīt gaišo"
2017. gada 6. decembris  
No 6.decembra līdz 6.janvārim CATA Kultūras nama 2.stāva parketa zālē skatāma izstāde "Ieraudzīt gaišo".
Mākslas darbu izstāde “Mūzika & Ainava”
2017. gada 1. decembris  
No 2.decembra līdz 2018.gada 31.janvārim Vaives tautas namā apskatāma Cēsu pilsētas Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde.
Cēsu Izstāžu namā skatāmas divas izstādes
2017. gada 10. novembris  
No 8.novembra Cēsu Izstāžu namā skatāmas divas jaunas izstādes: pirmajā Izstāžu nama stāvā aplūkojama Kristapa Priedes izstāde “KRISTAPS PRIEDE: KODS”, otrajā stāvā skatāma izstādes "Cēsnieks Latvijas valstij: Fotogrāfs Jānis Sūniņš un viņa dzimta".
Cēsu Izstāžu namā skatāmas divas jaunas izstādes
2018. gada 29. janvāris  
Izstāžu namā 1.februārī plkst.17.00 tiks atklātas divas jaunas izstādes: "Es mīlu balto sniegu un citu vairs neko…" un "Cita Meditācija".
Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa Cēsu Centrālajā bibliotēkā
2017. gada 8. novembris  
Kino "CĒSIS" piedāvā Kino gardēžu kluba ziemas sezonas filmu izlasi
2017. gada 7. novembris  
Kino CĒSIS, kas atrodas koncertzāles “Cēsis” telpās, atgriežas ar īpašajiem trešdienu seansiem kino gardēžiem – šoreiz sadarbībā ar kinoteātri “Kino Bize”. Ziemas sezonā būs skatāmas piecas īpaši izvēlētas kino kritiķu un starptautisku kino festivālu žūriju atzītas filmas no dažādām pasaules valstīm - “Auni”, “Nevainīgās”, “Glābjot dzīvos”, “Vīns un vējš” un “Mustangs”. Kā ierasts, katra filma būs skatāma tikai vienu reizi, biļetes cenā iekļauta glāze vīna un vakaru bagātinās kinoprojekta “Kino Bize” ekspertu ievads pirms seansa.
Izstāde “Fotogrāfs Jānis Godiņš un viņa gleznu kolekcija” Cēsu muzejā
2017. gada 30. oktobris  
Cēsu Vēstures un mākslas muzejā atklāta izstāde “Fotogrāfs Jānis Godiņš un viņa gleznu kolekcija”, kas ir viena no divām šī gada izstādēm ciklā “Cēsinieks Latvijas valstij”.
Kristīnes Luīzes Avotiņas personālizstāde "Ģimene" Cēsu Izstāžu namā
2017. gada 18. septembris  
Cēsu Izstāžu nams pēc renovācijas tiks atvērts ar Kristīnes Luīzes Avotiņas personālizstādi "Ģimene".
Šūšanas nodarbības pieaugušajiem
2017. gada 25. oktobris  
Novembra mēnesī Vaives Amatu mājā „Kaķukrogā” tiek organizētas šūšanas nodarbības.
Meklē dzīvokli filmēšanai
2017. gada 24. oktobris  
Sakarā ar mākslas filmas “Jelgava 1994” pēc J.Joņeva kulta romāna motīviem, kas top Jura Podnieka studijas paspārnē, sagatavošanās darbiem meklējam dzīvokli filmēšanai.
Izdota “Cēsu pils ilustrētā vēsture”
2017. gada 23. oktobris  
Cēsu Kultūras un tūrisma centrs laidis klajā populārzinātnisku grāmatu par 800 gadus seno Cēsu pili. Bagātīgi ilustrētais izdevums sniedz vispusīgu ieskatu Cēsu pils vēstures gājumā, vienlaikus atklājot pārsteidzošas pils unikālā likteņstāsta nianses.
Atklāta Cēsu dāvana Latvijas simtgadē
2017. gada 19. oktobris  
Trešdien, 18. oktobrī, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Izstāžu namā tika prezentēta galda spēle „Latvijai 100”. Jaunā galda spēle ir Cēsu pilsētas dāvana valsts simtgadē, rosinājums izzināt nozīmīgus notikumus un personības, kas veidojuši Latvijas gadsimtu kopš 1918. gada.
Gleznu izstāde “Ieraugi mirkli!” Kaķukrogā
2017. gada 12. oktobris  
Vaives tautas namā no 12.oktobra līdz 29.novembrim apskatāma Ingūnas Briedes gleznošanas studijas dalībnieku gleznu izstāde. Studija darbojas Cēsīs, pulcina visdažādākā vecuma un profesiju cilvēkus radošām aktivitātēm.
12.oktobrī apmeklētājiem būs slēgts Cēsu Izstāžu nams
2017. gada 11. oktobris  
Ceturtdien, 12.oktobrī, nebūs iespējams apskatīt Kristīnes Luīzes Avotiņas izstādi Cēsu Izstāžu namā, jo tajā norisināsies Reformācijas 500gadei veltīta konference “Mantojums un Izaicinājumi”.
Bērnu mākslas konkursā iegūta medaļa “Lidices roze”
2017. gada 9. oktobris  
Septembra beigās Rīgas domē tika apbalvoti 45.Starptautiskā bērnu mākslas konkursa “Lidice 2017″ laureāti, starp kuriem bija Cēsu Bērnu un jauniešu centra keramikas pulciņa audzēkņi – kolektīvā darba “Sulīgā Maroka” autori (skolotāja Dace Linde).
Pasākumi un izstādes Cēsu Centrālajā bibliotēkā oktobrī
2017. gada 1. oktobris  
Cēsīs norisinājās deju kolektīvu orientēšanās sacensības “Greizais kompass”
2017. gada 2. oktobris  
Ar vairāk nekā 700 dalībnieku piedalīšanos 30.septembrī Cēsīs aizvadītas desmitās deju kolektīvu orientēšanās sacensības “Greizais kompass”, trīsdesmit komandu konkurencē galveno balvu iegūstot tautas deju ansamblim “Ačkups”.
AKCMV sāk īstenot RaPaPro projektu “Skaņas garšas Cēsīm”
2017. gada 28. septembris  
Septembra vidū Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas jaunieši sadarbībā ar uzņēmumu SIA “Vinetas un Allas Kārumlādi” un Cēsu novada Jauniešu domi sāka īstenot projektu “Skaņas garšas Cēsīm”.
Sāksies akvareļglezniecības studijas "Stallis" nodarbības
2017. gada 27. septembris  
Pirmdien, 2.oktobrī, Cēsu Izstāžu namā atsāksies akvareļglezniecības studijas "Stallis" nodarbības.
Šogad UNESCO nedēļā Latvijā aicina pievērsties kulinārā mantojuma izzināšanai
2017. gada 27. septembris  
Laikā no šī gada 9.oktobra līdz 15.oktobrim UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina ikvienu pievērsties tēmām, kurās ikdienā saskaras materiālais un nemateriālais kultūras mantojums, īpaši izceļot kulinārā mantojuma nozīmi un tā sniegtās iespējas ilgtspējīga tūrisma veicināšanai.
Maizes cepšanas tradīciju pārmantošana Cēsu apriņķī
2017. gada 19. septembris  
Biedrība “Kultūra aTver” sadarbībā ar Vaives, Līgatnes un Drabešu amatu mājām aicina izzināt maizes cepšanas tradīcijas Cēsu apriņķī, pētot un apkopojot rudzu maizes cepšanas tehnoloģijas un receptes, uzklausot pieredzes stāstus un iepazīstot maizes tapšanas procesu pie meistariem Cēsu apriņķī.
Ēvī Upenieces tēlniecības izstāde
2017. gada 14. septembris  
No 17.septembra līdz 15.oktobrim Cēsu Vēstures un Mākslas muzejā skatāma Evī Upenieces tēlniecības izstāde.
Izskanējis koncerts “Vidzemes talanti”
2017. gada 15. septembris  
Līdz ar jaunā mācību gada sākumu 3.septembrī norisinājās krāšņs un emocijām bagāts koncerts “Vidzemes Talanti 2017”. Šogad uz Vidzemes koncertzāles “Cēsis” Lielās zāles skatuves uzstājās 24 jaunie talanti no Alūksnes, Cēsīm, Dzērbenes, Jaunpiebalgas, Madonas, Rūjienas, Salacgrīvas un Valmieras. Tradicionāli Vidzemes reģiona mūzikas skolu audzēkņi koncertā muzicēja kopā ar Vidzemes kamerorķestri diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā.
AKCMV audzēkņi piedalās Eiropas džeza un populārās mūzikas nometnē Austrijā
2017. gada 6. septembris  
Laikā no 19.augusta līdz 28.augustam Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņu grupa skolotājas Iritas Mergas vadībā piedalījās Eiropas džeza un populārās mūzikas nometnē Andorfas pilsētā Austrijā. Nometnē piedalījās dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Francijas, Vācijas, Spānijas, Austrijas un citām Eiropas valstīm.
Uzņem jaunus dalībniekus Cēsu Kultūras centra kolektīvos
2017. gada 23. augusts  
Tuvojoties septembrim un jaunajai sezonai, Cēsu amatiermākslas kolektīvi aicina savam pulkam pievienoties jaunus dalībniekus.
Seminārs par kultūras mantojuma festivāliem Cēsīs
2017. gada 17. augusts  
Cēsu Jaunajā pilī 17.augustā norisinājās seminārs “Festivāls kā kultūras mantojuma komunikācija: Kultūras mantojuma festivālu loma vietējā un reģionālā attīstībā”, kas pulcēja vairākus desmitus kultūras politikas veidotāju un kultūras organizāciju pārstāvju no visas Latvijas
Pūtēju orķestris CĒSIS piedalās festivālā Polijā
2017. gada 16. augusts  
Polijas pilsētā Slupcā 12. un 13.augustā notika VI Starptautiskais pūtēju orķestru festivāls, kurā piedalījās Pūtēju orķestris CĒSIS (diriģenti Jānis Puriņš un Tālivaldis Narvils), pārstāvot Latviju festivālā pirmo reizi.
Cēsīs atvērta ekspozīcija “Brūža stāsti. Te briest, te briedis, te briedīs.”
2017. gada 11. augusts  
No 11. augusta Cēsu Vecajā alus brūzī atvērta laikmetīga audio – vizuāla mākslas ekspozīcija “Brūža stāsti. Te briest, te briedis, te briedīs”.
Japānas tradicionālo TAIKO bungu un ŠINOBUE flautas koncerts
2017. gada 20. jūlijs  
Otrdien, 22.augustā, plkst.18.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” ar īpašu koncertu viesosies japāņu tradicionālās skatuves mākslas grupa Wa-League, kas klausītājus iepazīstinās ar TAIKO bungu un ŠINOBUE flautas skanējumu. Koncertu organizē Japānas vēstniecība ar mērķi padziļināt izpratni un veicināt interesi par Japānas tradicionālo kultūru.
Aicina uz vēdeklīšu izgatavošanas meistardarbnīcām
2017. gada 27. jūlijs  
Svētdien, 20.augustā, plkst.13.00 Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, Cēsu Jaunajā Pilī norisināsies vēdeklīšu izgatavošanas meistarklases, kur meistara pavadībā katram būs iespēja izgatavot savu unikālo modes aksesuāru.
Cēsu koriem izcili panākumi Eiropas koru olimpiādē
2017. gada 20. jūlijs  
Cēsu Valsts ģimnāzijas jauniešu koris “Tomēr” diriģentes Ilgas Šķenderes vadībā, piedaloties Eiropas koru olimpiādē Rīgā, izcīnījis sudraba medaļu un zelta diplomu Jauniešu koru čempionu sacensībās, savukārt Cēsu Kultūras un Tūrisma centra jauktais koris “Wenden “ ieguvis sudraba diplomu.
Atklās fotoizstādi “Cēsis toreiz un tagad”
2017. gada 18. jūlijs  
Ceturtdien, 20.jūlijā, plkst.16.00 Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, Cēsu Jaunajā Pilī atklās fotogrāfa un Cēsu novada pašvaldības policijas priekšnieka Valda Sviķa foto izstādi “Cēsis toreiz un tagad”.
Aicinām brīvprātīgos palīgus “Cēsis 811” svētkos
2017. gada 3. jūlijs  
Lai "Cēsis 811" svinības noritētu krāšņi un dotu iespēju iesaistīties vairāk cēsniekiem, aicinām komandā brīvprātīgos palīgus, kas palīdzēs svētku norises laikā, kā arī gājiena un gastronomisko svētku “Parks uz paplātes” organizēšanas pasākumos 21.jūlijā un 22.jūlijā.
Vaives pagasta svētkos tiks noteikti skaistākie kaķi
2017. gada 3. jūlijs  
Š.g. 12.augustā, Vaives pagasta svētkos „Vaive m-Urrā!” /Lai kaķi murrā, svētki iet uz urrā!/ notiks „Kaķu skaistumkonkurss”.
Pieteikšanās Vaives tirdziņam
2017. gada 3. jūlijs  
Š.g.12.augustā Vaives pagasta “Kaķukrogā” tiks svinēti III pagasta svētki „VAIVE m-Urrā!”. /Lai kaķi murrā, svētki iet uz urrā!/. Jau tradicionāli viena no svētku aktivitātēm būs iepirkšanās jeb „SVĒTKU TIRDZIŅŠ”.
Cēsu Vēstures un mākslas muzejā atklāta izstāde "Kurzemes albums"
2017. gada 8. jūnijs  
Ceturtdien, 8.jūnijā, plkst.16.00 Cēsu Vēstures un Mākslas muzejā notiks izstādes "Kurzemes albums” atklāšana. Piedalīsies arī mākslas zinātniece Edvarda Šmite.
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas kolektīvs sniedz koncertu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā
2017. gada 7. jūnijs  
Pagājušā gada pavasarī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika atklāta Alfrēda Kalniņa vārdā nosaukta lasītavas zāle, un Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola tika uzaicināta kuplināt šo pasākumu ar priekšnesumiem un nelielu stāstījumu par komponistu.
Aicina Cēsu jauniešus pieteikties teātra darbnīcām
2017. gada 1. jūnijs  
Latvijas Jaunā teātra institūts aicina Cēsu jauniešu vecumā no 13 līdz 18 gadiem pieteikties starptautiskām teātra darbnīcām, kas jūnijā notiks Cēsīs.
AKCMV Klavieru klases audzēknēm panākumi starptautiskā konkursā
2017. gada 1. jūnijs  
Otrdien, 30.maijā, Siguldā norisinājās 23.Starptautiskais Jauno mūziķu konkurss “Sigulda 2017”, kurā piedalījās 70 jaunie mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Slovēnijas un Grieķijas. AKCMV konkursā pārstāvēja Melissa Takanbekova, 3.klavieru klases audzēkne, kura bija jaunākā konkursa dalībniece, un savā grupā ieguva 1.vietu, un Alise Gārša, 8.klavieru klases audzēkne, kura C grupā ieguva 2.vietu (1.vieta grupā netika piešķirta). Abas konkursa dalībnieces ir skolotājas Ilzes Mazkalnes audzēknes.
Amatnieki un mājražotāji aicināti pieteikties pasākuma “Dziesmu dienas Rāmuļos” tirdziņam
2017. gada 29. maijs  
“Dziesmu dienas Rāmuļos” svētku tirdziņš norisināsies Dziesmu dienas pasākumu laikā Rāmuļu pamatskolas teritorijā “Rāmuļu skola” Vaives pagastā, Cēsu novadā 17.jūnijā.
Notikuši Cēsu bērnu svētki
2017. gada 31. maijs  
Sestdien, 27.maijā, Cēsīs valdīja neparasta rosība. Tika slēgtas ielas un laukumi, kuros notika bērnu koncerti, dažādas izkaidējošas un izglītojošas aktivitātes.
Atsaucies Veidenbauma izaicinājumam!
2017. gada 16. maijs  
Līdz 19.maijam piesakies dzejas cīņai, kas notiks Muzeju nakts laikā 20.maijā Cēsu pils pagalmā.
Izrāde "Nāc laukā!" Cēsu pagalmos
2017. gada 15. maijs  
Starptautiskajā Ģimenes dienā, 15.maijā, Cēsīs ikviens varēja baudīt teātri pavisam neierastā vietā – daudzdzīvokļu māju pagalmos! Sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu pagalmos L.Paegles ielā 2, E.Dārziņa ielā 9 un Niniera ielā 4 notika Cēsu Kultūras un Tūrisma centra rīkotā izrāde “Nāc laukā!”.
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi gūst pieredzi Vācijā
2017. gada 12. maijs  
Īstenojot Erasmus+ programmas projektu “Radošie profesionāļi – profesionāļi bez robežām” laikā no 18.aprīļa līdz 3. maijam, septiņas Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas ērģeļklases audzēknes un skolotāja Lelde Krastiņa atradās Vācijā, Lejassaksijā.
Festivāls "Čello Cēsis" ieguvis starptautisku atzinību
2017. gada 9. maijs  
Vīsbādenē, Vācijā 4.maijā norisinājās svinīgā ceremonija, kurā starptautiska žūrija komponista un Edinburgas festivāla ilggadējā direktora Sera Džonatana Mailsa vadībā paziņoja 715 festivālus no 39 valstīm, kuriem piešķirts Eiropas ievērojamāko festivālu kvalitātes zīmols EFFE Label 2017-2018. Koncertzāles “Cēsis” rīkotais starptautiskais čellu festivāls Čello Cēsis ir to vidū kā vienīgais festivāls no Latvijas, kas saņēmis šo atzinību.
Cēsu Valsts ģimnāzijas koris "Tomēr" piedalās koncertā Sanktpēterburgā
2017. gada 2. maijs  
Cēsu Valsts ğimnāzijas koris "Tomēr" viesojās Sanktpēterburgā Jani Kiriki koncertzālē un uzstājās koncertā "Draudzīgā tikšanās" kopā ar Valsts elektrotehniskās universitātes Akadēmisko kori "Leti".
Atklāta Aleksandra Vasiļjeva tērpu kolekcijas izstāde “19.gadsimta mode”
2017. gada 11. maijs  
No 12.maija Cēsu Vēstures un Mākslas muzejā skatāma pasaules slavenā modes vēsturnieka un kolekcionāra Aleksandra Vasiļjeva tērpu kolekcijas izstāde “19. gadsimta mode”.
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkne saņem Kultūras ministrijas apbalvojumu
2017. gada 2. maijs  
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā 27.aprīlī notika gadskārtējā Kultūras ministrijas (KM) apbalvojuma par sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs pasniegšanas ceremonija.
Cēsu pils piedalās akcijā “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”
2017. gada 27. aprīlis  
Biedrība “Latvijas Piļu un muižu asociācija” no 2017.gada 1.maija līdz 28.oktobrim aicina ikvienu piedalīties akcijā “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”, viesojoties 69 objektos, lai iepazītu to saimnieciskās un radošās dzīves lomu, kā arī nozīmi valstiskuma veidošanā.
Vidzemes kamerorķestris viesojas Cēsu skolās
2017. gada 24. aprīlis  
Pirmdien, 24.aprīlī, Vidzemes kamerorķestris viesojās Līvu pamatskolā un Cēsu 2.pamatskolā, lai bērnu priecētu ar simfoniskās mūzikas koncertu.
Cēsu Vēstures un mākslas muzejā atklāta ceļojošā izstāde “Jūras spēkiem- 25”
2017. gada 24. aprīlis  
Svinot Latvijas Republikas atjaunoto Jūras spēku 25 gadu jubileju, Cēsu Vēstures un mākslas muzejā 21.aprīlī tika atklāta izstāde “Jūras spēkiem – 25”.
Vispārizglītojošo skolu koru konkursa rezultāti
2017. gada 21. aprīlis  
Cēsu Bērnu un jauniešu centrā 13.aprīlī notika skolu koru konkurss, kurā piedalījās 12 kolektīvi no Līgatnes, Raunas, Jaunpiebalgas un Cēsu novadiem.
Jauno mūziķu panākumi starptautiskā konkursā
2017. gada 18. aprīlis  
Pagājušajā nedēļā Liepājas koncertzāles "Lielais Dzintars" kamerzālē notika Starptautiskais jauno mūziķu kameransambļu konkurss. Ar atzīstamiem panākumiem startēja Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi.
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēknei panākumi starptautiskā konkursā
2017. gada 18. aprīlis  
No 5.aprīļa līdz 9.aprīlim H.Ellera Mūzikas koledžā Tartu norisinājās Starptautiskais Jauno mūziķu konkurss, kurā piedalījās dalībnieki no 13 valstīm. Dalībnieku vidū bija pianisti, čellisti un vijolnieki. Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolu konkursā pārstāvēja 3.klavieru klases audzēkne Melissa Takanbekova.
Mazo vokālistu konkursa “Cēsu Cālis - 2017” rezultāti
2017. gada 11. aprīlis  
Vidzemes koncertzāles “Cēsis” Kamerzālē 8.aprīlī norisinājās mazo vokālistu konkurss “Cēsu Cālis - 2017”, ko organizēja Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola.
Dziedošie bērni satiekas popgrupu festivālā
2017. gada 11. aprīlis  
Cēsu Bērnu un jauniešu centrā 7.aprīlī notika ikgadējais Cēsu vēsturiskā rajona novadu popgrupu festivāls „Dziesmas Spārnos 2017”.
Pūtēju orķestris CĒSIS gūst panākumus konkursā
2017. gada 3. aprīlis  
Jelgavas pilsētas kultūras namā un Jelgavas Mūzikas vidusskolā 1.aprīlī un 2.aprīlī norisinājās viens no 2017.gada svarīgākajiem republikas pūtēju orķestru pasākumiem, kuram cītīgi gatavojās arī pūtēju orķestris CĒSIS.
Cēsu mākslinieku izstādes
2017. gada 3. aprīlis  
Sākoties Mākslas dienām, trijās Cēsu skolās iekārtotas mākslas izstādes. Cēsu mākslas skolā skatāmas Jāņa Rozenberga, Alfrēda Kalniņa mūzikas vidusskolā Artūra Droņa un Cēsu profesionālajā vidusskolā Kārļa Baltgaiļa gleznas no Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājuma.
Dokumentu izstādes Cēsu zonālajā valsts arhīvā
2017. gada 3. aprīlis  
Ikviens aicināts apmeklēt bijušās Valsts drošības komitejas Cēsu nodaļas telpas Pils ielā 7, Cēsīs un aplūkot arhīva dokumentu izstādes.
Amatiermākslas kolektīviem augsti sasniegumi skatēs
2017. gada 31. marts  
Marta mēnesis Cēsu novada amatiermākslas kolektīviem pagājis ļoti darbīgi un satraucoši, jo norisinājās skates. Visi Cēsu novada amatiermākslas kolektīvi parādīja labus rezultātus un sasnieguši cerētos, augstos novērtējumus.
Muzejus, arhīvus un bibliotēkas aicina pieteikties semināram par dokumentārā mantojuma saglabāšanu Cēsīs
2017. gada 30. marts  
6.aprīlī no plkst.10.00 līdz plkst.14.00 Cēsu Vēstures un mākslas muzejā (Pils laukums 9, Cēsis) notiks seminārs par dokumentārā mantojuma saglabāšanu un nomināciju pieteikumu sagatavošanu UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajam reģistram. Uz semināru aicināti atmiņas institūciju – muzeju, bibliotēku, arhīvu, atsevišķu krātuvju – pārstāvji, kā arī citi interesenti, novadpētnieki un vēstures liecību popularizētāji.
Cēsīs notikusi tērpu kolekciju modes skate
2017. gada 27. marts  
Š.g. 23.martā Cēsu Bērnu un jauniešu centrā pulcējās bērnu vecāki, modes pazinēji un interesenti, lai vērotu Tērpu kolekciju skates „Mana novada toņi un pustoņi” dalībnieku demonstrējumus.
Izstāde "Mana novada toņi un pustoņi"
2017. gada 27. marts  
No 23.marta līdz 12.aprīlim Cēsu Bērnu un jauniešu centrā, Bērzaines ielā 4, apskatāma Cēsu vēsturiskā rajona novadu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa „Mana novada toņi un pustoņi” darbu izstāde.
Cēsu brīvā laika mākslinieki aicināti iesniegt darbus izstādei
2017. gada 24. marts  
Cēsu Valsts ģimnāzijas vokālais ansamblis starp labākajiem Vidzemē
2017. gada 15. marts  
Piektdien, 10.martā, Mazsalacas novada kutūras centrā notika vokālās mūzikas konkursa “Balsis 2017” 2.kārta, kura pulcēja labākos Vidzemes novadu vokālos ansambļus.
Cēsnieku panākumi Vidzemes kārtas konkursā
2017. gada 14. marts  
Š.g. 7.martā Valmieras Viestura vidusskolā notika Skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursa 2.kārta, kurā piedalījās labākie runātāji no Vidzemes, to vidū arī Cēsu novada skolu skolēni: Izolde Gaisa, Rebeka Šuksta, Ulfs Dāgs Jēkabsons, Amēlija Čeiča no Cēsu 1.pamatskolas, Reinis Zārdiņš no Cēsu Pilsētas vidusskolas, Madara Kerliņa un Tomass Gusts Grizāns no Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas, Dārta Amantova un Diāna Paula Upmale no Cēsu Valsts ģimnāzijas, Laine Fedotova no Draudzīgā Aicinājuma Cēsu valsts ģimnāzijas.
Cēsu deju kolektīvi piedalās Vidzemes reģiona mūsdienu deju radošajā konkursā
2017. gada 9. marts  
Marta pirmajā nedēļas nogalē Valmieras Kultūras centrā norisinājās Vidzemes reģiona mūsdienu deju radošais konkurss, kur kopskaitā piedalījās 600 bērni un jaunieši, demonstrējot 47 mūsdienu deju žanra dejas.
Semināri par kultūras projektu pieteikumu sagatavošanu
2017. gada 9. marts  
22.martā Ērgļos un 23.martā Valmierā notiks semināri par „Latvijas valsts mežu atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2017" projektu pieteikumu sagatavošanu.
Mākslinieces Ināras Liepas personālizstāde „Iedvesmas valsis”
2017. gada 9. marts  
Trešdien, 8.martā, Cēsu vēstures un mākslas muzejā tika atklāta mākslinieces Ināras Liepas personālizstāde „Iedvesmas valsis”. Izstāde būs apskatāma līdz 15.maijam.
Vidzemes plānošanas reģions izsludina kultūras projektu konkursu
2017. gada 1. marts  
Kultūras iniciatīvu un ideju īstenošanai Vidzemē no 2017.gada 1.marta līdz 31.martam Vidzemes plānošanas reģions izsludina kultūras projektu konkursu „Latvijas valsts mežu atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2017”.
Muzikālā konkursa “Balsis 2017” 1.kārtas finālisti Cēsīs
2017. gada 6. marts  
Cēsu Bērnu un jauniešu centrā 2.martā norisinājās Vokālās mūzikas konkursa “Balsis 2017” 1.atlases kārta, kurā piedalījās trīs vokālie ansambļi no Cēsu un Amatas novadiem.
Latvijas simtgades notikumu norise Cēsīs 2017.g.-2019.g
2017. gada 2. marts  
Cēsis ir bijušas būtisku vēstures pagriezienu, kas veicināja Latvijas valsts tapšanu un atdzimšanu, notikumu vieta. Godinot Latvijas simtgadi, atcerēsimies šos notikumus – Cēsu kauju uzvaru, pretošanos okupācijas varai, folkloras festivālu „Baltika”, Latvijas karoga pacelšanu Cēsu pils tornī un citus veiktos soļus neatkarīgas valsts izveidē.
Cēsu novada kultūras projektu konkursa rezultāti
2017. gada 10. februāris  
Cēsu novada kultūras projektu konkursā atbalstīti 16 projekti, kopumā šo projektu realizācijai piešķirot 10 000 EUR līdzfinansējumu no Cēsu novada pašvaldības budžeta.
Lukas Berti fotoizstāde "Cilvēks un daba Latvijā"
2017. gada 31. janvāris  
Cēsu Vēstures un mākslas muzejs saviem apmeklētājiem piedāvā novērtēt Latvijas kultūru un tās saknes ārzemnieka skatījumā. Izstādē "Cilvēks un daba Latvijā" būs iespējams apskatīt četru vēsturisko Latvijas novadu melnbaltās fotogrāfijas, kuras uzņēmis itāļu fotogrāfs Luka Berti. Izstāde apskatāma līdz 1.martam.
Izsludināts 2017.gada Cēsu novada kultūras projektu konkurss
2017. gada 13. janvāris  
Pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” ir izsludinājusi 2017.gada kultūras projektu konkursu Cēsu novadā. Uz finansiālu atbalstu var pretendēt projektu idejas, kas tapušas pēc radošo organizāciju iniciatīvas un kas bagātina Cēsu kultūrvidi, sniedzot ieguldījumu Cēsu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un laikmetīga kultūras piedāvājuma veidošanā. Projekta pieteikums jāiesniedz līdz 3.februārim.
Džemmas Skulmes personālizstāde un LMA studentu un pedagogu darbu izstāde skatāma līdz 1.martam
2017. gada 6. janvāris  
Cēsu Izstāžu namā atklātas divas izstādes - Džemmas Skulmes personālizstāde "Krāsas garša" un LMA tekstilmākslas studentu un pedagogu darbu izstāde "Redzi". Izstādes apskatāmas līdz 1.martam.
Pasākumi un izstādes Cēsu Centrālajā bibliotēkā 2017.gada martā
2017. gada 1. februāris  
Izstāde "Krāsās izteikts laiks. Māksla un mākslinieki Cēsīs"
2016. gada 9. decembris  
No 9.decembra Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, noslēdzot Cēsu pilsētas 810 jubilejas gadu, skatāma izstāde “Krāsās izteikts laiks. Māksla un mākslinieki Cēsīs”.
Vaives tautas namā apskatāmas leģendārā TV diktora Valda Čukura gleznas
2017. gada 2. janvāris  
Vaives pagasta "Zariņu" māju saimnieks Valdis Čukurs bija viens no LTV leģendāro diktoru paaudzes. Valda Čukura gleznas bijušas izstādēs ne tikai Latvijā, Zviedrijā un Vācijā, bet arī ASV.
Izstāde "Art ist Cēsis 810"
2016. gada 14. decembris  
Biedrība “”Art Cēsis” Cēsu dzelceļa stacijā no 14.decembra līdz 22.decembrim no plkst.12.00 līdz plkst.18.00 aicina uz mākslas izstādi “Art ist Cēsis 810”.
Jauna mūsdienu glezniecības izstāde Cēsu Izstāžu namā
2016. gada 21. novembris  
Cēsu izstāžu namā no 25.novembra līdz 31.decembrim būs apskatāma gleznotājas Rasas Jansones personālizstāde “Ģimenes”.
Izstāde Cēsu Izstāžu namā "Sniegs"
2016. gada 22. novembris  
Cēsu Izstāžu namā 25.novembrī tiks atklāta Priekuļu mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde. Šajā skola mācās 46 talantīgi audzēkņi un tā ir Cēsu pilsētas Mākslas skolas struktūrvienība.
Vidzemes koru koncerts “Eņģeļa vēsts”
2016. gada 1. decembris  
Trešajā Adventes svētdienā, 11.decembrī, Vidzemes kori aicina sajust Ziemassvētku laiku koncertā “Eņģeļa vēsts” Cēsu Sv. Jāņa baznīcā plkst.17.00. Ar skaistām un melodiskām svētku kompozīcijām priecēs 14 kori no visas Vidzemes.
Aktiermeistarības nodarbības Jauniešu mājā
2016. gada 28. novembris  
Nodarbību laikā notiks gan skatuves mākslas pamatu praktiska apguve, gan personības un savas individualitātes veidošana (uzdevumi sevis izzināšanā ir procesa sastāvdaļa aktiermeistarības iemaņu apguvē). Jaunieši apgūs skatuviskās atbrīvotības vingrinājumus, attīstīs ķermeņa plastiku, gatavos etīdes, apgūs aktiera darbu pie lomas, pamatus skatuves tēla veidošanā, analizēs lugas un citu literatūras materiālu.
Kultūras laboratorija Gruzijā
2016. gada 23. novembris  
Oktobra beigās Cēsu jauniešu biedrības “Youth for City – City for Youth“ pārstāvji Gruzijā īstenoja jauniešu apmaiņas projektu ERASMUS+ programmā.
Pūtēju orķestris “Cēsis” piedalās koncertā “Latvijai – 98” Cēsu sadraudzības pilsētā Rokiškos
2016. gada 21. novembris  
Sestdien, 19.novembrī, Cēsu sadraudzības pilsētā Rokiškos (Lietuva) Latvijas proklamēšanas 98.gadadienai veltītajā koncertā piedalījās Pūtēju orķestris "Cēsis" (diriģenti Jānis Puriņš un Tālivaldis Narvils) ar saviem draugiem - popgrupu “Hey” Inas Aizgales vadībā, Raunas jauniešu deju kopu "Trejdeviņi" Ilonas Klinces vadībā, Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkņiem Audaru Kārli Klintu/ eifonijs un Mārtiņu Smiltiņu/ tuba, kā arī viesiem no Lietuvas - Rokišku mūzikas skolas klarnetes skolotāju Karoli Pratkus/ klarnete un tās pašas skolas audzēkni Simas Pčiolinas/ flauta un jauno Lietuvas nacionālā instrumenta - birbīne mūziķi Tomasu Aleknavuičiusu.
Tiks pasniegtas kustības "Labo darbu krātuvīte" pateicības
2016. gada 14. novembris  
Ceturtdien,17.novembrī, plkst.18.00 Valsts svētku koncertā Vaives Tautas namā tiks pasniegtas kustības "Labo darbu krātuvīte" pateicības.
Izstāde „Latviskās dvēseles raksti"
2016. gada 18. oktobris  
No 22.oktobra līdz 20.novembrim Cēsu Izstāžu namā būs apskatāma latviešu tautas tērpiem un Dziesmu un deju svētku tradīcijai veltīta izstāde „Latviskās dvēseles raksti”.
Zināmi konkursa “Kultūras kanona vērtības Latvijas simtgadei” Vidzemes kārtas uzvarētāji
2016. gada 7. novembris  
Novembra sākumā Vidzemes koncertzālē “Cēsis” vienpadsmit Vidzemes vidusskolēnu komandas prezentēja Latvijas kultūras kanona nacionālās un vietējās vērtības, par kurām varētu tikt veidotas jaunas izglītojošas galda spēles. No Vidzemes dalībai konkursa nākamajā - nacionālajā kārtā tika izvirzītas Cēsu Valsts ģimnāzijas un E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas komandas.
Izsludināta baznīcu draudžu pieteikšanās notikumam "Baznīcu nakts" 2017.gadā
2016. gada 4. novembris  
Kultūras notikuma “Baznīcu nakts” organizatori uzsāk gatavošanos ceturtajai Baznīcu naktij un informē, ka tā norisināsies 2017.gada 2.jūnija vakarā. Pasākumā aicināti piedalīties kristīgo konfesiju dievnami visā Latvijā. Aicinām draudzes savlaicīgi pieteikt dalībai savu baznīcu, aizpildot dalībnieku anketu www.baznicunakts.lv līdz 2017.gada 17. janvārim.
MAD* ielūdz uz izstādi CONTEMPORARY LOVE (#theveryfirstbeggining) #1 / LAIKMETA MĪLESTĪBA (#pirmiesoļi) #1
2016. gada 3. novembris  
No 5.novembra līdz 4.decembrim Cēsīs, Mākslas telpā MALA (Lielā Skolas 4) būs skatāmi apvienības MAD* #pirmiesoļi (#theveryfirstbeggining) - poētiskie darbi, kas iezīmē personāžus: laikmets un mīlestība; LAIKMETA MĪLESTĪBA (CONTEMPORARY LOVE) apspēlē mūsdienu mīlestības manifestācijas formas un pievēršas interneta – savienotāju pasaulei no dziļi personiska, emocionāla autora skatu punkta.
Izstāde “Cēsnieks Latvijas valstij. Cēsu kamaniņbraucēji un treneris Dainis Odziņš.”
2016. gada 1. novembris  
No 4.novembra līdz 4.decembrim Cēsu vēstures un mākslas muzejā skatāma izstāde no cikla “Cēsinieks Latvijas valstij. Cēsu kamaniņbraucēji un treneris Dainis Odziņš.”
Aicina apkopot liecības un stāstus par Pirmā pasaules kara laiku
2016. gada 28. oktobris  
No šī gada 6.novembra līdz 9.novembrim, aktualizējot Pirmā pasaules kara (PPK) atceres simtgadi un PPK liecību un notikumu arhīvu “Europeana 1914–1918”, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) norisināsies Eiropas digitālās bibliotēkas “Europeana” iniciatīva “Kolekcijas dienas” un pirmās Starptautiskās rokrakstu pārrakstīšanas sacensības.
DK “Raitais solis” piedalās deju festivālā “Tikšanās Ņevas krastos”
2016. gada 12. oktobris  
Jaunā sezona Cēsu Kultūras centra deju kolektīvam “Raitais solis” sākusies ar vērienu. Saņemot uzaicinājumu no Bērnu un jauniešu starptautiskās biedrības “Eventus”, deju kolektīva astoņi jauniešu grupas deju pāri no 23.septembra līdz 28.septembrim viesojās Sankt-Pēterburgā, lai piedalītos starptautiskajā deju festivālā “Tikšanās Ņevas krastos”.
Toma Harjo fotoizstāde „Neredzamie sargi”
2016. gada 10. oktobris  
No 11.oktobra Cēsīs, kafejnīcas "Pie Raunas vārtiem" skatlogos Rīgas ielā tiks eksponēta Toma Harjo veidotā fotogrāfiju sērija Neredzamie sargi. Autors veidojis anonīmus portretus ar Cēsu iedzīvotājiem, kas tieši vai netieši nodrošina sabiedrības funkcionēšanu un stratēģiju īstenošanos.
Kino gardēžu klubs rudeni sāk ar jaunām filmām
2016. gada 26. septembris  
No 5.oktobra Vidzemes koncertzāle “Cēsis” sadarbībā ar kinoprojektu “Spektrs” sāk otro sezonu projektam Kino gardēžu klubs, kura apmeklētājiem ir iespēja noskatīties izmeklētas, starptautiskos festivālos atzītas filmas un pirms tām dzirdēt kino eksperta pārdomas.
Cēsu Izstāžu nama Mākslas studija "Stallis" sāk jaunās sezonas nodarbības
2016. gada 5. oktobris  
Cēsu Izstāžu nams aicina apgūt mākslas pasauli, pašiem zīmējot un gleznojot. Studija "Stallis" uzsāk septīto darbības gadu, tās dalībnieki strādā akvarelistes, cēsnieces, talantīgas skolotājas Lailas Balodes vadībā. Gaidīsim pirmajā nodarbībā Cēsu Izstāžu namā pirmdien, 10.oktobrī, plkst.17.00.
Jāņa Kalmītes un Leldes Kalmītes (ASV) izstāde “Kalmītes stāsts”
2016. gada 26. septembris  
Nodibinājums „Pasaules latviešu mākslas centrs” ( PLMC) šoruden piedāvā unikālu iespēju apmeklēt Jāņa Kalmītes un Leldes Kalmītes (ASV) izstādi “Kalmītes stāsts”. Pazīstamā izstāžu kuratore no Čikāgas Lelde Kalmīte izveidojusi plašu un iespaidīgu vizuālu dialogu starp divu paaudžu māksliniekiem. Jāņa Kalmītes gleznās iespējams saskatīt tradicionālā latviešu dzīvesveida iznīcības un pasaules uzskatu metaforas, savukārt viņa meitas Leldes Kalmītes darbi atspoguļo satraukumu par pasaules dabas iznīcību kopumā.
Signes Vanadziņas izstāde "Septiņi gadalaiki"
2016. gada 15. septembris  
No 17.septembra līdz 16.oktobrim Cēsu Izstāžu namā būs apskatāma Signes Vanadziņas izstāde "Septiņi gadalaiki".
Jāņa Galdiņa izstāde "Tušas zīmējumi"
2016. gada 14. septembris  
No 16.septembra līdz 16.oktobrim Cēsu Izstāžu namā apskatāma cēsnieka Jāņa Galdiņa izstāde "Tušas zīmējumi".
Izskanējuši Vidzemes Talanti
2016. gada 19. septembris  
Ar krāšņu un emocijām bagātu koncertu izskanējis projekts "Vidzemes Talanti 2016". Koncerts šogad notika jau piekto gadu. Jau piekto gadu neaizstājams projekta dalībnieks ir Vidzemes Kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā. Zīmīgi, ka arī orķestrim šī ir bijusi jubilejas sezona - kopā spēlēts jau 35 gadus.
Cēsu Kultūras centrs aicina jaunus amatiermākslas kolektīvu dalībniekus
2016. gada 29. augusts  
Kā jau katru gadu, sākoties rudenim un jaunajai sezonai, Cēsu amatiermākslas kolektīvi aicina savam pulkam pievienoties jaunus dalībniekus.
Starptautiskā Mākslas biennāles "Eiropas Jaunrade" izstāde
2016. gada 23. augusts  
Sestdien, 20.augustā Cēsu Zinātnes un mākslas centrā “Brūzis” atklāta starptautiskās mākslas biennāles “Eiropas jaunrade” ceļojošā izstāde, kurā apskatāmi 56 jaunās paaudzes mākslinieku darbi no septiņām Eiropas valstīm - Itālijas, Portugāles, Francijas, Latvijas, Dānijas, Polijas un Spānijas.
Cēsu Izstāžu namā aplūkojamas četras izstādes
2016. gada 18. augusts  
No 19.augusta līdz 11.septembrim Cēsu Izstāžu namā apskatāmas četras izstādes - Kaspars Perskis "Cilvēks, kurš soļo"; Kristīnes Rozenbergas izstāde "Upe ir atgriešanās"; Inese Brants darbu izstāde "Porcelāns. Virsglazūra" un Bernadetas Alpernas izstāde "Akmeņu otrā dzīve".
Vidzemes koncertzālē “Cēsis” apskatāma modes un mākslas kolekcija “Atbrīvo zvēru sevī!”
2016. gada 18. augusts  
Līdz 26.augustam vidzemes galvenajā kultūras pilsētā Cēsīs būs aplūkojama unikāla modes un mākslas kolekcija ar nosaukumu “Atbrīvo zvēru sevī!”, kas tapusi saldējumam “Magnum” sadarbjoties ar Latvijā populārām modes dizainerēm un māksliniecēm: Dace Bahmann, Narciss, Katya Katya Shehurina, Ievu Bondari, Ievu Ekmani un Kristīni Luīzi Avotiņu. Jaunā kolekcija apvieno gan modes, gan vizuālās mākslas darbus ar mērķi iedvesmot ikvienu ļauties saldējuma baudīšanai, uzdrīkstēties vairāk un atbrīvot savu iekšējo zvēru. Cēsis ir pēdējā pieturvieta, ar ko arī noslēgsies kolekcijas ceļojošā izstāde.
Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs notiks "Satori.lv" autoru radošā nometne un literārie lasījumi
2016. gada 9. augusts  
Laikā no 11. līdz 14.augustam Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs notiks interneta žurnāla "Satori.lv" autoru radošā nometne, kur trīs dienu garumā norisināsies literārās meistarklases, bet noslēguma dienā, 14.augustā, plkst.15.00 Ruckas parkā ikviens interesents ir aicināts novērtēt nometnē paveikto autoru darbu lasījumos.
Izskanējuši VI Ritma svētki
2016. gada 27. jūlijs  
Aizvadītajā sestdienā visas dienas garumā Cēsu pils parkā notika VI Ritma svētki, pulcējot skatītājos gan pasaules mūzikas mīļotājus, gan Cēsu 810 svinību apmeklētājus.
Cēsu Izstāžu namā Olgas Šilovas izstāde “Depozīts”
2016. gada 13. jūlijs  
No 15.jūlija līdz 14.augustam Cēsu Izstāžu namā skatāma tēlnieces Olgas Šilovas izstāde “Depozīts”.
Gaismas skulptūras Cēsu Izstāžu namā
2016. gada 20. jūlijs  
Intas Bergas “Gaismas skulptūras” izgaismos Izstāžu Nama otro stāvu, lielie objekti dod spēcīgu gaismu, radot īpašu atmosfēru telpā.
Agneses Aljēnas foto izstāde "#dzīvotlēni"
2016. gada 12. jūlijs  
No 15.jūlija līdz 7.augustam Cēsīs, mākslas telpā Mala skatāma Agneses Aljēnas izstāde "#dzīvotlēni".
Zināmi Cēsu Ielu Mākslas svētku dalībnieki
2016. gada 11. jūlijs  
Dalībai “Ielu Mākslas svētkos” Cēsīs pieteikušies seši dalībnieki. Atlases pirmajā kārtā pieteikušies un ielu mākslas svētkos piedalīsies Laura Šaitere, Kristaps Foklmanis, Monta Ozola, Varis Svikša, Kevins Pesners un Mārtiņš Pundurs.
Izstādes un pasākumi Cēsu Centrālajā bibliotēkā jūlijā
2016. gada 4. jūlijs  
Somu jaunie mūziķi Cēsu pavasarī
2016. gada 13. jūnijs  
Maija izskaņā Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā ar Kuopio Konservatorijas audzēkņu un pedagogu viesošanos noslēdzās Ziemeļu Ministru padomes Nordplus Junior programmas atbalstītais projekts “Radošie profesionāļi – profesionāļi bez robežām”.
Cēsīs skatāma ceļojošā fotoizstāde “Latvijas mazās gaismas pilis”
2016. gada 10. jūnijs  
Cēsu Centrālajā bibliotēkā ir atklāta iespaidīga un krāšņa fotoizstāde “Latvijas mazās gaismas pilis”. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības (Biedrība) un arhitekta Jāņa Dripes veidotajā fotoizstādē var iepazīties ar 59 Latvijas bibliotēkām, kas pēdējos desmit gados piedzīvojušas pozitīvas pārmaiņas. Izstādē pārstāvēta arī renovētā Cēsu Centrālās bibliotēkas ēka.
Amatnieki un tirgotāji aicināti pieteikties Cēsis 810 svētku tirdziņam
2016. gada 6. jūnijs  
Cēsis 810 svētku tirdziņš notiks Cēsu svētku laikā vecpilsētas teritorijā (Pils iela, Torņa iela, Pils dārzs) 23.jūlijā no plkst.10.00 līdz plkst.20.00.
Četru autoru izstādes Cēsu Izstāžu namā
2016. gada 8. jūnijs  
Bagāts, daudzveidīgs dažādu mākslas žanru un mākslinieku paaudžu darbu piedāvājums skatītājiem Izstāžu nama piecās zālēs.
Pasākumi un izstādes Cēsu Centrālajā bibliotēkā 2016.gada jūnijā
2016. gada 31. maijs  
Ruckas mākslas rezidenču centrs izsludina pieteikšanos četrām rezidenču vietām
2016. gada 30. maijs  
Ruckas mākslas rezidenču centrs Cēsīs izsludina pieteikšanos četrām rezidenču vietām laikā no 2016. gada 15. augusta līdz 15. septembrim. Rezidencēm var pieteikties fotogrāfi, videomākslinieki, skaņu mākslinieki un horeogrāfi.
Cēsu Izstāžu Namā atklāta pilsētas Mākslas skolas ikgadējā diplomandu darbu izstāde
2016. gada 24. maijs  
Izstādē piedalās 32 autori ar 150 darbiem. Šī gada diplomdarbu tēma ir ‘’mūzika’’, kas atspoguļota zīmējumos, gleznojumos, dizaina priekšmetos, foto, datorgrafikā un 3dimensiju darbos. Skolas absolventi radoši izpaudušies, izmantojot dažādas tehnikas un materiālus.
Cēsīs atvērts CĒSIS 810 info birojs
2016. gada 20. maijs  
Birojs atrodas Rīgas ielā 21. Tajā līdz pat Cēsis 810.jubilejas svinībām, kuras norisināsies no 22.jūlija līdz 24.jūlijam, ikviens interesents varēs uzzināt jebkādu informāciju par pilsētas svētkiem un noskatīties Vidzemes TV veidotos raidījumus par cēsnieku gatavošanos jubilejas svinībām.
Cēsu Pils kora koncerts “Rožu balle”
2016. gada 5. maijs  
Svētdien, 22.maijā, plkst.17.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" Cēsu Pils koris un atraktīvais instrumentālais ansamblis “Brokastis četratā” (J.Stafeckis, M.Zilberts, A. Klučnieks un A.Skrastiņš) ielūdz klausītājus uz pavasarīgu un gaišu koncertu “Rožu balle”.
Pasākumi un izstādes Cēsu Centrālajā bibliotēkā 2016.gada maijā
2016. gada 29. aprīlis  
Izdota grāmata "Cēsu Jaunā pils"
2016. gada 26. aprīlis  
No šodienas ikviens interesents var iegādāties jauno Daina Bruģa grāmatu "Cēsu Jaunā pils". Atklāšanas dienā Cēsu pils apmeklētāju centrā grāmatu iespējams iegādāties par īpašu cenu - 20 eiro.
Cēsu brīvā laika mākslinieku izstāde
2016. gada 19. aprīlis  
No 22.aprīļa līdz 18.maijam Cēsu Izstāžu namā aplūkojama Cēsu brīvā laika mākslinieku, Ingūnas Briedes studijas un mākslas studijas “Stallis” darbu izstāde.
Cēsu Izstāžu namā Indulis Zariņš "Portreti un ceļojumi"
2016. gada 18. aprīlis  
No 21.aprīļa līdz 18.maijam Cēsu Izstāžu namā aplūkojama Induļa Zariņa izstāde “Portreti un ceļojumi”. Izstādē no mākslinieka bagātā radošā mantojuma skatāmi gleznotie portreti un redzētais ceļojumos. Eksponētie darbi izstādē no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Mākslinieku savienības, Mūkusalas Mākslas salona krājuma un mākslinieka ģimenes mantojuma.
Topošo dizaineru darbu izstāde "Lietu otrā dzīve"
2016. gada 13. aprīlis  
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu filiāle aicina dizaina interesentus uz studentu darbu izstādi "Lietu otrā dzīve" no 18.aprīļa līdz 29.aprīlim, Piebalgas ielā 3. Tajā būs skatāmi RTU topošo dizaineru darbi – trīsdimensionāli funkcionāli dizaina priekšmeti no otrreizēji pārstrādātiem materiāliem.
Jauno dziedātāju konkurss "Dziedam dabā!"
2016. gada 11. aprīlis  
Kempings "Klintis", kas atrodas pašā gleznainās Vidzemes akmeņainās jūrmalas sirdī - jūras krastā pie Veczemju klintīm, sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālo administrāciju, Salacgrīvas novada Domi un Salacgrīvas novada Mūzikas skolu 2016. gada 2. jūnijā organizē jau otro jauno dziedātāju konkursu - "Dziedam dabā"!
Cēsnieku darbu izstāde
2016. gada 11. aprīlis  
Nozīmīgu vietu Cēsu kultūrvidē ieņem arī pilsētas un novada savdabīgais, itin kuplais ‘’brīvā laika mākslinieku’’ pulks.
Cēsniecei izcils panākums starptautiskajā jauno klarnetistu konkursā Čehijā
2016. gada 11. aprīlis  
No 7. līdz 10.aprīlim Teplicā, Čehijā noritēja prestižais, starptautiskais jauno klarnetistu konkurss Czech Clarinet Art, kurā piedalījās Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas I kursa audzēkne Alise Gavare. Muzicējot II grupā, Alisei tika piešķirti 93 punkti no 95 iespējamajiem un II vieta (I vieta netika piešķirta).
Cēsu jaunie mūziķi Rakverē
2016. gada 6. aprīlis  
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas Senās mūzikas ansamblis 2.aprīlī un 3.aprīlī viesojās Cēsu sadraudzības pilsētā Rakverē (Igaunija), kur piedalījās Jauniešu senās mūzikas festivālā. Ansamblī spēlē audzēknes Selīna Mieriņa, Linda Vītiņa, Anna Rijniece (flautas), Alise Gārša (klavesīns), kā arī skolotājas Elita Ezermale (flauta) un Lelde Krastiņa (klavesīns).
Līgas Jelevičas gleznu izstāde
2016. gada 4. aprīlis  
No 4.aprīļa līdz 30.aprīlim Rīgas ielā 21 apskatāma mākslinieces Līgas Jelevičas gleznu izstāde. Iespēja apskatīt mākslinieces košo un romantisko skatījumu uz dzīvi un lietām tajā.
Atlase dalībai koncertā „Imkas sapņu grāmata III”
2016. gada 4. aprīlis  
Trešdien, 13.aprīlī, plkst.13.00 Cēsu Bērnu un jauniešu centrā (Bērzaines ielā 4) notiks Cēsu vēsturiskā rajona muzikālo bērnu un jauniešu atlase dalībai koncertā „Imkas sapņu grāmata III”.
Pasākumi un izstādes Cēsu Centrālajā bibliotēkā 2016.gada aprīlī
2016. gada 1. aprīlis  
Vidzemes novadu mākslinieku izstādē daudzi cēsnieku darbi
2016. gada 1. aprīlis  
Sestdien, 2.aprīlī, Siguldā tiks atklāta Vidzemes novadu mākslinieku mākslas dienu izstāde. Tajā tiks izstādīti arī 14 Cēsu mākslinieku darbi.
Bērnu mākslas izstāde “Manas mājas”
2016. gada 30. marts  
Cēsu Izstāžu namā no 31.marta līdz 17.aprīlim apskatāma Cēsu vēsturiskā rajona novadu skolēnu mākslas darbu izstāde “Manas mājas”. Mākslas darbos tapuši sapņu namiņi, mājas un mājvietas ne tikai cilvēkiem, pagalmi, dārzi, kaimiņi, dažādi priekšmeti un lietas, kas ir atrodamas mūsu mājās.
Pūtēju orķestrim “Cēsis” otrā vieta VIII Latvijas pūtēju orķestru konkursā
2016. gada 21. marts  
Iepriekšējā nedēļas nogalē, 19.martā un 20.martā, Ogres novada Kultūras centrā norisinājās VIII Latvijas Pūtēju orķestru konkurss. Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas Pūtēju orķestris šajā konkursā piedalās jau piekto gadu, ik gadu nonākot laureātu vidū un iegūstot kādu no konkursa godalgām.
Eksperts: Cēsu kultūras dzīvi veido lieliski cilvēki un pasaules līmeņa infrastruktūra
2016. gada 15. marts  
Cēsu kultūras dzīvi raksturo drosmīgas idejas, labi nodomi un pasaules klases infrastruktūra, bet pats galvenais ir Cēsu radošie cilvēki, kuri spēj kultūras dzīvi piepildīt ar saturu. Tā šodien pēc vizītes Cēsīs sacīja Kanādas kultūru daudzveidības koalīcijas ģenerāldirektors Šarls Valrāns.
„Radošā izaicinājuma” izstāde Cēsīs
2016. gada 8. marts  
Iespēja apmeklēt Latvijas Neredzīgo biedrības ceļojošo izstādi, kurā interesenti varēs aplūkot neredzīgu un vājredzīgu cilvēku darinājumus. Ceļojošā izstāde būs atvērta apmeklētājiem Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Cēsu filiāles telpās Kr. Valdemāra ielā 13, darbadienās no 21. martam līdz 3. aprīlim.
Vokālo ansambļu satikšanās konkursā
2016. gada 4. marts  
Ceturtdien, 3.martā, Cēsu Bērnu un jauniešu centrā notika vokālās mūzikas konkursa „Balsis 2016” 1.kārta. Tajā piedalījās seši vokālie ansambļi. Divi no Jaunpiebalgas vidusskolas, pa vienam no Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas, Līgatnes novada vidusskolas, Cēsu Pilsētas vidusskolas un Cēsu Valsts ģimnāzijas.
Cēsu novada kultūras projektu konkursā iesniegti 32 pieteikumi
2016. gada 2. marts  
Pašvaldības aģentūras „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” izsludinātajā 2016.gada kultūras projektu konkursā iesniegti 32 kultūras projekti visdažādākajās jomās, kas bagātinās Cēsu 810 jubilejas svinību gada pasākumu klāstu.
Pasākumi un izstādes Cēsu Centrālajā bibliotēkā 2016.gada martam
2016. gada 2. marts  
Zināmi skatuves runas konkursa 1.kārtas rezultāti
2016. gada 1. marts  
Trešdien, 24.februārī, Cēsu Bērnu un jauniešu centrā pulcējās labākie Cēsu vēsturiskā rajona skolu skatuves runas konkursu uzvarētāji, lai sacenstos savā starpā. Kopā tie bija 55 dažāda vecuma grupu skolnieki.
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi ar panākumiem koncertējuši Somijā
2016. gada 1. marts  
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņu un pedagogu grupa ar lieliskiem iespaidiem un vērtīgu pieredzi atgriezusies no mācību mobilitātes Somijā. Mobilitātes laikā Cēsu jaunie mūziķi sniedza koncertu Kuopio Konservatorijā, kurā skanēja latviešu mūzika dažādu ansambļu izpildījumā.
Pūtēju orķestra “Cēsis” jubilejas pasākums
2016. gada 1. marts  
Sestdien, 27.februārī, Vidzemes koncertzālē "Cēsis" izskanēja pūtēju orķestra "Cēsis" piecu darbības gadu jubilejas koncerts "Jau pieci". Par to, ka pasākums bija izdevies, liecina pilnās skatītāju zāles aplausi, smaids mūziķu un diriģentu Jāņa Puriņa un Tālivalža Narvila sejās.
Mihaila Ignata fotogrāfiju izstāde „Sapņu Kartogrāfija”
2016. gada 29. februāris  
Izstādē iekļautas 20 fotogrāfijas, kuras atlasītas no plaša sešu gadu un vairāk kā deviņdesmit lidojumu laikā uzņemta aerofotogrāfiju materiāla. Fotogrāfiju uzņemšanas ģeogrāfija ir plaša – gandrīz visa Latvijas teritorija. Tomēr konkrētu vietu atzīmēm šoreiz nav izšķirošas nozīmes, jo autora uzmanības centrā ir telpa kā dabas un cilvēku veidota ģeometrija.
Neonillas Medvedevas izstāde "Dvēseles portreti"
2016. gada 29. februāris  
"Manos darbos viss ir no dabas. Daudz balstos uz savu redzi, izjūtu un arī zināšanām. Ir daudz domāts, bet nekas nav izdomāts. Un es ļoti daudz, gandrīz visu, gleznoju no dabas. Man tas ir svarīgi. Man ļoti patīk vērot dažādus tipāžus. Ir pat gribējies izgatavot vizītkartes, lai varētu uz ielas iedot interesantiem cilvēkiem, kurus gribētu uzzīmēt."
Apstiprināta „Latvijas valsts mežu atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2016”
2016. gada 26. februāris  
Vidzemes plānošanas reģions ir ieguvis finansējumu Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijas valsts mežu atbalsts kultūras programmām reģionos” konkursā, kas nozīmē, ka jau astoto gadu būs iespēja īstenot projektus dažādu kultūras aktivitāšu realizēšanai Vidzemes pilsētās un novados.
Egila Rozenberga izstāde "Reflekcijas"
2016. gada 25. februāris  
No 5. marta līdz 2. maijam Koncertzāle "Cēsis" telpās būs skatāma mākslinieka Egila Rozenberga izstāde.
Vēl līdz 1.martam turpinās pieteikšanās kultūras notikumam “Baznīcu nakts”
2016. gada 23. februāris  
Laikā līdz februāra vidum dalību kultūras notikumā “Baznīcu nakts” pieteikušas jau 100 draudzes no visas Latvijas. Lai padarītu notikumu vēl ievērojamāku, rīkotāji atgādina, ka pieteikumus var iesniegt vēl līdz 1.martam. Īpaši aicinātas atsaukties to pilsētu draudzes, kur dalību pieteikusi jau vismaz viena baznīca.
Vidzemes labākie latviešu tautas dziesmu zinātāji satiekas Cēsīs
2016. gada 22. februāris  
Ceturtdien, 18.februārī, Vidzemes novada latviešu tautas dziesmu dziedāšanas sacensībā „Lakstīgala 2016”, kas notika Cēsu Bērnu un jauniešu centrā, piedalījās 11 dalībnieku komandas.
Raunas glezniecības plenēra izstāde
2016. gada 17. februāris  
Rīgas ielas 21 birojā no 17.februāra līdz 31.martam būs apskatāma Raunas glezniecības plenēra darbu izstāde. Apskatāma darba dienās no plkst.10.00 līdz plkst.17.00.
Tautasdziesmu dziedāšanas sacensību 1.kārta noslēgusies
2016. gada 12. februāris  
Ceturtdien, 11.februārī, Cēsu Bērnu un jauniešu centrā notika Latviešu tautas dziesmu dziedāšanas sacensība “Lakstīgala 2016”, kurā piedalījās Cēsu vēsturiskā rajona novadu skolu komandas no Jaunpiebalgas vidusskolas, Stalbes vidusskolas un Cēsu Valsts ģimnāzijas.
Izsludināts 2016.gada Cēsu novada kultūras projektu konkurss
2016. gada 2. februāris  
Pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” izsludinājusi 2016.gada kultūras projektu konkursu Cēsu novadā.
Fotoizstāde “Putni Latvijā un pasaulē”.
2016. gada 3. februāris  
National Geographic Latvija un RTU Cēsu filiāle no 5.februāra līdz 19.februārim aicina apmeklēt fotoizstādi “Putni Latvijā un pasaulē”.
Litogrāfijas radošā burvība Vaivē
2016. gada 5. februāris  
No 3.-29. februārim Vaives Ceļmalas izstāžu zālītē aplūkojama Ināras Brences darbu izstāde Litogrāfijas radošā burvība.
Jūrmalas mākslinieku grupas darbu izstāde un Normunda Laņģa keramiskie smiekli
2016. gada 2. februāris  
Izstāžu namā 4.februārī atklātas divas izstādes – pirmajā stāvā apskatāmi 49 Jūrmalas mākslinieku grupas darbi, savukārt 2.stāvā apskatāma novadā sakņotā keramiķa un podnieka, mākslinieka un meistara Normunda Laņģa darbu izstāde.
Pasaules mala. Fotogrāfijas. Jānis Deinats
2016. gada 1. februāris  
Koncertzālē “Cēsis” līdz 25.februārim būs skatāma Jāņa Deinata personālizstāde “Pasaules mala”, kurā iekļauti darbi no sērijām “Ainas”, “XI” un “Ainas II/Pasaules mala”, kā arī līdz šim neizrādīti darbi.
Lielākie 2016.gada kultūras pasākumi Cēsīs
2016. gada 1. februāris  
Šis gads Cēsīm ir īpašs, jo pilsētai aprit 810 gadu jubileja, tādēļ gaidāmo kultūras pasākumu klāsts būs bagātīgs. Pilsētā notiks gan jau par tradīciju kļuvuši pasākumi, gan vēl nebijuši notikumi.
Pasākumi un izstādes Cēsu Centrālajā bibliotēkā februārī
2016. gada 27. janvāris  
Pasākumi un izstādes Cēsu Centrālajā bibliotēkā 2016.gada janvārī
2016. gada 1. janvāris  
Foto mēnesis Cēsu Izstāžu Namā
2016. gada 5. janvāris  
Janvārī Izstāžu namā apskatāmas trīs foto izstādes.
"Funky Christmas". Nils Landgrēns un Latvijas Radio Bigbends
2015. gada 7. decembris  
Piektdien, 18.decembrī, plkst.19.30 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks pasākums "Funky Christmas" ar Nilu Landgrēnu un Latvijas Radio Bibendu
Vidzemes kamerorķestris veicina Vidzemes bērnu un jauniešu muzikālo izglītību
2015. gada 14. decembris  
Jau vairākus gadus Vidzemes kamerorķestris piedalās “Jauno talantu” koncertos Cēsīs, kur labākie Vidzemes mūzikas skolu audzēkņi spēlē skaņdarbus Vidzemes Kamerorķestra mūziķu pavadījumā. Šogad ar Vidzemes Attīstības fonda un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, ir uzsākts projekts “Mūzikas svētki manās mājās”.
Jāņa Deinata personālizstāde "Pasaules mala"
2015. gada 9. decembris  
Sestdien, 12. decembrī Koncertzālē “Cēsis” tiks atklāta Jāņa Deinata personālizstāde “Pasaules mala”, kurā iekļauti darbi no sērijām “Ainas”, “XI” un “Ainas II/Pasaules mala”, kā arī vairāki jaundarbi.
Izstāde "Viņa augstība – Kabatlakatiņš" un saruna ar studijas "Bārbele" vadītāju
2015. gada 30. novembris  
No 2.decembra Cēsu Izstāžu namā skatāma izstāde "Viņa augstība – Kabatlakatiņš"
Izstāde „Aleksandrs Drēviņš un Nadežda Udaļcova. Laiku virpulī”
2015. gada 23. novembris  
Izstāde „Aleksandrs Drēviņš un Nadežda Udaļcova. Laiku virpulī” Cēsu Izstāžu namā piedāvā tikšanos ar divu lielisku, pasaulē slaveno 20.gadsimta 1. puses gleznotāju daiļradi.
Gleznu izstāde "Ziemassvētku priekam"
2015. gada 12. novembris  
CATA Kultūras centrā atklāta gleznu izstāde "Ziemassvētku priekam"
Izstāde “Cēsnieki Latvijas valstij: Latvijas brīvvalsts Cēsu pilsētas pirmais komandants Raimonds Bebris un viņa dzimta”
2015. gada 9. novembris  
Izstāde par Latvijas armijas pulkvedi Raimondu Bebri un viņa dzimtu Cēsīs turpina muzeja aizsākto tradīciju – Latvijas Valsts jubilejas svētku laikā stāstīt un iepazīstināt ar cēsnieku dzimtām un viņu likteņiem.
Melnbaltās fotogrāfijas meistarklase “No slēdža klikšķa līdz fotogrāfijai pašu rokām”
2015. gada 5. novembris  
Melnbaltās fotogrāfijas meistarklase “No slēdža klikšķa līdz fotogrāfijai pašu rokām”. 2015. gada 25.-29. novembrī Ruckas mākslas rezidenču centrā, Cēsis, Piebalgas iela 19.
Interaktīvā izstādē Cēsīs būs ekskluzīva iespēja ieskatīties Latvijas nākotnē
2015. gada 28. oktobris  
Ieskatīties Latvijas nākotnē ikvienu Cēsu un tās apkārtnes novadu un pilsētu iedzīvotāju aicina Finanšu ministrija, piedāvājot ekskluzīvu iespēju interaktīvā izstādē uzzināt par ieguvumiem, ko sniedz Eiropas Savienības (ES) fondi. Ekspozīcija “Ieskaties Latvijas nākotnē” ir daļa no gaismas festivālam “Staro Rīga” veidotās instalācijas. Tajā apmeklētājiem, aktīvi iesaistoties, unikālā 3D video projekcijā tiks ilustrētas iespējas, ko ES fondu finansējums sniegs Latvijai līdz 2020. gadam. Izstādes apmeklējums ir bez maksas.
Izcili sasniegumi Cēsu jaunajiem pianistiem un akordeonistei.
2015. gada 27. oktobris  
Rudens ir bijis ražīgs Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas skolas saimei, jo trīs tās audzēkņi guvušas godalgotas vietas starptautiskos konkursos.
Izstāde "Linu dvieļi un māla krūzes"
2015. gada 19. oktobris  
Cēsu izstāžu namā apskatāma lietišķās mākslas izstāde "Linu dvieļi un māla krūzes”. Izstādes ideja ir apvienot vienā ekspozīcijā divas lietišķās mākslas nozares – aušanu un keramiku.
Foto izstāde "Cēsis senāk un šodien" 2.daļa
2015. gada 20. oktobris  
Foto klubs Cēsis piedāvā apskatīt foto izstādi “Cēsis senāk un šodien” 2. daļa Cēsu Pieaugušo izglītības centrā, Raunas ielā 4, 2.stāvā.
Modra Skrastiņa izstāde FOTO ZIBŠŅI
2015. gada 1. oktobris  
Modris Skrastiņš ir vaivēnietis, absolvējis Līvu pamatskolu, turpmākās mācību un darba gaitas saistītas ar medicīnu. Redzamākā radošā izpausme Modrim vēl pamatskolas laikā bija teātra spēle, vēlāk fotografēšana, downhill riteņbraukšana, frisbijs. Ar savām fotozibšņu sajūtām dažādos gadalaikos un situācijās autors oktobrī dalās arī "Kaķukroga" apmeklētājiem.
Izstāžu nams sestdien strādās līdz plkst.13.00
2015. gada 15. oktobris  
Sestdien 17.oktobrī Izstāžu nams būs atvērts līdz plkst.13.00.
Seniori Miķeļdienas ražas svētkos
2015. gada 8. oktobris  
Pateicoties Sociālā dienesta atbalstītam projektam "Senioru veselībai un dzīvespriekam" un atsaucoties Cēsu Kultūras centra aicinājumam piedalīties, visi esam piedzīvojuši lielisku pilsētas pasākumu "Miķeļdienas ražas svētki". Svētki bija gan mums - LKLSSB Cēsu nodaļas degustācijas galda veidotājām, gan pilsētas ģimenēm, gan arī vairākiem ārzemju tūristiem (sarunāties nācās ar viesiem no Francijas, Vācijas, Barselonas Spānijā). Biedrības gudrās saimnieces ar lielu prieku dalījās savā pieredzē un recepšu noslēpumos, cienājot interesentus pie senioru gardumu galda un ļaujot degustēt ziemas krājumiem paredzētos konservējumus no dārzeņiem, gan sīrupus, gan veselības eliksīrus, gan īpaši gatavotus ievārījumus.
Vaives Ceļmalas izstāžu kamerzālē Modra Skrastiņa izstāde "Foto Zibšņi"
2015. gada 5. oktobris  
Modris Skrastiņš ir vaivēnietis, absolvējis Līvu pamatskolu, turpmākās mācību un darba gaitas saistītas ar medicīnu. Redzamākā radošā izpausme Modrim vēl pamatskolas laikā bija teātra spēle, vēlāk fotografēšana, downhill riteņbraukšana, frisbijs.
Rituma Ivanova glezniecības personālizstāde KADRI
2015. gada 21. septembris  
Cēsu Izstāžu nams 30.jubilejas gada programmā apmeklētājiem piedāvā iepazīt cēsnieka Rituma Ivanova glezniecību personālizstādē KADRI.
Cēsu Kultūras centrs aicina jaunus amatiermākslas kolektīvu dalībniekus
2015. gada 19. augusts  
Sākoties rudenim un jaunajai sezonai, Cēsu amatiermākslas kolektīvi aicina pievienoties savam pulkam jaunus dalībniekus no bērna kājas līdz pat cienījamam senioru vecumam, lai kopīgi dziedātu, apgūtu jaunus deju soļus, mācītos skatuves mākslu un muzicētu mājīgajās Vidzemes koncertzāles „Cēsis” telpās.
Cēsīs notiks starptautiska konference „Inovatīvas kultūras norises kultūras pieminekļos”
2015. gada 2. septembris  
Eiropas Kultūras mantojuma dienu laikā, 10.septembrī Cēsīs notiks diskusijas un labo piemēru prezentācijas par inovatīvām kultūras praksēm kultūrvēsturiskos pieminekļos.
Cēsu jaunieši iepazīst Gruzijas kultūru
2015. gada 28. augusts  
Cēsu jauniešu biedrības „Youth for City – City for Youth” pārstāvji īstenoja apmaiņas projektu ERASMUS+ programmā un Gruzijas pilsētā Rustavi aizvadīja gandrīz 10 dienas. Jaunieši no Slovākijas, Gruzijas, Armēnijas un Latvijas piedalījās projektā "Cross the Culture", kuru organizēja Slovākijas jauniešu organizācija.
Jauno grupu konkursā noskaidroti uzvarētāji
2015. gada 28. augusts  
Jauno grupu konkurss Cēsīs, Fonoklubā, šogad bija pārsteigumiem pilns. Piedalījās septiņi jaunie mākslinieki – Jānis Niedra un Tomass Vegners un grupas – „Garage Kids Of the Last Century”, „So Lucid Electric Feel”, „Nation Vibe”, „KGDJ”, „Leborio” un „Kas Tev Par Daļu”.
Starptautiskā konferencē Cēsīs diskutē par inovācijām kultūras pieminekļos
2015. gada 21. septembris  
Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros Cēsīs 10.septembrī notika konference, kuras ietvaros muzeju speciālisti smēlās jaunas idejas inovatīvai kultūras pieminekļu interpretācijai.
Leldes Gobas fotoizstāde "Zvannieki"
2015. gada 11. augusts  
No 1.augusta līdz septembra beigām Vaives Ceļmalas izstāžu zālītē Vaivē, "Kaķukrogā ", skatāma Leldes Gobas foto izstāde "Zvannieki".
Izstāde „Cēsnieks Kārlis Johansons – viens no pirmajiem 20.gadsimta avangardistiem”
2015. gada 5. augusts  
No 7.augusta līdz 20.septembrim Cēsu Izstāžu namā skatāma izstāde „Cēsnieks Kārlis Johansons – viens no pirmajiem 20.gadsimta avangardistiem”.
Pūtēju orķestru mūzika pieskandina Cēsis
2015. gada 28. jūlijs  
Jau otro gadu Cēsu pilsētas svētki tika aizvadīti pūtēju orķestru mūzikas skaņās, sākot ar rīta modināšanu – skanošo auto pilsētas ielās, koncertiem visas dienas garumā un zaļumballi vakara izskaņā.
Vidzemes NVO projektu konkursi līdz ceturtdienai
2015. gada 28. jūlijs  
Vēl līdz ceturtdienai, 30. jūlijam, pilsoniskās sabiedrības, starpkultūru dialoga un mazākumtautību projektus var iesniegt Vidzemes nevalstiskās organizācijas. Valmieras novada fonds sadarbībā ar Kultūras ministriju plāno visās jomā kopumā piešķirt 24 tūkstošus eiro.
Johana Kēlera izstāde apskatāma līdz šīs nedēļas beigām
2015. gada 29. maijs  
No 30.maija līdz 2.augustam Cēsu Izstāžu namā apskatāma unikāla starptautiska izstāde “Igauņu nacionālās glezniecības pamatlicējs Johans Kēlers (1826-1899) un laikabiedri Latvijā”. Izstādes atklāšana ir viens no centrālajiem Cēsu Vēstures un Mākslas muzeja 90 gadu jubilejas notikumiem.
Iespēja apgūt deju kolektīva vadītāja palīga profesiju
2015. gada 21. jūlijs  
Ja Tu esi absolvējis pamatskolu un Tev patīk tautas deja, un vēlies jau nākošajos Dziesmu un Deju svētkos piedalīties kā deju kolektīva pārstāvis un lielais palīgs, tad šis aicinājums ir adresēts tieši Tev.
Izstāde "Pulcējaties zem latviešu karogiem"
2015. gada 21. jūlijs  
No 1.augusta plkst.15.00 Ruckas muižas izstāžu telpās būs apskatāma Jāņa Bahmaņa izstāde "Pulcējaties zem latviešu karogiem" - Latviešu strēlnieku bataljoniem 100
Cēsīs apskatāmi diasporas latviešu mākslinieku darbi
2015. gada 20. jūlijs  
Līdz 15. oktobrim „Pasaules latviešu mākslas centra” (PLMC) izstāžu zālē Cēsu pilsētas viesi varēs apskatīt diasporas latviešu mākslas darbu izstādi.
Saruna izstādē
2015. gada 16. jūlijs  
Piektdien, 24.jūlijā, plkst.17.00 Cēsu Izstāžu namā notiks saruna izstādē "Slaveni mākslinieki vidzemnieki 19.gs."
Cēsu mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris uzstāsies Vidzemes Dziesmu dienā
2015. gada 17. jūnijs  
Šajā nedēļas nogalē, 20.jūnijā, plkst.21.00 Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris piedalīsies Vidzemes Dziesmu dienas dižkoncertā Neikenkalna Dabas koncertzālē Dikļos.
Mākslinieces Lailas Balodes izstāde
2015. gada 15. jūnijs  
Līdz jūlija beigām Cēsīs, Rīgas ielā 21, būs skatāma Lailas Balodes izstāde - gleznas un akvareļi.
“Raitais solis” un “Saulgrieži” atgriezušies no VIII Vidējās paaudzes deju svētkiem Jelgavā
2015. gada 10. jūnijs  
Pirmdien, Cēsu Kultūras un Tūrisma centra kolektīvi atgriezās no Jelgavas, kur norisinājās VIII Vidējās paaudzes deju svētki “Dievs man deva maizes zemi”.
Koncertzāle veicina atpazīstamību
2015. gada 15. jūnijs  
Noslēdzies projekts “SIA “Vidzemes koncertzāle” darbinieku dalība profesionālos kultūras nozares forumos Eiropā”, kura galvenais mērķis bija prezentēt Vidzemes koncertzāli, kā daudzveidīgu sadarbības partneri.
Cēsu Rotari klubs aicina piedalīties koncertā un labdarības akcijā „Kara bērni”
2015. gada 3. jūnijs  
Starptautiskā Rotari kustība ir ārpus politikas, bet vienmēr tur, kur jāpalīdz vājākajam. Šobrīd Eiropā tā ir Ukraina un bērni Ukrainā, kuri karā zaudējuši vecākus. Bērni nav vainīgi, bērni nepiesaka karu. Bērni, kas palikuši bez mājām, vecākiem un bērnības, šajā karā ir vislielākie upuri. Mēs nevaram apturēt karu, bet mēs varam dot šiem bērniem ticību, ka viņi nav pamesti pasaulē vieni.
Olu temperas plenēra izstāde
2015. gada 27. maijs  
Apvienojot mūsdienu gleznotāju stilu un pieredzi ar krāsu meistara, restauratora un ikonogrāfa Dmitrija Laščetko zināšanām, plenēra dalībieki Cēsīs ir radījuši darbus, strādājot ar olu temperu uz koka, akcentējot jēdziena "mantojums" būtību. Aicinām aplūkot izstādi Cēsu izstāžu namā no 30.maija līdz 2.jūlijam.
Cēsīs apskatāmi diasporas latviešu mākslinieku darbi
2015. gada 20. maijs  
Līdz šī gada 21.jūnijam "Pasaules latviešu mākslas centra" (PLMC) izstāžu zālē Cēsīs, Lielā Skolas ielā 6 vēl ir iespējams apskatīt atklāšanas izstādes darbus.
Cēsu apriņķa koru skates rezultāti
2015. gada 19. maijs  
Sestdien, 16.maijā, Vidzemes koncertzālē “Cēsis” norisinājās Cēsu apriņķa koru skate. Cēsu kori šogad ieguvuši augstās I un II pakāpes. Jauktais koris “Wenden” un “Beverīna” ar nelielu starpību ieguvuši I pakāpi, savukārt senioru jauktajam korim “Ābele” pavisam maz pietrūka līdz pirmajai pakāpei. “Ābeles” koristi par savu sniegumu nopelnījuši II pakāpi.
Izstāde “Vidzemes bruņniecība Latvijā”
2015. gada 19. maijs  
Cēsu Jaunajā pilī no 20.maija būs skatāma izstāde “Vidzemes bruņniecība Latvijā”. Izstāde veidota sadarbībā ar Rundāles pils muzeju un Baltijas bruņniecības apvienību Vācijā un būs apskatāma no līdz 30. novembrim.
Cēsu jaunās rokdarbnieces piedalīsies TV raidījumā
2015. gada 15. maijs  
Ieskandinot Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, no š.g. 17.maija katru svētdienu LTV1 programmā, būs vērojams pozitīvo emociju šovs „LAI TOP!”
Izstāde "Krodera teātris"
2015. gada 15. maijs  
Līdz 31.maijam Vaives Ceļmalas izstāžu zālītē ikviens interesents aicināts aplūkot Jura Kmina fotoizstādi "Krodera teātris".
Piektie darbus pabeiguši!
2015. gada 14. maijs  
Cēsu izstāžu namā tikko iekārtota Cēsu pilsētas mākslas skolas absolventu gala darbu izstāde ! Atkal un savādāk , - šogad par Raini un Aspaziju...!
Cēsnieku triumfs starptautiskajā vokālistu konkursā “Ogres ritmos 2015”
2015. gada 7. maijs  
Sestdien, 2.maijā, Ogres kultūras namā norisinājās jauno vokālistu konkurss “Ogres ritmos 2015”, kurā uzvaras laurus plūca Cēsu jaunie vokālisti.
Vidzemes mākslas konkursa noslēgums Cēsīs
2015. gada 7. maijs  
Trešdien, 29.aprīlī Cēsu 2.pamatskolā pulcējās ap 500 Vidzemes novada vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa „Rakstu darbi” dalībnieku. Pārstāvēti tika 17 Latvijas novadi un vairāk kā 70 izglītības iestādes.
Laiks Ziedonim jau otro gadu cildina laureātus un nominantus
2015. gada 5. maijs  
Svētdien, 3.maija novakarē, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, otrā Laiks Ziedonim cildināšanas ceremonija ir izskanējusi. Tās laikā tika cildināti laureāti un nominanti 5 nominācijās, kuri kalpo Latvijai un iedvesmo mūs visus ar izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatnību.
Cēsu pilī viesojās Norvēģijas Oskarsborgas cietokšņa draugu asociācijas pārstāvji
2015. gada 30. aprīlis  
Cēsu pils saglabāšanas fonda pārstāvji apsprieda Cēsu pils saglabāšanas un popularizēšanas iespējas, pārņemot pieredzi no Norvēģijas Oskarsborgas cietokšņa draugu asociācijas, kas veiksmīgi darbojas jau 30 gadus.
Mākslinieku Postažu dzimtas izstāde “Visi kopā” un Cēsu brīvā laika mākslinieku izstāde
2015. gada 27. aprīlis  
No 30.aprīļa līdz 13.maijam Cēsu izstāžu namā skatāma mākslinieku Postažu dzimtas izstāde. Savukārt Izstāžu nama otrajā stāvā apskatāma Mākslas studijas “Stallis” izstāde
Cēsīs ieradušies norvēģu fotogrāfi un antropologi
2015. gada 29. aprīlis  
Nedēļas nogalē, Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs, notika pirmā kopīgā starpkultūru fotoprojekta "Dzīve kustībā" Nr. EEZLV04/GSKA/2013/32 dalībnieku tikšanās. Norvēģijas antropologi un fotogrāfi iepazinās ar antropologiem un fotogrāfiem no Latvijas, lai kopīgi strādātu pie ceļojošas izstādes izveides.
Cēsu amatiermākslas kolektīvu panākumi skatēs
2015. gada 28. aprīlis  
Pašvaldības aģentūras Cēsu Kultūras un Tūrisma centra amatieru kolektīvi ar labiem rezultātiem ir piedalījušies vairākās skatēs un konkursos.
Vispārizglītojošo skolu koru konkursa 1.kārta
2015. gada 24. aprīlis  
Ceturtdien, 23.aprīlī, Cēsu Bērnu un jauniešu centrā notika vispārizglītojošo skolu koru konkurss, kurā piedalījās 13 kori no Cēsu, Raunas, Līgatnes, Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas un Priekuļu novadiem.
AKCMV audzēknei Alisei Siliņai II vieta Starptautiskajā akordeonistu konkursā
2015. gada 23. aprīlis  
No 21.-23.aprīlim Daugavpils novada kultūras centrā notika XIII Straptautiskais akordeonistu – solistu konkurss „Naujene 2015”. Konkursā piedalās mūzikas skolu audzēkņi, mūzikas vidusskolu un augstskolu studenti. Šogad konkursā piedalījās 190 dalībnieki no 12 valstīm (Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas, Polijas, Šveices, Bulgārijas, Bosnijas un Hercegovinas, Somijas un Serbijas).
Skanīgais konkurss – festivāls „Dziesmas Spārnos 2015” noslēdzies
2015. gada 21. aprīlis  
Piektdien, 17.aprīlī, Cēsu Bērnu un jauniešu centrs jau astoto reizi viesmīlīgi vēra savas durvis vēsturiskā Cēsu rajona dziedošajiem bērniem un jauniešiem festivālā „Dziesmas Spārnos 2015”.
Cēsnieki gūst panākumus Ineses Galantes talantu konkursā
2015. gada 20. aprīlis  
A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi – jaunais sitaminstrumentālists Reinis Tomiņš (7.klase, skolotājs Jānis Špacs) un jaunais pianists Raivo Groza (4.klase, skolotāja Ilze Mazkalne) ieguvuši godalgotas vietas visā Latvijā populārajā talantu konkursā “Ineses Galantes talanti”. Reiņa pārliecinošā uzstāšanās tika novērtēta ar augsto 2. vietu, savukārt Raivo sīvā konkurencē ieguva 3.vietu.
"Randiņam" Laureāta pakāpe
2015. gada 15. aprīlis  
Otrdien, 14.aprīlī, RĪgā VEF Kultūras pilī, gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lielkoncertam"Līdz varavīksnei tikt", norisinājās horeogrāfisko ainu skates. Iegūstot 46,5 punktus, Cēsu novada pašvaldības aģentūras "Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs" TDK "Randiņš" šajā skatē ieguva Laureāta pakāpi.
Cēsu Senās mūzikas ansamblis uzstājas Rakveres Senās mūzikas un dejas festivālā
2015. gada 14. aprīlis  
A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas Senās mūzikas ansamblis, skolotāju Leldes Krastiņas un Elitas Ezermales vadībā, šā gada 11.aprīlī uzstājās Rakveres Senās mūzikas un dejas festivālā “Renesanses dienas”.
Garīgā veselības centra pacientu darbu izstāde
2015. gada 14. aprīlis  
No 14.aprīļa līdz 5.maijam SIA "Cēsu klīnika" Slimnīcas ielā 9, Cēsīs 1.stāva gaitenī ir apskatāma Garīgā veselības centra dienas stacionāra pacientu darbu izstāde.
Vidzemes novada mākslas izstāde „Rakstu darbi”
2015. gada 8. aprīlis  
No 9.līdz 29.aprīlim Cēsu Izstāžu namā būs apskatāma Vidzemes izglītības iestāžu bērnu un jauniešu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa „Rakstu darbi” darbu izstāde.
Pasākumi un literatūras izstādes Cēsu Centrālajā bibliotēkā aprīlī
2015. gada 31. marts  
Pūtēju orķestra „CĒSIS” sasniegumi konkursā BALTIC OPEN
2015. gada 7. aprīlis  
28.martā un 29.martā Vidzemes koncertzālē „Cēsis” notika VII Latvijas pūtēju orķestru konkurss un III Starptautiskais pūtēju orķestru konkurss BALTIC OPEN.
AKCMV Pūtēju orķestris iegūst 2.vietu konkursā “Baltic Open”
2015. gada 1. aprīlis  
28. un 29. martā Vidzemes koncertzālē “Cēsis” norisinājās III Starptautiskais pūtēju orķestru konkurss “Baltic Open”. A.Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas Pūtēju orķestris diriģenta Aivara Radziņa vadībā, pārliecinoši startēja 3.grupā. 17 pūtēju orķestru konkurencē orķestris ieguva 2.vietu, tikai nedaudz atpaliekot no 1.vietas ieguvējiem.
Mākslas konkursa 1.kārtas darbu izstāde
2015. gada 1. aprīlis  
Līdz 30.aprīlim Cēsu Bērnu un jauniešu centrā apskatāma vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa „Rakstu darbi” 1.kārtas darbu izstāde.
Aicinājums Cēsu novada brīvā laika māksliniekiem
2015. gada 31. marts  
Ikgadējā Pavasara darbu izstāde Izstāžu Namā tiks atklāta 30.aprīlī
Izstāde "Lielie Vidzemnieki" apskatāma līdz 5.aprīlim
2015. gada 31. marts  
Pirms 30 gadiem 1985.gada 20.februārī bijušajā ampīra stilā celtajā Cēsu pilsmuižas stallī – ratnīcā tika atklāts Izstāžu Nams. Šis notikums bija pagrieziena punkts izstāžu un citu kultūras aktivitāšu organizēšanā Cēsīs. Izstāžu nama atklāšana būtiski uzlaboja kvalitatīvu vizuālās mākslas izstāžu rīkošanas iespējas Latvijas perifērijā. Notikusi mākslinieku un paaužu maiņa, un laiks ir ieviesis korekcijas. 30 gadi bijuši bagāti – skaitā ap 2000 daudzveidīgi mākslas, mūzikas, literatūras, konferenču un politikas pasākumi pulcējuši ļaudis Izstāžu namā.
Siguldas mākslas studijas gleznu izstāde
2015. gada 25. marts  
CATA kultūras nama izstāžu zālē līdz 2015.gada 19.aprīlim apskatāma Siguldas mākslas studijas gleznu izstāde
"Vilhelms Purvītis. Jaunākie pētījumi un neatklātie noslēpumi."
2015. gada 3. marts  
Svētdien, 22.martā, plkst.14.00 Cēsu Izstāžu namā notiks mākslas vēstures lekcija "Vilhelms Purvītis. Jaunākie pētījumi un neatklātie noslēpumi."
Ar panākumiem aizvadīta koklētāju skate
2015. gada 17. marts  
Tuvojoties XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, 14.03. Cēsīs notika Austrumlatvijas reģiona koklētāju ansambļu skate. Zonas virsdiriģente un AKCMV koklētāju ansambļa vadītāja Ilze Žvarte pauž gandarījumu par sava reģiona koklētāju ansambļu augsto sagatavotības līmeni. “Liels paldies visiem ansambļu vadītājiem un pedagogiem par ieguldīto darbu bērnu sagatavošanā! Svarīgi piebilst, ka repertuārs bija tiešām sarežģīts, ieguldīts liels sirdsdarbs un enerģija, īpaši strādājot ar mazākajiem koklētājiem.”
Johana Kristofa Broces izstāde
2015. gada 12. marts  
Cēsu Vēstures un mākslas muzejā Jaunajā pilī līdz 19.aprīlim skatāma ceļojošā izstāde „Johana Kristofa Broces (1742-1823) Livonijas zīmējumu un aprakstu kolekcija Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā”. Izstāde jau ir pabijusi daudzās valstīs un pirms došanās uz Sanktpēterburgu priecēs arī cēsniekus.
Noslēdzies Vidzemes kārtas konkurss „Balsis 2015”
2015. gada 10. marts  
Sestdien, 7.martā, Cēsu Bērnu un jauniešu centrā notika Vidzemes novada vokālās mūzikas konkurss „Balsis 2015”, kurā piedalījās 18 vokālie ansambļi no Alūksnes, Jaunpiebalgas, Valmieras, Strenčiem, Madonas, Limbažiem, Lielvārdes, Gulbenes, Ulbrokas, Apes, Stalbes, Jaunannas, Garkalnes, Ogres un Cēsīm.
Latvijas noskaņas Vaives Ceļmalas izstāžu zālītē
2015. gada 10. marts  
No marta sākuma līdz 31.martam Vaives Ceļmalas izstāžu zālītē apskatāma Viļa Bleikša foto izstāde.
Sākas Latvijas deju kolektīvu skates
2015. gada 10. marts  
Vēsturiskā Cēsu rajona deju skate norisināsies 18.aprīlī, CATA Kultūras namā, Cēsīs. Skatē piedalīsies Amatas, Cēsu, Jaunpiebalgas, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu, Vecpiebalgas, Raunas novada deju kolektīvi.
Latvijas noskaņas Vaives Ceļmalas izstāžu zālītē
2015. gada 9. marts  
No marta sākuma līdz 31.martam Vaives Ceļmalas izstāžu zālītē apskatāma Viļa Bleikša foto izstāde.
Līdz 6.martam iespēja pieteikties Cēsu novada kultūras projektu konkursam
2015. gada 12. februāris  
Pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” ir izsludinājusi 2015.gada kultūras projektu konkursu Cēsu novadā. Uz pašvaldības finansiālu atbalstu var pretendēt projektu idejas, kas tapušas pēc iedzīvotāju vai radošo organizāciju iniciatīvas un kas bagātina Cēsu kultūrvidi, sniedzot ieguldījumu Cēsu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un jaunu kultūras tradīciju radīšanā.
Pasākumi un literatūras izstādes bibliotēkā martā
2015. gada 2. marts  
Skanīgākie kolektīvi satiekas konkursā
2015. gada 26. februāris  
Trešdien, 25.februārī, Cēsu Bērnu un jauniešu centrā notika ikgadējais vokālās mūzikas konkurss „Balsis 2015”, kurā piedalījās izglītības iestāžu vokālie ansambļi no Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas, Pārgaujas un Cēsu novadiem.
Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstāde "ZELTS"
2015. gada 26. februāris  
Vidzemes koncertzālē "Cēsis" skatāma Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstāde "ZELTS" Zelts – viens no dabas un civilizācijas teiksmainākajiem, mītiskākajiem un mistiskākajiem fenomeniem.
Cēsniekiem panākumi Valsts pūšaminstrumentu spēles konkursa finālā
2015. gada 24. februāris  
Aizvadītajā nedēļas nogalē, 19. un 20.februārī, Rīgā noritēja Latvijas Profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas “Pūšaminstrumentu spēle” Valsts konkursa fināls.
Sasniegums konkursā "Dziesmu putenis 2015"
2015. gada 24. februāris  
A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēknei Unai Danielai Aizgalei 1.vieta Starpnovadu populārās un džeza mūzikas dziedātāju konkursā “Dziesmu putenis 2015”.
Apskatāma izstāde "Seno latvju vieda"
2015. gada 23. februāris  
No 19.februāra līdz 30.aprīlim Rīgas ielas 21 birojā iespējams apskatīt izstādi "Seno latvju vieda"
Noskaidroti labākie skatuves runas konkursā
2015. gada 23. februāris  
Trešdien, 18.februārī Cēsu Bērnu un jauniešu centrā pulcējās bērni un jaunieši, lai piedalītos skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursā.
Fotogrāfijas celmlauzim Cēsīs Gustavam Cīmenam – 200
2015. gada 13. februāris  
No 18.februāra Cēsu vēstures un mākslas muzejā būs skatāma Cēsu pirmā fotogrāfa Gustava Cīmena 200 gadu jubilejas atcerei veltīta izstāde.
Vidzemes koncertzāle “Cēsis” piedāvā pasākumu programmu ģimenēm ar bērniem
2015. gada 26. janvāris  
Tāpat kā pieaugušajiem, arī bērniem patīk doties uz kultūras pasākumiem, redzēt vēl neredzēto un dzirdēt vēl nedzirdēto. Lai bagātinātu jaunās paaudzes kultūras uztveri tā ir jāpilnveido, tāpēc Vidzemes koncertzāle “Cēsis” šajā, pirmās sezonas otrajā pusē, turpinās piedāvāt ģimenēm ar bērniem īpaši draudzīgu pasākumu programmu.
Izstāde "Atmiņas par Pēterburgu"
2015. gada 3. februāris  
Līdz 28.februārim Cēsu Mākslas skolā skatāma Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņu radošo darbu izstāde “Atmiņas par Pēterburgu”.
Cēsniecei panākumi sitaminstrumentu izpildītāju konkursā
2015. gada 30. janvāris  
No 23.līdz 25.janvārim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notika XX Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss. Klarnešu grupā 1.vietu ieguva Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas 7.klases audzēkne Alise Gavare
"Randiņš" uzstāsies XIX Jaunrades deju konkursā
2015. gada 21. janvāris  
Sestdien, 24. janvārī, plkst.14.00 Valmieras Kultūras centrā (Rīgas ielā 10, Valmierā) notiks XIX Jaunrades deju konkursa fināls, kurā uzstāsies Cēsu deju kolektīvs "Randiņš"
Vaives Ceļmalas izstāžu zālītē - Anitas Sabules gleznas
2015. gada 20. janvāris  
No 17.janvāra līdz 28.februārim Vaives Ceļmalas izstāžu zālītē apskatāma Anitas Sabules gleznu izstāde "Atspulgs krāsās".
Ivetas Vecenānes izstāde "Virmojums"
2015. gada 12. janvāris  
Cēsu Jaunās pils bēniņu zālē atklāta tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes dzīves priecīgā un krāsainā darbu izstāde ‘Virmojums’’. Māksliniecei šī būs otrā personālizstāde Cēsīs.
Remontdarbi Cēsu Izstāžu namā
2015. gada 12. janvāris  
Cēsu Izstāžu nams slēgts apmeklētājiem līdz š.g. 20.februārim sakarā ar remontdarbiem.
Apskatāma izstāde "Cēsis senāk un šodien"
2014. gada 18. decembris  
Radošo darbu konkurss bērniem
2014. gada 3. decembris  
Jau no novembra SIA „Jumavas Grāmatnīca” Cēsu veikals rīko bērnu zīmējumu un radošo darbu konkursu „Mans Eņģelis". Konkursa mērķis ir veicināt bērnu radošo un māksliniecisko iztēli, iedrošināt fantāzijas lidojumam, kā arī iesaistīt bērnus sabiedriskajās aktivitātēs.
Garīgā veselības centra pacientu darbu izstāde
2014. gada 3. decembris  
No 2.decembra līdz nākamā gada 6.janvārim Cēsu klīnikā.ir skatāma Garīgā veselības centra dienas stacionāra pacientu darbu izstāde Ziemassvētku noskaņās.
Cēsu saksofonu sekstets atklāj pirmo kultūras TV kanālu Latvijā
2014. gada 2. decembris  
Ar Cēsu saksofona seksteta priekšnesumu atklāts Latvijas vēsturē pirmais kultūrai veltītais TV kanāls, ko no 2. decembra rādīs Lattelecom televīzijas platformās visā valstī. Pop-up kanāls “Kultūra 360TV” piedāvās atskatu uz spilgtākajiem “Rīga 2014” mirkļiem, kā arī Eiropas un Latvijas filmas, lekcijas un video tiešraides ar kinoprofesionāļu piedalīšanos.
Foto izstāde “Cēsis svin svētkus”
2014. gada 26. novembris  
No 2014.gada 19.novembra līdz 2015.gada 11.janvārim Cēsu Jaunajā pilī apskatāma fotoizstāde “Cēsis svin svētkus”. Izstādē var redzēt cēsnieku un pilsētas viesu svētku fotogrāfijas, kuras iesūtītas ikgadējam fotokonkursam.
Aktuālās izstādes Cēsu novadā
2014. gada 21. novembris  
Jauno pianistu konkursā panākumus gūst cēsnieki
2014. gada 21. novembris  
Ceturtdien, 20. novembrī, Vidzemes koncertzālē "Cēsis" izskanēja VII starptautiskais Alfrēda Kalniņa jauno pianistu konkurss. Konkurss norisinājās trijās vecuma grupās un kopā pulcēja 17 dalībniekus no visām trim Baltijas valstīm. Cēsīs ieradās jaunie pianisti no Viļņas, Paņevežiem, Tallinas, Rīgas, kā arī no tuvākiem un tālākiem Latvijas reģioniem.
Fotokluba „Cēsis” izstāde „Cēsis agrāk un šodien”
2014. gada 3. novembris  
Cēsu Vēstures un mākslas muzejā Jaunās pils Bēniņu izstāžu zālē aplūkojami Cēsu fotogrāfu jaunākie darbi, kuros vēsturiskajos rakursos skatāmi Cēsu pilsētas skati. Izstāde ir Cēsu fotokluba ieguldījums cēsnieku un tūristu intereses veicināšanā par pilsētu.
Tiks atklāta fotoizstāde “Cēsis svin svētkus”
2014. gada 19. novembris  
Trešdien, 19.novembrī, plkst.16.00 Cēsu Jaunajā pilī tiks atklāta fotoizstāde “Cēsis svin svētkus”. Izstādē varēs redzēt cēsnieku un pilsēta viesu svētku fotogrāfijas, kā arī atklāšanā tiks paziņots galvenās balvas ieguvējs.
Cēsu pūtēju orķestris Latvijas dzimšanas dienu svin Vīlandē
2014. gada 14. novembris  
Svētdien, 17.novembrī, koncertzālē Eesti Pärimusmuusika Vīlandē (Igaunijā) Latvijas proklamēšanas 96.gadadienai veltītajā koncertā piedalīsies Pūtēju orķestris „CĒSIS” kopā ar saviem draugu kolektīviem - Latvijas Universitātes jaukto kori „Dziesmuvara”, Igaunijas latviešu jaukto kori „Ziemeļu balsis“ un Vīlandes pilsētas mūzikas skolas pūtēju orķestri.
Atklāta izstāde “Cēsnieks Latvijas valstij: Egons Bušs”
2014. gada 11. novembris  
Cēsu Jaunās pils semināru zālē 11.novembrī atklāta izstāde “Cēsnieks Latvijas valstij: Egons Bušs”. Izstāde veltīta Cēsu sanatorijas Meža skolas ilggadējam direktoram, Latvijas lepnumam, Triju Zvaigžņu ordeņa virsniekam Egonam Bušam. Izstāde apskatāma līdz 14.decembrim.
A.Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēknim 1.vieta
2014. gada 11. novembris  
Svētdien, 9. novembrī Jāzepa Vītola Mūzikas Akadēmijas LMT kamerzālē notika “Latvijas jauno talantu konkurss par Teodora Reitera balvu”. A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolu konkursā pārstāvēja skolotājas Ilzes Mazkalnes audzēkņi: Alise Gārša (6.klavieru klase) un Raivo Groza (4.klavieru klase).
Uz otro kārtu Latvijas Kultūras kanona konkursā „Kultūras tradīcijas ģimenē” no Vidzemes izvirzītas četras komandas
2014. gada 11. novembris  
Cēsīs 10.novembrī notika Latvijas kultūras kanona konkursa vidusskolēniem „Kultūras tradīcijas ģimenē” Vidzemes reģiona komandu atlase. Konkursā bija pieteikušās 14 skolu komandas, no kurām uz konkursa otro kārtu tika izvirzītas četras – E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Valmieras 5.vidusskolas, Strenču novada vidusskolas un Madonas Valsts ģimnāzijas komandas.
Cēsniecei pirmā vieta akordeona mūzikas festivālā Igaunijā
2014. gada 29. oktobris  
No 22.- 25.oktobrim Pērnavā notika XXXII akordeona mūzikas festivāls, kur jaunajiem akordeonistiem bija iespēja sacensties akordeona spēles prasmē starptautiskā konkursā. Konkursā piedalījās Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas 5.klases audzēkne Alise Siliņa, kura savā vecuma grupā ieguva godpilno 1. vietu. Šajā vecuma grupā startēja jaunieši no 14-16 gadiem. Alise grupā bija viena no jaunākajām, tomēr uzstājās pārliecinoši.
Cēsnieki piedalās Latvijas mūzikas vidusskolu pianistu festivālā
2014. gada 28. oktobris  
Sestdien, 25. oktobrī, Liepājas Mūzikas vidusskolas koncertzālē norisinājās Latvijas mūzikas vidusskolu pianistu festivāls, veltīts Baltijas valstu komponistiem, kurā piedalījās arī cēsnieki. Katrai skolai bija jāsagatavo 20 minūšu gara programma, kurā jāiekļauj Igaunijas, Lietuvas un Latvijas komponistu skaņdarbi.
Skatāma izstāde "Karš un mēs"
2014. gada 20. oktobris  
Cēsu vēstures un mākslas muzejā Izstāžu namā skatāma Pirmā pasaules kara 100 gadei veltīta izstāde „Karš un mēs”, kuras centrālais tēls ir cilvēks.
Vidzemes koncertzālē "Cēsis" izstāde "Kenediji"
2014. gada 6. oktobris  
Izstādē, kas būs skatāma no 10. oktobra līdz 7. novembrim Vidzemes koncertzāles "Cēsis" Izstāžu zālē, varēs aplūkot vairāk nekā 40 vēsturiskas Kenediju ģimenes fotogrāfijas, kurās iemūžināti ASV prezidenta Džona F. Kenedija, viņa sievas Žaklīnas un bērnu dzīves mirkļi.
Izstāde “Apkārt pasaulei cēsnieka acīm”
2014. gada 29. augusts  
Piektdien, 26.septembrī plkst. 14:30 atzīmējot Starptautisko tūrisma dienu Cēsu Jaunā pilī atklās suvenīru izstādi “Apkārt pasaulei cēsnieka acīm”.
Kultūras kanona konkurss vidusskolēniem "Kultūras tradīcijas ģimenē"
2014. gada 26. septembris  
Vidzemes vidusskolēni līdz 24.oktobrim tiek aicināti pieteikties Latvijas kultūras kanona konkursā "Kultūras tradīcijas ģimenē"!
Cēsu Izstāžu Namā darbu atsāk mākslas studija "Stallis"
2014. gada 23. septembris  
Šis būs sestais gads, kopš gleznotājas Lailas Balodes vadībā katru pirmdienas vakaru ir iespēja apgūt akvareļglezniecības iemaņas, kompozīciju un zīmējumu. Ik pavasari studijas dalībnieku darbus var aplūkot Novada mākslas izstādē. Tie bija eksponēti arī Cēsu sadraudzības pilsētā Ahimā ,Vācijā.
Inta Ruka un Žeralds Asulins – melnbaltie foto portretējumi Cēsu Izstāžu namā
2014. gada 22. septembris  
Cēsu Izstāžu namā atklātas divas jaunas melnbaltā foto izstādes – latviešu mākslinieces Intas Rukas izstāde „Dzīves ceļi” un franču fotogrāfa Žeralda Asulina izstāde „Kustībā” lieliski papildina viena otru, portretējot mūsu ikdienas norises laukos un pilsētā.
Valda Čukura gleznas Vaivē
2014. gada 19. septembris  
Vaives Ceļmalas Izstāžu zālītē "Kaķukroga" ēkā jau no augusta sākuma apskatāmas ilggadējā novadnieka Valda Čukura (19.02.1926.- 04.10.2009.) gleznas.
Aicina iesaistīties UNESCO nedēļā
2014. gada 19. septembris  
No 13. līdz 19. oktobrim jau ceturto gadu Latvijā norisināsies UNESCO nedēļa. Tajā ikviens, īpaši skolas, bibliotēkas, atmiņas institūcijas un dažādas organizācijas aicinātas iepazīt kultūras mantojumu, kas iekļauts kādā no UNESCO starptautiskajiem vai nacionālajiem sarakstiem. To var darīt caur personisko pieredzi vai citu cilvēku atmiņām, stāstiem un leģendām.
Vidzemes koncertzāle "Cēsis” sāk savu pirmo koncertsezonu ar pasaules mūzikas zvaigznēm
2014. gada 18. septembris  
Leģendārā pianiste Marta Argeriha, vijolnieks Gidons Krēmers, operdīva Inga Kalna, diriģenti Andris Poga un Ainārs Rubiķis, orķestris Kremerata Baltica ir pasaules vārdi, ar kuriem Vidzemes koncertzāle "Cēsis” prezentēs savu pirmo koncertsezonu.
Atklāta izstāde ‘’Festivāls turpinās…’’
2014. gada 17. septembris  
Cēsu Izstāžu namā atklāta izstāde ‘’Festivāls turpinās…’’ Bērnu grāmatu ilustrācijas no Eiropas profesionālā leļļu mākslas festivāla. Izstāde būs apskatāma no 19.09. līdz 02.11.
Cēsu Jaunatnes Teātris uzņem dalībniekus
2014. gada 1. septembris  
Talantīgais režisors Mārtiņš Eihe, uzsākot teātra vadību, izsludina jaunu dalībnieku uzņemšanu. 09. un 11.septembrī plkst. 17.00-19.00, Vidzemes koncertzālē, Raunas ielā 12, Cēsīs, Kinozālē. Pieteikties tiek aicināti jaunieši vecumā no 14 līdz 24 gadiem.
Cēsu Kultūras centra radošie kolektīvi izsludina jaunu dalībnieku uzņemšanu
2014. gada 1. septembris  
Kā jau katru gadu, arī šogad, sezonu uzsākot, pašdarbnieku kolektīvi, ar saukli – Lai ziemā ietu karsti!- organizē jaunu dalībnieku uzņemšanu. Lai interesantā un patīkamā gaisotnē pavadītu garos un tumšos ziemas vakarus, pievienoties tiek aicināti visi dziedāt, dejot un muzicēt griboši aktīvisti.
Iespēja piedalīties apmācībās „Vidzemes stāstnieku skola”
2014. gada 28. augusts  
11. septembrī darbu uzsāks Vidzemes stāstnieku skola, kurā 20 cilvēkiem no Vidzemes būs iespējams apgūt stāstu stāstīšanas mākslu Latvijas pieredzējušāko stāstniecības ekspertu – Māras Mellēnas un Gunta Pakalna vadībā.
Senioru koris “Ābele”, piedalīsies Latvijas Senioru koru svētkos
2014. gada 19. augusts  
Atzīmējot Baltijas ceļa 25.gadadienu, senioru koris “Ābele” piedalīsies Latvijas senioru koru svētkos Madonā. 2014.gada 23.augustā pulksten 16.00 Madonas pilsētas estrādē notiks Latvijas Senioru koru svētki “Savās mājās, savā tēvijā”.
“Randiņš” atgriezies ar lieliskiem iespaidiem no Zviedrijas
2014. gada 18. augusts  
Programmas “Erasmus Plus” ietvaros jauniešu tautas deju kolektīvs “Randiņš” no 3. līdz 12. augustam viesojās Cēsu sadraudzības pilsētā Tyreso (Zviedrijā), kur deju nometnē tikās jaunieši no Latvijas, Rumānijas, Francijas un Zviedrijas.
Fotogrāfijai veltīta izstāde "Negatīvs"
2014. gada 13. augusts  
No 15.augusta līdz 30.septembrim Cēsu pils muzeja telpās būs apskatāma mākslinieku Kristiana Brektes un Modra Svilāna pinhole fotogrāfijai veltīta izstāde "Negatīvs".
“Randiņš” dosies uz deju nometni Tiraso
2014. gada 30. jūlijs  
Jauniešu tautas deju kolektīvs “Randiņš” no 3.augusta līdz 12. augustam dosies uz Cēsu sadraudzības pilsētu Tiraso (Zviedrijā), kur “Erasmus Plus” programmas ietvaros notiks deju nometne, pulcējot jauniešus no vairākām Eiropas Savienības dalībvalstīm.
Amatnieki un tirgotāji aicināti pieteikties Cēsu svētku tirdziņam
2014. gada 11. jūnijs  
Cēsu svētku tirdziņš notiks Cēsu svētku laikā Vecpilsētas teritorijā 26. jūlijā no plkst. 10.00 – 17.00.
Cēsu Pils koris gūst panākumus konkursā Austrijā
2014. gada 9. jūlijs  
Laikā no 4. līdz 6. jūlijam Austrijas pilsētā Spittal an der Drau norisinājās 51. Starptautiskais koru konkurss. Spēcīgā konkurencē Cēsu Pils koris izcīnīja augsto 3.vietu tautas mūzikas kategorijā.
Mākslas festivāls "Cēsis 2014"
2014. gada 30. jūnijs  
Svinot savu astoto jubileju, šogad Mākslas festivāls „Cēsis 2014” notiks no 11. jūlija līdz 9. augustam. Festivāla veidotāji – direktors Juris Žagars, mūzikas programmas vadītāja Indra Lūkina un vizuālās mākslas programmas vadītāja Daiga Rudzāte – apliecina, ka tajā netrūks ne ierasto klasisko lietu, ne dažādu pārsteigumu. „Festivāls ir bijis garš ceļš uz nupat atklāto koncertzāli, kam būs svarīga vieta ne tikai Vidzemes reģionā, bet visā Latvijā,” raksturo Juris Žagars.
Cēsis pirms Vendenes
2014. gada 8. jūlijs  
Jau trešo sezonu turpinās aizraujošs ceļojums pagatnē kopā ar pieredzējošiem „kultūrvēsturiskās vides saglabāšanas biedrības” meistariem ruckas radošās darbnīcās
Cēsu Pils koris piedalīsies koru konkursā Austrijā
2014. gada 1. jūlijs  
No 3. līdz 6. jūlijam Cēsu Pils koris ir uzaicināts piedalīties 51. Starptautiskajā koru konkursā Spitalā, Austrijā.
Tautas deju kolektīvs “RANDIŅŠ” dejos Kanādā
2014. gada 1. jūlijs  
Bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvs “Randiņš” ir devies uz XIV Latviešu Dziesmu svētkiem Hamiltonā (Kanādā), kas norisināsies no 3. līdz 6. jūlijam.
Tautas deju kolektīvs “Raitais solis” dosies uz Latviešu Dziesmu svētkiem Kanādā
2014. gada 1. jūlijs  
Vidējās paaudzes tautas deju ansamblis “Raitais solis” no 2. jūlija līdz 6. jūlijam ir uzaicināti piedalīties XIV Latviešu Dziesmu svētkos Hamiltonā (Kanādā).
Atklāta Leo Kokles piemiņas izstāde
2014. gada 20. jūnijs  
Cēsu Izstāžu namā atvērta gleznotāja Leo Kokles (1924-1964) 90 gadu dzimšanas dienas piemiņas izstāde. Tā veidota no mākslinieka dzīvesbiedres Terēzes Kokles privātās kolekcijas, kura pēc teju 30 gadu garas pauzes veidojusi piemiņas izstādi, kas eksponēta jubilejas gadā Latvijas novados.
Līdz 6. jūlijam apskatāmi Udo un Tag Vool'u darbi
2014. gada 11. jūnijs  
Izstādē apskatāmi zīmējumi un rotas no Tēva/dēla Udo un Tag’a Vool’iem no Igaunijas.
Popgrupa “HEY” konkursā iegūst GRAND PRIX balvu
2014. gada 17. jūnijs  
Aizvadītajā nedēļas nogalē, 15. jūnijā, Jūrmalā notika Latvijas bērnu un jauniešu solistu, vokālo ansambļu un popgrupu konkurss - festivāls ,,POPFESTJŪRMALA V". Konkursā piedalījās Latvijā zināmas popgrupas ar lielu konkursu pieredzi. Tajā pirmo reizi debitēja pašvaldības aģentūras “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” popgrupas ,,HEY" vecākais sastāvs. Tā vadītāja – Ina Aizgale.
Cēsu Mākslas festivāls 2014
2014. gada 16. jūnijs  
Cēsīm vienmēr bijusi zīmīga loma Latvijas kultūras kontekstā. Pateicoties kultūras tūrisma uzplaukumam, pēdējos gados pilsētas vārds kļuvis aizvien atpazīstamāks arī starptautiskajā apritē. Cēsu zīmolu veidojušas ilgstošas un noturīgas mākslas tradīcijas. Šobrīd par vienu no pilsētas atpazīstamības zīmēm noteikti var uzskatīt Mākslas festivālu „Cēsis”, kas notiek jau kopš 2007. gada un gūst ne vien reģionāla un valstiska, bet arī starptautiska mēroga atzinību.
Bērnu darbu izstāde Briselē
2014. gada 11. jūnijs  
Latvijas Pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā (Briselē) no 2014.gada 10.jūnija apskatāma Latvijas bērnu un jauniešu interešu izglītības mākslas pulciņu audzēkņu darbu izstāde „Trejdeviņas saules lec”.
Cēsu tautas deju kolektīvu panākumi apriņķa skatē
2014. gada 10. jūnijs  
Aizvadītajā nedēļas nogalē, 8. jūnijā, Vidzemes koncertzālē “Cēsis” tikās divdesmit pieci tautas deju kolektīvi no Amatas, Cēsu, Līgatnes, Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas, Pārgaujas, Raunas un Priekuļu pašvaldībām.
Ar diplomdarbu izstādi Cēsu Izstāžu namā noslēdzies Cēsu pilsētas Mākslas skolas 25. jubilejas mācību gads.
2014. gada 29. maijs  
Šogad skolu beidz 33 audzēkņi - no tiem 6 absolvē stikla nodaļu,13 keramikas nodaļu, 10 dizaina nodaļu un 4 kokapstrādes nodaļu.
Atklāta bērnu zīmēto kartiņu izstāde
2014. gada 21. maijs  
Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā tika atklāta izstāde “Cēsīs vienmēr būsi gaidīts!”. Izstādē varēs apskatīt vairāk nekā 300 Cēsu novada bērnu zīmētās kartiņas, ko Vispasaules Cēsnieku dienās saņems šo dienu viesi.
Panākumi starptautiskajā konkursā "Jaunais mūziķis"
2014. gada 15. maijs  
Pagājušajā nedēļas nogalē Rūjienā notika Eduarda Medņa XVI starptautiskais konkurss ''Jaunais mūziķis''. Tajā ar labiem panākumiem piedalījās Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas skolas 6. klarnetes klases audzēkne Alise Gavare.
Birutas Zeltiņas foto izstāde Vaivē
2014. gada 8. maijs  
No aprīļa vidus Vaives Ceļmalas izstāžu kamerzālītē apskatāma kultūras biedrības “Harmonija” biedres Birutas Zeltiņas fotoizstāde “Ceļi tāli, ceļi tuvi”. Fotogrāfijas tapušas tuvākos un tālākos ceļojumos, kad sajūtās iemūžinātas gleznainas ainavas un objekti – gan Kuldīgas gleznainie skati, gan Igaunijas ūdenskritumi, gan Zalcburgas baltie kalni, gan selekcionāru ziedu lauki...
Cēsu izstāžu namā apskatāma Vitas Mercas un Cēsu brīvā laika mākslinieku darbu izstādes
2014. gada 29. aprīlis  
Izstāžu namā atklāta Vitas Mercas gleznu izstāde „Gaismas pusē”. Piecus gadus mākslinieces dzīves vieta ir Cēsis. Vita Merca 1977. gadā absolvējusi Mākslas akadēmiju, diplomdarbu gleznojot prof. Eduarda Kalniņa vadībā. Daudzi Latvijas mākslinieki Vitu Mercu sauc par savu skolotāju – kā mākslas priekšmetu pedagoģe strādājusi Liepājas Lietišķās māksla, Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolās, Latvijas Kristīgajā akadēmijā pasniegusi gleznošanu un kompozīciju Bībeles mākslas nodaļā.
Atvērta izstāde „Jānis Cimze Vidzemē un Eiropā. Skolotājam un komponistam 200”
2014. gada 8. aprīlis  
Iztāde Cēsu Jaunajā pilī veidota, atzīmējot mūsu novadnieka Jāņa Cimzes 200 gadu jubileju.
Aizvadīts Dziesmu pavasaris Cēsu Bērnu un jauniešu centrā
2014. gada 1. aprīlis  
27.martā Cēsu Bērnu un jauniešu centrā notika koru konkurss, kurā piedalījās 24 vispārizglītojošo izglītības iestāžu kori no Cēsu vēsturiskā rajona novadiem.
Cēsu Kultūras centra vadītāja gūst profesionālo pieredzi Pēčā Ungārijā
2014. gada 28. marts  
Cēsu Kultūras centra vadītāja Laimdota Lapiņa divas nedēļas ir pavadījusi Pēčas radošajā kvartālā, koncertzālē, kā arī iepazinusies ar Pēčas kultūras organizācijas – Zsolnay kultūras mantojuma menedžmenta bezpeļņas organizācijas darbu, kura nodrošina plašu kultūras produktu pieejamību pilsētā. Darba prakse tika organizēta projekta „Kultūras mantojuma speciālistu prakse Eiropas valstīs” ietvaros, un tās galvenais uzdevums bija iegūt starptautiska mēroga kultūras norišu menedžmenta pieredzi.
Cēsu jaunieši atdzīvina 1949.gada emocijas
2014. gada 26. marts  
Pilnībā piepildītā Cēsu Izstāžu nama zālē Cēsu Valsts ģimnāzijas (CVĢ) radošā grupa "Piektdieņi" 25.martā izrādīja uzvedumu, kas radīts, godinot 1949.gada izsūtīšanās cietušo piemiņu.
Cēsu pūtēju orķestri koncertēs VI Latvijas pūtēju orķestru konkursā
2014. gada 25. marts  
2014. gada 29. un 30. martā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē notiks VI Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā piedalīsies 37 pūtēju orķestri.
Vidzemes plānošanas reģions izsludina projektu konkursu „Vidzemes kultūras programma 2014"
2014. gada 19. marts  
Vidzemes plānošanas reģions izsludina valsts akciju sabiedrības „Latvijas Valsts meži” finansētās Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Vidzemes kultūras programma 2014” projektu pieteikumu konkursu.
Satikšanās dejā
2014. gada 11. marts  
7.martā Mūsdienu deju konkursā piedalījās dejotāji no Cēsu internātpamatskolas – rehabilitācijas centra, Cēsu Bērnu un jauniešu centra, Stalbes vidusskolas un Straupes pamatskolas.
Vai zinām ar ko nodarbojas TIC?
2014. gada 7. marts  
Palīdzēsim pašvaldības aģentūrai „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” noskaidrot cēsnieku informētību par Cēsu TIC darbību, kā arī cēsniecei, 3. kursa studentei, veiksmīgi veikt pētījumu.
Konkursa "Ineses Galantes Talanti.LV" pusfināls arī Cēsīs
2014. gada 6. marts  
Turpinoties klasiskās mūzikas un džeza talantu konkursa „Ineses Galantes Talanti.LV” pirmajai kārtai, visu marta mēnesi mūziķi aicināti pieteikties konkursā. Viens no konkursa pusfināliem notiks arī Cēsīs.
Zināmi Cēsu novada kultūras projektu konkursa rezultāti
2014. gada 3. marts  
Cēsu novada kultūras projektu konkursā ir atbalstīti 15 kultūras projekti, kopumā šo projektu realizācijai piešķirot 9960 EUR līdzfinansējumu no Cēsu novada pašvaldības budžeta.
Vārda spēks skatuves runas konkursā
2014. gada 28. februāris  
26.februārī Cēsu Bērnu un jauniešu centrā notika ikgadējais Skatuves runas un literāro uzvedumu konkurss, kurā piedalījās 65 dalībnieki
Noslēdzies kultūras projektu konkurss
2014. gada 24. februāris  
Noslēdzies kultūras projektu konkurss, kurā iesniegti 44 projektu pieteikumi, ar kopējo pieprasīto summu 28,600 EUR, kas gandrīz trīs reizes pārsniedz konkursā pieejamo summu. Projektus iesniedz cēsnieki un citu pilsētu kultūras producenti, kas grib atvest uz Cēsīm savas izrādes un koncertus
Piesakies Cēsu novada kultūras projektu konkursam
2014. gada 27. janvāris  
Pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” ir izsludinājusi 2014. gada kultūras projektu konkursu Cēsu novadā. Uz pašvaldības finansiālu atbalstu var pretendēt projektu idejas, kas tapušas pēc iedzīvotāju vai radošo organizāciju iniciatīvas un kas bagātina Cēsu kultūrvidi, sniedzot ieguldījumu Cēsu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un jaunu kultūras tradīciju radīšanā.
Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēnu izcilā veiksme skolu jaunatnes konkursā "Jaunais kultūras kanons (1991-2013)''
2014. gada 11. februāris  
7. februārī konkursa finālā Rīgā Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā ''Zirgu pasts" tikās labākās 12 skolēnu komandas no 64, kuras pirms tam piedalījās konkursa 1. kārtā. Konkursa fināluzdevums bija saistīts ar lielāko šī gada Latvijas kultūras aktualitāti - ar Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu.
Cēsniekiem godalgotas vietas Jaunrades deju konkursā Rīgā
2014. gada 10. februāris  
7.februārī Rīgā, VEF Kultūras pilī norisinājās Jaunrades deju konkurss „Mēs un deja”, kurā cēsnieki guva augstus rezultātus un no konkursa atgriezušies ar godalgotām vietām.
Turēsim īkšķus par savējiem!
2014. gada 6. februāris  
7.februārī Rīgā, VEF Kultūras pilī, noritēs Jaunrades deju konkurss „Mēs un deja”, kurā turēsim īkšķus par Cēsu Kultūras un Tūrisma centra bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvu „Randiņš”, mākslinieciskās vadītājas Sandra Jonaite un Anna Annele Kazaka, un Tautu deju ansambli „Raitais Solis”, mākslinieciskais vadītājs Andis Kozaks.
Cēsu kultūras speciāliste gūst profesionālo pieredzi Olešņicā Polijā
2014. gada 6. februāris  
Cēsu kultūras speciāliste Kadrija Mičule divas nedēļas ir pavadījusi Olešņicas rajona kultūras centrā Polijā, lai iepazītu poļu pieredzi kultūras dzīves organizēšanā lauku reģionos.
Mākslas skolā konkursa "Jāzepa Vitola mūzika" darbu izstāde
2014. gada 5. februāris  
Cēsu pilsētas Mākslas skolā ir skatāma Latvijas profesionālās mākslas skolu audzēkņu valsts konkursa Vidzemes reģiona darbu izstāde - "Jāzepa Vītola mūzika".
LMA metāla dizaina katedras darbu izstāde „Ziemas saule”
2014. gada 3. februāris  
No 7. februāra līdz 2. martam Cēsu Izstāžu namā būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas metāla dizaina katedras pasniedzēju, studentu un absolventu darbu izstāde “Ziemas saule”.
Sandra Jonaite izcīna otro vietu Jaunrades deju konkursā
2014. gada 29. janvāris  
Nedēļas nogalē Sandra Jonaite ar jaundarbu „Redz kā” ieguva otro vietu XVIII Jaunrades deju konkursa kategorijas „autori ar pieredzi” pirmajā grupā, piekāpjoties tikai Deju svētku virsvadītājam Agrim Daņiļēvičam.
Darbu atsāk mākslas studija "Stallis"
2014. gada 29. janvāris  
3. februārī Cēsu Izstāžu namā darbu atsāks mākslas studija "Stallis". Studiju vada akvareliste, mākslas maģistre Laila Balode. Šī ir iespēja apgūt akvareļtehnikas gleznošanas prasmes, mācīties uztvert un saprast mākslu.
Cēsu jaunajiem mūziķiem panākumi konkursā
2014. gada 28. janvāris  
Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notika XIX Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss.
Cēsīs 2014.gadā bagāts kultūras piedāvājums
2014. gada 16. janvāris  
Cēsīs šogad ir iecerēta bagāta kultūras programma, veidojot interesantu piedāvājumu Rīgas - Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 viesiem.
Izstāde Cēsu mākslinieku "Varenā kopa"
2014. gada 15. janvāris  
No 15. janvāra līdz 2. martam Cēsu Izstāžu namā būs apskatāma izstāde Cēsu mākslinieku "Varenā kopa".
Izstāde „Smalkums, Pacietība, Spēks”
2014. gada 7. janvāris  
Cēsu Izstāžu namā no 8. janvāra līdz 2. februārim apskatāma Latvijas Tekstilmākslas asociācijas darbu izstāde „Smalkums, Pacietība, Spēks”.
Ziemas sezonas jaunumi Cēsīs un apkārtnē
2013. gada 17. decembris  
Lai arī sniegs vēl nav sasnidzis, Cēsu un pilsētas apkārtnes tūrisma uzņēmēji laikus ir sākuši gatavoties ziemas sezonai un jau šobrīd viesiem var piedāvāt virkni jaunu pakalpojumu un dažādas atpūtas iespējas.
Fotovēsturnieku konference 25. „Buclera lasījumi”
2013. gada 18. decembris  
7. decembrī Viesītes Kultūras pilī notika Latvijas fotovēsturnieku konference 25. „Buclera lasījumi”, kas veltīti vienam no ievērojamākiem nacionālās fotogrāfijas pamatlicējiem Mārtiņam Bucleram (1866-1944). Pasākumā ar referātu „Cēsis Latvijas valstī un tās fotodokumentētājs Pēteris Paukšēns (1878 – 1954)” klātesošos iepazīstināja Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vēsturnieks, Dr. hist. Tālis Pumpuriņš.
Fotogrāfiju izstāde „Cēsu pils gadalaikos un sajūtās”
2013. gada 5. decembris  
Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, Jaunās pils semināru zālē no 29. novembra līdz 31. decembrim ir apskatāma fotokluba „Cēsis” fotogrāfiju izstāde „Cēsu pils gadalaikos un sajūtās”.
Vēl šonedēļ var pieteikties projektam „Satiec savu meistaru! 2014”
2013. gada 11. decembris  
Vēl tikai līdz 2013. gada 16. decembrim gaidām tautas lietišķās mākslas meistaru, stāstnieku, teicēju, muzikantu un citu tradicionālās kultūras vērtību zinātāju pieteikumus līdzdalībai projektā „Satiec savu meistaru!”, kas jau sesto reizi norisināsies Latvijā no 2014.gada 4. līdz 6. aprīlim.
Latvijas stāstnieku ķēniņienes dzīvo Cēsīs un Liepā
2013. gada 9. decembris  
30. novembrī Latviešu Biedrības namā notika XVII stāstnieku konkurss "Teci, teci, valodiņa 2013". Apbalvošanas ceremonijā par stāstnieku ķēniņienēm tika kronēta Līga Lapsiņa un Nikola Ance Salmiņa, tādējādi iegūstot konkursa augstāko novērtējumu un Valsts izglītības satura centra I pakāpes diplomu.
Irēnas Lūses un Ditas Lūses izstāde „Gaismas paralēles”
2013. gada 26. novembris  
Cēsu Izstāžu namā 30. novembrī plkst. 13:00 atklās jaunu izstādi „Irēna Lūse, Dita Lūse „Gaismas paralēles”. Gleznas”. Izstāde būs apskatāma līdz 29. decembrim.
Cēsīs iepazīst nākotnes bibliotēku
2013. gada 25. novembris  
20.novembrī Cēsīs notika Vidzemes novadu bērnu un skolu bibliotēku darbinieku konference „Nākotnes bibliotēka”, kuru organizēja Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību. Konferences Cēsīs notiek jau trīspadsmito gadu, jo to organizēšana ir darba gaitā radusies nepieciešamība rast vienotu skatījumu uz darbu ar bērniem un jauniešiem gan bērnu, gan skolu bibliotēkās.
Atzīmējot Latvijas jubileju, jaunieši izveido multeni par karoga vēsturi
2013. gada 18. novembris  
Jauniešu biedrība „ Youth for City – City for Youth” programmas Jaunatne darbībā iniciatīvu projekta „Autīne Cēsis-Latvia-900” ietvaros ir izveidojuši multeni par karoga vēsturi.
Izstāde „Cēsnieks Latvijas valstij: Rozenbergu dzimta vēsturei un mākslai”
2013. gada 6. novembris  
Izstāde „Cēsnieks Latvijas valstij: Rozenbergu dzimta vēsturei un mākslai” Cēsu Jaunajā pilī turpina muzeja aizsākto tradīciju – Latvijas Valsts jubilejas svētku laikā stāstīt un iepazīstināt ar cēsniekiem, viņu vaļaspriekiem un ar viņu likteņiem. Izstāde apskatāma līdz 13. decembrim.
Cēsīs skatāma fotoizstāde „Cēsis stāsta stāstus”.
2013. gada 15. novembris  
2012.gada rudenī Cēsīs norisinājās fotokonkurss, kura labākie darbi ir apskatāmi izstādē Cēsu TIC.
LKLSSB Cēsu nodaļas Rokdarbnieču kopas „Prieks darīt” darbu izstāde
2013. gada 14. novembris  
Cēsu Mākslas skolas jubilejas izstāde „25.kilometrs”
2013. gada 31. oktobris  
No 25. oktobra līdz 24. novembrim Cēsu izstāžu namā ir apskatāma Cēsu Mākslas skolas jubilejas izstāde „25.kilometrs”.
Cēsīs atklās fotoizstādi „Rokas“
2013. gada 29. oktobris  
Atklāj izstādi „Ceļš uz Latvijas neatkarību”
2013. gada 21. oktobris  
Pirmdien, 21.oktobrī plkst. 13. 00 Cēsu Valsts ģimnāzijā Latvijas Nacionālais vēstures muzejs atklāj izstādi „Ceļš uz Latvijas neatkarību”. Interesentiem būs iespēja dzirdēt LNVM direktora vietnieces zinātniskajā darbā Irinas Zeibārtes lekciju "LR pirmie gadi: Pagaidu valdības galvenie darbības virzieni" – un LNVM pētnieka Toma Ķikuta lekciju "Vēsture, vēsturiskā atmiņa un Trešā atmoda".
Cēsu skolās ceļo Tautas frontei veltītā izstāde
2013. gada 4. oktobris  
Cēsu novada skolās sāk ceļot Tautas frontes 25 gadu jubilejai veltītā izstāde "Latvijas Tautas frontes Cēsu rajona nodaļai 25".
Skatāma izstāde DREAMLAND Izstāžu telpā Mala
2013. gada 23. septembris  
Izstāde ir jauno mediju mākslinieku Eltona Kūna un Mārtiņa Enģeļa radošais kopprojekts.
28. septembrī būs slēgts Cēsu Izstāžu nams
2013. gada 17. septembris  
28. septembrī Cēsu Izstāžu namā notiks konference, kā rezultātā Izstāžu nams būs slēgts apmeklētājiem.
Cēsīs ieskanēsies 11. Starptautiskais mūzikas festivāls „Galantais klavesīns”
2013. gada 23. septembris  
Šoruden jau 11. reizi Cēsīs notiks Starptautiskais mūzikas festivāls “Galantais klavesīns”. Ik gadu festivāls cenšas piedāvāt ko jaunu. Vairāku iepriekšējo festivālu koncertprogrammas tika papildinātas ar baletu, operu, vizuālo mākslu, šogad mūzikai pievienojusies dzeja.
Cēsu Izstāžu namā skatāma Jāņa Pauļuka gleznu izstāde
2013. gada 3. septembris  
06.09.-20.10.2013. Cēsu Izstāžu namā var apskatīt izstādi „Gleznotāju karalis Cēsīs. Jānis Pauļuks”.
Piedalies video reklāmu konkursā un parādi ko “Jaunieši var!” darīt brīvajā laikā
2013. gada 20. septembris  
Ja Tev un Taviem draugiem patīk filmēt, ja esi aktīvs, uzņēmīgs, iesaisties brīvprātīgo darbā, jaunatnes organizācijā vai skolas/augstskolas pašpārvaldē, tad nepalaid garām izdevību un piesakies video reklāmu konkursā – “Jaunieši var!”, aizraujot arī citus jauniešus ar iespējām lietderīgi pavadīt brīvo laiku!
Radošie kolektīvi aicina jaunos dalībniekus
2013. gada 28. augusts  
Cēsu Kultūras centra radošie kolektīvi aicina jaunos dalībniekus 2013./2014.g.sezonā.
Makulatūras vākšanas akcija
2013. gada 27. augusts  
Cēsu Centrālā bibliotēka iesaistījusies makulatūras vākšanas akcijā "Zaļā bibliotēka", atbalstot vietējo ražotāju un videi draudzīgu domāšanu un dzīvesveidu.
Projekta "Pūtēju orķestri Vidzemes novadam" trešais koncerts Limbažos
2013. gada 27. augusts  
2013. gada 31. augustā plkst. 17.00 Limbažu estrādē notiks VKKF Vidzemes kultūras programmā atbalstītā projekta "Pūtēju orķestri Vidzemes novadam" trešais koncerts.
Matiasa Jansona izstāde
2013. gada 30. jūlijs  
Cēsu Izstāžu namā no 3. augusta līdz 29. augustam būs apskatāma Matiasa Jansona izstāde „Kad man vēl būs 39”.
Gleznotāju plenēra izstāde "Mantojums"
2013. gada 2. augusts  
Kolonna Hotel Cēsis, Vienības laukumā 1, ir apskatāma gleznotāju plenēra izstāde "Mantojums".
No 6. augusta Cēsu audzināšanas iestādes nepilngadīgo audzēkņu darbu izstāde
2013. gada 5. augusts  
No 6. līdz 30. augustam, Cēsu Izstāžu namā būs iespēja apskatīt darbus, kurus izgatavojuši Cēsu audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem audzēkņi.
Cēsu novada kultūras projektu konkursa 2. kārtā atbalstīti 10 projekta pieteikumi
2013. gada 2. augusts  
Cēsu novada kultūras projektu konkursā ir atbalstīti 10 kultūras projekti, kopumā šo projektu realizācijai piešķirot 4000 latu līdzfinansējumu no Cēsu novada pašvaldības budžeta.
Cēsu vecpilsētas namiem ir, ko teikt!
2013. gada 23. jūlijs  
Jau trešo gadu Cēsu pilsētas svētku laikā 27.jūlijā par pieredzēto cēsniekiem un viņu viesiem stāstīs senie nami projekta „Vecpilsētas māju stāsti” ietvaros!
Cēsu kultūras speciālisti gūs pieredzi ES valstu muzejos un kultūras centros
2013. gada 18. jūlijs  
Cēsu Kultūras un Tūrisma centra speciālistiem tiks nodrošināta iespēja celt savu profesionālo kvalifikāciju kultūras un kultūras mantojuma jomā, piedaloties īstermiņa darba praksē pie ārvalstu sadarbības partneriem Igaunijā, Lietuvā, Polijā un Ungārijā.
Izsludināta 2013. gada Cēsu novada kultūras projektu konkursa 2. kārta
2013. gada 5. jūlijs  
Cēsu novadā tiek izsludināta ikgadējā kultūras projektu konkursa 2. kārta, kuru organizē un administrē pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.
Iespēja kļūt par brīvprātīgo Cēsu pilsētas svētkos
2013. gada 5. jūnijs  
Aicinām pieteikties Cēsu novada iedzīvotājus par brīvprātīgajiem Cēsu pilsētas svētkos, kas norisināsies 27. jūlijā.
Cēsu svētku tirdziņš
2013. gada 27. jūnijs  
27. jūlijā, Cēsu svētkos, no plkst. 10:00 līdz 18:00 notiks Cēsu svētku tirdziņš.
Reportāža no Dziesmu un deju svētkiem
2013. gada 1. jūlijs  
XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku laikā piedāvājam reportāžu par to, kā svētkos klājas Cēsu novada kolektīviem.
Cēsu Sv. Jāņa baznīca tagad arī Draugiem.lv
2013. gada 1. jūlijs  
Cēsu simbolam, Sv. Jāņa baznīcai, portālā Draugiem.lv izveidota restaurācijas projekta lapa „Cēsu Sv. Jāņa baznīcas restaurācija”.
Cēsu Draugu kartes sadarbība ar Mākslas festivālu
2013. gada 27. jūnijs  
Sadarbībā ar Mākslas festivālu šovasar Cēsu Drauga kartes īpašniekiem pirmo reizi tiek piedāvāts izmantot savas privilēģijas arī Mākslas festivāla „Cēsis 2013” pasākumos:
Apskatāms vairākkārtējā Dziesmu svētku virsdiriģenta Imanta Kokara goda uzvalks
2013. gada 27. jūnijs  
XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku laikā Cēsu Vēstures un mākslas muzeja ekspozīcijas zālē tiks eksponēta Imanta Kokara (1921 – 2011) goda uzvalks.
Trimdas latviešu mākslinieku darbu izstāde
2013. gada 19. jūnijs  
No 20. jūnija līdz 31. augustam Cēsu Jaunās pils semināru zālē apskatāma Trimdas latviešu mākslinieku darbu izstāde.
Dziesmu un Deju svētkiem veltītā izstāde kultūras biedrībā "Harmonija"
2013. gada 13. jūnijs  
Kultūras biedrības ,,Harmonija" telpās redzama Dziesmu un Deju svētkiem veltīta izstāde "Ar bagātu pūru".
Projekta Pūtēju orķestri Vidzemes novadam pirmais koncerts Smiltenē
2013. gada 13. jūnijs  
2013. gada 15. jūnijā plkst. 10.30 Smiltenē, Baznīcas laukumā notiks VKKF Vidzemes kultūras programmā atbalstītā projekta Pūtēju orķestri Vidzemes novadam pirmais koncerts.
Senioru deju festivāls „Kam nav 100, tas var!”
2013. gada 13. jūnijs  
8. un 9. jūnijā Cēsīs norisinājās senioru deju festivāls „Kam nav 100, tas var!”, kur ar dejām skatītājus priecēja dejotāji no dažādām Latvijas pilsētām.
Aicina iesniegt darbus 4. Latvijas jauniešu īsfilmu un foto festivālam
2013. gada 29. maijs  
4. Latvijas jauniešu īsfilmu un foto festivāls ir radošo un jauno režisoru, aktieru un fotomākslinieku konkurss, kurā tiek noteikta gada labākā īsfilma un fotogrāfija, ko pēc dažādiem vērtēšanas kritērijiem nosaka kompetenta žūrija
Mākslas skolas absolventu izstāde
2013. gada 24. maijs  
Cēsu Izstāžu namā no 24. maija ir atvērta ikgadējā Cēsu pilsētas Mākslas skolas diplomdarbu izstāde.
Vecpilsētu māju stāsti turpinās
2013. gada 28. maijs  
Cēsu vecpilsētā mājas runā cilvēku valodā. Tās prot izstāstīt savu dzīvesstāstu, pavēstīt par pilsētu un pilsētniekiem, notikumiem, saimniekiem un viņu likteņiem.
Lailas Balodes personālizstāde "Koka mūžs"
2013. gada 20. maijs  
Ungurmuižas Izstāžu zālē no 18. maija līdz 11. augustam būs apskatāma mākslinieces Lailas Balodes personālizstāde "Koka mūžs".
Latvijas Talantu vasaras projekts
2013. gada 20. maijs  
Marts Kristians Kalniņš un Katrīne Pasternaka vadīs Latvijas Talantu vasaras projektu „Satikšanās", kas noslēgsies ar diviem vērienīgiem iestudējumiem Dikļu un Vecgulbenes muižā.
Cēsu novada pašvaldība piešķir papildus finansējumu Cēsu kultūras projektu konkursa organizēšanai
2013. gada 10. maijs  
Cēsu novada pašvaldība Cēsu kultūras projektu konkursa īstenošanai 2013. gadā papildus piešķīrusi 4000 latu.
Iznācis jaunais informatīvais buklets "Atpūtas iespējas Cēsu novadā. Maijs"
2013. gada 3. maijs  
Ikmēneša bukletā ir iespējams uzzināt par dažāda veida pasākumiem Cēsu novadā.
Mazie opermmūzikas svētki Ungurmuižā
2013. gada 23. maijs  
29.jūnijā plkst. 20.00 tikai 10 minūšu braucienā no Cēsīm - Ungurmuižā, Raiskuma pagastā, Mazie Ungurmuižas opermūzikas svētki piedāvā koncertu „IR ZEME - VĪNA DĀRZS KUR ZIED...”.
Aicinām uz Bērnu svētkiem Cēsīs!
2013. gada 7. maijs  
Aicinām pieteikties sadarbības partnerus ar jaunām un interesantām idejām Bērnu svētku programmas kuplināšanā (uzvedumi, atrakcijas utml.)
Z(in)rāde un radošo eksperimentu darbnīca
2013. gada 23. aprīlis  
Bērnu zinātnes centrs - Z(in)oo, pavasarim tuvojoties, vēlas iepriecināt mazos Cēsu novada pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņus, dāvinot bezmaksas Z(in)rādi „Iepazīsties, Z(in)oo ģimene!” Jūsu izvēlētā laikā!
Vidzemes zēnu kori gatavi lielajam notikumam
2013. gada 3. maijs  
2.maijā Cēsu Bērnu un jauniešu centrā notika IX Latvijas zēnu koru salidojuma Vidzemes zēnu koru konkurss, kurā piedalījās 10 labākie un skanīgākie Vidzemes zēnu kori.
Jauniešu mājā viesojas jaunieši no Ēģiptes un Tunisijas
2013. gada 26. aprīlis  
Starpkultūru festivāla ''Otrpus Vidusjūrai'' ietvaros daudziem Latvijas jauniešiem bija iespēja iepazīties ar citu valstu kultūru.
Cēsu karmīnsarkanā karoga koris "Kora karu" finālā!
2013. gada 23. aprīlis  
Atbalstīsim Cēsu kori TV3 raidījuma tiešraidē, finālā 28. aprīlī plkst. 20.00!
Atklās Arnolda Mazīša 100 gadu piemiņas izstādi
2013. gada 23. aprīlis  
Ceturtdien, 25. aprīlī, plkst. 18:00 Cēsu izstāžu namā atklās cēsnieka Arnolda Mazīša 100 gadu piemiņas izstādi.
Radošā pēcpusdiena „No māla līdz keramikai...”
2013. gada 22. aprīlis  
Ceturtdien, 25.aprīlī 14.00-18.00 Cēsu Bērnu un jauniešu centrā Bērzaines ielā 4 aicinām piedalīties ikvienu interesentu keramikas darbu tapšanas procesa izzināšanā.
Jauno mākslinieku Krāsainās interpretācijas
2013. gada 22. aprīlis  
Jaunajā veikalā „Solo” ikvienu apmeklētāju iepriecinās spilgti, krāsaini un pārdroši Cēsu mākslas skolas jauno mākslinieku radošie darbi – Latviešu mākslinieku interpretācijas uz polikarbonāta loksnēm!
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas koncerts
2013. gada 11. aprīlis  
25. aprīlī plkst. 17:30 notiks Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas koncerts par godu Edvardam Grīgam un Jāzepam Vītolam.
Cēsīs notiks radošuma nedēļa
2013. gada 11. aprīlis  
No 22. līdz 28. aprīlim Cēsīs notiks „Radošuma nedēļa”.
29. aprīlī Cēsīs stepa deju koncerts baznīcas restaurācijas atbalstam
2013. gada 10. aprīlis  
Starptautiskā deju dienā, 29. aprīlī plkst. 18.00 cēsnieki un Cēsu viesi aicināti uz labdarības koncertu Cēsu Sv. Jāņa baznīcas restaurācijai Cēsīs.
Latviešu kino vakars 20.aprīlī 16:00 Cēsu Jaunajā pilī ar filmu "Sēņotāji"
2013. gada 5. aprīlis  
Režisora Ivara Tontegodes filma meistarīgi pievēršas sieviešu lomai vīrieša dzīvē, ļaujot sekot līdzi ne tikai aizraujošam sižetam, bet arī baudīt iespaidīgus specefektus
Jaunieši Cēsīs dokumentēs Otrā pasaules kara liecinieku atmiņas
2013. gada 15. aprīlis  
Cēsu jauniešu iniciatīvas grupa sadarbībā ar Cēsu Vēstures un Mākslas muzeju ir uzsākusi īstenot projektu „Gribam zināt!”.
Cēsīs sākušās Mākslas dienas
2013. gada 10. aprīlis  
Ceturtdien, 11. aprīlī, Cēsīs ar četrām mākslas izstādēm sākušās Mākslas dienu aktivitātes.
Gata Šļūkas karikatūru izstāde
2013. gada 8. aprīlis  
Aprīlī kafejnīcas "Pie Raunas vārtiem" skatlogos ir apskatāma Gata Šļūkas karikatūru izstāde.
Pasākumi un izstādes Cēsu Centrālajā bibliotēkā 2013. gada aprīlī
2013. gada 1. aprīlis  
Bibliotēku nakts Cēsīs 2013, izstāde Dzejniekam novadniekam Leonīdam Breikšam – 105, izstāde 16.aprīlī tulkotājai Silvijai Bricei – jubileja, Gunas un Jāņa Rukšānu fotogrāfiju izstāde „Ziedi zied visu gadu! u.c.
Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņu glezniecības darbu izstāde "Klusā daba"
2013. gada 3. aprīlis  
Visu aprīļa mēnesi Cēsu Mākslas skolā ir apskatāma JRMV audzēkņu radošo darbu izstāde.
Cēsu novada kultūras projektu konkursā atbalstīti 14 projekta pieteikumi
2013. gada 2. aprīlis  
Cēsu novada kultūras projektu konkursā ir atbalstīti 14 kultūras projekti, kopumā šo projektu realizācijai piešķirot 6000 Ls līdzfinansējumu no Cēsu novada pašvaldības budžeta.
Cēsu novada kultūras projektu konkursā saņemti 41 pieteikumi
2013. gada 21. marts  
Pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” izsludinātajā Cēsu kultūras projektu konkursā ir saņēmusi 41 projektu pieteikumus par kopējo summu 16983,54 lati.
Veiksmīgi noslēdzies Cēsu - Tartu kultūras sadarbības projekts
2013. gada 15. marts  
Marta sākumā ar starptautisku konferenci par mākslinieku un radošo industriju lomu reģionu attīstībā Cēsīs noslēdzās pusotru gadu ilgušais kultūras sadarbības projekts ar Tartu, ko īstenoja pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.
Izsludināts Cēsu novada kultūras projektu konkurss
2013. gada 25. februāris  
Lai atbalstītu radošas idejas kultūras jomā un veicinātu iniciatīvu darboties, Cēsu novadā tiek izsludināts ikgadējais kultūras projektu konkurss, kuru organizē un administrē pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.
Cēsu Jaunajā pilī izstāde „Liecinieki. Latvijas piļu un kungu māju interjeri 19. gadsimtā un 20. gadsimta sākumā”.
2013. gada 18. februāris  


Printēt