A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Cēsnieki iekļuvuši straptrautiskā bērnu mākslas konkursa 2.kārtā

Cēsnieki iekļuvuši straptrautiskā bērnu mākslas konkursa 2.kārtā

Šī gada janvāra beigās noslēgusies 47.Starptautiskā bērnu māksla konkursa "Lidice 2019" 1.kārta (Latvijas mērogā), kurā izvērtēti 943 darbi no 54 Latvijas novadiem un pilsētām.

Konkursa 2.kārtai, kas notiks šī gada pavasarī Čehijā, žūrija veica rūpīgu darbu atlasi, kā to nosaka konkursa noteikumi. Par mākslinieciski augstvērtīgiem, oriģināliem, kvalitatīviem un atbilstošiem konkursa tēmai tika atzīti 211 darbi.

Laurātu vidū iekļuvuši jaunie, talantīgie mākslinieki no Cēsu Bērnu un jauniešu centra (Cēsu BJC) un Cēsu Jaunās pamatskolas:
• Kate Marta Smilga, Diāna Laura Rolava, Hanna Lukstiņa, Evelīna Rasa, Terēze Dārta Ozola, Agnese Pūpe, Emīls Ozols un Paula Anna Lakstīgala no Cēsu BJC Keramikas pulciņa (skolotāja Līva Boze);
• Līna Grava, Karlīna Freiberga un Patrīcija Pētersone no Cēsu BJC Daigas mākslas darbnīcas (skolotāja Daiga Jirgensone);
• Cēsu BJC Mākslas darbnīcas audzēķu grupa, darba ”Daudzdzīvokļu māja” autori (skolotāja Ingūna Briede);
• Alise Ozoliņa no Cēsu Jaunās pamatskolas (skolotāja Daiga Jirgensone).

Šī gada konkursa tēma “ķīmija” par godu 150 gadiem, kas apritējuši, kopš  Dmitrijs Mendeļejevs izveidojis elementu periodisko sistēmu, kas ir viens no mūsdienu ķīmijas pīlāriem un caurvij ikdienas dzīvi, sākot no apavu zolēm, asfalta uz ceļa, līdz skaistai uguņošanai debesīs.

Konkursa dalībnieki veidojuši zīmējumus, gleznojumus, darbus kombinētā tehnikā, veidojumus no māla, koka, papīra, auduma divdimensiju un trīsdimensiju darbus. Darbos oriģināli atveidots viss, kas saistās ar bērnu izpratni par ķīmiju ikdienas sadzīvē, krāsās, atklājumos, apkārtējās vides norisēs, izzinot tās nozīmi un ietekmi.

Latvijas kārtas Laureātu darbu izstāde apskatāma no 2019.gada 4.februāra līdz 21.februārim LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (Jelgavas ielā 1, Rīgā).
Laureātu apbalvošana notiks 2019.gada 21.februārī plkst.14.00 LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā.

Vairāk informācija par konkursu https://visc.gov.lv/intizglitiba/vizmaksla.shtml#jan30

Sveicam laureātus un viņu pedagogus!

Informāciju sagatavoja :
Cēsu BJC pasākumu organizatore
Lāsma Dene

Publicēšanas datums: 2019. gada 31. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt