A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Erudītākie tautasdziesmu zinātāji satiekas Cēsīs

Erudītākie tautasdziesmu zinātāji satiekas Cēsīs

Cēsu Bērnu un jauniešu centrā 25.janvārī notika Vidzemes novada Latviešu tautasdziesmu dziedāšanas sacensības skolu jaunatnei „Lakstīgala 2019”, kurā piedalījās zinošākās un erudītākās komandas no septiņiem Vidzemes novadiem - Apes, Alūksnes, Pārgaujas, Ķeguma, Lielvārdes, Jaunpiebalgas un Ogres.

Ik gadu, jau kopš 2003.gada, pasākums notiek ar atlasi - vispirms skolās, novados un pilsētās, tad reģionos. Tiek noteiktas labākās un veiksmīgākās komandas, muzikālākais, atraktīvākais un radošākais latviešu tautasdziesmu izpildījums.

Pasākuma mērķis - sekmēt bērnu un jauniešu līdzdalību Dziesmu un deju svētku procesā, kultūras mantojuma apguvē, iesaistoties Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pilnveidē.

Šaja gadā Vidzemes novada sacensības gaitu vēroja un komandu sniegumu izvērtēja Cēsu un apvienoto novadu mūzikas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Ilga Šķendere, Valsts izglītības satura centra (VISC) neformālās izglītības departamenta interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas folkloras projektu koordinatore Māra Mellēna un vecākā referente (kora mākslā) Rita Platpere.

Sacensība bija spraiga - komandas parādīja labāko sniegumu, kuru bija rūpīgi gatavojušas visu gadu. Lai pārliecinātu žūriju par savām zināšanām, nācās koncentrēties, domāt radoši un rast pareizās atbildes uz jautājumiem par latviešu tautas gadskārtu svētkiem un godiem, senajiem mūzikas instrumentiem, tautastērpiem, latvju rakstiem, ornamentiem un pats galvenais - latviešu tautasdziesmu.

Komandas lieliski parādīja savu centību un iepriekš apgūtās zināšanas no latviešu tautasdziesmu izlases “Lakstīgala”, ko apkopojis kordiriģents Roberts Zuika, kura iniciatīvas rezultātā arī tapis šis konkurss Latvijā.

Augstāko novērtējumu un I pakāpi ieguva:  Bejas pamatskolas komanda (skolotāja Dana Berkule), Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas komanda (skolotāja Ināra Kravale), Ziemeru pamatskolas komanda (skolotāja Inga Ārste), Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas 3. un 7.-9.klašu komandas (skolotāja Sandra Oto), Jaunpiebalgas vidusskolas 2.-3.klašu komanda (skolotāja Ieva Damroze), Jaunpiebalgas vidusskolas 5.-7.klašu komanda (skolotāja Liena Vaļģe), Birzgales pamatskolas komanda (skolotāja Sandra Siliņa), Lielvārdes pamatskolas komanda (skolotāja Inga Blumfelde), Ogres 1.vidusskolas komanda (skolotāja Gunita Bičule), Madlienas vidusskolas komanda (skolotāja Iveta Mežajeva) un Stalbes vidusskolas komanda (skolotāja Anda Tomsone).

Vairāk informācija atrodama www.cbjc.lv

Informāciju sagatavoja:
Cēsu Bērnu un jauniešu centra
pasākumu organizatore
Lāsma Dene

Publicēšanas datums: 2019. gada 29. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt