A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » M – stunda skolēniem ar Vidzemes kamerorķestri

M – stunda skolēniem ar Vidzemes kamerorķestri

Sākoties jaunajam mācību gadam, Vidzemes kamerorķestris un Cēsu Kultūras centrs aicināja Cēsu novada skolu 1.-4.klašu skolēnus uz otro koncertu no koncertu cikla „M – stunda” jeb Mūzikas stunda, lai iepazīstinātu jaunāko klašu skolēnus ar orķestra mūziku, orķestra dažādajiem mūzikas instrumentiem un radītu bērniem koncerta apmeklējuma piedzīvojumu.

Otrā „M-stunda” notika otrdien, 8.oktobrī Vidzemes koncertzālē „Cēsis”, pulcējot skolēnu grupas, lai kopā izzinātu pasauli ar mūzikas palīdzību. Vidzemes kamerorķestra diriģents Andris Veismanis koncerta programmas veidošanā uzaicinājis piedalīties Andri Sējānu un koncerta īpašo viesi Renāru Kauperu.„M-stundas” programmas veidotājs un vadītājs Andris Sējāns atzīst: „Mācoties mūziku mēs apgūstam ne tikai to. Caur mūziku iegūstam informāciju par dažādām dzīves jomām un tā rosina interesi izzināt pasauli.” Koncerta programma veidota, balstoties uz Renāra Kaupera dziesmām bērniem un ģimenēm, kuras aizrauj un iedvesmo gan lielus, gan mazus klausītājus. Mūzikā atspoguļojas dažādas zināšanas un koncerta laikā skolēni atkārtoja ne tikai dabas zinības, matemātiku, alfabētu, bet arī uzzināja, kas ir picikato, fūga un kā to rada, izmēģināja diriģēšanas mākslas pamatus un daudz ko citu.

Koncertu cikla “M-stunda” pirmais koncerts notika 2018.gada pavasarī. Koncerti tiek rīkoti ar mērķi raisīt interesi par mūziku, orķestra mūziku un radīt koncerta apmeklējuma pieredzi jaunāko klašu skolēniem.

Pasākumu  rīko p/a „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.
Papildus informācija:
Cēsu Kultūras centrs
Tel. 26666365
www.kultura.cesis.lv   
facebook.com/cesukultura

Publicēšanas datums: 2019. gada 11. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt