A  A  A
Lapas karte


Kādas aktivitātes šajā ziemā izbaudi visvairāk?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Noslēdzies „Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2018” projektu konkurss

Noslēdzies „Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2018” projektu konkurss

Ir noslēdzies Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātais un administrētais „Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2018” projektu konkurss, kurā tika saņemti pavisam 119 projektu pieteikumi par kopējo pieprasītā finansējuma summu 478 561,77 eiro. Ekspertu komisija, ņemot vērā konkursa nolikumā apstiprinātos kritērijus, izvērtēja projektu pieteikumus un lēma atbalstīt 60 projektus, sadalot konkursā pieejamo finansējumu 129 600,00 eiro apmērā. Diemžēl lielās konkurences un pieļauto kļūdu dēļ daudz patiešām labu iniciatīvu atbalstu nesaņēma.
 
Starp atbalstītajiem bija arī 10 projekti, kas tiks īstenoti Cēsīs. Konkursā atbalstu saņēma “FOTO.LV” projekts “Cēsniekam palikt”, kas būs fotogrāfiju izstāde uz Sv.Jāņa baznīcas fasāde renovācijas sieta tās atjaunošanas laikā, Latvijas Jaunā teātra institūta darbnīcas bērniem un jauniešiem un Cēsu teātra projekts “Skatuve. Teātris. Roc dziļāk!”. Tāpat atbalstīta IX Starptautiskā Alfrēda Kalniņa Jauno pianistu konkursa norise Cēsīs, biedrības “Harmonija” grāmata “Cēsis gadsimtu mijā /1877.-1914./”, Latvijas Neredzīgo biedrības Cēsu organizācijas projekts “Dosim iespēju talantam”, kā arī Cēsu Kultūras un Tūrisma centra projekts  “Pašu radīta dziesma – pašu radīta valsts. Vislatvijas folkfestivālam – 30”. Atbalstīta arī Skola6 iecere "Dizaina domāšana radošo industriju konkurētspējai", kā arī Lauku sieviešu atbalsta grupas "Vaive" iesniegtais projekts "Etnogrāfiskās Vidzemes sievu cepures (izšūtās)" un "ELM Media" vēsturiskā apmetuma restaurācijas meistarklase.
 
Ar atbalstīto projektu sarakstu iespējams iepazīties šeit.
 
Projektu pieteicēji tuvākajā laikā e-pastā saņems oficiālu ziņu par „Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2018” projektu konkursa rezultātiem.

Jāatzīmē, ka vairāki projekti netika atbalstīti, jo pieteikumu sagatavošanā nebija ievērotas nolikuma prasības, kas ir būtiskas, lai izvērtētu projekta sasniedzamos mērķus un atbilstību Vidzemes kultūras programmai. Tāpat arī ekspertu komisija noraidīja vairākus projektu pieteikumus, kas jau saņēmuši finansējumu Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100” ietvaros un līdz ar to ir pretrunā ar konkursa nolikumu.
 
No  2018.gada maija līdz decembrim jau vienpadsmito gadu ar Vidzemes kultūras programmas atbalstu tiks īstenotas dažādas kultūras iniciatīvas un idejas. Aktuālā informācija par atbalstīto projektu pasākumiem un rezultātiem būs pieejama Vidzemes reģiona mājas lapā – http://www.vidzeme.lv.

Plašāka informācija par „Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstīto Vidzemes kultūras programmu 2018” atrodama šeit.

Papildu informācija: Dace Laiva, Vidzemes kultūras programmas koordinatore, tel. 25670756,


Publicēšanas datums: 2018. gada 2. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt