A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Noslēgusies latviešu tautasdziesmu dziedāšanas sacensības 1.kārta

Noslēgusies latviešu tautasdziesmu dziedāšanas sacensības 1.kārta

Cēsu Bērnu un jauniešu centrā (CBJC) 17.janvārī tika organizēta ikgadējā Latviešu tautasdziesmu dziedāšanas sacensība skolu jaunatnei “Lakstīgala 2019”, kurā piedalījās Jaunpiebalgas un Pārgaujas novadu dziedātāji.

Dalībnieki sacentās ne tikai tautas dziesmu dziedāšanā un zināšanā, bet arī atbildēja uz viktorīnas jautājumiem par tradicionālajiem latviešu tautas mūzikas instrumentiem, svinamajām dienām, tradīcijām un godiem, kā arī izskaidroja tautas dziesmās izmantotos senvārdus.

Sacensību klātienē vēroja un vērtēja Ilga Šķendere (Cēsu un apvienoto novadu mūzikas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja) un Antra Svetoka (Cēsu 1.pamatskolas mūzikas skolotāja).

Uz 2.kārtu Vidzemes novadā 2019.gada 25.janvārī tika izvirzītas trīs komandas - Jaunpiebalgas vidusskolas 2.-3.klašu komandu (skolotāja Ieva Damroze), Jaunpiebalgas vidusskolas 5.-7.klašu komandu (skolotāja Liena Valģe) un Stalbes vidusskolas 4.klases komandu (skolotāja Anda Tomsone).

Latviešu tautas dziesmu dziedāšanas sacensības “Lakstīgala” mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi, padziļināt zināšanas par latviešu tautas dziesmu un latviešu tautas tradīcijām, kā arī aktivizēt sava novada kultūras vērtību apzināšanu.

Vairāk par sacensību uzzināsiet mājas lapā www.cbjc.lv.

Informāciju sagatavoja:
Cēsu Bērnu un jauniešu centra
pasākumu organizatore
Lāsma Dene

Publicēšanas datums: 2019. gada 24. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt