A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Lauki

Arhīvs

Atvērto durvju dienu pasākums mežu īpašniekiem demonstrējumu teritorijā „Kalna Gavieši”
2019. gada 12. novembris  
Sestdien, 16.novembrī, plkst.10.00 meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijā "Kalna Gavieši” Amatas novada Skujenes pagastā notiks Atvērto durvju dienas pasākums - seminārs par meža apsaimniekošanu. Seminārā iekļautas dažādas tēmas – nekailciršu mežu apsaimniekošana, Eiropas Savienības piedāvātais atbalsts mežu īpašniekiem, darba aizsardzības prasības mežizstrādes jomā, mazā ērgļa aizsardzība Latvijā, egļu astoņzobu mizgraužu izplatība un citas aktualitātes privātā meža apsaimniekošanā. Dienas otrā daļa plānota arī mežā, iepazīstoties ar jaunākajiem kopšanas un izlases ciršu objektiem. Uz bezmaksas semināru aicināti meža īpašnieki, apsaimniekotāji un visi citi interesenti.
Kvalitatīvas un ekonomiski izdevīgas augkopības produkcijas ražošana (bioloģisku zirņu audzēšana)
2019. gada 26. septembris  
LLU mūžizglītības centrs aicina apmeklēt kursu “Kvalitatīvas un ekonomiski izdevīgas augkopības produkcijas ražošana (bioloģisku zirņu audzēšana)”.
Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanā
2019. gada 10. septembris  
SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra” Cēsu nodaļa aicina jauniešus iesaistīties Valsts Lauku tīkla pasākumā „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai.” Informatīvā diena notiks 2019.gada 20.septembrī plkst.10.00, Bērzaines ielā 5, Cēsīs.
Bioloģiskās lauksaimniecības kurss Cēsīs
2019. gada 5. septembris  
LLU Mūžizglītības centrs aicina uz 160 stundu kursu “Bioloģiskā lauksaimniecība”, kurā apgūt bioloģiskās saimniekošanas pamatus pielietojot teorētisko un praktisko nodarbību ciklus profesionālu, praktizējošu pasniedzēju vadībā izmantojot praktizējošu saimniecību bāzi praktisko iemaņu apgūšanai.
Seminārs "Invazīvo augu sugu izplatība un ierobežošana"
2019. gada 7. maijs  
Trešdien, 29.maijā, plkst.10.00 Kaķukrogā notiks seminārs "Invazīvo augu sugu izplatība un ierobežošana".
Kvalifikācijas paaugstināšanas kursi mazajiem lauku uzņēmējiem
2019. gada 16. maijs  
Latvijas lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības kamera organizē kvalifikācijas paaugstināšanas kursus mazajiem lauku uzņēmējiem.
Mazo lauku saimniecību meža apsaimniekošanas alternatīvas - saimniecības attīstībai un ienākumu gūšanai un konkurētspējas paaugstināšanai
2019. gada 23. aprīlis  
Latvijas lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības kamera aicina mazos lauku uzņēmējus apgūt jaunas prasmes un iegūt zināšanas par tēmu "Mazo lauku saimniecību meža apsaimniekošanas alternatīvas - saimniecības attīstībai un ienākumu gūšanai un konkurētspējas paaugstināšanai" 3.maijā "Kalna Gaviešos", Skujenes pagastā, Amatas novadā
LAD pavasarī visā Latvijā organizē seminārus lauksaimniekiem par aktualitātēm
2019. gada 27. marts  
Lai stāstītu par Lauku atbalsta dienesta darba aktualitātēm, kā arī sniegtu atbildes uz visiem dienesta klientus interesējošajiem jautājumiem, LAD 2019.gada martā un aprīlī organizē seminārus visā Latvijā.
Seminārs "Aktualitātes atbalsta maksājumos 2019.gadā"
2019. gada 20. marts  
Trešdien, 17.aprīlī, plkst.10.00 Vaives pagasta “Kaķukrogā” notiks seminārs, kurā speciālisti informēs par nosacījumiem atbalsta pasākumiem 2019.gadā.
Notiks akcija lauksaimniekiem “Tīra sēta – laba sēta”
2019. gada 15. marts  
No 15.marta līdz 30.jūnijam Ziemeļvidzemē un Malienas reģionā notiks lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma bezmaksas savākšanas akcija “Tīra sēta – laba sēta”, ko organizē SIA “ZAAO” (ZAAO).
Traktortehnikas un tās piekabju ikgadējās valsts tehniskās apskates Cēsu novadā
2019. gada 5. marts  
Cēsu novadā traktortehnikas ikgadējo tehnisko apskati varēs veikt 8.maijā plkst.12.30 Rīdzenē, Ezera ielā 6, pie katlu mājas un 9.maijā plkst.13.30 Krīvos, mehāniskajās darbnīcās.
Notiks 4.Latvijas Lauku kopienu parlaments
2019. gada 12. aprīlis  
No 2019.gada 6. līdz 7.jūnijam Zaļeniekos, Jelgavas novadā notiks 4.Latvijas Lauku kopienu parlaments, aktualizējot esošās un briestošās pārmaiņas lauku telpā.
Biedrība „Cēsu rajona lauku partnerība” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 6.kārtu
2019. gada 26. februāris  
Biedrība „Cēsu rajona lauku partnerība” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 6.kārtu sabiedriskā labuma projektiem saskaņā ar “Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” partnerības teritorijā.
Seminārs “Retāk kultivētie augļaugi Latvijā”
2019. gada 20. februāris  
Cēsu novada Vaives pagasta “Kaķukrogā” 6.martā plkst.10.00 notiks seminārs “Retāk kultivētie augļaugi Latvijā”.
Mīlestības apliecinājums savai vietai – Latvijas reģionos īstenotas radošas iniciatīvas
2019. gada 14. februāris  
Biedrība „Latvijas Lauku forums” jau astoto reizi īsteno LEADER Dižprojektu akciju. Konkursa mērķis ir popularizēt unikālas un reģionu teritorijām un iedzīvotājiem nozīmīgas idejas. Konkursa laikā galvenā nav projektu savstarpējā sacensība, bet gan lepošanās ar paveikto, sabiedrības informēšana par līdzcilvēku paveikto, iedrošinot arī citus aktīvai rīcībai.
Seminārs par ES atbalstu meža īpašniekiem 2019.gadā
2019. gada 14. februāris  
Trešdien, 27.februārī, plkst.10.00 Vaives pagasta "Kaķukrogā" notiks Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra seminārs par ES atbalstu meža īpašniekiem 2019.gadā.
Seminārs “Retāk kultivētie augļaugi Latvijā”
2019. gada 14. februāris  
Trešdien, 6.martā, plkst.10.00 Vaives pagasta "Kaķukrogā" notiks seminārs “Retāk kultivētie augļaugi Latvijā”.
Biedrības „Cēsu rajona lauku partnerība” paziņojums
2019. gada 5. februāris  
Biedrība „Cēsu rajona lauku partnerība” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 4.kārtu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma “Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzīta vietējā attīstība)” ietvaros apstiprinātās vietējās attīstības stratēģijas ieviešanai
Var iesniegt lauku bloku precizējumus
2019. gada 5. februāris  
No šā gada 4.februāra lauksaimnieki var veikt lauku bloku / ainavu elementu precizēšanu 2018.gadam. Precizēšanas pieprasījumus varēs iesniegt līdz šā gada 1.aprīlim.
Lauku atbalsta dienests informē par provizoriskām LAP pasākumiem
2019. gada 15. janvāris  
Ir zināmās šā gada provizoriskās Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumu kārtas.
Platību maksājumi
2018. gada 10. decembris  
Līdz 2018.gada 22.novembrim Lauku atbalsta dienests platību maksājumos izmaksājis vairāk nekā 150 miljonus eiro.
Pieejams atbalsts inovāciju un jaunu produktu, tehnoloģiju izstrādei lauksaimniecībā
2018. gada 21. novembris  
Lauku atbalsta dienests (LAD) no 2018.gada 2.novembra līdz 3.decembrim izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu pasākuma "Sadarbība" apakšpasākuma "Atbalsts Eiropas Inovāciju partnerības (EIP) lauksaimniecības ražīgumam un ilgtspējai lauksaimniecības ražīguma un ilgtspējas darba grupu projektu īstenošanai" trešās kārtas 1.posmam un apakšpasākuma "Atbalsts jaunu produktu, metožu, procesu un tehnoloģiju izstrādei" trešajai kārtai.
STC mācību centrs aicina uz kursiem “Bioloģiskās lauksaimniecības pamati”
2018. gada 19. oktobris  
STC mācību centrs aicina uz kursiem “Bioloģiskās lauksaimniecības pamati”
Medību koordinācijas komisijas sēde
2018. gada 15. oktobris  
Ceturtdien, 18.oktobrī, plkst.9.00 Vaives Pagasta pārvaldē notiks Medību koordinācijas komisijas sēde
Sausuma dēļ cietušajiem lauksaimniekiem pieejams VID atbalsts nodokļu nomaksas jomā
2018. gada 28. septembris  
Ņemot vērā, ka ilgstošā sausuma izraisītās sekas lauksaimniecībā atzītas par valsts mēroga dabas katastrofu, Valsts ieņēmumu dienests (VID) varēs sadalīt termiņos vai atlikt uz laiku nodokļu maksājumus lauksaimniekiem, kurus Zemkopības ministrijas deleģētā SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” būs atzinusi par valsts mēroga dabas katastrofā cietušajām personām lauksaimniecībā.
Lauku atbalsta dienests izsludina projektu pieteikumu iesniegšanu pasākumā “Ieguldījumi materiālajos aktīvos”
2018. gada 26. septembris  
No 2018.gada 18.oktobra līdz 22.novembrim var pieteikties atbalsta saņemšanai trīs investīciju atbalsta pasākumos "Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās", "Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē" un "Atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā".
Noslēgusies Veismaņu un Rāmuļu kapsētu digitalizācija
2018. gada 25. septembris  
Septembrī noslēgusies Leader projekta “Vaives pagasta kapsētu digitalizācija” īstenošana. Projekta ietvaros veikta Vaives pagasta Rāmuļu un Veismaņu kapsētu digitalizēta kartēšana, kapavietu uzskaite, numurēšana, apbedījumu foto fiksācija, izveidota karte un datu bāze, kura būs apskatāma gan interneta vidē www.cemety.lv, gan vizuālā attēlojumā kapsētās.
Meistarklase "Dizaina domāšana, veidojot savu produktu un tā iepakojumu"
2018. gada 12. septembris  
Dzērbenes pilī 24.septembrī plkst.10.00 līdz plkst.17.00 notiks meistarklase "Dizaina domāšana, veidojot savu produktu un tā iepakojumu".
ALTUM sāk piedāvāt mazos aizdevumus lauku teritorijās
2018. gada 6. septembris  
Attīstības finanšu institūcija ALTUM no šodienas sāk piedāvāt pilnīgi jaunu aizdevumu programmu “Mazie aizdevumi lauku teritorijās”, kas ir izstrādāta sadarbībā ar Zemkopības ministriju. Programma, kuras kopējais finansējums ir 13,8 miljoni eiro, ir līdz šim nebijusi valsts atbalsta iespēja, jo paredzēta tikai tiem, kas saimnieko ārpus lielajām pilsētām un kuriem ir neliels gada apgrozījums (līdz 70 tūkstošiem eiro).
Radoša prezentācija - seminārs "Ārstniecības augu pasaule ikdienai. Praktiski padomi un ieteikumi"
2018. gada 27. augusts  
Trešdien, 19,septembrī, plkst.10.00 z/s "Avotiņi" Lādē, Limbažu pagastā, Limbažu novadā notiks seminārs "Ārstniecības augu pasaule ikdienai. Praktiski padomi un ieteikumi".
Profesionālās pilnveides izglītības programmas kursi “Bioloģiskās lauksaimniecības pamati”
2018. gada 13. augusts  
STC mācību centrs piedāvā profesionālās pilnveides izglītības programmas kursus “Bioloģiskās lauksaimniecības pamati”.
Noslēdzies Leader projekta “Vaives Amatu mājas darbības pilnveidošana” 2.realizācijas posms
2018. gada 24. jūlijs  
Vaives Amatu mājā jūlijā noslēdzies Leader projekta “Vaives Amatu mājas darbības pilnveidošana” 2.realizācijas posms. Projekta īstenošanas mērķis ir pilnveidot Vaives Amatu mājas darbību, sniedzot plašākas iespējas apgūt amatus, prasmes, un, papildinot zināšanas, iesaistīties kultūrvēstures veidošanas procesos.
Aicina piedalīties konkursā „Par Latvijas skaistāko daiļdārzu un lauku sētu”
2018. gada 29. jūnijs  
Daiļdārzu īpašniekus, ainavu arhitektus un ainavu arhitektūras projektēšanas birojus, apstādījumu ierīkošanas firmas, kuru apstādījumu projekti realizēti gan privātajos dārzos, gan iestāžu un citu objektu apstādījumos aicina piedalīties konkursā „Par Latvijas skaistāko daiļdārzu un lauku sētu”.
Kā rīkoties, ja sausuma dēļ cietušas kultūraugu platības
2018. gada 29. jūnijs  
Pēc dabas katastrofas izsludināšanas lauksaimniecībā Lauku atbalsta dienests ir papildinājis informāciju, kā lauksaimniekam jārīkojas, lai saglabātu ES un valsts atbalstu par sausuma dēļ cietušajām kultūraugu platībām.
Sertifikācijas un testēšanas centrs Rīko mācību un pieredzes braucienu uz Ukrainu
2018. gada 21. jūnijs  
Valsts SIA “Sertifikācijas un testēšanas centrs” sadarbībā ar Valsts institūciju “L. Pogorilova vārdā nosaukto Ukrainas zinātniski pētniecisko institūtu” rīko mācību un pieredzes braucienu uz Ukrainu, lai klātienē iepazītu Institūta izstrādātās tehnoloģijas un metodes augkopības jomā, kā arī atsevišķā saimniecībā iepazītos ar lopkopības produkcijas ražošanas tehnoloģijām.
Pieteikšanās konkursam "Sakoptākais mežs"
2018. gada 21. jūnijs  
Līdz 29.jūnijam mežu īpašnieki aicināti pieteikties konkursam “Sakoptākais mežs”.
LAD pieejams atbalsts ar lauksaimniecību nesaistītām aktivitātēm, arī tūrismam
2018. gada 17. maijs  
Lauku atbalsta dienests (LAD) no 2018.gada 18.jūnija līdz 18.jūlijam izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu apakšpasākumā "Atbalsts ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā".
Meža īpašniekiem otro gadu iespēja piedalīties konkursā „Sakoptākais mežs”
2018. gada 15. maijs  
Konkurss „Sakoptākais mežs” šogad tiek rīkots jau otro gadu ar mērķi veicināt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu un apzināt labas mežsaimniecības prakses piemērus privātajos mežos, kā arī veicināt sabiedrības izpratni par lauku kultūrvides saglabāšanu.
Aicina uz Vaivi izzināt zālāju sniegtos labumus
2018. gada 2. maijs  
Sestdien, 5. maijā, Lauku dienu laikā – aicinām apmeklēt Vaivi (“Kaķukrogs”, Vaives pagasts, Cēsu novads), no plkst.12.00 līdz plkst.16.00!
Nodokļu aktualitātes lauksaimniecības uzņēmumiem un pašnodarbinātajiem 2018.gadā
2018. gada 17. aprīlis  
Pirmdien, 21.maijā, plkst.10.00 Priekuļos, Dārza ielā 12 notiks seminārs par nodokļu aktualitātēm lauksaimniecības uzņēmumiem un pašnodarbinātajiem 2018.gadā
Seminārs "Lauku sēta – lauku tūrisma attīstībai"
2018. gada 27. marts  
Trešdien, 25.aprīlī, plkst.13.00 Vaives pagasta Kaķukrogā notiks seminārs "Lauku sēta – lauku tūrisma attīstībai", ko vadīs agronome-dārzniece Sniedze Ragže.
Seminārs "Aktualitātes platībmaksājumos 2018.gadā"
2018. gada 27. marts  
Ceturtdien, 26.aprīlī, plkst.10.00 Vaives pagasta Kaķukrogā notiks seminārs "Aktualitātes platībmaksājumos 2018.gadā"
Iespēja pieteikties atbalstam mežsaimniecībā
2018. gada 27. marts  
Lauku atbalsta dienests informē: no 2018.gada 19.aprīļa līdz 2018.gada 21.maijam varēs pieteikties atbalsta saņemšanai pasākuma "Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un meža dzīvotspējas uzlabošanā" apakšpasākumā “Meža ieaudzēšana”.
Akcija lauksaimniekiem “Tīra sēta – laba sēta”
2018. gada 15. marts  
No 15.marta līdz 30.jūnijam notiks lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma bezmaksas savākšanas akcija “Tīra sēta – laba sēta”, ko organizē SIA “ZAAO” (ZAAO). Akcijas laikā nododot ZAAO vismaz 1m3 otrreizējai pārstrādei derīga materiāla - ruļļu plēves, bedru plēves, Big-Bag maisus, HDPE kannu plastmasas iepakojumu, iespējams laimēt lauksaimniecības preču veikala "Agroserviss Valmiera" dāvanu kartes.
Traktortehnikas un tās piekabju ikgadējās valsts tehniskās apskates Cēsu novadā
2018. gada 6. marts  
Cēsu novadā traktortehnikas ikgadējo tehnisko apskati varēs veikt 9.maijā plkst.12.30 Rīdzenē, Ezera ielā 6, pie katlu mājas un 9.maijā plkst.13.30 Krīvos, mehāniskajās darbnīcās.
Konkurss „Dižprojekts” – inovatīvi un ilgspējīgi risinājumi Latvijas lauku attīstībai un ekonomiskajai izaugsmei
2018. gada 2. marts  
Dižošanās akcija - konkurss „Dižprojekts” notiek jau septīto reizi. Biedrība „Latvijas Lauku forums” konkursu organizē, lai popularizētu reģionu teritorijām un iedzīvotājiem nozīmīgas idejas, kas īstenotas projektos ar LEADER pieejas finansējuma atbalstu, iedrošinot Latvijas iedzīvotājus drosmīgam lēmumam – dzīvot un aktīvi darboties laukos. Konkursam tika pieteikti divdesmit četri projekti no visiem Latvijas reģioniem ar ko vietējie lepojas.
Ainavu elementus var precizēt līdz šā gada 3.aprīlim
2018. gada 2. marts  
Šobrīd lauksaimnieki var veikt lauku bloku un ainavu elementu precizēšanu 2018.gadam.
Notiks seminārs par tomātu audzēšanu
2018. gada 12. februāris  
Cēsu novada Vaives pagasta “Kaķukrogā” 28.februārī plkst.13.00 notiks seminārs par tomātu audzēšanu “No sēkliņas līdz sēkliņai”. To vadīs lektore kolekcionāre Natālija Zeltiņa.
Aicinām pieteikties Zemkopības ministrijas konkursam “Sējējs 2018”
2018. gada 21. februāris  
Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2018”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas, bet arī lauku attīstības konsultanti. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs septiņās nominācijās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.
"STC mācību centrs" piedāvā bezmaksas kursu bioloģiskajā lauksaimniecībā
2017. gada 6. decembris  
Tiek piedāvāta iespēja apgūt BEZMAKAS 160 stundu kursus Bioloģiskajā lauksaimniecībā. Pieteikumus pieņem līdz 15.februārim pieteikumus.
Var iesniegt lauku bloku precizējumus
2018. gada 9. februāris  
No šā gada 5.februāra lauksaimnieki var veikt lauku bloku / ainavu elementu precizēšanu 2018.gadam. Precizēšanas pieprasījumus varēs iesniegt līdz šā gada 3.aprīlim.
Varēs pieteikties atbalsta saņemšanai mežu kopšanai
2018. gada 6. februāris  
Lauku atbalsta dienests informē, ka no 2018.gada 1.marta līdz 5.aprīlim varēs pieteikties atbalsta saņemšanai mežu kopšanai apakšpasākumā "Ieguldījumi meža ekosistēmu noturības un ekoloģiskās vērtības uzlabošanai". Šī būs jau piektā projektu pieņemšanas kārta, tās kopējais publiskais finansējums ir 2,015 miljoni eiro.
"Cēsu rajona lauku partnerība" izsludina LEADER programmas projektu konkursa 4.kārtu
2017. gada 27. decembris  
Biedrība"Cēsu rajona lauku partnerība" izsludina LEADER programmas projektu konkursa 4.kārtu no 2018.gada 19.janvāra līdz 2018.gada 19.februārim.
Neformālās izglītības centra „FORTE”organizētās apmācības augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem Priekuļos 2018.gadā
2017. gada 20. decembris  
Neformālās izglītības centrs „FORTE”organizē 2018.gadā organizēs apmācības augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem Priekuļos.
Seminārs “Kvalitatīvas un veselīgas ražas iegūšana siltumnīcās”
2017. gada 30. oktobris  
Raunas novada pašvaldībā 16.novembrī plkst.10.00 notiks izglītojošs seminārs “Kvalitatīvas un veselīgas ražas iegūšana siltumnīcās”.
Pieejams finansējums pasākumā “Ieguldījumi materiālajos aktīvos”
2017. gada 19. oktobris  
No šā gada 2017. gada 7.novembra līdz 7.decembrim var pieteikties atbalsta saņemšanai trīs investīciju atbalsta pasākumos "Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās", "Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē" un "Atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā".
LAD uzsācis platību maksājumu izmaksu
2017. gada 19. oktobris  
Lauku atbalsta dienests no16.oktobra, ir uzsācis izmaksāt Vienotā platības maksājuma un maksājuma par apgabaliem, kuros ir dabas vai citi specifiski ierobežojumi, avansus. Bioloģisko maksājumu avansus dienests sāks izmaksāt no 1.novembra.
Informatīvais seminārs lauksaimniekiem
2017. gada 19. oktobris  
Trešdien, 25.oktobrī, plkst.10.00 Priekuļos, Dārza ielā 12 notiks informatīvais seminārs lauksaimniekiem.
Mobilizē pieejamo atbalstu lietavu izraisītajos plūdos cietušajiem lauksaimniekiem
2017. gada 19. septembris  
Pirmdien, 18.septembrī, Zemkopības ministrijas Lauksaimnieku nevalstisko organizāciju konsultatīvajā padomē zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar lauksaimniekiem apsprieda ārkārtējo situāciju, kas daudzviet lauku reģionos izveidojusies pēc nelabvēlīgajiem meteoroloģiskajiem apstākļiem vasarā un ilgstošajām lietavām septembrī. Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs informēja lauksaimnieku organizācijas par Zemkopības ministrijas rīcību, lai palīdzētu zemniekiem pārvarēt plašo postījumu sekas.
Pieejams atbalsts mežsaimniecībā
2017. gada 12. septembris  
Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu pasākumā "Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un meža dzīvotspējas uzlabošanā". Pasākumā pieejamais kopējais publiskais finansējums ir 8,5 miljoni eiro.
Mācības un konkurss jaunajiem uzņēmējiem laukos “Laukiem Būt”
2017. gada 4. septembris  
Ceturtdien, 14.septembrī, plkst.10.00 Priekuļos, Dārza ielā 12 notiks mācības un konkurss jaunajiem uzņēmējiem laukos “Laukiem Būt”.
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs piedāvā doties bezmaksas apmaiņas braucienā
2017. gada 15. augusts  
LLKC Cēsu nodaļa 29.augustā rīko bezmaksas pieredzes apmaiņas braucienu “Bioloģiskā zivsaimniecība”.
Termiņš zālāju nopļaušanai un novākšanai pagarināts līdz 15.septembrim
2017. gada 10. augusts  
Laikapstākļi 2017. gada pavasarī un vasarā līdz šim ir bijuši ārpus parastajām normām, kas daļai lauksaimnieku, jo īpaši lopkopībā iesaistītajiem, ir radījuši sarežģījumus nopļaut un novākt sienu vai zāles masu lopbarības vajadzībām.
Lauku dienas Priekuļos
2017. gada 5. jūlijs  
Priekuļu pētniecības centrs sadarbībā ar Priekuļu novada pašvaldību 8.jūlijā aicina uz Lauku dienām!
Pieejams atbalsts ar lauksaimniecību nesaistītām saimnieciskajām aktivitātēm
2017. gada 22. jūnijs  
Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu "Lauku saimniecību un uzņēmējdarbības attīstības" apakšpasākuma "Atbalsts ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā" otrās kārtas trim aktivitātēm.
Informācija bišu saimju īpašniekiem
2017. gada 8. maijs  
Būs pieejams atbalsts mazo lauku saimniecību attīstībai
2017. gada 13. aprīlis  
Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu apakšpasākumā "Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības".
Pieteikšanās platībmaksājumiem
2017. gada 13. aprīlis  
Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka no šā gada 11.aprīļa līdz 22.maijam lauksaimnieki var pieteikties platību maksājumiem, iesniedzot Vienoto iesniegumu.
Seminārs "Aktualitātes lauku iedzīvotājiem"
2017. gada 13. aprīlis  
Vaives pagasta “Kaķukrogā” 25.aprīlī. plkst.10.00 notiks seminārs "Aktualitātes lauku iedzīvotājiem".
Seminārs „Pākšaugi pārtikai un lopbarībai: uzturvērtība, šķirnes un audzēšana”
2017. gada 22. marts  
Ceturtdien, 6.aprīlī, plkst.10.00 Priekuļu pētniecības centrā Zinātnes ielā 2 notiks seminārs „Pākšaugi pārtikai un lopbarībai: uzturvērtība, šķirnes un audzēšana”.
CRLP seminārs par 3.kārtas projektu iesniegumu aizpildīšanu
2017. gada 13. marts  
Trešdien, 15.martā, no plkst.13.00 Drabešu internātskolas konferenču zālē notiks Cēsu rajona lauku partnerības seminārs-mācības par 3.kārtas projektu iesniegumu aizpildīšanu.
ZAAO izsludina akciju lauksaimniekiem “Tīra sēta – laba sēta”
2017. gada 13. marts  
No 10.marta līdz 23.jūnijam notiks SIA “ZAAO” organizēta bezmaksas lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma savākšanas akcija “Tīra sēta – laba sēta”
Biedrības „Cēsu rajona lauku partnerība” paziņojums
2017. gada 2. marts  
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem
2017. gada 28. februāris  
Pamatojoties uz to, ka citās Eiropas Savienības valstīs ir konstatēta augsti patogēnā putnu gripa un valstī ir noteikti biodrošības pasākumi, Zemkopības ministrija vēlas atgādināt, ka saskaņā ar normatīvajiem aktiem (MK noteikumi Nr. 393**) visiem mājputnu īpašniekiem un turētājiem (arī tad, ja saimniecībā tiek turēti tikai viens vai divi mājputni) Lauksaimniecības datu centrā (LDC) ir jāreģistrē gan ganāmpulks, gan novietne un jāsniedz informācija par putnu skaitu divreiz gadā uz 1.janvāri un 1.jūliju.
Seminārs par bioloģisko lauksaimniecību
2017. gada 20. februāris  
Biedrība "Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija" aicina uz informatīvi izglītojošu semināru 1.martā Priekuļos, VSIA STC ēkā, Dārza ielā 12. Semināra sākums plkst.11:00, dalībnieku ierašanās no plkst.10:30.
Seminārs-mācības “Uzņēmējdarbības iespējas īstenojot Sabiedrības virzītu vietējo attīstības stratēģiju”
2017. gada 16. februāris  
Ceturtdien, 23.februārī, no plkst.13.00 Jāņa Poruka ielā 8, 308.kabinetā notiks seminārs-mācības “Uzņēmējdarbības iespējas īstenojot Sabiedrības virzītu vietējo attīstības stratēģiju”, projekta iesnieguma sagatavošana LEADER programmas projektu konkursa 2.kārtai.
Izsludina LEADER programmas projektu konkursa 2.kārtu
2017. gada 14. februāris  
Biedrība "Cēsu rajona lauku partnerība" izsludina LEADER programmas projektu konkursa 2.kārtu no 2017.gada 3.marta līdz 2017.gada 3.aprīlim uzņēmējdarbības atbalstam.
“Efektīvi un videi draudzīgi augsnes auglības uzlabošanas pasākumi dārzā”
2017. gada 14. februāris  
LLKC Cēsu nodaļa rīko bezmaksas izglītojošu semināru “Efektīvi un videi draudzīgi augsnes auglības uzlabošanas pasākumi dārzā” otrdien, 21.februārī, Priekuļos, Cēsu prospektā 5 (Priekuļu novada domes ēkas 2.stāvā), plkst.10.00.
Upeņu audzēšana integrētās un bioloģiskās saimniecībās
2017. gada 9. februāris  
Trešdien, 22.februārī, plkst.10.00 Priekuļos, Dārza ielā 12 notiks LLKC Cēsu nodaļas un upeņu audzēšanas saimniecības SIA “Krogzeme” izglītojošs seminārs.
Var iesniegt lauku bloku precizējumus
2017. gada 6. februāris  
Lauku atbalsta dienests informē klientus, ka no šā gada 3.februāra tiek uzsākta lauku bloku/ ainavu elementu precizēšana 2017.gadam. Precizēšanas pieprasījumus varēs iesniegt līdz šā gada 1.aprīlim.
Divu dienu mācības lauksaimniecības nozarē strādājošiem
2017. gada 24. janvāris  
Cēsu konsultāciju birojs 8.februārī un 15.februārī organizē divu dienu mācības lauksaimniecības nozarē strādājošiem (t. sk. kvalifikācijas celšanai veterinārārstiem, pārraugiem). Mācības notiek LAP 2014.-2020.gadam apakšpasākuma “Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi” ietvaros.
Informatīvais seminārs lauksaimniekiem
2017. gada 24. janvāris  
LLKC Cēsu nodaļa 2.februārī, Priekuļos, Dārza ielā 12, plkst.10.00 (2.stāva zālē) rīko informatīvo semināru lauksaimniekiem par lauku attīstības programmas aktualitātēm, pasākumiem un finansējuma piesaisti.
Informācija lauksaimniekiem par apmācībām
2017. gada 11. janvāris  
Ar lauksaimniecības atbalsta maksājumu saņemšanu saistās vidi saudzējošu prasību kopums.
Iespēja pieteikties atbalstam zivsaimniecībā
2016. gada 15. decembris  
Lauku atbalsta dienests izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu atbalsta pasākumiem "Produktīvi ieguldījumi akvakultūrā", "Zvejas un akvakultūras produktu apstrāde" un "Tirdzniecības pasākumi".
Pieejams atbalsts mežsaimniecībā
2016. gada 14. decembris  
Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu pasākumā "Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un meža dzīvotspējas uzlabošanā". Projektu iesniegumu pieņemšana notiks no 2016.gada 15.decembra līdz 2017.gada 16.janvārim. Pasākumā pieejamais kopējais publiskais finansējums ir 7 miljoni eiro.
Seminārs mežsaimniekiem
2016. gada 7. decembris  
Piektdien, 9.decembrī, plkst.10.00 Cēsu pieaugušo izglītības centrā (Raunas iela 4, Cēsis) biedrība "Meža īpašnieku kooperācijas atbalsta centrs" sadarbībā ar kooperatīvo sabiedrību "Mežsaimnieks" rīko bezmaksas seminārus mežu īpašniekiem.
Cēsu novada uzņēmēji un Vaives pagasta nevalstiskās organizācijas gūst pieredzi Tallinā
2016. gada 24. novembris  
Agrā 12.novembra rītā Lauku sieviešu atbalsta grupa ”Vaive”, Latvijas Nacionālā kultūras centra pasākuma “Satiec savu meistaru” meistari, Vaives pagasta svētku radošo darbnīcu meistari, Vaives rokdarbu pulcina dalībnieki un Ropažu Senioru pulciņa pārstāvji devās pieredzes apmaiņas un sadarbības veicināšanas braucienā uz Tallinu.
Pieejams atbalsts “Ieguldījumiem materiālajos aktīvos”
2016. gada 18. oktobris  
Lauku atbalsta dienests (LAD) no 2016.gada 21.novembra līdz 2016.gada 21.decembrim izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu apakšpasākumos „Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās”, „Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē” un “Atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā”.
Informācija biškopjiem
2017. gada 13. novembris  
Saskaņā ar grozījumiem noteikumos par lauksaimniecības un akvakultūras dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanas un apzīmēšanas kārtību (noteikumos Nr.393) medus bišu saimju īpašniekiem vai turētājiem LDC jāsniedz informācija par bišu saimju skaitu pēc stāvokļa uz attiecīgā gada 1.maiju un 1.novembri. Dati sniedzami attiecīgā mēneša laikā.
Pārejas posma valsts atbalsts par zīdītājgovīm
2016. gada 13. oktobris  
Lauku atbalsta dienests informē, ka pārejas posma valsts atbalstam par zīdītājgovīm 2015.gadā tiek noteikta likme - 44,75 EUR par vienu dzīvnieku.
Atbalsts dalībai bioloģiskās lauksaimniecības shēmā
2016. gada 13. oktobris  
Bioloģiskās lauksaimniecības shēmā atbalsta saņemšanai var pieteikties pretendenti, kas ražo pārtikas produktus atbilstoši normatīvajiem aktiem par bioloģisko ražošanu, kā arī kuru gala produkti ir nonākuši mazumtirdzniecībā vai tiek tieši piegādāti galapatērētājam.
Atbalsts dalībai nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā
2016. gada 13. oktobris  
Nacionālā pārtikas kvalitātes shēmā visi pārtikas aprites posmi ir izsekojami, produkta ražotājs ir sertificēts atbilstoši nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas prasībām un gala produkts ar nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas norādi ir nonācis tirdzniecībā.
Atbalsts dalībai aizsargātu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu, cilmes vietas nosaukumu vai garantētu tradicionālo īpatnību shēmā
2016. gada 13. oktobris  
Aizsargātu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu un cilmes vietas nosaukumu shēmas prasībām atbilst pārtikas produkts, kas reģistrēts Eiropas Savienības Aizsargātu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu un cilmes vietas nosaukumu reģistrā saskaņā ar normatīvajiem aktiem par aizsargātām ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm un cilmes vietas nosaukumiem.
Kā pieteikties īpaši aizsargājamo nemedījamo vai migrējošo sugu postījumu kompensācijām?
2016. gada 3. oktobris  
Sākoties rudens migrācijām, daudziem zemes īpašniekiem un lietotājiem kļūst aktuāli nemedījamo dzīvnieku, tostarp, putnu radītie postījumi. Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina visus, kuri savās platībās konstatē īpaši aizsargājamo nemedījamo sugu vai migrējošo sugu postījumus, pieteikties to radīto zaudējumu kompensācijām. Taču jāievēro, ka atlīdzība tiek piešķirta tikai tad, ja veikti nepieciešamie aizsardzības pasākumi zaudējumu novēršanai un samazināšanai.
Aicina apzināt un saglabāt Latvijas augu ģenētiskos resursus
2016. gada 16. septembris  
Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Agroresursu un ekonomikas institūta (agrāk Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūta) zinātniekiem aicina apzināt un saglabāt Latvijas augu ģenētiskos resursus.
Semināri zivsaimniekiem
2016. gada 9. septembris  
LLKC Cēsu konsultāciju birojs septembrī rīko mācību semināru un pieredzes apmaiņas braucienu zivsaimniekiem.
Izzina Cēsu novada ainavu vērtības
2016. gada 31. augusts  
Piektdien, 19. augustā, pirmajā saulainajā dienā pēc lielajiem lietiem, vairāk nekā 40 interesenti – pārstāvji no Cēsu novada pašvaldības, Vaives pagasta, vietējām zemnieku saimniecībām, kā arī tuvākās un tālākās apkārtnes iedzīvotāji un projekta LIFE Viva Grass partneri – piedalījās izziņas braucienā, lai iepazītos ar Cēsu novada ainavas telpu, jau īstenotajiem zālāju apsaimniekošanas pasākumiem, ainavu plāna izstrādes gaitu un arī nākotnes iecerēm.
Seminārs “Finansējuma piesaiste zivsaimniecības nozares attīstībai”
2016. gada 30. augusts  
LLKC Cēsu nodaļa 6.septembrī Priekuļos, Dārza ielā 12, plkst.10.00 rīko semināru “Finansējuma piesaiste zivsaimniecības nozares attīstībai”.
Termiņš zālāju nopļaušanai un novākšanai pagarināts līdz 15.septembrim
2016. gada 8. augusts  
Šī gada jūlijs un augusta sākums lielā daļā Latvijas ir nesis daudz nokrišņu, kas daļai lauksaimnieku, īpaši lopkopībā iesaistītajiem, ir radījis pamatotas grūtības nopļaut un novākt sienu vai zāles masu lopbarības vajadzībām. Ziņas par siena un skābsiena ieguves grūtībām saņemtas no Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) un arī no pašiem lauksaimniekiem dažādos Latvijas novados, īpaši no lauksaimniekiem Vidzemē un Latgalē.
Informācija bioloģiski vērtīgo zālāju apsaimniekotājiem
2016. gada 20. jūnijs  
SIA "LLKC" Cēsu nodaļa 2016.gada augustā plāno mācības par aktivitāti "Bioloģiskās daudzveidības uzturēšana zālājos" (BDUZ). Lūgums pieteikties līdz 20.jūlijam Cēsu konsultāciju birojā, tel. 28381477 (Dace), 26360434 (Gunda).
Informācija par latvāņu ierobežošanu
2016. gada 16. jūnijs  
Latvāņu iznīcināšana ir ikviena zemes īpašnieka pienākums. Aicinām Cēsu novada zemju īpašniekus iepazīties ar informāciju par latvāņu apkarošanu.
Platību maksājumi
2016. gada 7. jūnijs  
Aicinājums platībmaksājumu iesniedzējiem EPS pārliecināties pie saņemtajiem dokumentiem, vai nav atsūtīts ziņojums par platību pārdeklarāciju.
Ziemeļvidzemes MKPC nodaļas rīkotais informatīvais seminārs
2016. gada 1. jūnijs  
Piektdien, 10.jūnijā, plkst.10.00 Mākslas telpā Mala notiks Ziemeļvidzemes MKPC nodaļas rīkotais informatīvais seminārs
Pieejams atbalsts mežsaimniecībai
2016. gada 27. maijs  
Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumā "Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un meža dzīvotspējas uzlabošanā". Otrās kārtas projektu iesniegumu pieņemšana notiks no 2016.gada 27.jūnija līdz 2016.gada 27.jūlijam.
LAD aicina pieteikties 2016.gada Platību maksājumiem
2016. gada 5. maijs  
Lauku atbalsta dienests (LAD) aicina līdz šā gada 23.maijam pieteikties Platību maksājumiem, iesniedzot Vienoto iesniegumu LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.
Aktualitātes lauksaimniekiem
2016. gada 20. aprīlis  
No šā gada 11.aprīļa līdz 23.maijam lauksaimnieki var pieteikties platību maksājumiem, iesniedzot Vienoto platību iesniegumu. Pēdējā diena, kad atbalsta maksājumiem var pieteikties ar kavējuma sankciju, ir 15.jūnijs.Tiem lauksaimniekiem, kuru saimniecībā ir 10 hektāri vai vairāk lauksaimniecības zemes, atbalsta saņemšanai šogad obligāti jāpiesakās tikai Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS). Atgādinu, ka EPS līgumu noslēgšana, kas norisinājās februāra mēnesī Vaives pagasta “Kaķukrogā” nav pieteikšanās platībmaksājumiem, bet dokumentācijas sakārtošana, lai būtu iespēja lietot EPS.
Seminārs "Aktualitātes par platībmaksājumiem un Leader projektiem".
2016. gada 23. marts  
Seminārs 7.aprīlī, plkst.13.00, Vaives pagasta “Kaķukrogā”.
Izsludina pieteikšanos Zemkopības ministrijas konkursam “Sējējs 2016”
2016. gada 17. marts  
Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2016”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, bet arī lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs septiņās grupās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.
„Cēsu rajona lauku partnerība” izsludina projektu konkursu
2016. gada 15. marts  
Biedrība „Cēsu rajona lauku partnerība” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 1.kārtu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma “Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzīta vietējā attīstība)” ietvaros apstiprinātās vietējās attīstības stratēģijas ieviešanai.
Informēs par iespēju saņemt kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem mežā
2016. gada 14. marts  
Piektdien, 18. martā, Pārgaujas novada Stalbes Tautas namā notiks bezmaksas seminārs par meža nozares aktualitātēm. Sākums pulksten 13.00.
Jaunākā informācija Cēsu novada lauksaimniekiem
2016. gada 8. marts  
Cēsu novada pašvaldības Lauku attīstības speciāliste Evija Atvara konsultēs lauksaimniekus Vaives pagasta “Kaķukrogā” katru pirmdienu un ceturtdienu no plkst.13.00 -17.00, un trešdienās no plkst 9.00 līdz 17.00 Cēsu novada domē, Bērzaines ielā 5, Cēsīs. Kontaktinformācija Evija Atvara m. tel.26687719, e-pasts evija.atvara@cesis.lv
Zivsaimniekiem būs iespējams saņemt atbalstu akvakultūras attīstībai
2016. gada 9. marts  
Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu pasākumā "Akvakultūra, kas nodrošina vides pakalpojumus" no 2016.gada 1.aprīļa līdz 2016.gada 15.maijam. Šī ir trešā projektu iesniegumu pieņemšanas kārta, tās kopējais publiskais finansējums ir EUR 3 403 682.
Organizē mednieku un medību vadītāju kursus
2016. gada 22. februāris  
„Latvijas Mednieku apmācību centrs” organizē kvalitatīvus kursus mednieka un medību vadītāja apliecības iegūšanai Cēsīs no 16.marta. ​ Pieteikties pa tālr.29282027 vai www.lmac.lv
Lauksaimniekus aicina noslēgt EPS līgumus
2016. gada 17. februāris  
Lauku atbalsta dienests informē, ka pieteikties platību maksājumiem šogad varēs tikai elektroniski! Lauksaimniekiem jābūt elektroniskās pieteikšanās sistēmas lietotājiem.
Pieteikties platību maksājumiem šogad varēs tikai elektroniski
2016. gada 5. februāris  
Lauku atbalsts dienests (LAD) informē, ka pieteikties platību maksājumiem šogad varēs tikai elektroniski. Lauksaimniekiem jābūt elektroniskās pieteikšanās sistēmas (EPS) lietotājiem.
Tiek izmaksāts 8,45 miljonus lielais ES ārkārtas atbalsts piena ražotājiem un cūkkopjiem
2015. gada 22. decembris  
Lauku atbalsta dienests 21.decembrī izmaksā Eiropas Savienības ārkārtas atbalstu 8,45 miljonu eiro apjomā piena ražotājiem (7,15 miljonus eiro) un cūkkopjiem (1,30 miljonu eiro).
Lauku atbalsta dienesta paziņojums
2015. gada 8. decembris  
Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumam "Ieguldījumi materiālajos aktīvos" saskaņā ar Ministru kabineta 2014. gada 30. septembra noteikumiem Nr. 598 "Noteikumi par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību lauku un zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020. gada plānošanas periodā" un Ministru kabineta 2014. gada 30. septembra noteikumiem Nr. 600 "Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu konkursu veidā pasākumam "Ieguldījumi materiālajos aktīvos"".
Lauksaimnieki marķēto dīzeļdegvielu varēs izmantot arī pašpārvadājumiem
2015. gada 10. novembris  
Otrdien, 10.novembrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka kārtību, kādā piemēro samazināto akcīzes nodokļa likmi iezīmētai (marķētai) dīzeļdegvielai lauksaimniekiem. Grozījumi noteikumos sagatavoti, lai lauksaimnieki marķēto dīzeļdegvielu varētu izmantot arī pašpārvadājumiem.
Seminārs privāto mežu īpašniekiem demonstrējumu teritorijā „Kalna Gavieši”
2015. gada 10. novembris  
Sestdien, 14 .novembrī, plkst.10.00 meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijā „Kalna Gavieši” Amatas novada Skujenes pagastā norisināsies seminārs par nekailciršu mežsaimniecību un ES atbalstu mežu īpašniekiem.
Lektors no Zviedrijas stāstīs par bioloģisko saimniekošanu
2015. gada 23. oktobris  
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs 2015.gada 11. novembrī Priekuļos un 12. novembrī Ozolniekos organizē semināru “Kā saimniekot ienesīgi ierobežotos finansiālos apsktākļos un vienlaikus rūpēties par augsnes auglības uzlabošanu saimniecībā. Zviedrijas saimniecības “Ridgedale Permaculture” piemērs.”
Seminārs mežu īpašniekiem
2015. gada 21. oktobris  
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs Meža konsultāciju pakalpojumu centra Cēsu nodaļa rīko Semināru meža īpašniekiem Vaives pagasta “Kaķukrogā” 04.11.2015. plkst.10.00.
Aicina ziņot par maluzvejniekiem
2015. gada 13. oktobris  
Ir sācies lašveidīgo zivju nārsta laiks. Tieši dabīgais nārsts var būt visproduktīvākais, ja tam ir piemēroti laika apstākļi un ja to netraucē maluzvejnieki. Mūsu spēkos nav pavēlēt dabai, bet mēs kopā varam pasargāt zivis no maluzvejniekiem, kas bieži bez žēlastības iznīcina gan pašas zivis, gan daudzus simtus tūkstošu potenciālo pēcnācēju.
Atbalsts mežsaimniecībai
2015. gada 12. oktobris  
Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumā "Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un meža dzīvotspējas uzlabošanā".
Atbalsts par dzīvnieku, sējumu un stādījumu platību apdrošināšanu
2015. gada 12. oktobris  
Iesniegums atbalsta saņemšanai jāiesniedz no 2015.gada 15.oktobra līdz 2019.gada 1.decembrim.
Kursi ganāmpulka pārrauga apliecības iegūšanai
2015. gada 2. oktobris  
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs 15. un 21.oktobrī organizē kursus B metodes pārrauga darba tiesību iegūšanai un kvalifikācijas paaugstināšanai gaļas šķirņu govkopībā.
Seminārs mežu īpašniekiem par pameža un paaugas kopšanu
2015. gada 25. septembris  
Ceturtdien, 1.oktobrī, pulksten 10.00 Pārgaujas novada Stalbes Tautas namā notiks seminārs, kurš veltīts ES atbalstam meža īpašniekiem par pameža un paaugas kopšanu. Pirmo reizi Latvijas vēsturē uz ES finansiālu atbalstu par paaugas un pameža kopšanu varēs pretendēt meža īpašnieki, kuru īpašumos ir kailcirtes aizliegums. Piemēram Gaujas nacionālā parka dabas lieguma funkcionālā zona, upju, ezeru, purvu aizsargjoslas, pilsētu administratīvās teritorijas un citas vietas.
Iesniegumus atbalsta saņemšanai apdrošināšanas polises iegādes izdevumu segšanai šogad jāiesniedz septembrī
2015. gada 16. septembris  
Lauku atbalsta dienests informē, ka iesniegumus atbalsta saņemšanai apdrošināšanas polises iegādes izdevumu segšanai par 2015.gadu jāiesniedz no 15.septembra līdz 30.septembrim. Iepriekš šis termiņš bija noteikts no 1.oktobra līdz 1.novembrim, tāpēc LAD aicina klientus būt vērīgus un iesniegt iesniegumus savlaicīgi.
Lauksaimniekiem jaunas zināšanu apguves iespējas tālmācībā
2015. gada 16. septembris  
Ar 1.septembri Latvijas Lauku konsultāciju centrs (LLKC) piedāvā lauksaimniekiem papildināt zināšanas augkopībā un lopkopībā ne tikai ar datora, bet arī viedtālruņa palīdzību
Mazās lauku saimniecības varēs saņemt atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai
2015. gada 3. augusts  
No 2015.gada 3.septembra līdz 2015.gada 5.oktobrim būs atvērta projektu pieņemšanas kārta apakšpasākumā „Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības". Šī apakšpasākuma mērķis ir veicināt mazo lauku saimniecību konkurētspēju, paaugstinot to ražošanas produktivitāti, efektivitāti, atbalstot kooperāciju un tirgus pieejamību.
Lauku atbalsta dienesta paziņojums
2015. gada 15. jūlijs  
Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākuma "Lauku saimniecību un uzņēmējdarbības attīstība" apakšpasākumā "Atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai" saskaņā ar Ministru kabineta 2014. gada 30. septembra noteikumiem Nr. 598 "Noteikumi par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību lauku un zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020.gada plānošanas periodā" un Ministru kabineta 2015. gada 16. jūnija noteikumiem Nr.323 "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākuma "Lauku saimniecību un uzņēmējdarbības attīstība" apakšpasākumā "Atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai"".
Informācija par latvāņu ierobežošanu
2015. gada 9. jūlijs  
Latvāņu iznīcināšana ir ikviena zemes īpašnieka pienākums
Lauksaimniekiem piešķirti 75 procenti dīzeļdegvielas par atbilstošās platības hektāru
2015. gada 2. jūlijs  
Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka saskaņā ar 2015.gada 14.aprīļa noteikumiem Nr.194 „Kārtība, kādā piemēro samazināto akcīzes nodokļa likmi iezīmētai (marķētai) dīzeļdegvielai (gāzeļļai), ko izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem” lauksaimniecības produkcijas ražotājiem ir sākotnēji piešķirta dīzeļdegviela, kam piemēro samazināto akcīzes nodokļa likmi, 75 procentu apmērā no kopējā daudzuma, par atbilstošās platības hektāru 2015./2016.saimnieciskajam gadam.
Zālājus ne tikai jānopļauj, bet arī jānovāc
2015. gada 30. jūnijs  
Lauku atbalsta dienests atgādina no 2015.gada spēkā ir prasība, kas nosaka, ka atbalstam pieteiktās zālāju platības ir ne tikai jānopļauj, bet arī jānovāc. Ja zālāju platības tiek noganītas, tad gadījumos, ja zālājs noganīts nepietiekami, tas ir jāapļauj.
Lauku atbalsta dienesta paziņojums
2015. gada 18. jūnijs  
Lauku atbalsta dienests izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas 2007.-2013. (LAP) pasākuma "Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai (ietverot ar lauksaimniecību nesaistītu darbību dažādošanu)" aktivitātē "Esošās saimniecības darbības attīstība vai dažādošana", atbalstot tikai mežkopības un citas mežizstrādes darbības (NACE 2.red. A sadaļas 02.10. klase), izņemot meža koku audzētavu darbība, un mežsaimniecības palīgdarbības (NACE 2.red. A sadaļas 02.40) - tikai mežizstrādes pakalpojumu sniegšana saskaņā ar Ministru kabineta 2010.gada 9.februāra noteikumiem Nr.132 "Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu iesniegumu konkursu veidā pasākumam "Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai (ietverot ar lauksaimniecību nesaistītu darbību dažādošanu)"".
PVD cūku turētājiem atgādina par biodrošības pasākumu ievērošanu
2015. gada 18. jūnijs  
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informē, ka pēdējās nedēļās, salīdzinot ar ziemas periodu, pieaug saslimušo meža cūku skaits, un Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīruss konstatēts 269 meža cūkām 17 novadu 42 pagastos. 16.jūnijā pēc 9 mēnešu pārtraukuma, ĀCM apstiprināts ar piemājas cūku saimniecībā.
Apstiprina atbalsta piešķiršanas kārtību mazajām lauku saimniecībām
2015. gada 10. jūnijs  
Otrdien, 9. jūnijā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto noteikumu projektu, kas nosaka valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtību pasākuma „Lauku saimniecību un uzņēmējdarbības attīstība” apakšpasākumā „Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības”. Atbalsts ir noteikts 15 000 eiro vienreizēja maksājuma veidā vienai mazajai saimniecībai.
Būs pieejams atbalsts pasākumā „Ieguldījumi materiālajos aktīvos”
2015. gada 8. jūnijs  
Svarīgi: Prasības, kas jāievēro lauksaimniekiem, kas pieteikušies aktivitātei bioloģiskās daudzveidības uzturēšanai zālājos
2015. gada 4. jūnijs  
Līdz 2015.gada 15.jūnijam lauksaimnieki varēja iesniegt Lauku atbalsta dienestā (LAD) Vienoto iesniegumu platību maksājumu saņemšanai 2015.gadā. Īpaši nosacījumi ir jāievēro tiem lauksaimniekiem, kuri ir pieteikušies atbalsta maksājumam Lauku attīstības programmas pasākumā „Agrovide un klimats” aktivitātē „Bioloģiskās daudzveidības uzturēšana zālājos” (BDUZ).
Atvērtās dienas laukos
2015. gada 1. jūnijs  
Lauku ceļotājs aicina piedalīties akcijā "Atvērtās dienas laukos", kas notiks 2015. gada 13. - 14. jūnijā.
LAD pieņem iesniegumus dīzeļdegvielas piešķiršanai
2015. gada 13. maijs  
Lauku atbalsta dienests informē, ka no šī gada 10.aprīļa līdz 1.jūnijam notiek iesniegumu pieņemšana marķētas dīzeļdegvielas piešķiršanai, kurai piemēro samazināto akcīzes nodokļa likmi lauksaimniecības produkcijas ražotājiem 2015./2016.saimnieciskajam gadam.
SIA ZAAO nodrošina lauksaimniecībā izmantoto skābbarības ruļļu plēvju bezmaksas savākšanu
2015. gada 23. aprīlis  
SIA „ZAAO” (ZAAO) piedāvā no lauksaimniekiem bez maksas savākt skābbarības sagatavošanā izlietotās ruļļu un bedru plēves, lai sagatavotu materiālu otrreizējai pārstrādei. ​
Tālmācībā iespējams apgūt bioloģiskās lauksaimniecības programmu
2015. gada 15. aprīlis  
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs piedāvā apgūt tālmācībā profesionālās pilnveides izglītības programmu „Bioloģiskā lauksaimniecība” (180 stundas).
Līdz 1.maijam pagarināts lauku bloku precizēšanas termiņš
2015. gada 26. marts  
Lai 2015.gadā saņemtu platību maksājumus pilnā apjomā, ir jāievēro zaļināšanas prasības. Tās jāievēro saimniecībās, kurās aramzemes platība ir vismaz 10 ha. Ņemot vērā jaunās prasības, lauksaimnieku interese par lauku bloku precizēšanu ir liela, tāpēc tiek pagarināts lauku bloku precizēšanas gala termiņš – termiņš precizēšanas pieteikumu iesniegšanai ir 2015.gada ir 1.maijs. Lauku atbalsta dienests (LAD) aicina lauksaimniekus jau savlaicīgi veikt bloku precizēšanu.
Iesniegumus platību maksājumu saņemšanai pieņems no 20.aprīļa līdz 22.maijam
2015. gada 26. marts  
Lauku atbalsta dienests informē: No 20.aprīļa līdz 22.maijam saimniekiem būs iespējams iesniegt Vienoto iesniegumu, lai saņemtu atbalsta maksājumus par platībām par 2015.gadu.
Apstiprināta tiešo maksājumu piešķiršanas kārtība lauksaimniekiem
2015. gada 11. marts  
No 2015.gada tiek ieviesta tiešo maksājumu reforma, un Ministru kabineta (MK) noteikumi par tiešo maksājumu piešķiršanas kārtību lauksaimniekiem nosaka atsevišķus tiešo maksājumu piemērošanas noteikumus. Tiešo maksājumu (TM) īstenošanas noteikumi galvenokārt ir noteikti ES regulās, un MK noteikumos paredzētas tikai īstenošanas nosacījumi jautājumos, kuros regulās ir paredzēts attiecīgs deleģējums dalībvalstij. Tādēļ valdība otrdien, 10.martā, apstiprināja MK noteikumus "Tiešo maksājumu piešķiršanas kārtība lauksaimniekiem".
Traktortehnikas ikgadējā valsts tehniskā apskate Cēsu novadā
2015. gada 9. marts  
Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atgādina, lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu sākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējais tehniskai apskatei.
Cēsīs organizē mednieku kursus
2015. gada 9. marts  
„Latvijas Mednieku apmācību centrs” organizē kvalitatīvus kursus mednieka un medību vadītāja apliecības iegūšanai Cēsīs.
Lauksaimnieku informatīvā diena
2015. gada 6. marts  
Ceturtdien, 19.martā, plkst.10.00, Vaives pagasta Kaķukrogā notiks Lauksaimnieku informatīvā diena
Paziņojums par nodomu noteikt aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai
2015. gada 26. februāris  
Pamatojoties uz Ģenētiski modificēto organismu aprites likuma 22.panta ceturto daļu, Cēsu novada domei ir nodoms uz 5 (pieciem) gadiem Cēsu novada administratīvajā teritorijā noteikt aizliegumu ģenētisko modificēto kultūraugu audzēšanai.
Seminārs augkopības, dārzkopības un bioloģiskajām saimniecībām
2015. gada 25. februāris  
Pirmdien, 9.martā, Priekuļos, Dārza ielā 12, 2.stāva zālē notiks informatīvs seminārs lauksaimniekiem, īpaši augkopības, dārzkopības un bioloģiskajām saimniecībām.
Jaunās sezonas ieskaņas seminārs: Zinātnieki praktiķiem
2015. gada 25. februāris  
Piektdien, 13.martā, Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūts aicina uz semināru Priekuļos, Zinātnes ielā 2.
Lauksaimniecībā izmantoto skābbarības ruļļu plēvju bezmaksas savākšana
2015. gada 24. februāris  
Tuvojoties pavasarim, lauksaimniekiem viena no aktualitātēm ir atbrīvošanās no skābbarības sagatavošanā izlietotās ruļļu un bedru plēves. SIA „ZAAO” piedāvā risināt jautājumu savācot minēto materiālu bez maksas no saimniecībām, lai to sagatavotu otrreizējai pārstrādei. Pakalpojums tiek sniegts Ziemeļvidzemē, kā arī Balvu, Baltinavas, Viļakas, Rugāju novados.
Notiks kursi pārrauga tiesību iegūšanai govkopībā
2015. gada 16. februāris  
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs šāgada 18. un 26. martā rīko kursus B metodes pārrauga darba tiesību iegūšanai un kvalifikācijas paaugstināšanai gaļas šķirņu govkopībā
Semināri meža kopšanā
2015. gada 16. februāris  
Priekuļos, Dārza ielā 12 notiks vairāki semināri meža kopšanā
Aicinām iesniegt lauku bloku precizējumus, ja nepieciešams!
2015. gada 9. februāris  
No šā gada 2. februāra Lauku atbalsta dienests (LAD) ir publicējis LAD publiskajā lauku reģistrā ainavu elementus (koku, krūmu grupas un dīķus). Lauksaimnieki tiek aicināti pārskatīt šos LAD iezīmētos elementus un iesniegt precizējumus, ja tādi ir nepieciešami. Ir iespējams pievienot arī jaunus ainavu elementus. Lai precizētu vai iezīmētu jaunus ainavu elementus, ir jāiesniedz bloku precizēšanas pieteikums. Gala termiņš bloku precizēšanas pieteikumu iesniegšanai ir 2015.gada ir 1.aprīlis.
Kursi dzīvnieku pārvadātājiem un dzīvnieku savākšanas centra darbiniekiem
2015. gada 9. februāris  
SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” 2015.gada 26.februārī LLKC (Ozolniekos, Rīgas iela 34) organizē kursus "Dzīvnieku pārvadātājiem un dzīvnieku savākšanas centra darbiniekiem".
Lauksaimnieku informatīvā diena
2015. gada 29. janvāris  
Piektdien, 30.janvārī, plkst.10.00 Priekuļos Dārza ielā 12 notiks lauksaimnieku informatīvā diena
Kursi augu aizsardzības līdzekļu lietošanā
2015. gada 7. janvāris  
Otrdien, 13.janvārī, plkst.9.00 Valsts laukaugu selekcijas institūtā, Priekuļos, Zinātnes ielā 2 notiks zināšanu atjaunošanas kursi augu aizsardzības līdzekļu lietotāju apliecību pārreģistrācijai, kā arī pamatapmācība augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem, pārdevējiem, operatoriem apliecību iegūšanai.
Apstiprinātas izmaiņas piena kvotu administrēšanas noteikumos
2015. gada 7. janvāris  
Otrdien, 23. decembrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus piena kvotu administrēšanas noteikumos, kas paredz avansa maksājuma ieturēšanu no piena ražotāja, ja tā piegādes piena kvotas apjoms tiek pārsniegts. Izmaiņas noteikumos izstrādātas, lai ražotājam valsts kopējās piena kvotas pārsniegšanas gadījumā uzreiz nebūtu jāmaksā visa soda naudas summa.
Lauksaimniecības datu centrs atgādina
2015. gada 7. janvāris  
Pārskats par stāvokli ganāmpulka novietnē ar atskaites datumu 01.01.2015. ir jāiesniedz no 01.01.2015. līdz 31.01.2015.Visērtāk Pārskatu ir ievadīt elektroniski LDC autorizētajā sadaļā
Pagarina pārejas periodu dzīvnieku novietnes nodrošināšanai ar kūtsmēslu krātuvi
2015. gada 7. janvāris  
Otrdien, 23. decembrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas sagatavoto jauno noteikumu projektu par īpašām vides prasībām piesārņojošo darbību veikšanai dzīvnieku novietnēs. Jaunajā noteikumu projektā tiek noteikts pārejas perioda pagarinājums dzīvnieku novietnes nodrošināšanai ar kūtsmēslu krātuvi.
Aktuāli lauku iedzīvotājiem – par izmaiņām Meža likumā no 2015.gada 1.janvāra
2014. gada 22. decembris  
Zemkopības ministrija atgādina, ka no 2015. gada 1. janvāra stājas spēkā grozījumi Meža likumā, kas nosaka: turpmāk par mežu tiks uzskatītas platības un uz tām tiks attiecināts Meža likums, kurās pārskatāmā vēsturē mežs nav bijis, bet ir izveidojies koku apaugums, kas lielāks par 0,5 ha un kurā koku augstums pārsniedz 5 metrus, un koku skaits ir pietiekami liels (vairāk nekā 1300 vai 1500 koku atkarībā no sugas). Tas attiecas uz bijušajām lauksaimniecībā izmantojamām vai citu kategoriju zemēm.
Lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma savākšana
2014. gada 15. decembris  
Piedāvājam lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma savākšanu. Bez maksas savācam: šķirotu skābbarības ruļļu plēvi (bez šņorēm vai sietiem) izlietoto pārklājamo plēvi skābbarības bedrēm izlietoto minerālmēslu maisu iepakojumu kannas un kanniņas (1x izskalotas un bez korķiem).
Seminārs meža ieaudzēšanai neizmantotās zemēs
2014. gada 24. novembris  
Ceturtdien, 27. novembrī, plkst.10.00 Cēsu novada Vaives pagasta tautas namā visi interesenti tiek aicināti uz semināru „Neizmantojamās zemes izmantošanas veidi mežsaimniecības produktu ieguvei”.
Lauku atbalsta dienesta paziņojums
2014. gada 6. novembris  
Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumam "Ieguldījumi materiālajos aktīvos" saskaņā ar Ministru kabineta 2014. gada 30. septembra noteikumiem Nr. 598 "Noteikumi par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību lauku un zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020. gada plānošanas periodā" un Ministru kabineta 2014. gada 30. septembra noteikumiem Nr. 600 "Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu konkursu veidā pasākumam "Ieguldījumi materiālajos aktīvos"".
Pagarinās pārejas periodu dzīvnieku novietnes nodrošināšanai ar kūtsmēslu krātuvi
2014. gada 6. novembris  
Zemkopības ministrija (ZM) sagatavojusi jaunu noteikumu projektu par īpašām vides prasībām piesārņojošo darbību veikšanai dzīvnieku novietnēs. Jaunajā noteikumu projektā tiek noteikts pārejas perioda pagarinājums dzīvnieku novietnes nodrošināšanai ar kūtsmēslu krātuvi.
Vidzemes puses bioloģisko lauksaimnieku tikšanās
2014. gada 3. novembris  
Ceturtdien, 6.novembrī, plkst.10.00 Jaunpiebalgā, Jaunpiebalgas kultūras namā bijušā Cēsu rajona bioloģiskie lauksaimnieki organizē kopēju rudens tikšanos.
Aicinām apmeklēt apmācību kursu „ Integrētā augu aizsardzības sistēma”
2014. gada 3. novembris  
Aicinām apmeklēt četru dienu apmācības par kultūraugu audzēšanu integrētās lauksaimniecības sistēmā. Apmācības notiks 4. novembrī, 5. novembrī, 12. novembrī un 13. novembrī Ozolniekos, Rīgas ielā 34, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā.
Aktuāla informācija par brīvprātīgo saistīto atbalstu par liellopiem, kazām un aitām
2014. gada 24. oktobris  
Jaunajā tiešmaksājumu sistēmā no 2015. gada plānots ieviest četrus saistītā atbalsta veidus lauksaimniecības dzīvniekiem – par slaucamām govīm, slaucamām kazām, nobarojamiem liellopiem un nokautām aitām.
Lauksaimnieki varēs pieteikties atbalstam kredītprocentu daļējai dzēšanai
2014. gada 14. oktobris  
No 2014.gada 1.oktobra līdz 20.oktobrim primārie lauksaimniecības produkcijas ražotāji, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, lauksaimniecības produktu pārstrādes komersanti, kā arī zvejas vai zvejas produktu apstrādātāji varēs pieteikties atbalstam kredītprocentu daļējai dzēšanai.
Kursi B metodes pārrauga darba tiesību iegūšanai gaļas šķirņu ganāmpulkos
2014. gada 14. oktobris  
LLKC Tālākizglītības nodaļa organizē kursus B metodes pārrauga darba tiesību iegūšanai gaļas šķirņu ganāmpulkos. Kursu pirmā diena notiks 28. oktobrī, sākums plkst. 9:30.
Atbalsts pasākumam „Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana”
2014. gada 14. oktobris  
Lauku atbalsta dienests izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un Lauku attīstības programmas pasākumam ”Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana” ar kopējo publisko finansējumu EUR 1 045 400 (viens miljons četrdesmit pieci tūkstoši četri simti eiro).
LAD uzsācis izmaksāt atbalstu par ciltsdarbu piena šķirņu ganāmpulkos
2014. gada 2. oktobris  
Lauku atbalsta dienests ir uzsācis izmaksāt atbalstu par ciltsdarbu piena šķirņu ganāmpulkos pasākumā „Valsts atbalsts par piena šķirņu slaucamo govju produktivitātes datu izvērtēšanu.” Pieprasītais finansējums pārsniedza piešķirto finansējumu, tāpēc tiek piemērots proporcionālais samazinājums un ir noteikta likme par vienu dzīvnieku – 40,72 euro apmērā.
Līdz gada beigām lauksaimnieki saņems vairākus maksājumus avansā
2014. gada 2. oktobris  
Saistībā ar finanšu grūtībām, ko daļai Latvijas lauksaimnieku izraisījis Krievijas noteiktais produktu importa aizliegums, Zemkopības ministrija līdz 2014. gada beigām plānojusi izmaksāt vairākus maksājumus avansā.
Tiks sniegts atbalsts kūtsmēslu krātuvju būvniecībai
2014. gada 19. septembris  
Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka tiks sniegts atbalsts jaunu kūtsmēslu krātuvju būvniecībai, esošo kūtsmēslu krātuvju rekonstrukcijai, nepieciešamo būvmateriālu un stacionāro iekārtu iegādei. Pasākuma mērķis ir modernizēt lauksaimniecības uzņēmumus, lai uzlabotu to ekonomiskās darbības rādītājus un konkurētspēju.
Palielināts bezakcīzes degvielas daudzums lauksaimniekiem
2014. gada 19. septembris  
Lai lauksaimnieciskās produkcijas ražotāji 2014./2015.saimnieciskajā gadā saņemtu atbrīvojumu no akcīzes nodokļa par 88 litriem (maksimums) dīzeļdegvielas par apstrādātās zemes hektāru, jūtami samazinot finansiālo slogu, otrdien, 16.septembrī, valdība apstiprināja izmaiņas Ministru kabineta 2011.gada 3.maija noteikumos Nr.344 „Kārtība, kādā no akcīzes nodokļa atbrīvo dīzeļdegvielu (gāzeļļu), ko izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem”.
LAD ir sagatavojis atbalsta rīku lauksaimniekiem – zaļināšanas kalkulatoru
2014. gada 9. septembris  
Lai lauksaimniekiem sniegtu atbalstu jauno zaļināšanas prasību ievērošanai, LAD ir sagatavojis īpašu Zaļināšanas kalkulatoru.
Zemkopības ministrijas seminārs Saulkrastos
2014. gada 5. septembris  
Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauksaimniekus un zivsaimniekus trešdien, 10.septembrī, apmeklēt informatīvo semināru „Atbalsts lauksaimniecībai un zivsaimniecībai 2014.-2020.gadā”, kas tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru.
Varēs pieteikties atbalstam kredītprocentu daļējai dzēšanai
2014. gada 5. septembris  
Valsts atbalsts. No 2014.gada 1.oktobra līdz 20.oktobrim primārie lauksaimniecības produkcijas ražotāji, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, lauksaimniecības produktu pārstrādes komersanti, kā arī zvejas vai zvejas produktu apstrādātāji varēs pieteikties atbalstam kredītprocentu daļējai dzēšanai.
Pieejams atbalsts infrastruktūrai, kas attiecas uz lauksaimniecības un mežsaimniecības attīstību un pielāgoša
2014. gada 1. septembris  
Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumam "Infrastruktūra, kas attiecas uz lauksaimniecības un mežsaimniecības attīstību un pielāgošanu" aktivitāšu veikšanai valsts nozīmes meliorācijas sistēmu būvniecībā, rekonstrukcijā vai renovācijā.
Lauksaimniekiem piešķir nākamos 20 l dīzeļdegvielas, kas atbrīvota no akcīzes nodokļa
2014. gada 21. augusts  
Lauku atbalsta dienests (LAD), pamatojoties uz Ministru kabineta 2011.gada 3.maija noteikumiem Nr.344 „Kārtība, kādā no akcīzes nodokļa atbrīvo dīzeļdegvielu (gāzeļļu), ko izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem” lauksaimniecības produkcijas ražotājiem ir piešķīris nākamo dīzeļdegvielas, kam piemēro akcīzes nodokļa atbrīvojumu, apjomu - 20 litrus par vienu atbilstošās platības hektāru. Līdz ar to uz šī gada 19.augustu ir piešķirti 70 (50+20) litri dīzeļdegvielas par vienu atbilstošās platības hektāru.
Atsaukta projektu iesniegumu pieņemšana pasākumā „Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana”
2014. gada 21. augusts  
Saskaņā ar 2014.gada 20.augusta publikāciju Nr.163 (5223) LR oficiālā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" Lauku atbalsta dienests atsauc 2014.gada 30.jūlijā ievietoto paziņojumu Nr.148 (5208) par atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumam "Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana".
ZM informē: Informācija mājas cūku turētājiem
2014. gada 13. augusts  
Zemkopības ministrija atkārtoti aicina mājas cūku turētājus ievērot, ka dzīvnieku īpašnieki, kuri savā novietnē tur un audzē cūku sugas dzīvniekus, un kuru novietnes atrodas Āfrikas cūku mēra (ĀCM) ārkārtējās situācijas teritorijā, ir jāveic pasākumi, lai nepieļautu slimības izplatīšanos savā ganāmpulkā.
No 2015.gada jauns maksājums
2014. gada 4. augusts  
No 2015. gada tiks ieviests jauns maksājums par klimatam un videi labvēlīgu lauksaimniecības praksi jeb zaļināšanas maksājums
Atbalsts meža ekonomiskās vērtības uzlabošanai
2014. gada 4. augusts  
Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumam "Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana” ar kopējo publisko finansējumu 1 045 400 EUR (viens miljons četrdesmit pieci tūkstoši četri simti euro).
Kursi aitkopībā
2014. gada 4. augusts  
SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” 2014.gada 14.augustā plkst. 10.00 Valsts Lauka tīkla programmas ietvaros rīko kursus: Ozolniekos, Rīgas ielā 34
ZAAO savāc līdz šim lielāko skābbarības plēvju apjomu
2014. gada 15. jūlijs  
Šā gada pavasara mēnešos un vasaras sākumā SIA “ZAAO” veica lauksaimniecībā izmantoto skābbarības ruļļu plēvju bezmaksas savākšanu no zemnieku saimniecībām un individuāliem saimniekiem. Kopā akcijas laikā šogad savākts 1300 m3 minētā iepakojuma, salīdzinoši 2013.gadā – ap 700 m3, bet 2012.gadā – ap 170m3.
Aicina iznīcināt latvāņus
2014. gada 27. jūnijs  
Cēsu novada pašvaldība aicina zemju īpašniekus vai tiesiskos valdītājus, kuru teritorijas invadētas ar Sosnovska latvāni, nekavēties ar latvāņu izplatības ierobežošanas pasākumu veikšanu, lai novērstu latvāņu izziedēšanu un sēklu nogatavošanos.
Jūlijā notiks Zemkopības ministrijas reģionālās konferences lauksaimniekiem "Esi informēts un ražo laukos"
2014. gada 20. jūnijs  
Zemkopības ministrija sadarbībā ar SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Valsts Lauku tīkla aktivitāšu ietvaros 2014. gada vasarā organizē reģionālās konferences lauksaimniekiem „Esi informēts un ražo laukos”.
Sezonas laukstrādnieka reģistrācija LAD EPS
2014. gada 3. jūnijs  
Sākot ar 2014.gada 1.jūniju tiek ieviests sezonas laukstrādnieka ienākuma nodokļa režīms, kas būtiski samazinās nodokļu slogu tiem cilvēkiem, kas būs nodarbināti tieši sezonas rakstura darbos augļkoku, ogulāju un dārzeņu audzēšanā vai stādīšanā, sējumu un stādījumu kopšanā, ražas novākšanā, augļu, ogu un dārzeņu šķirošanā.
LAD elektroniskā pieteikšanās sistēma (EPS)
2014. gada 3. jūnijs  
Lai kļūtu par EPS lietotāju, Jums ir jānoslēdz LĪGUMS “Par Lauku atbalsta dienesta elektroniskās pieteikšanās sistēmas pakalpojumu izmantošanu”.
LAD organizēs dažādas aktivitātes ‘’Traktordienā 2014’’
2014. gada 16. maijs  
2014. gada 17. maijā jau piekto reizi Latvijā notiks pasākums „Traktordiena2014”, šogad tas risināsies SIA „AGRO-KAĶENIEKI” laukā „Siljāņi”, Annenieku pagastā, Dobeles novadā. Pasākumu organizē nodibinājums „Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai” sadarbībā ar Lauku tīklu un Latvijas Republikas Zemkopības ministriju.
Turpinās platībmaksājumu pieteikumu pieņemšana.
2014. gada 16. maijs  
LAD atgādina, ka aizpildīts Platību maksājumu iesniegumu 2014.gadam (arī iesnieguma pielikumi, ja ir aktīvas agrovides pasākumu saistības) un lauku bloku kartes ar precīzi iezīmētām platībām LAD jāiesniedz līdz 2014.gada 15.maijam.
Akcīzes degviela
2014. gada 16. maijs  
Lai saņemtu akcīzes nodokļa atbrīvojumu dīzeļdegvielas iegādei, lauksaimniecības produkcijas ražotājs 2014.gadā no 10.aprīļa līdz 2.jūnijam iesniedz Lauku atbalsta dienesta reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē iesniegumu.
LLKC Cēsu nodaļas seminārs mājražotājiem
2014. gada 24. aprīlis  
29.aprīlī plkst.10.00 Priekuļos, Dārza ielā 12 notiks seminārs mājražotājiem ”Mūsdienīgas produktu pārstrādes iespējas’’.
Norit Platību maksājumu iesniegumu 2014.gadā pieņemšana
2014. gada 24. aprīlis  
No 14.aprīļa Platību maksājumu iesniegumu 2014.gadam (turpmāk – iesniegums) var iesniegt arī papīra formātā. No 9.aprīļa to varēja jau izdarīt, izmantojot LAD Elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS).
Iespēja pieteikties lauku saimniecību modernizācijas projektiem
2014. gada 24. aprīlis  
No 2014. gada 9. maija līdz 2014. gada 9. jūnijam tiek izsludināta projektu iesniegumu pieņemšanas kārta „Lauku saimniecību modernizācija” ar kopējo publisko finansējumu 4 000 000 EUR apmērā.
Seminārs aitu audzētājiem Vaivē
2014. gada 7. aprīlis  
9.aprīlī plkst.10.00 Vaives tautas namā Programmā: 1. Ganību apsaimniekošana, zālāju šķirņu izvēle 2. Šķirnes izvēle, audzēšanas īpatnības. 3. Praktiskā pieredze aitkopībā
Cēsu nodaļa aicina jauniešus uzņēmējdarbības veicināšanas aktivitātei
2014. gada 7. aprīlis  
SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra" Cēsu nodaļa aicina jauniešus iesaistīties Valsts Lauku tīkla aktivitātē "Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai".
2014.gada lauku bloku karšu un veidlapu saņemšana
2014. gada 7. aprīlis  
Visi LAD klienti, kas vēlas 2014.gada tiešmaksājumu veidlapas un lauku bloku kartes saņemt Vaives pagasta pārvaldē, tiek lūgti pieteikties pa mob.t. 26376980 Dacei, nosaucot savu klienta klienta numuru!
Kūtsmēslu krātuvju būvniecībai un rekonstrukcijai piešķir 4 miljonus eiro
2014. gada 7. aprīlis  
Zemkopības ministrija informē, ka Lauku atbalsta dienests (LAD) aprīlī izsludinās projektu iesniegšanu pasākuma ”Lauku saimniecību modernizācija” 15. kārtā jaunu kūtsmēslu krātuvju būvniecībai, esošo kūtsmēslu krātuvju rekonstrukcijai un nepieciešamo būvmateriālu un stacionāro iekārtu iegādei. Šim mērķim paredzēts atbalsta finansējums 4 miljonu eiro apmērā.
Lauksaimniecībā izmantoto skābbarības ruļļu plēvju bezmaksas savākšanas akcija
2014. gada 28. marts  
Tuvojoties pavasarim lauksaimniekiem aktuāls kļūst jautājums – kur likt skābbarības sagatavošanā izlietotās ruļļu un bedru plēves. SIA „ZAAO” piedāvā risināt jautājumu savācot minēto materiālu no saimniecībām, lai to sagatavotu otrreizējai pārstrādei.
Lauku atbalsta dienests piedalās „e-prasmju nedēļā 2014”
2014. gada 20. marts  
No 2014. gada 24. – 30. martam Lauku atbalsta dienests piedalīsies „E-prasmju nedēļā 2014”, ko organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA).
Izmaiņas tiešo maksājumu nosacījumos
2014. gada 20. marts  
Otrdien, 18. martā, valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtībā tiešā atbalsta shēmu ietvaros. Grozījumi atbalsta piešķiršanas kārtībā paredz palielināt īpašā atbalsta kopējo pieejamo apmēru un nosacījumus jaunam īpašā atbalsta veidam par liellopiem.
Bez maksas savāc agroplēves, polipropilēna maisus un plastmasas kanniņas
2014. gada 11. marts  
Šķirošanas un apstrādes uzņēmums „Eko Reverss”, turpina aizsākto tradīciju, un arī šogad no zemnieku saimniecībām visā Latvijā bez maksas visu gadu savāks agroplēves, polipropilēna maisus („Big bagus”) un plastmasas kanniņas, pretī izsniedzot apliecinājumu par iepakojuma nodošanu otrreizējai pārstrādei.
Cēsu rajona lauku partnerība izsludina projektu konkursu "Vietējās attīstības stratēģijas"
2014. gada 10. marts  
Biedrība „Cēsu rajona lauku partnerība” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 8. kārtu Lauku attīstības programmas 2007.-2013. gadam pasākuma “Vietējās attīstības stratēģijas” ietvaros apstiprinātās vietējās attīstības stratēģijas ieviešanai.
Aicina pieteikties savstarpējās atbilstības atbalsta saņemšanai
2014. gada 10. marts  
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs Valsts Lauku tīkla pasākuma „Savstarpējās atbilstības atbalsta nodrošināšana” ietvaros līdz 2014. gada 24. martam aicina lauksaimniekus pieteikt dalību konkursam minētajā pasākumā.
Cēsu rajona lauku partnerība izsludina zivsaimniecības projektu kunkursu
2014. gada 10. marts  
Biedrība „Cēsu rajona lauku partnerība” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 6. kārtu Rīcības programmas Eiropas Zivsaimniecības fonda atbalsta ieviešanai Latvijā 2007.–2013. gadam pasākuma "Teritorijas attīstības stratēģiju īstenošana" ietvaros apstiprinātās vietējās attīstības stratēģijas ieviešanai.
Traktortehnikas apskates 2014. gadā Cēsu novadā
2014. gada 24. februāris  
Valsts Tehniskās uzraudzības aģentūras traktortehnikas apskates 2014.gadā Cēsu novadā 2014.gada 7.maijā: plkst. 12.30 Rīdzene, pie katlu mājas plkst. 13.30 Krīvos, pie mehāniskajām darbnīcām 2014.gada 10.jūlijā: plkst.14.00 Rīdzene, pie katlu mājas plkst. 17.00 Krīvos, pie mehāniskajām darbnīcām
Var pieteikties projektam "Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana"
2014. gada 24. februāris  
Projektu iesniegumu iesniegšanas kārta pasākumā "Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana" tiks atvērta no 2014.gada 24.marta līdz 2014.gada 22.aprīlim.
Informācijas diena vēsturiskā Cēsu rajona lauksaimniekiem
2014. gada 18. februāris  
Biedrība „Cēsu rajona Zemnieku apvienība” rīko ikmēneša Informācijas dienu lauksaimniekiem piektdien, 21. februārī pl.10.00, Priekuļos, Dārza ielā 12, 2.stāva zālē.
Tiešo maksājumu veidi, saņemšanas nosacījumi un provizoriskās likmes 2014.gadā
2014. gada 18. februāris  
Zemkopības ministrija ir sagatavojusi informāciju par tiešo maksājumu veidiem, saņemšanas nosacījumiem un provizoriskajām likmēm 2014.gadā.
Diskusija Zemkopības ministrijā
2014. gada 12. februāris  
Aicinām uz diskusiju „Apmeklētājam atvērta ražojoša saimniecība – ieguvums tūristam un ražotājam?” 2014.gada 27. februārī plkst. 11:00 – 13.00, Zemkopības ministrijas lielajā zālē (2. stāvs).
Jauns īpašā atbalsta veids liellopu gaļas nozarei
2014. gada 5. februāris  
Zemkopības ministrija pieņēmusi lēmumu ieviest 2014. gadā īpašo atbalstu par liellopiem, lai saglabātu liellopu gaļas ražošanu. Pārtraucot jaunlopu izvešanu no Latvijas un stimulējot liellopu nobarošanu un gaļas ieguvi Latvijā, palielinātos liellopu gaļas nozares pievienotā vērtība un lauksaimnieku ienākumi.
Vienotā platības maksājuma saņemšanai var pieteikt visu zemi, kas ir labā lauksaimniecības stāvoklī
2014. gada 28. janvāris  
No 2014. gada vienotā platības maksājuma saņemšanai var pieteikt visu zemi, kas ir labā lauksaimniecības stāvoklī un tiek apsaimniekota, jo ir atcelts 2003.gada nosacījums.
Atgādinājums lauku uzņēmējiem
2014. gada 10. janvāris  
Pārskats par stāvokli ganāmpulka novietnē ar datiem uz 01.01.2014. ir jāiesniedz Lauksaimniecības Datu centrā no 01.01.2014. līdz 01.02.2014.
Zināms vienotā platības maksājuma samazinājuma koeficients
2013. gada 9. decembris  
Vienotā platības maksājuma 2013.gada atbalsta likmei jāpiemēro samazinājuma koeficients 0,920622. Vienotā platības maksājuma likme 2013.gadā pēc samazinājuma koeficienta piemērošanas ir 60,54 LVL/ha.
Būs pieejams atbalsts tūrisma aktivitāšu veicināšanai
2013. gada 9. decembris  
No 2014.gada 2. janvāra līdz 2014.gada 31.janvārim tiek izsludināta projektu iesniegumu pieņemšana pasākumam „Tūrisma aktivitāšu veicināšana”. Kopējais pieejamais publiskais finansējums pasākumā ir 890 000 EUR.
Cēsu rajona lauku partnerība izsludina projektu konkursu
2013. gada 4. decembris  
Biedrība "Cēsu rajona lauku partnerība" izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu rīcībā: "Lauku saimniecību modernizācija un lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana" (1.3. RĪCĪBA; piešķirtais atbalsta apmērs: 9 451.38 LVL).
Stājas spēkā Regulas par Finanšu disciplīnu prasības
2013. gada 3. decembris  
Šogad iesniegtajiem platību maksājumu pieteikumiem, kuros atbalstā izmaksājamā summa pārsniedz 2000 eiro, tā tiks samazināta par 2,453658%.
Par mazāk labvēlīgo apvidu, agrovides un "Natura 2000" maksājumiem 2014. gadā
2013. gada 3. decembris  
Ņemot vērā, ka Eiropas Savienībā joprojām turpinās diskusijas un darbs par nākamā plānošanas perioda no 2014. līdz 2020. gadam tiesību aktiem, Zemkopības ministrija aicina pievērst Latvijas lauksaimnieku uzmanību vairākiem būtiskiem faktiem.
Lauksaimniekiem piešķirts dīzeļdegvielas apjoms, kam piemērots akcīzes nodokļa atbrīvojums
2013. gada 11. novembris  
Lauku atbalsta dienests lauksaimniekiem ir piešķīris no akcīzes nodokļa atbrīvotu dīzeļdegvielas apjomu - 15 litrus - par vienu atbilstošās platības hektāru.
Cēsīs notiks reģionālajā konference lauksaimniekiem
2013. gada 15. oktobris  
Zemkopības ministrija sadarbībā ar SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Valsts lauku tīkla aktivitāšu ietvaros organizēs reģionālās konferences lauksaimniekiem „Esi informēts un ražo laukos”. Uzrunu teiks arī Zemkopības ministre Laimdota Straujuma.
Oktobra nogalē sāksies platību maksājumu avansu izmaksa
2013. gada 8. oktobris  
Lauku atbalsta dienests no šā gada oktobra otrās puses uzsāks platību maksājumu avansu izmaksu lauksaimniekiem.
Lauksaimniekiem arī 2014. un 2015.gadā turpinās maksāt vienoto platību maksājumu
2013. gada 8. oktobris  
2014. un 2015.gadā, ieviešot tiešo maksājumu sistēmas reformu, tiks turpināta vienotā platības maksājuma īstenošana, kas būs nozīmīgākā ienākuma atbalsta daļa no Eiropas Savienības tiešajiem maksājumiem. Pēc konsultācijām ar lauksaimnieku organizācijām šādu lēmumu pieņēmusi Zemkopības ministrija.
Varēs iesniegt projektus meža ekonomiskās vērtības uzlabošanai
2013. gada 7. oktobris  
Lauku atbalsta dienests izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un Lauku attīstības programmas pasākumā "Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana".
Jāpiesakās atbalsta saņemšanai kredītprocentu daļējai dzēšanai
2013. gada 1. oktobris  
Tuvojas pieteikšanās termiņš valsts atbalsta pasākumā „Atbalsts investīciju veicināšanai lauksaimniecībā un investīcijām materiālās bāzes pilnveidošanai”.
Izsludināts 2013. gada LEADER projektu konkurss
2013. gada 23. septembris  
Biedrība „Cēsu rajona lauku partnerība” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu rīcībā "Ar zivsaimniecību un tūrismu saistītas maza mēroga infrastruktūras un pakalpojumu attīstība" .
LLKC rīko mednieku un medību vadītāju kandidātu apmācības
2013. gada 16. septembris  
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Meža konsultāciju pakalpojumu centrs rīko apmācības topošajiem medniekiem un medību vadītāju kandidātiem. Tie šoruden notiks LLKC Ozolniekos, Ropažu novada „Riga Shooting Center”, Tukumā, Madonā, Siguldā un Rēzeknē.
Mācību kursi aitkopjiem
2013. gada 4. septembris  
SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” komplektē grupu par tēmu Dzīvnieku pārraudzība aitkopībā pirmā mācību diena 2013. gada 13. septembrī plkst.10.00. Vēl ir vairākas brīvas vietas.
AS „GE Money bankas” klientiem jāmaina bankas konti
2013. gada 30. augusts  
Lauku atbalsta dienests informē klientus par nepieciešamību mainīt AS „GE Money bankas” kontus, jo banka pārtrauc savu darbību Latvijā. Tā turpinās klientu apkalpošanu tikai līdz šā gada 20.septembrim (ieskaitot).
6. septembrī ideju forums lauksaimniekiem "Latvijas mazās lauku saimniecības. Kā BŪT!"
2013. gada 30. augusts  
2013. gada 6.septembrī plkst. 10:00 Priekuļos, Dārza ielā 12, 2.stāva zālē norisināsies Diskusijas – ideju forums lauksaimniekiem Latvijas mazās lauku saimniecības. Kā BŪT!
Var pieteikties uz atbalsta maksājumu „Lauksaimniecības dzīvnieku ģenētisko resursu saglabāšana”
2013. gada 14. augusts  
Lauksaimnieki no 6.augusta līdz 3.septembrim var pieteikties uz Agrovides apakšpasākumu „Lauksaimniecības dzīvnieku ģenētisko resursu saglabāšana” (LDGRS), lai saņemtu atbalsta maksājumu.
Latvāņu apkarošana
2013. gada 12. augusts  
Lai samazinātu latvāņu izplatību, katram zemes valdītājam ir nepieciešams veikt latvāņa ierobežošanas pasākumus. Iespējams izmantot četras apkarošanas metodes: mehānisko, ķīmisko, bioloģisko un kombinēto. Plašāka informācija par šīm metodēm pieejama Valts augu aizsardzības dienesta mājas lapā sadaļā Informācija sabiedrībai: Par Latviju bez latvāņiem.
Izsludina projektu konkursu lauku saimniecību modernizācijai
2013. gada 6. augusts  
Lauku atbalsta dienests izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un Lauku attīstības programmas pasākumam "Lauku saimniecību modernizācija"
Lauku atbalsta dienests izsludina projektu konkursus
2013. gada 6. augusts  
Lauku atbalsta dienests izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un Lauku attīstības programmas pasākumam "Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana"
Izmaiņas jaunu LAD klientu reģistrēšanā
2013. gada 17. jūlijs  
No 2013.gada 1. jūlija klientu reģistrēšanu, klientu datu izmaiņas, kā arī iesniegt līgumu par LAD EPS lietošanu var tikai klātienē LAD Klientu apkalpošanas daļās vai elektroniski.
Grozījumi MK noteikumos par lauku saimniecību modernizāciju projektiem
2013. gada 17. jūlijs  
Laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" publicēti grozījumi MK noteikumos Nr. 1026 "Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu iesniegumu konkursu veidā pasākumam "Lauku saimniecību modernizācija"", kas stājas spēkā 2013. gada 10. jūlijā.
Lauksaimniecības produkcijas ražotājiem ir sākotnēji piešķirti 50 litri dīzeļdegvielas
2013. gada 17. jūlijs  
Lauku atbalsta dienests informē, ka saskaņā ar 2011. gada 3. maija noteikumiem Nr.344 „Kārtība, kādā no akcīzes nodokļa atbrīvo dīzeļdegvielu (gāzeļļu), ko izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem” lauksaimniecības produkcijas ražotājiem ir sākotnēji piešķirti 50 litri dīzeļdegvielas, kam piemēro akcīzes nodokļa atbrīvojumu, par atbilstošās platības hektāru 2013./2014. saimnieciskajam gadam.
ZAAO savāc ievērojamu apjomu skābbarības plēves
2013. gada 8. jūlijs  
Noslēgusies akcija, kad SIA „ZAAO” bez maksas no lauksaimniekiem savāca skābbarības plēves. Apkalpojot 77 klientus, savākti 712 m3 plēves, kas ir pilnas 24 atkritumu savācēju mašīnu kravas kastes.
Bezakcīzes degviela jāizņem līdz 30. jūnijam
2013. gada 28. jūnijs  
Lauku atbalsta dienests informē, ka dīzeļdegviela, kurai piemēro akcīzes nodokļa atbrīvojumu LAD klientiem par 2012./2013.saimniecisko gadu ir jāizņem līdz 2013.gada 30.jūnija (ieskaitot).
Informācija ganāmpulku īpašniekiem
2013. gada 28. jūnijs  
Lauksaimniecības datu centrs atgādina , ka pārskats par stāvokli ganāmpulkā uz 1.jūliju jāiesniedz no 1.jūlija līdz 1.augustam.
Vēl šonedēļ var pieteikties konkursam „Sējējs - 2013”
2013. gada 29. maijs  
Lauku atbalsta dienests informē, ka Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam „Sējējs–2013”, kurš norisināsies jau divdesmito gadu.
ES projektu iesniegumu pieņemšana no 3. jūnija
2013. gada 3. jūnijs  
Lauku atbalsta dienests izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu aktivitātē „Esošās saimniecības darbības attīstība vai dažādošana".
Dīzeļdegvielas atbrīvojumam no akcīzes nodokļa Lauku atbalsta dienestā var pieteikties līdz 3.jūnijam
2013. gada 29. maijs  
Lauku atbalsta dienests (LAD) atgādina, ka šī gada 3.jūnijs ir gala termiņš iesniegumu dīzeļdegvielas atbrīvojumam no akcīzes nodokļa iesniegšanai LAD.
LAD informē par pieteikšanās termiņu valsts atbalsta pasākumā „Atbalsts biškopības nozarei”
2013. gada 29. maijs  
Lauku atbalsta dienests informē, ka līdz 2013.gada 3.jūnijam var pieteikties valsts atbalsta pasākumam „Atbalsts biškopības nozarei”.
Par latvāņu ierobežošanu
2013. gada 29. maijs  
Cēsu novada pašvaldība aicina zemju īpašniekus, kuru teritorijas invadētas ar latvāni (Heracleum sosnowskyi Manden), veikt latvāņu izplatības ierobežošanas pasākumus, nepieļaujot latvāņu izziedēšanu, sēklu nogatavošanos un to tālāku izplatību.


Printēt