A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Lauki » Traktortehnikas eksaminācijas veikšanas un apliecības apmaiņas iespējas

Traktortehnikas eksaminācijas veikšanas un apliecības apmaiņas iespējas

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (VTUA) ir pārskatījusi un pilnveidojusi traktortehnikas eksaminācijas veikšanas iespējas.

Turpmāk traktortehnikas pretendenti varēs pieteikties veikt teorētisko eksāmenu par ceļu satiksmes noteikumiem un ceļu satiksmes drošību (CSN), teorētisko eksāmenu par traktortehnikas ekspluatācijas drošību, kā arī praktiskās vadīšanas eksāmenu sev ērtā vai tuvākajā VTUA birojā.

Traktortehnikas vadītāja tiesības pēc visu trīs sekmīgas eksāmenu veikšanas var iegūt persona, kas pabeigusi teorētisko un praktisko apmācību, kā arī attiecīgās kategorijas teorētiskās zināšanas un praktisko pieredzi ir apguvusi pašmācībā.

Pašmācībā var iegūt TR1 kategoriju, savukārt TR2, TR3 vai TR4 kategoriju pašmācībā atļauts iegūt personai, kurai vismaz 12 mēnešus jau ir kāda no traktortehnikas vadītāja kategorijām. Persona ir atbrīvota no ceļu satiksmes noteikumu eksāmenu kārtošanas, ja tai ir tiesības vadīt traktortehniku vai C1 vai C kategorijai atbilstošus transportlīdzekļus.

Kategoriju eksāmenus iespējams veikt jebkurā darba dienā iepriekš piesakoties un vienojoties par eksaminācijas iespējām ar ērtāko vai tuvāko VTUA biroju. Eksāmenu biežumu katrā VTUA birojā plāno individuāli, bet ne retāk kā reizi nedēļā. CSN eksāmens tiek pieņemts elektroniskajā veidā, bet ekspluatācijas eksāmens rakstiski.

Kopš 2018.gada septembra tiek mainīta vecā parauga traktortehnikas vadītāja apliecība, pat, ja derīguma termiņš vēl nav beidzies, pret jauno kategoriju bez papildu eksāmenu veikšanas. Jaunā traktortehnikas vadītāja apliecība paplašina traktortehnikas kategoriju grupas - persona ir tiesīga vadīt plašāku traktortehnikas klāstu nekā tas ir paredzēts vecā parauga apliecībā.

Plašāku informāciju skatīt VTUA tīmekļa vietnē, sadaļā “Traktortehnikas vadītāji”: https://www.zm.gov.lv/valsts-tehniska-uzraudziba/statiskas-lapas/traktortehnikas-vaditaji?nid=2666#jump

Publicēšanas datums: 2019. gada 8. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt