A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » 29.novembris - Starptautiskā diena vardarbības izskaušanai pret sievietēm

29.novembris - Starptautiskā diena vardarbības izskaušanai pret sievietēm

„...tik grūti ir uzdrīkstēties vienkārši runāt. Sākt stāstīt to, kas ģimenē notiek; par vardarbību, kas ilgstoši nomāc mani un bērnus. Tik grūti pārvarēt kaunu un vainas apziņu par to, ka manā ģimenē nenotiek tā, kā gribētos. Nav arī ne jausmas, ar ko sākt, kur griezties pēc palīdzības. Zinu tikai, ka viena es netikšu galā...” Šis ievads ir no klientes stāstītā konsultācijā pie psihologa. Stāsts, kas atkārtojas, kas diemžēl nav retums.

Gribas domāt, ka sabiedrības attieksme Latvijā pret vardarbību mainās. Pozitīvi, ka aizvien retāk nākas dzirdēt pret cietušajiem vērstu nosodījumu „pats vainīgs”. Biežāk kaut arī anonīmi tiesībsargājošajās institūcijās tiek saņemta informācija par bērniem, kuri cieš no vardarbības. Sabiedrība kļūst informētāka par dažādajiem vardarbības veidiem: emocionālo, fizisko, seksuālo, novārtā pamešanu un vardarbīgu kontroli, tai skaitā ekonomisko vardarbību. Cietušie drošāk vēršas pēc palīdzības policijā, bāriņtiesā, sociālajā dienestā. Un tomēr visa sākumā ir jāuzdrīkstas sākt runāt, sākt rīkoties.

2017.gada 29.novembrī, atzīmējot Starptautisko dienu vardarbības izskaušanai pret sievieti, Cēsu novada pašvaldības aģentūrā „Sociālais dienests” Bērzaines ielā 18, 3.stāva zālē, plkst.17.00 - interesenti tiek aicināti uz informatīvo tikšanos ar sociālo darbinieku un psihologu, lai pārrunātu ar vardarbību saistītos aktuālos jautājumus. 29.novembrī Sociālajā dienestā tiek piedāvāta arī 1 bezmaksas individuālā konsultācija pie psihologa, kuras laikā ir iespējams anonīmi rast atbildes uz sev svarīgiem ar vardarbību saistītiem jautājumiem. Aicinām pēc psiholoģiskas palīdzības vērsties arī pāridarītājus, jo ne jau tikai caur sodu sistēmu ir iespējams atjaunot līdzsvaru attiecībās un pārtraukt vardarbīgo uzvedību. Iepriekšēja pieteikšanās uz individuālajām konsultācijām darbdienās līdz 29.novembrim no plkst.08.00 līdz plkst.17.00 pa tālruni: 26634316.

Lai rastu informāciju, kas palīdzētu izlemt, kā rīkoties, kā atpazīt pāridarījumu, izprast savas tiesības, izprast kriminālprocesa gaitu, juridiskās un finansiālās palīdzības iespējas, kā arī rast psiholoģisku atbalstu, iesakām izmantot interneta vietnes: www.cietusajiem.lv vai www.pretvardarbibu.lv.

Informējam, ka katru dienu no plkst.07.00 līdz 22.00 darbojas arī bezmaksas informatīvais tālrunis noziegumos cietušajiem: 116006.Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada pašvaldības aģentūras
“Sociālais dienests” Psiholoģe
Ginta Radionova

Publicēšanas datums: 2017. gada 15. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt