A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Aicinām ģimenes ar bērniem pieteikties izrādei “Ziemas māja”

Aicinām ģimenes ar bērniem pieteikties izrādei “Ziemas māja”

Biedrība "Teātris jauniem cilvēkiem" aicina pirmskolas un sākumskolas vecuma bērnus uz teātra izrādi “Ziemas māja”. Izrādes plānotas 13.martā plkst.11.00, plkst.18.00 un 20.martā plkst.11.00 un plkst.18.00  Koprades mājā SKOLA6, L.Skolas ielā 6, Cēsīs.

Pateicoties Cēsu Kultūras projektu konkursa atbalstam Cēsu trūcīgām un maznodrošinātajām ģimenēm teātra izrādi būs iespēja apmeklēt bez maksas. Aicinām Cēsu novada trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes izrādes apmeklējumam pieteikties līdz 25.februārim zvanot Mārtiņam Eihem uz tālruni 29790367 vai rakstot uz martins@nomadi.lv.

 
Izrādes apraksts:  Izrāde ģimenēm ar bērniem (4 - 10 g.)
Spēlmaņu nakts nominācija "Gada labākā izrāde bērniem" 2014
    
Izrāde stāsta par senseniem laikiem pirms gadiem trīsdesmit pieciem, kad tāltālā zemē aiz augstiem kalniem un tumšiem mežiem nelielā pilsētiņā dzīvoja mazs zēns vārdā Mārtiņš un viņa vecaistēvs Antons – stiprinieku čempions, siržu lauzējs un vīrs, kas pats savām rokām uzcēlis māju, kurā dzīvot viņa smukajai sievai, bērniem un mazbērniem.
    
Sirsnīgi un mīļi izrāde runā par visiem zināmām, bet vienlaikus noslēpumainām lietām. Kopā ar vecotēvu mazais Mārtiņš iepazīst pasauli, mācās darīt darbus un nedarbus, mīlēt un vērot dabu, saprast tās likumus – vasaras un ziemas, dzimšanas un nāves mūžīgo ciklu.
    
Kā savā recenzijā raksta Rūta Briede - "Mārtiņa un Vectēva būšana kopā ir brīnišķīgs un jūtīgs bērna pasaules atainojums, kas nebaidās skaidri runā par būtiskām tēmām un nemet mānīgus līkločus. Vienlaikus tas ir arī izzūdošās veclaiku dūnu spilvenu vecvecāku pasaules tēlojums, kuri māk sarunāties īsti, vērot un izskaidrot dabu un parādīt, ka mēs esam tās daļa, ka iekšēja jušana un skaistums atklājas un sakārtojas, iekļaujoties dabas būtībā."
    
Savukārt Edīte Tišheizere raksta: “Par šo izrādi varētu runāt kā par paraugstundu: kā atrast īsto intonāciju; kā vienkārši pastāstīt stāstu; kā paturēt acīs skatītājus un viņu līdzdzīvošanu.”
    
Izrāde veidota objektu teātra estētikā un aizrauj gan mazos, gan lielos skatītājus.
    
Dramaturģija un režija - Krista Burāne. Izpildījums un režija - Mārtiņš Eihe. Idejas un izpildījums - Ģirts Rāviņš.

Izrādes treileris 1 - https://www.youtube.com/watch?v=Z3nUmuqiNtQ
Izrādes treileris 2 - https://www.youtube.com/watch?v=EojvNlxqTw8&t=1s

 


Publicēšanas datums: 2017. gada 16. februāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt