A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Aicinām pieteikties malkas un mācību piederumu iegādes pabalstam

Aicinām pieteikties malkas un mācību piederumu iegādes pabalstam

Vēl līdz 30.septembrim Cēsu novada p/a „Sociālais dienests”, gan Cēsīs, gan Vaives pagastā pieņems iesniegumus malkas pabalsta piešķiršanai personām/ģimenēm, kuras dzīvo mājā ar lokālu apkuri, kā arī iesniegumus mācību piederumu iegādei skolēniem.

Malkas pabalsts tiek piešķirts mājsaimniecībām 2013./2014.gada apkures sezonai, kurām piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes/personas statuss.
Pabalsta apmērs:
    • trūcīgai ģimenei - Ls 90,00;
    • maznodrošinātai ģimenei - Ls 60,00.
Kopš maija mēneša sākuma malkas pabalstos jau izmaksāti 20 tūkstoši lati. Salīdzinot ar pērno gadu, pieprasījums pēc pabalsta šogad ir nedaudz samazinājies.  Šobrīd malkas pabalstu saņēmušas 265 ģimenes (137 trūcīgas un 128 maznodrošinātas ģimenes).

Pabalsts mācību piederumu iegādei skolēniem tiek piešķirts trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm par katru skolēnu līdz 21 gada vecumam, kurš turpina mācības vispārējās izglītības iestādē (sākumskola, pamatskola, vidusskola, ģimnāzija, vakarskola) vai profesionālajās skolās un vidusskolās vai tām pielīdzināmās profesionālās izglītības  iestādēs.
Pabalsta apmērs:
• trūcīgo ģimeņu bērniem ir Ls 25,00;
• maznodrošināto ģimeņu bērniem - Ls 15,00.
Tāpat uz pabalstu Ls 10,00 apmērā, var pretendēt bērni bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni, kuri ar Cēsu novada bāriņtiesas lēmumu nodoti audžuģimenē vai aizbildniecībā un kuri līdz 24 gadu vecumam bez pārtraukuma turpina mācības vispārējās izglītības iestādē.
Augustā un septembrī izsniegtas 157 dāvanu kartes (104 ģimenēm). Dāvanu kartes veidā mācību piederumu iegādes pabalstam izmaksāti 3 105 lati. Salīdzinot ar pērno gadu, šogad šajā periodā izsniegto dāvanu karšu skaits ir sarucis par aptuveni 12 %.

Lai saņemtu pabalstu, iedzīvotājiem jādodas uz Cēsu novada p/a „Sociālais dienests”, Bērzaines ielā 18 (2.stāvs), Cēsīs, apmeklētāju pieņemšanas laikos vai arī uz Vaives pagasta pārvaldi ”Kaķukrogs”, pirmdienās no plkst. 8.30 līdz 12.00 un no 13.00 līdz 16.30, ceturtdienās no plkst. 9.00 līdz 12.00 un no plkst. 13.00 līdz 17.00.


Informāciju sagatavoja:
Vita Pleševnika
Cēsu novada pašvaldības aģentūra
„Sociālais dienests”
Projektu vadītāja – attīstības speciālistePublicēšanas datums: 2013. gada 16. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt