A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Bērnu un jauniešu dienas centrā „Saules taka” aizritējis vēl viens projekta mēnesis

Bērnu un jauniešu dienas centrā „Saules taka” aizritējis vēl viens projekta mēnesis

Ir aizritējis vēl viens Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests” jauniešu centra „Saules taka” Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas „Jaunatne darbībā” projekta „Kas cits, ja ne es? Kad vēl, ja ne tagad?” radošais mēnesis - deju mēnesis.

Uz deju mēneša atklāšanu jaunieši ieradās tautisko deju stilā. Cits ar pastalām, cits ar kurpēm, cits ar basām kājām. Kāds prievīti ap kaklu un baltu kreklu. Cits ar saktu pie blūzes, rakstītām zeķēm kājās, un vainagu galvā. Cits tautiskajos svārkos, apsietu jostu.
Deju mēnesis mums iesākās ar dienas centra apmeklētājas - Lauras sagatavoto prezentāciju par tautiskajām dejām, kura beidzās ar tautisko deju soļu apgūšanu dejas placī, ar pareizu jostas un pastalu siešanu un kopīgu deju ”Tūdaliņ tāgadiņ” dejošanu.

Ko saka pati Laura pēc prezentācijas?
Laura-„Bija liels prieks iepazīstināt citus jauniešus ar tautiskajām dejām un atcerēties daudz, jauku mirkļu, kas saistījušies man, tieši ar šo dejas stilu. Tautiskās dejas es dejoju jau 10 gadus. Diemžēl savu pirmo publisko uzstāšanos es neatceros. Man personīgi tautiskās dejas nozīmē atpūtu, un savu dzīvi vēlos saistīt ar tautiskajām dejām.”
Iepazinuši Latvijas tautas dejas, jaunieši pievērsās mazliet nopietnākam deju stilam – baletam, ar to mūs iepazīstināja Ilze.
Kādas ir viņas domas par deju mēnesi?
Ilze-„Biju patīkami pārsteigta par jauniešu lielo ieinteresētību, uzdodot daudz jautājumus par baletu. Pašai tuvāk ir mūsdienīgāki deju stili, kā piemēram Līnijdejas, breiks un sporta dejas. Jauniešu iestudētā deja, šī mēneša laikā, man liekas ļoti interesanta, jo tajā ir apvienoti dažādu deju stilu soļi.”

Ar ieskatu sporta deju vēsturē un paraugdemonstrējumiem (lēnais valsis, kviksteps, džaivs) u.c. sporta dejām mūs iepazīstināja Kristaps Emīls un Santa Marija, kuri arī iemācīja jauniešiem deju „Macarena.”
Kādas ir Santas un Kristapa domas?
Santa-„Pirms deju demonstrējumiem bija mazs uztraukums, tāpat kā pirms sacensībām, ka tik nesajaucu soļus. Guvu zināšanas par citiem dejas stiliem, un gribētu iemācīties breikot kā to dara Elvis.”
Kristaps-„Man labāk patīk sporta dejas. Grūti bija iedomāties, kāda izskatīsies mūsu deja, kura sastāvēs no dažādiem deju stiliem. Lai arī mūzu rīcībā bija tikai viens mēnesis, tas izdevās labi!.”
Ka jūtas citi projekta dalībnieki?
Tina-„Man vislabāk patika balets, ieguvu ieskatu par citam dejam. Tā bija laba ideja, iestudēt deju ar dažādiem deju stilu soliem.”
Diāna-„Saņēmu atbildes uz saviem interesējošiem jautājumiem par Sporta dejam. Šī mēneša iestudētā deja ir forša un interesanta. Sākuma biju nobijusies, bet vēlāk visas bailes pazuda. ”
Sintija- „Jūtos labi, neskatoties uz to, ka ne vienmēr varēja piedalīties deju soļu apgūšanā, kājas pirksta operācijas dēļ, es deju soļus iemācījos. Deja šķiet interesanta, daudz kustību.”
Markuss-„Patika sporta dejas, ieguvu daudz informācijas. Tagad zinu, ka nav tikai valsis, bet ir vairāki valša veidi. Iemācījos dažādu deju soļus. Pirmo reizi piedalījos deju soļu apgūšanā.”
Ervins-„Man vislabāk patika balets. Guvu zināšanas par citiem deju stiliem. Patīk mūsu iestudēta deja. Vajadzīga liela drosme, lai atraisītos un dejotu tādus solus, kurus nekad neesi dejojis.
Kristīne R.-„Bija interesanti skatīties visas prezentācijas par dažādiem deju stiliem. Man patika balets, par šo deju stilu pirms tam zināju visai maz. Iestudētā deja ir interesanta un stilīga. Priecēja tas, ka jaunieši, kuri sākuma nevēlējas dejot, mēneša laika veiksmīgi pārvarēja savu ”Es” un kopa ar visiem iestudēja deju.”

Deju mēneša noslēguma ballīte pierādīja, cik ļoti mums visiem patīk dejot.
Novērojumi par projekta mēnešiem pārsteidz mūs pašus, jo katrā radošajā mēnesi mēs atrodam sevī kādu mazu talanta zvaigznīti, par kuru mums pašiem nebija ne jausmas. Pārvarot savu „Es”, ieguvušu jaunas zināšanas un uzdrīkstējusies pamēģināt. Pateicoties deju mēnesim 3 mūsu projekta dalībnieki uzsākuši apmācības sporta deju pulcinā un 2 jaunieši, to plāno uzsākt rudenī. Super! Lai veicas!

Deju mēnesī pavisam piedalījās 32 dalībnieki, kuri liekot apgūtos deju soļus vienu pie otra iestudēja deju.
Pirmo reizi jauniešu iestudēto deju varēs redzēt Starptautiskajā Ģimenes dienas pasākuma Cesīs,15.maijā. Kopā ar mums uzstāsies O-kartes skatuves dalībnieks Rikardions(Rihards Millers).

Mēs, Jūs gaidīsim!:)
“Šis projekts tika finansēts ar Eiropas komisijas atbalstu.Šī publikācija atspuļguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.”


Informāciju sagatavoja:
Bērnu un jauniešu dienas centra
„Saules taka” jaunieši

Publicēšanas datums: 2013. gada 29. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt