A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Cēsīs notika reģionālais seminārs par cilvēktirdzniecību

Cēsīs notika reģionālais seminārs par cilvēktirdzniecību

Šā gada 15. un 16.janvārī nevalstiskā organizācija „Patvērums „Drošā māja”” rīkoja Cēsīs reģionālo semināru par cilvēktirdzniecību. Semināra mērķis bija paaugstināt pašvaldības darbinieku profesionālo kompetenci cilvēktirdzniecības mazināšanā, upuru identificēšanā, preventīvo pasākumu veicināšanā. Kā lektori seminārā piedalās jomas profesionāļi - biedrības vadītāja/ sociālā darbiniece S. Zalcmane, juriste G. Miruškina un biedrības „Par brīvu Vidzemi no cilvēku tirdzniecības” valdes loceklis A. Vaišļa.

Semināra teorētiskajās un praktiskajās nodarbībās izmantoja formālās un neformālās izglītības metodes, tādējādi attīstot darbinieku iemaņas nodot informāciju tālāk saviem kolēģiem un citiem līdzcilvēkiem savā reģionā un kļūstot par multiplikatoriem.

Kopumā projekta „Multidisciplināras iniciatīvas cilvēku tirdzniecības ierobežošanai” ietvaros plānoti reģionālie semināri - Dobeles, Talsu, Preiļu, Cēsu un Madonas pašvaldību darbiniekiem, tai skaitā plaša profila sociālā darba speciālistiem, attīstot starpinstitucionālu un starpprofesionālu sadarbību katrā reģionā cilvēktirdzniecības gadījumu risināšanai.

Reģionālā semināra ietvaros tika aprobēts metodiskais materiāls sociāliem darbiniekiem par cilvēku tirdzniecību, jo viņi visbiežāk saskaras ar mazaizsargātām klientu grupām, no kurām tiek identificēti arī cilvēktirdzniecības gadījumi, kā arī ir iespējama tūlītēja iespēja organizēt palīdzību, ja personu var identificēt kā potenciālo cilvēktirdzniecības upuri.

Cēsu novadā rīkotajā seminārā piedalījās 25 speciālisti. No Cēsu novada pašvaldības aģentūras "Sociālais dienests" reģionālajā seminārā par cilvēktirdzniecību piedalījās 11 sociālā darba speciālisti un darbinieki.

Semināra galvenās tēmas bija - cilvēku tirdzniecību formas, fiktīvas laulības, darba ekspluatācija, cilvēku tirdzniecības upuru atpazīšana, darbam ar cilvēku tirdzniecības upuri nepieciešamās zināšanas un prasmes, cilvēku tirdzniecības novēršana un apkarošana, rehabilitācijas pakalpojumu tīkls, starpinstitucionāli koordinēti atbalsta pakalpojumi cilvēku tirdzniecībā cietušām personām.

Nākamais seminārs Cēsīs plānots no 10.03.-11.03.2015.

NVO "Patvērums "Drošā māja"" kopš 2007.gada sniedz valsts apmaksātus rehabilitācijas pakalpojumus cilvēktirdzniecības upuriem un veic regulāru prevenci.

Projektu "Multidisciplināras iniciatīvas cilvēku tirdzniecības ierobežošanai" finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Vairāk par EEZ finanšu instrumenta programmu "NVO fonds" lasiet šeit EEZ Finanšu instrumenta mājas lapa Latvijā: http://www.eeagrants.lv EEZ Finanšu instrumenta oficiālā mājas lapa: http://www.eeagrants.org Par publikācijas saturu atbild biedrība "Patvērums "Drošā māja"".

Foto galerija no reģionālā semināra par cilvēktirdzniecību

 

Informāciju sagatavoja:
Anita Zimele
Cēsu novada pašvaldības aģentūra
„Sociālais dienests”
Projektu vadītāja – attīstības speciāliste
anita.zimele@cesis.lv

Publicēšanas datums: 2015. gada 19. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt