A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Cēsu novada ģimenes domā par bērniem un nākotni

Cēsu novada ģimenes domā par bērniem un nākotni

Sākot ar aprīli Cēsu novada pašvaldības aģentūra „Sociālais dienests” (turpmāk- Sociālais dienests), atbalsta programmas Cēsu novada ģimenēm izstrādes ietvaros, aicina ikvienu Cēsu novada ģimeni piedalīties aptaujā, lai noskaidrotu, kāds atbalsts ir nepieciešams Cēsu novada ģimenēm, kurās dzīvo bērni.

Aptaujas anketa iedzīvotājiem ir pieejama Cēsu novada interneta mājas lapā www.cesis.lv, sadaļā Sociālais dienests, interneta saitnēs: www.draugiem.lv, twitter.com. u.c. Bērnu vecāki, kuru bērni apmeklē Cēsu novada pirmskolas izglītības iestādes (turpmāk – bērnudārzs), aptaujas anketu var aizpildīt bērnudārzā uz vietas.

Nedēļas laikā jau ir saņemtas 200 aizpildītas aptaujas anketas no Cēsu novadā dzīvojošām ģimenēm. „Mūs ļoti iepriecina, ka Cēsu novadā ir  ģimenes, kuras domā par bērniem un nākotni aktīvi iesaistoties aptaujas anketu aizpildīšanā un viedokļu izteikšanā,” atzīst Sociālā dienesta direktore Iveta Sietiņsone.

Apkopojot jau pašreiz saņemtās aptaujas anketas par pašvaldības sniegtajiem pabalstiem, visvairāk vecāki ir informēti par bērna piedzimšanas pabalstu, kas Cēsu novadā ir Ls 50.00 (ja abu vecāku vai vecāka (ja bērnam ir tikai viens vecāks) deklarētā dzīves vieta vismaz pēdējos 12 mēnešus ir bijusi Cēsu novada pašvaldības teritorijā, tad pabalsts tiek izmaksāts divkāršā apmērā), tikpat daudz vecāki zināja tādus pabalstus kā: brīvpusdienas skolas, vecāku maksas atlaides bērnudārzos, nekustamā īpašuma nodokļa atlaides u.c. Daļa vecāki aptaujas anketās atzina, ka par sniegtajiem pašvaldības atbalsta veidiem neko nezin.

Visvairāk vecāki kā priekšlikumu demogrāfiskās situācijas uzlabošanai ir minējuši  - lielāku ģimenes valsts pabalstu ( 8 lati par katru bērnu),  darba algas palielinājumu, nodokļu atlaides ģimenēm un vecāku pabalsta griestu atcelšana, kas būtu jānodrošina valstij.

Pēc aptaujas anketām pašvaldībai būtu jānodrošina brīvpusdienas skolās un bērnudārzos, garantēta vieta bērnudārzos bērniem no 1,5 gadu vecuma, atlaides komunālajiem maksājumiem, ieejas maksas atlaides pasākumos un muzejos, kā arī   izteica priekšlikumu izveidot „Auklīšu dienestu”. 

Pašreiz Cēsu novadā valsts atmaksātas brīvpusdienas tiek nodrošinātas 1. -2. klases skolēniem.
Cēsu novada pašvaldība ir pieņēmusi lēmumu ar jauno mācību gadu brīvpusdienas skolās un bērnudārzos piešķirt visām Cēsu novadā dzīvojošām daudzbērnu ģimenēm. Cēsu novada pašvaldība jau tagad piešķir nekustamā īpašuma atlaides daudzbērnu ģimenēm.

Lai uzlabot ģimenes dzīvi un demogrāfisko situāciju Cēsu novadā atbalsta programmā Cēsu novada ģimenēm paredzēts iekļaut pašvaldības īres namu attīstību jaunajām ģimenēm, atlaides interešu izglītības un sporta skolas apmeklējumam daudzbērnu ģimenēm, ka arī paredzēts iekļaut papildus finansiālu atbalstu māmiņām, kuras līdz bērna 2 gadu vecumam ar bērnu dzīvo mājās.

Pateicamies visām ģimenēm, kuras piedalījās šajā aptaujā un izteica savu viedokli labākai Cēsu novada nākotnei ģimenēm ar bērniem. Tiem, kuri vēl nav paspējuši aizpildīt aptaujas anketu aicinām to izdarīt šeit: www.visidati.lv/aptauja/828074524/


Informāciju sagatavoja:
Vita Pleševnika
Cēsu novada pašvaldības
aģentūras „Sociālais dienests”
projektu vadītāja- attīstības speciāliste

Publicēšanas datums: 2013. gada 19. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt