A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Cēsu sociālās NVO atbalsta izmaiņas pašvaldības finansējuma modelī

Cēsu sociālās NVO atbalsta izmaiņas pašvaldības finansējuma modelī

Otrdien, 23.februārī, Cēsu novada pašvaldības aģentūra “Sociālais dienests” pulcēja 20 Cēsu novada nevalstiskās organizācijas (turpmāk – NVO) vadītājus, kuras darbojas sociālajā jomā, lai iepazīstinātu un pārrunātu par izvirzītajiem kritērijiem finansējuma saņemšanas kārtībai.

Viens no galvenajiem finansējuma saņemšanas kritērijiem nosaka, ka finansējumu varēs saņemt NVO, kuras Cēsu novada teritorijā darbojas sociālajā jomā – sniedz Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā minēto sociālo palīdzību un sociālos pakalpojumus kādai no sociāli mazaizsargāto iedzīvotāju grupām. Lai NVO atbilstu šim nosacījumam, nepieciešams būs iesniegt statūtu kopiju, kurā jābūt norādītām sociālās jomas darbībām.

Piešķiramā finansējuma apmēru noteiks trīs pozīcijas. Nemainīgā finansējuma daļa būs kancelejas, administratīvo, transportu un komunikācijas izdevumi 75,00 euro ampērā visām NVO, kuras darbojas sociālajā jomā. Atkarībā no NVO iesaistīto mazaizsargāto cilvēku skaita īstenotajās bezmaksas aktivitātēs, biedrībām būs iespējams saņemt finansējumu no 50,00 - 350,00 euro apmērā, kas būs atkarīgs no iepriekšējā gada īstenoto pasākuma rādītājiem. Par apgūto finansējumu ārpus piešķirtajiem “Sociālais dienests”, Cēsu novada pašvaldības un valsts līdzekļiem NVO varēs saņemt 10% no piesaistītā finansējuma, bet ne vairāk kā 500,00 euro. Par papildus finansējumu netiks uzskatīti saņemtie ziedojumi, dāvinājumi vai pašu ieņēmumi.

Tikšanās laikā NVO atbalstīja iepriekš minētos finansējuma saņemšanas kritērijus, norādot uz to nepieciešamību, lai veicinātu lielāku aktivitāti un darba ieguldīšanu, popularizējot NVO mērķus Cēsu novada iedzīvotājiem.


Publicēšanas datums: 2016. gada 25. februāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt