A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Invalīdu habilitācijas- dienas centra darbības turpinājums

Invalīdu habilitācijas- dienas centra darbības turpinājums

2014. gada 31.maijā apritēja gads kā noslēdzās ESF projekts „Invalīdu habilitācijas- dienas centrs” ( identifikācijas Nr. Nr. 1DP/1.4.1.2.4./10/APIA/NVA/094), kura ietvaros tika izveidots Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests” Invalīdu habilitācijas – dienas centrs.

Beidzoties ESF projektam "Invalīdu habilitācijas- dienas centrs", tā darbība pilnībā tiek finansēta no Cēsu novada pašvaldības aģentūras "Sociālais dienests” budžeta līdzekļiem un visi sniegtie pakalpojumi dienas centra mērķa grupai- jauniešiem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem no 18 līdz 35 gadu vecumam ir bezmaksas.

Invalīdu habilitācijas- dienas centru apmeklē 8 jaunieši. Jauniešu ikdiena Centrā, iesaistoties radošās pašizpausmes, darba prasmju un izglītojošas nodarbībās, aizrit nemanot. Kopā tiek svinētas arī jauniešu dzimšanas un vārda dienas svinības.

Kopš projekta beigām jau ir ieskandināti 2 ielīgošanas pasākumi. Pirms svētkiem tika iets pļavās, iepazītas un plūktas Jāņu zāles, pušķotas Centra telpas. Svētku dienā, darbiniekiem piepalīdzot, jaunieši lauku sētā vija Jāņu vainagus, dedza ugunskuru, dziedāja dziesmas un gāja rotaļās. Centrā tiek organizēti pasākumi arī kopā ar ģimenes locekļiem. 2013. gada 17. decembrī Ziemassvētku mīļumu, gaišumu un svētsvinīgumu Centra telpās ienesa Teiksmas un Līgas Vasmaņu muzikāli poētiskais uzvedums, bet uz 2014. gada 15. aprīli Centra darbinieces bija uzvedušas Lieldienu ludziņu „Kas krāso olas?”. Savukārt š.g. 12. maijā, atzīmējot Mātes dienu, jaunieši saviem piederīgajiem bija sarūpējuši svētkus, dāvājot pateicību un mīlestību.

Centra darbības turpinājums ir liels atspaids jauniešu piederīgajiem, kuri strādā, jo ir nodrošināta jauniešu pieskatīšana un aprūpe, bet pašiem jauniešiem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem ir novērsta sociālā atstumtība, izolētības sajūta, jauniešiem ir paplašinājies sociālo kontaktu loks un uzlabojusies dzīves līmeņa kvalitāte.

Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests”
Invalīdu habilitācijas- dienas centrs
vadītāja Ērika Verle
erika.verle@cesis.lv,
64127896

Publicēšanas datums: 2014. gada 2. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt